Prekių kategorijos

Gera savijauta

Recent blog posts

Termometrai be gyvsidabrio

Termometras be gyvsidabrio – ne tik saugiausias, tačiau ir lengviausiai naudojamas prietaisas. Kadangi naudoti lengva – jis puikiai tinka ir vaikams, kurie paaugę gali patys pasimatuoti savo kūno temperatūrą. Šiuolaikiniai modernūs termometrai be gyvsidabrio tiksliai parodo žmogaus temperatūrą. Tuo pačiu gali įrašyti duomenis, kad būtų paprasčiau sekti, kaip kinta organizmo karštis arba šaltis. Svarbiausia, kad platus termometrų pasirinkimas leis susirast tokį, koks Jums labiausiai tinka. Juk net ir medicininis termometras gali būti įvairus.

Skaityti daugiau

Maisto termometras: kam jo reikia?

Maisto termometras – galimybė tiksliai sekti savo gaminimo žingsnelius ir būti ramia, kad ką tik pagamintas patiekalas nebus per daug karštas kūdikiui. Maisto termometras skirtas jau pagaminto patiekalo temperatūros pamatavimui. Kol vieni rizikuoja kiekvieną kartą pagamintą košelę ragauti arba tepti ant savo rankos, tuo tarpu kiti renkasi kur kas paprastesnį temperatūros tikrinimo būdą. Maisto termometras padės užsitikrinti  saugumą.

Skaityti daugiau

Kūdikio temperatūra pakilo, ką daryti?

Pakilus kūdikio temperatūrai daugelis tėvelių labai greitai sunerimsta ir net skubiai keliauja pas gydytojus ieškoti problemos. Pirmiausia siūlome suprasti, kad kūdikio kūno temperatūra apskritai yra kiek aukštesnė nei suaugusio žmogaus, tad jeigu tai pats pirmas temperatūros matavimasis ir negalite patikrinti, ar tai jo norma, ar kiek didesnė nei visada – nereikia pergyventi. Gali būti, kad Jūsų vaikučiui viskas yra gerai ir 37 laipsniai su šiek tiek dalelių yra jam tinkamiausia temperatūra. Jeigu temperatūra yra tokio aukštumo, tačiau neatrodo, kad vaikas karščiuotų – tokiu atveju paprasčiausiai jį aprenkite kiek laisvesniais drabužėliais. Jis daug geriau jausis ir matysite, ar pati temperatūra buvo dirgiklis, ar tai vaikui yra normalu. Normali kūdikio temperatūra gali siekti net iki 39 laipsnių (vaikams iki 1-erių metų).

Skaityti daugiau

Lazerinis termometras

Infraraudonųjų spindulių termometras liaudiškai vadinamas lazeriniu termometru. Visgi, tikslią kūno temperatūrą nustatyti padeda lazeriniai impulsai, kurie pasiekia net ir giliausias kūno vietas. Tai padeda nustatyti itin tikslią organizmo temperatūrą. Duomenys išsaugomi ir tai padeda sekti kūno pokyčius ir ieškoti priežasčių bei gydymo metodų, kurie gali padėti kur kas geriau jaustis.

Skaityti daugiau

Termometrų rūšys: kokį pasirinkti?

Žmogaus kūno temperatūra – vienas iš svarbiausių rodiklių nurodančių organizmo pokyčius. Ne tik pakilusi, tačiau ir per žema temperatūra rodo žmogaus organizmo reakcijas į tam tikrus dirgiklius į kuriuos būtina reaguoti. Kiekvienas savo vaistinėlėje privalo turėti termometrą, kuris padeda įvertinti organizmo būklę ir tuo pačiu tinkamai reaguoti į neigiamus pokyčius.

Skaityti daugiau

Vaistai nuo laringito vaikams

Laringitas – gerklų gleivinės uždegimas. Jis gali ūminis – kyla staiga ir efektyviai gydant gretai dingsta arba gali būti lėtinis ir kankinti ištisus metus. Bet kuriuo atveju labai svarbu tinkamai reaguoti į pirmuosius ligos požymius, kadangi kuo efektyviau reaguosite – tuo greičiau išgydyti ligą pavyks. 

