Antidepresinės šviesos terapijos lempos

Rodoma 1 - 12 iš 12 įrašų
Rodoma 1 - 12 iš 12 įrašų
Rodoma 1 - 12 iš 12 įrašų

Šviesa– būtina gyvybės sąlyga

Be šviesos nebūtų gyvybės žemėje. Ji būtina mūsų organizmo fiziologiniams procesams. Dėl šviesos trūkumo gali sutrikti daugelis organizmo fermentinių, hormoninių ir imuniteto reakcijų. Šviesa yra ne tik būtina gyvybės sąlyga, bet ir viena iš priemonių natūraliai gydyti sveikatos sutrikimus.
Šviesos trūkumas ypač suintensyvėja rudenį, kai dienos sparčiai trumpėja, o vakarai ilgėja. Taigi rudenį daugiau laiko praleidžiame prie dirbtinės šviesos, nes keliamės, kai dar tamsu, o į namus grįžtame, kai jau tamsu. Be to, nemažai žmonių dirba biuruose, į kuriuos dienos šviesa visai nepatenka, ir todėl net dienos metu tenka dirbti prie dirbtinio apšvietimo. Laisvalaikiui taip pat dažniausiai tenka tamsus paros metas, o ir televizorių daugelis mėgsta žiūrėti prieblandoje. 
Nustatyta, kad apie 10–20 proc. žmonių, ypač gyvenančių šiaurės šalyse (Skandinavijos ir kt.), jautrūs šviesos trūkumui. Dėl nepakankamo šviesos energijos kiekio dauguma žmonių tampa mažiau motyvuoti, juos slegia bloga nuotaika, mažėja jų darbingumas, gyvybingumas. Visa tai yra sezoninio afektinio sutrikimo arba sezoninės depresijos požymiai. 
Dėl šviesos trukumo žmogui gali vystytis ne tik depresija, tai daro įtaką ir kitoms lėtinėms ligoms, kurios paūmėja. Tai parodo statistiniai sergamumo duomenys.

Šviesos poreikis

Saulėtą dieną šviesos stiprumas siekia maždaug 50–100 tūkst. liuksų. Tuo tarpu patalpoje esant dienos šviesai jos stiprumas būna 100–200 liuksų. Suprantama, kad patalpose mažiau gausime ir šviesos energijos. 
Nustatyta, kad minimaliai žmogui reikia, kad per dieną akis pasiektų 2,5 tūkst. liuksų stiprumo šviesa. Papildomas šviesos poreikis priklauso nuo to, kiek šviesos energijos per dieną gauname, prie kokio apšvietimo dirbame. 
Paprastai matomos dienos šviesos terapijos procedūros trukmė – 30 min. Šviesos terapijos kambariuose vienu metu gali gydytis 10–15 žmonių. Šias procedūras rekomenduojama atlikti pirmoje dienos pusėje, į šviesą nuolat žiūrėti nereikia ir negalima: specialūs laikrodžiai duoda signalą, kada pakelti akis ir pažiūrėti į lempą, po to vėl galima rašyti, skaityti ir pan.

Ką gydo šviesos terapija?

Šviesos terapijai naudojamos antidepresinės lempos imituoja saulės šviesą ir sukelia biocheminius pokyčius smegenyse, taip pakeldamos nuotaiką ir palengvindamos kitus depresijos simptomus. Antidepresinės šviesos terapijos lempos puikiai veikia organizmą, stiprina imuninę sistemą, stimuliuoja viso organizmo regeneracijos procesus. Vaikams šviesos efektyvumas dar didesnis, nes jų organizmo medžiagų apykaita daug spartesnė.
Be sezoninės depresijos gydymo, matomos šviesos terapija skiriama esant miego sutrikimams, premenstruaciniam sindromui. Yra įrodymų, kad antidepresinė šviesos terapijos lempa padeda sergant bulimija, gydant abstinencijos sindromą, lėtinį nuovargį, galvos skausmą.
Jau senovėje buvo įsitikinta, kad saulė gydo, tačiau turėjo prabėgti daug laiko, kad būtų sukurtas ultravioletinius spindulius skleidžiantis aparatas, padedantis gydyti kai kurias odos ligas – žvynelinę, atopinį dermatitą ir kt.

Susiję straipsniai

Kaip gydyti depresiją be vaistų?
Rudens depresija
Geresnei savijautai – akupresūrinis kilimėlis
Kaip magnetiniai laukai gali pagerinti miegą?
Kaip magnetiniai laukai gali pagerinti mūsų sveikatą?
Kaip atpalaiduoti raumenis?
Nuovargis