Elektrostimuliacija

Kas yra elektrostimuliacija?

Elektrostimuliacija yra fizioterapijos metodas, grįstas elektros srovės veikimu – pastaroji aktyvina bei grąžina prarastas audinių ir organų funkcijas. Elektrostimuliacija veikia raumenis, sąnarius bei minkštuosius audinius. Metodas ypač pasiteisina siekiant malšinti lėtinį ar ūminio pobūdžio skausmą, taip pat atlikti nervų bei raumenų stimuliaciją.

Šis metodas medicininiu požiūriu yra visiškai saugus, negana to, efektyvus ir suteikiantis ilgalaikį poveikį. Galime elektrostimuliaciją palyginti su masažu, tik skirtumas tas, jog procedūros metu elektros impulsai prasiskverbia gilyn ir veikia gilesnius raumenis – juos sutraukinėja, atpalaiduoja, masažuoja.

Kokia elektrostimuliacijos nauda?

Procedūros metu elektros impulsai stimuliuoja nervus ir raumenis, juos sutraukinėja ir atpalaiduoja. Elektrostimuliacija padeda gerinti audinių mitybą, medžiagų apykaitą bei kraujotaką.

Jei dėl patirtų traumų ar kitų priežasčių raumuo nusilpo, prarado savo funkcijas, elektrostimuliacija padės jį aktyvinti, atkurti prarastas jo funkcijas.

Sportas yra labai naudingas – tą žinome visi, tačiau dažnas tiek profesionaliai, tiek mėgėjiškai besitreniruojantis patiria traumų, patempia raiščius, raumenis ar pan. Tad elektrostimuliacija šiame kontekste taip pat labai pasiteisins – pertempti raumenys procedūros metu efektyviai atpalaiduojami, o traumų metu atsiradusios įtampos slopinamos. Negana to, elektrostimuliacijos procedūra padeda malšinti skausmą, spartinti uždegiminių procesų gijimą.

Kalbant apie elektrostimuliacijos naudą tikslinga paminėti aspektą, kuomet reikia nusilpusius raumenis parengti intensyvesniam fiziniam krūviui. Pavyzdžiui, esant stuburo išvaržai ir jos keliamoms problemos privalu stiprinti nugaros raumenis mankštinantis. Tačiau, ne paslaptis, jog stiprus skausmas neretai riboja mankštos galimybes ar pacientas negali atlikti nė paprastų pratimų. Pasitaiko ir tokių atvejų, kad raumenys yra labai nusilpę, todėl būtinas jų paruošimas fiziniam krūviui. Šiame kontekste elektrostimuliacija bus kone vienintelis saugus ir efektyvus būdas tai padaryti. Palyginti greitai ir be didelio diskomforto raumenims bus grąžinta jų funkcija, jie stiprės ir bus aktyvinami.

Jei po traumų kažkuris raumuo buvo ilgą laiką imobilizuotas gipse ar įtvare, jo funkcijos, žinoma, taip pat bus prarastos ar kaip reikiant apribotos, todėl ir šiuo atveju raumenų atstatymui tobulai tiks treniruotė su elektrostimuliacija.

Elektrostimuliacijos procedūros – kiekvienam?

Medicinoje kiekviena atvejis yra individualus – ta pati liga skirtingus pacientus veikia nevienodai, ta pati trauma turės skirtingas pasekmes ir pan. Todėl gydymas kiekvienam taikomas individualus. Elektrostimuliacijos procedūros – ne išimtis. Prieš pradedant taikyti elektrostimuliaciją būtina išsamiai apžiūrėti pacientą, išsiaiškinti simptomus, identifikuoti problemą ir tik tada, į visą tai atsižvelgiant, parinkti tinkamiausią elektrostimuliacijos procedūrą, tiksliau – jos parametrus: elektros srovių dažnius, srovės stiprumą, procedūros trukmę ir bendrą procedūrų skaičių.

Procedūrų nauda gali mėgautis kiekvienas, išskyrus kai kurias asmenų grupes (pateikiame toliau tekste).

Kokios kontraindikacijos?

Procedūros negalima atlikti:
  • · turintiems implantuotą širdies stimuliatorių;
  • · turintiems širdies ritmo sutrikimų;
  • · trombozės atveju;
  • · pilvo bei dubens srityje elektrostimuliacijos procedūra negalima besilaukiančioms moterims;
  • · sergantiems epilepsija;
  • · turintiems atvirų lūžių;
  • · padidėjusį jautrumą turintiems asmenims.

Ar įmanoma elektrostimuliacijos procedūras atlikti namuose?

Jei įsigysite kokybišką, patikimą elektrostimuliatorių, tai procedūromis galėsite naudotis nepriklausomai – tada, kada turite laiko ir kada patogu Jums. Tai puikus būdas savo sveikata, puikia savijauta, energingumu ir raumenų treniruote rūpintis nepertraukiamai.

Daugiau straipsnių apie elektrostimuliaciją rasite žemiau.

Miostimuliacija

Kyla klausimas kas yra miostimuliacija? Ji laikoma elektrostimuliacijos sinonimu, ar tai teisinga? Kuo miostimuliacija yra naudinga? Šie ir kiti atsakymai straipsnyje.

Skaityti

T.E.N.S kategorijos, reabilitacija ir programos

Trumpinys TENS reiškia „Transkutaninė elektrinė nervų stimuliacija“. Tai elektrostimuliacijos technika, naudojama analgetiniais (skausmui malšinti) tikslais, kad būtų pasipriešinta skausmams, kuriuos sukelia įvairios ligos bei sutrikimai.

Skaityti