Prekių kategorijos

Gera savijauta

Recent blog posts

Aukštas kraujo spaudimas: ką daryti?

Aukštas kraujo spaudimas tapo itin dažna problema, todėl daugelis žmonių nė nesusimąsto apie galimus padarinius ir tai priima tarsi natūralią savo sveikatos būklę. Deja, aukštas kraujo spaudimas jau seniai įrodytas kaip labai svarbus širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnys, turintis didelę reikšmę insulto ar širdies nepakankamumo išsivystymui. Todėl labai svarbu laiku nustatyti šį sveikatos sutrikimą ir jį gydyti.

Skaityti daugiau

Bronchito gydymas

Bronchitas – tai viena dažniausių kvėpavimo takų ligų, pasitaikančių tiek vaikams, tiek suaugusiems. Visgi į šią ligą žmonės žiūri ganėtinai atsainiai. Vertėtų nepamiršti, kad bronchitas gali būti tiek ūminis, tiek lėtinis, o su pastaruoju daliai sergančiųjų tenka kovoti visą gyvenimą. Tad verta išsiaiškinti, kokie yra bronchito simptomai, požymiai ir kaip gydyti šią ligą.

Skaityti daugiau

Bronchinė astma: gydymas

Bronchine astma serga net 5 proc. Lietuvos gyventojų, tai yra viena dažniausiai pasitaikančių ligų visame pasaulyje. Nors bronchine astma sergantys žmonės priepuolių metu patiria nemalonius simptomus, tokius kaip dusulys, nepaliaujamas kosulys ir pan., šiuolaikiški gydymo metodai padeda išvengti nepatogumų, galinčių trikdyti gyvenimo kokybę. Kokie jie?

Skaityti daugiau

Bronchinė astma: gydymas

Bronchine astma serga net 5 proc. Lietuvos gyventojų, tai yra viena dažniausiai pasitaikančių ligų visame pasaulyje. Nors bronchine astma sergantys žmonės priepuolių metu patiria nemalonius simptomus, tokius kaip dusulys, nepaliaujamas kosulys ir pan., šiuolaikiški gydymo metodai padeda išvengti nepatogumų, galinčių trikdyti gyvenimo kokybę. Kokie jie?

Skaityti daugiau

Inhaliatoriai nuo astmos: kaip juos panaudoti?

Nors astma ir nėra išgydoma liga, šiais laikais sukurta nemažai vaistų, kurie leidžia ją kontroliuoti bei mėgautis pilnaverčiu gyvenimu. Dažniausiai tiek priemonės nuo alerginės astmos, tiek priemonės nuo bronchinės astmos skirstomos į 2 kategorijas: skubios pagalbos (bronchus plečiančios) ir kontroliuojamasias (slopinančios uždegimą). Didžioji dalis vaistų yra inhaliuojamieji. Inhaliatorius astmai gydyti būtinas todėl, kad su juo gaunama didesnė vaistų koncentracija kvėpavimo takuose ir tuo pat metu mažėja nepageidaujamų sisteminių reiškinių rizika. Kokių tipų inhaliatoriai naudojami dažniausiai?

Skaityti daugiau

Kaip drėkinti orą kambaryje?

Atėjus žiemai stengiamės išlaikyti kaulų nelaužančią temperatūrą namuose, todėl sandariai uždarome langus ir negailėdami suktelime radiatorių rankenėles į viršų. Tačiau kartu su šiluma į namus ateina ir dar vienas, ne toks draugiškas palydovas –  išsausėjęs oras. Sveiko oro drėgmės lygis yra tarp 25 –60 % santykinės drėgmės, o šildymo sezonu – 40–60 %. Nukritęs drėgmės lygis gali būti grėsmingas jūsų sveikatai, todėl svarbu nuolat palaikyti tinkamą drėgmės santykį aplinkoje. Pateikiame keletą patarimų, kaip drėkinti orą kambaryje.

Skaityti daugiau

Oro drėkintuvas: kokį pasirinkti?