Skaityti daugiau

Laringito gydymas liaudiškai

Laringitas – vienas nemaloniausių gerklės uždegimo tipų, kuris dažniausiai pasireiškia vėsiuoju metų ligų. Nors daugeliu atveju laringitas labai primena kitas peršalimo ligas, tačiau išskirtinis bruožas - balso netekimas. Taip pat daugelis žmonių skundžiasi, kad maisto valgymas tampa labai sudėtingas, kadangi rijimo procesas yra skaudus ir nemalonus. Taigi, vos tik pajutote pačius pirmus ligos požymius – turėtumėte efektyviai į juos reaguoti. Geriausia priemonė – inhaliatorius, tačiau pateiksime ir dar kelias, kad užsitikrintumėte, jog laringitas Jums neapsunkins gyvenimo.

Skaityti daugiau

Kaip pasirinkti oro drėkintuvą?

Oro drėkintuvas gali pagerinti Jūsų gyvenimą net kelis kartus. Vietoj to, kad pirktumėte brangius kremus ir aliejus, kurie turėtų padėti atgaivinti išsausėjusią odą ir tuo pačiu vietoj to, kad pirktumėte brangius vaistukus, kurių tikslas panaikinti nemalonius peršalimo simptomus – įsigykite oro drėkintuvą, kuris gali vos per porą dienų pakeisti Jūsų gyvenimą kur kas geresne linkme.

Skaityti daugiau

Kokia yra normali kambario drėgmė?

Retas mūsų susimąsto, kad įvairios tiek išvaizdos, tiek sveikatos problemos gali kilti todėl, kad  namuose vyraujanti drėgmė yra per intensyvi arba per maža. Net ir turėdami prietaisą, kuris matuoja drėgnumą toli gražu ne visi imasi priemonių, kurios padeda jį sureguliuoti. O pats paprasčiausias būdas tai padaryti – oro sausintuvas arba oro drėkintuvas.

Skaityti daugiau

Infraraudonųjų spindulių termometras: privalumai

Pakitusi kūno temperatūra dažniausiai yra pirmas požymis, kad Jūsų organizmas nėra patenkintas. Nors dažniausiai temperatūra kyla, tačiau kai kurie žmonės skundžiasi nuolatos nukritusia, labai žema kūno temperatūra, kuri taip pat sukelia didelį diskomfortą ir pavojų sveikatai. Infraraudonųjų spindulių termometras gali padėti patogiai sekti savo kūno pokyčius, fiksuoti juos ir laiku kreiptis į gydytojus.

Skaityti daugiau

Kaip matuoti temperatūrą su bekontakčiu termometru?

Nuo 2009 metų buvo uždrausta  gaminti, parduoti ir naudoti termometrus, kurie turi gyvsidabrio. Atsirado daug alternatyvų, kurios, pasirodo, padeda ne tik kur kas paprasčiau ir saugiau, tačiau tuo pačiu ir tiksliau pamatuoti kūno temperatūrą. Viena iš tokių alternatyvų – infraraudonųjų spindulių termometras.

Skaityti daugiau

Kaip matuoti temperatūrą skirtingose kūno vietose?

Medicinoje kūno temperatūros matavimas yra labai svarbus ir būtinas. Juk dažniausiai pasijautę blogai mes pirmiausia skubame matuoti savo kūno temperatūrą. Temperatūros pokyčiai rodo ne tik pačios ligos atsiradimą, tačiau ir eigą, tad naudinga fiksuoti temperatūros pakitimus įvertinus, ar vartojami vaistai padeda pasiekti kokį nors rezultatą, ar jie nėra veiksmingi ir reikėtų keisti naujais.

Skaityti daugiau

Aukštas kraujo spaudimas: ką daryti?