Jei pajaučiame, kad atėjus šaltajam sezonui dažnai ašaroja akys, paūmėja čiaudulys, skilinėja oda ar dažnai esame pavargę ir neišsimiegoję, kaltiname sausą orą. Tiesa ta, jog nuolatinis buvimas patalpose, kurių drėgmės lygis žemesnis nei 40 proc., susilpnina imunitetą, didina tikimybę susirgti kvėpavimo takų ligomis, sukelia stresą, mažina energingumą ir t. t. Deja, vien identifikuoti problemą ir galimas jos pasekmes nepakanka – reikia kaip įmanoma greičiau imtis veiksmų. Geriausias būdas greitai ir efektyviai orą prisotinti drėgme – oro drėkintuvas. Tačiau tai padaryti nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio – jų būna įvairių tipų, skirtingų dizainų, kainų, funkcionalumo. Oro drėkintuvas: kokį pasirinkti, kad jis atitiktų jūsų lūkesčius?

Skaityti daugiau

Normali kambario drėgmė: kaip ją palaikyti?

Sausas oras – vienas didžiausių mūsų priešų, su kuriuo tenka kovoti kasmet, vos prasidėjus šildymo sezonui. Mat jei oro drėgnumas namuose nepakankamas, susiduriama su įvairiomis buities bei sveikatos problemomis, tokiomis kaip paūmėjusios alergijos, perštinti gerklė, užsikimšusi nosies gleivinė, sausa, skilinėjanti oda. Be to, iš medienos pagaminti baldai ir namų vidaus apdaila sugeria daug drėgmės iš oro, todėl jam išsausėjus gali atsirasti įvairūs plyšiai. Koks turi būti kambario drėgnumas ir kaip kovoti su sausu oru?

Skaityti daugiau

Temperatūros matavimas per atstumą

Turbūt visiems yra tekę patirti, kaip sudėtinga gali būti pamatuoti temperatūrą sergančiam žmogui ar net pačiam sau. Nors iš pažiūros reikia atlikti labai paprastą veiksmą, eigoje susiduriama su nemažai problemų. Pavyzdžiui, gali būti sunku išgulėti nejudant keletą minučių, seni gyvsidabriai termometrai kiekvieną kartą rodo vis kitus duomenis, o įsigijus elektroninį termometrą problema taip ir lieka neišspręsta: jų pypsėjimas vos girdimas, ekraną sunku įžiūrėti. Be to, kaip ir visi elektroniniai prietaisai, šie termometrai gali rodyti netikslius duomenis ar sugesti pačiu netinkamiausiu metu.

Skaityti daugiau

Temperatūros matavimas vaikams ir kūdikiams

Visos mamos žino, kad matuoti temperatūrą vaikui ar kūdikiui – ne pati lengviausia užduotis. Skirtingai nei suaugusieji, jie sunkiai išbūna vienoje vietoje, todėl reikalingi ypatingi metodai ar išskirtinės priemonės. Ką daryti, kad temperatūros matavimas vaikams būtų lengvas ir paprastas?

Skaityti daugiau

Geresnei savijautai – akupresūrinis kilimėlis

Apie masažo naudą žino visi. Tai ne tik maloni ir raumenis išjudinanti procedūra, bet ir būdas mažinti įtampą, gerinti kraujotaką, gydyti skausmą. Pastaruoju metu vis labiau populiarėja taškinis masažas, kurio metu stimuliuojami biologiškai aktyvūs, akupresūriniai taškai. Kad galėtumėte mėgautis taškiniu masažu, nebūtinos specialistų rankos – gerą savijautą palaikyti padės akupresūrinis kilimėlis. 

Skaityti daugiau

Inhaliatoriai: viskas, ką turite žinoti

Inhaliacijos – procesas, kurio metu pro nosį arba burną yra įkvepiamas tam tikrų vaistų derinys, kuris padeda atsikosėti, įkvėpti ir lengviau kvėpuoti. Skirtingos inhaliatorių rūšys naudojamos skirtingais tikslais. Kol vienos perkamos dėl lėtinių ligų, dažniausiai kai žmogus serga astma, tuo tarpu kiti inhaliatorius naudoja sergant peršalimo ligomis, sezoniniu gripu, jaučiant nemalonų nosies arba plaučių dirginimą.