Aukštas kraujo spaudimas tapo itin dažna problema, todėl daugelis žmonių nė nesusimąsto apie galimus padarinius ir tai priima tarsi natūralią savo sveikatos būklę. Deja, aukštas kraujo spaudimas jau seniai įrodytas kaip labai svarbus širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnys, turintis didelę reikšmę insulto ar širdies nepakankamumo išsivystymui. Todėl labai svarbu laiku nustatyti šį sveikatos sutrikimą ir jį gydyti.

Skaityti daugiau

Bronchito gydymas

Bronchitas – tai viena dažniausių kvėpavimo takų ligų, pasitaikančių tiek vaikams, tiek suaugusiems. Visgi į šią ligą žmonės žiūri ganėtinai atsainiai. Vertėtų nepamiršti, kad bronchitas gali būti tiek ūminis, tiek lėtinis, o su pastaruoju daliai sergančiųjų tenka kovoti visą gyvenimą. Tad verta išsiaiškinti, kokie yra bronchito simptomai, požymiai ir kaip gydyti šią ligą.

Skaityti daugiau

Bronchinė astma: gydymas

Bronchine astma serga net 5 proc. Lietuvos gyventojų, tai yra viena dažniausiai pasitaikančių ligų visame pasaulyje. Nors bronchine astma sergantys žmonės priepuolių metu patiria nemalonius simptomus, tokius kaip dusulys, nepaliaujamas kosulys ir pan., šiuolaikiški gydymo metodai padeda išvengti nepatogumų, galinčių trikdyti gyvenimo kokybę. Kokie jie?

Skaityti daugiau

Bronchinė astma: gydymas

Bronchine astma serga net 5 proc. Lietuvos gyventojų, tai yra viena dažniausiai pasitaikančių ligų visame pasaulyje. Nors bronchine astma sergantys žmonės priepuolių metu patiria nemalonius simptomus, tokius kaip dusulys, nepaliaujamas kosulys ir pan., šiuolaikiški gydymo metodai padeda išvengti nepatogumų, galinčių trikdyti gyvenimo kokybę. Kokie jie?

Skaityti daugiau

Kaip drėkinti orą kambaryje?

Atėjus žiemai stengiamės išlaikyti kaulų nelaužančią temperatūrą namuose, todėl sandariai uždarome langus ir negailėdami suktelime radiatorių rankenėles į viršų. Tačiau kartu su šiluma į namus ateina ir dar vienas, ne toks draugiškas palydovas –  išsausėjęs oras. Sveiko oro drėgmės lygis yra tarp 25 –60 % santykinės drėgmės, o šildymo sezonu – 40–60 %. Nukritęs drėgmės lygis gali būti grėsmingas jūsų sveikatai, todėl svarbu nuolat palaikyti tinkamą drėgmės santykį aplinkoje. Pateikiame keletą patarimų, kaip drėkinti orą kambaryje.

Skaityti daugiau

Oro drėkintuvas: kokį pasirinkti?

Jei pajaučiame, kad atėjus šaltajam sezonui dažnai ašaroja akys, paūmėja čiaudulys, skilinėja oda ar dažnai esame pavargę ir neišsimiegoję, kaltiname sausą orą. Tiesa ta, jog nuolatinis buvimas patalpose, kurių drėgmės lygis žemesnis nei 40 proc., susilpnina imunitetą, didina tikimybę susirgti kvėpavimo takų ligomis, sukelia stresą, mažina energingumą ir t. t. Deja, vien identifikuoti problemą ir galimas jos pasekmes nepakanka – reikia kaip įmanoma greičiau imtis veiksmų. Geriausias būdas greitai ir efektyviai orą prisotinti drėgme – oro drėkintuvas. Tačiau tai padaryti nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio – jų būna įvairių tipų, skirtingų dizainų, kainų, funkcionalumo. Oro drėkintuvas: kokį pasirinkti, kad jis atitiktų jūsų lūkesčius?

Skaityti daugiau

Normali kambario drėgmė: kaip ją palaikyti?

Sausas oras – vienas didžiausių mūsų priešų, su kuriuo tenka kovoti kasmet, vos prasidėjus šildymo sezonui. Mat jei oro drėgnumas namuose nepakankamas, susiduriama su įvairiomis buities bei sveikatos problemomis, tokiomis kaip paūmėjusios alergijos, perštinti gerklė, užsikimšusi nosies gleivinė, sausa, skilinėjanti oda. Be to, iš medienos pagaminti baldai ir namų vidaus apdaila sugeria daug drėgmės iš oro, todėl jam išsausėjus gali atsirasti įvairūs plyšiai. Koks turi būti kambario drėgnumas ir kaip kovoti su sausu oru?

Skaityti daugiau

Temperatūros matavimas per atstumą

Turbūt visiems yra tekę patirti, kaip sudėtinga gali būti pamatuoti temperatūrą sergančiam žmogui ar net pačiam sau. Nors iš pažiūros reikia atlikti labai paprastą veiksmą, eigoje susiduriama su nemažai problemų. Pavyzdžiui, gali būti sunku išgulėti nejudant keletą minučių, seni gyvsidabriai termometrai kiekvieną kartą rodo vis kitus duomenis, o įsigijus elektroninį termometrą problema taip ir lieka neišspręsta: jų pypsėjimas vos girdimas, ekraną sunku įžiūrėti. Be to, kaip ir visi elektroniniai prietaisai, šie termometrai gali rodyti netikslius duomenis ar sugesti pačiu netinkamiausiu metu.

Skaityti daugiau

Temperatūros matavimas vaikams ir kūdikiams

Visos mamos žino, kad matuoti temperatūrą vaikui ar kūdikiui – ne pati lengviausia užduotis. Skirtingai nei suaugusieji, jie sunkiai išbūna vienoje vietoje, todėl reikalingi ypatingi metodai ar išskirtinės priemonės. Ką daryti, kad temperatūros matavimas vaikams būtų lengvas ir paprastas?

Skaityti daugiau

Geresnei savijautai – akupresūrinis kilimėlis

Apie masažo naudą žino visi. Tai ne tik maloni ir raumenis išjudinanti procedūra, bet ir būdas mažinti įtampą, gerinti kraujotaką, gydyti skausmą. Pastaruoju metu vis labiau populiarėja taškinis masažas, kurio metu stimuliuojami biologiškai aktyvūs, akupresūriniai taškai. Kad galėtumėte mėgautis taškiniu masažu, nebūtinos specialistų rankos – gerą savijautą palaikyti padės akupresūrinis kilimėlis. 

Skaityti daugiau

Greitas ir paprastas būdas kovoje su peršalimo: patarimai

Bakterijų ir virusų sukeltas peršalimas daugelį mūsų aplanko kiekvienais metais. Nors vaistinėse galima rasti labai daug vaistų, kurie teoriškai turėtų užkirsti kelią nemalonioms peršalimo ligoms, visgi, daugelis vis dar džiaugiasi natūraliais, ekologiškais gydymo būdais. Svarbiausia taisyklė – pradėti gydytis dar tuomet, kol virusai ir bakterijos nesukėlė komplikacijų, kol liga netapo labai ūmi.

Skaityti daugiau

Termometrai: viskas, ką reikia apie juos žinoti

Temperatūra yra vienas ryškiausių ir lengviausiai pamatuojamų rodiklių galintis nurodyti, ar asmuo yra sveikas, ar jo organizme vyksta įvairios reakcijos. Visi puikiai žinome, kad 36,6 temperatūros reiškia tinkamą organizmo būklę. Kuomet temperatūra pakyla – būtina ieškoti priemonių, kurios padėtų jai sumažinti. Deja, retas imasi priemonių tada, kai temperatūra nukrenta, o tai irgi yra rimtas rodiklis rodantis, kad organizme yra virusų arba kitokių dirgiklių, kurie išbalansuoja Jūsų kūną.

Skaityti daugiau

Rodoma 1 - 24 iš 49 straipsnių