Skaityti daugiau

Profilaktinės inhaliacijos – vaistas nuo peršalimo ligų?

Sakoma, kad tinkamai rūpinantis vaiku kūdikystėje galima užkirsti keli labai įvairioms ligoms, kurios gali atsiliepti ateityje. Deja, daugelis tėveliu savo vaikučių sveikatai skiria gana mažai dėmesio ir dažniausiai vaistais susirūpina jau tada, kai liga yra pažengusi. Jeigu vaiko sveikata rūpinsitės reguliariai ir tam tikrus pratimus, procesus atliksite bent kelis kartus per mėnesį – galite užkirsti keli labai rimtoms ligoms. Vienas iš tų rekomenduojamų procesų yra inhaliacijos.

Skaityti daugiau

Greitas ir paprastas būdas kovoje su peršalimo: patarimai

Bakterijų ir virusų sukeltas peršalimas daugelį mūsų aplanko kiekvienais metais. Nors vaistinėse galima rasti labai daug vaistų, kurie teoriškai turėtų užkirsti kelią nemalonioms peršalimo ligoms, visgi, daugelis vis dar džiaugiasi natūraliais, ekologiškais gydymo būdais. Svarbiausia taisyklė – pradėti gydytis dar tuomet, kol virusai ir bakterijos nesukėlė komplikacijų, kol liga netapo labai ūmi.

Skaityti daugiau

Termometrai: viskas, ką reikia apie juos žinoti

Temperatūra yra vienas ryškiausių ir lengviausiai pamatuojamų rodiklių galintis nurodyti, ar asmuo yra sveikas, ar jo organizme vyksta įvairios reakcijos. Visi puikiai žinome, kad 36,6 temperatūros reiškia tinkamą organizmo būklę. Kuomet temperatūra pakyla – būtina ieškoti priemonių, kurios padėtų jai sumažinti. Deja, retas imasi priemonių tada, kai temperatūra nukrenta, o tai irgi yra rimtas rodiklis rodantis, kad organizme yra virusų arba kitokių dirgiklių, kurie išbalansuoja Jūsų kūną.

Skaityti daugiau

Inhaliacija namų sąlygomis

Nuo peršalimo ligų pabėgti neįmanoma. Dažniausiai jos užklumpa keičiantis sezonams, ypatingai, vėstant orams. Kadangi tai viena dažniausių ligų, kiekvieną žmogų per metus užklumpanti bent kartą, pajutus simptomus skubama keliauti pas gydytojus ir prašyti vaistų. Tačiau yra ir kur kas sveikesnių bei greitesnių būdų kovoti su įsisiautėjusia sloga ar skaudančia gerkle. 

Skaityti daugiau

Kūno temperatūros matavimas: ką reikia žinoti?

Dažniausiai žmonės savo temperatūros nejaučia ir nežino. Taip yra todėl, kad esant normaliai temperatūrai nepatiriame jokio diskomforto ir neturime poreikio ją tikrinti. Visgi įdomu tai, kad kūno temperatūrą reguliuoja smegenyse esantis centras, nuo kurio priklauso kūno pagaminamos ir prarandamos šilumos pusiausvyra. Atsiradus temperatūros svyravimams nuo normos gali būti sutrikdoma nervų sistema, o temperatūrai smarkiai pakilus ar nukritus, pažeidžiamos kūno ląstelės ir žmogų gali ištikti mirtis. Todėl pajutus bet kokį negalavimą ar peršalimo simptomus, būtina nuolat sekti savo temperatūrą. Jei ji pavojinga – kreiptis į gydytojus bei imtis priemonių, padėsiančių ją normalizuoti.

Skaityti daugiau

Peršalimo gydymas be vaistų

Peršalimas – labai nemaloni liga, kurios išvengti nepavyksta nė vienam. Jis pagreitį įgyja šaltuoju metu laiku, kuomet dėl temperatūros pokyčio organizmas patiria stresą, susilpnėja imunitetas ir tampame mažiau atsparūs įvairiems virusams. Dažniausiai žmonių daroma klaida yra ta, kad pajutus pirmuosius peršalimo simptomus skubama lėkti į vaistines. Daugelyje vaistų nuo peršalimo yra paracetamolio, kurio didesnės dozės sukelia kepenų pažeidimus. Jei jums nepakilo didelė temperatūra ir virusas neperėjo į komplikacijas, padės ir peršalimo gydymas be vaistų, naudojant natūralias priemones. Kaip gydyti peršalimą namų sąlygomis? 

Skaityti daugiau

Veiksmingas peršalimo gydymas nėštumo metu

Turbūt pats nepalankiausias metas persišaldyti – esant nėštumui. Visgi šaltuoju metų laiku sloga, perštinti gerklė bei galvos skausmas neaplenkia ir būsimų mamyčių. Kokių priemonių imtis, kad peršalimo gydymas nėštumo metu būtų efektyvus ir padėtų kuo greičiau pasveikit bei išvengti rimtesnių komplikacijų?

Skaityti daugiau

Taškinis masažas ir jo nauda sveikatai

Tobulėjant medicinai bei žinioms apie žmogaus kūną ir fiziologiją, rūpinimasis savo sveikata tapo neatsiejama kiekvieno žmogaus kasdienybės dalimi. Sąmoningai suprantant, kad vaistų vartojimas  tik prislopina simptomus ir ne visada išsprendžia gilumines problemos priežastis, vis dažniau atsigręžiama į galią, slypinčią mūsų rankose. Kovoti su skausmu, nuovargiu ir įvairiomis ligomis gali padėti tinkamai atliekamas taškinis masažas. Ką turime žinoti apie taškinį masažą bei jo naudą sveikatai?

Skaityti daugiau

Inhaliatorius vaikui nuo kosulio

Vaikai paprastai sunkiau perserga peršalimo ligomis. Juos ypač vargina varvanti ar užsikimšusi nosis bei kosulys

Skaityti daugiau

Rankų šildytuvai

Atliktas tyrimas rodo, kad daugiau nei 45 % lietuvių nuolatos skundžiasi atšalusiomis galūnėmis. Ką komentuoja gydytojai? Šąlančių galūnių priežasčių yra labai daug. Jų neatradus galima savo sveikatai ir net gyvybei sukelti kur kas rimtesnį pavojų nei tik juntamas diskomfortas. Juolab, šiuo metu yra tiek daug priemonių, kurios gali panaikinti nemalonų šąlančių rankų pojūtį. Svarbiausia pasirinkti Jums tinkamiausią priemonę.

Skaityti daugiau

Šildyklės vaikams, kūdikiams

Augančiam organizmui kiekvienas aplinkos dirgiklis gali būti labai žalingas. Deja, kūdikių paklausti, ar jie jaučiasi gerai – negalima, tad svarbu apgalvoti kiekvieną detalę. Vaikučių organizmas atšąla kur kas greičiau nei kad suaugusių asmenų, tad mažieji net ir šiltomis vasaros dienomis gali jaustis nemaloniai, justi vėsumą. Šiai problemai išspręsti rekomenduojamos šildyklės kūdikiams.

Skaityti daugiau

Masažuokliai su infraraudonaisiais spinduliais

Infraraudonieji spinduliai daugeliui žmonių vis dar kelia baimę, kadangi dar mokyklos suole buvo kalbama apie tiesioginių saulės spindulių žalą, kuri gali pakenkti Jūsų odai. Visgi, masažuokliai su infraraudonaisiais spinduliais nėra tas pats, kas tiesioginiai saulės spinduliai, tad tuo pačiu ir visos baimės yra tiesiog nepagrįstos.

Skaityti daugiau

Rodoma 1 - 24 iš 46 straipsnių