Nuo ko atsiranda strijos?

Strijos: nuo ko jos atsiranda?

Kodėl atsiranda strijos? Tikrai yra labai daug skirtingų priežasčių. Išskirsime kelias pagrindines, kurios dažniausiai paskatina strijų atsiradimą. Visgi, kiekvienas atveji yra individualus ir jeigu Jums svarbu žinoti tikslią priežastį – visada galima kreiptis į odos gydytoją, kuris apžiūrėjęs galės įvardyti  - kokio dirgiklio atsisakius strijos dažniausiai sumažėja, o kai kuriais atvejais net ir išnyksta.

Odos pokyčiai atsiranda su amžiumi. Priežastys yra labai įvairios. Jeigu jaunas žmogus turi strijų – tokiu atveju nereikia stebėtis, kadangi jos galėjo atsirasti dėl labai daugelio skirtingų priežasčių. Štai vyresnio amžiaus žmonės, kurių fizinis aktyvumas dažniausiai būna mažesnis, kenčia nuo strijų ir čia labai mažai ką galima padaryti. Žinoma, fizinis aktyvumas, masažas ir odos drėkinimas šiuo atveju tikri labai naudingas ir dažniausiai sulėtina strijų atsiradimą. Tačiau bet kuriuo atveju senstant, kai tuo pačiu sensta ir oda, žmogaus išvaizda keičiasi. Strijos yra to dalis. Nepamirškite, kad su metais organizmui reikia daugiau vitaminų, kadangi organizmas juos iš maisto pasisavina kur kas sunkiau. Taigi, būtinai duokite organizmui tai, kas leistų jam būti sveikam. O sveikas kūnas yra ir gražus kūnas.

Staigus svorio priaugimas. Strijos ant pilvo labai dažnai atsiranda tuomet, kai žmogus per trumpą laiko tarpą prieiga daug svorio. Labai panašiai yra ir tuomet, kai žmogus numeta daug svorio. Būtent todėl treneriai tikina, kad svorio metimas negali būti kardinalus, kadangi susidursite ne tik su sveikatos problemomis, tačiau ir su atsiradusius odos pertekliumi, kuris gali būti vainikuojamas strijomis. Negraži oda labai dažnai kankina ir paauglinio amžiaus žmones, kadangi staigiai augant tuo pačiu plečiasi ir oda. To įtakoje atsiranda negražūs odos surandėjimai, strijos. Jeigu jos bus gydomos dar tuomet, kol yra rausvos – didelė tikimybė, kad naudojant kokybiškas priemones pavyks sėkmingai jų atsikratyti nuo odos. Tačiau kuomet jos jau tampa baltos – dažniausiai lieka tokios visą gyvenimą ir tik labai intensyvus rūpinimasis gali užtikrinti, kad tokios strijos ant kūno bus pašalintos arba matytis bent jau mažiau.

Nėštumas. Lygiai taip pat kaip dėl svorio augimo arba nukritimo atsiranda strijos – taip jos labai dažnai kankina ir nėščias moteris, kurioms tenka susitaikyti su odos pakitimais. Tiesa, jeigu tinkamai rūpinsitės savo kūno oda tada, kai ji plečiasi – dažniausiai pavyks džiaugtis puikia jos išvaizda. Kuomet vėl kūnas grįžta į pradinę poziciją – laikas rimtai susiimti, kad kūno linijos išliktų gražios.

Genetinis polinkis į strijas. Nuo ko atsiranda strijos? Išties pastebėta, kad jos gali būti perduodamos iš kartos į kartą. Tiksliau verta kalbėti ne apie pačiais strijas, tačiau žmogaus polinkį į probleminę odą, kuri dažniausiai lydima pačių įvairiausių suragėjimų, spuogų ir ilgai negyjančių žaizdų. Labai gerai, kad žmogus pastebi, kad jo oda turi polinkį į problemas. Tokiu atveju dažniausiai efektyviai imamasi reikalingų priemonių, kurios padeda susigrąžinti nuostabią odą. Juolab, matant vyresnio amžiaus giminaičius jau galima preliminariai įsivaizduoti su kokiomis problemomis Jūsų kūnas susidurs daugiausia. Taip pat naudinga kreiptis į dermatologą, kadangi jis gali patarti, kokios priemonės padės užkirsti kelią odos problemoms dar tuomet, kol labai aktyviai su jomis nesusidūrėte.

Hormoninės ir endokrininės ligos. Galiausiai, strijos ant kojų, ant krūtinės, ant šlaunų, ant užpakalio, ant klubų ir kitų kūno vietų gali atsirasti dėl kur kas rimtesnių ligų nei tik paprasčiausia genetika arba kiek papilnėjęs pilvas. Hormoninės ir endokrininės ligos gali sukelti ne tik strijų pagausėjimą, tačiau ir didesnes kūno apimtis bei kitas sveikatos problemas. Labai svarbu efektyviai reaguoti į kintantį organizmą ir tuo pačiu patenkinti jo poreikius. Turint hormonines arba endokrinines ligas – jas gydyti būtina su specialistu, o ne savarankiškai. Ir strijos gali būti mažiausia problema.

Nuo ko atsiranda strijos? Kaip matote, dėl labai daug skirtingų priežasčių. Lygiai taip pat labai daug skirtingų priežasčių gali padėti kovoti su šiais neestetiškai odos surandėjimais, kurie gali kelti psichologinį diskomfortą. Ypač jaunoms merginoms, kurių kūnas ir taip keičiasi, tad odos nelygumai sukelia dar daugiau diskomforto.

Pateiksime kelis paprastus patarimus, kurie padeda sumažinti atsiradusių strijų matomumą. Daugiau patarimų ieškokite kituose mūsų straipsniuose. Kiekviena problema yra individuali, tad ir jos sprendimas yra gana individualus.

  1. Nėštumo metu žmogaus visas organizmas ir oda turi kentėti kur kas didesnę apkrovą nei yra įpratusi. Būtent todėl rekomenduojama nešioti specialius diržus ir pėdkelnes, kurios padės prilaikyti tam tikras kūno vietas.
  2. Suprantama, kad sportas ir reguliarus fizinis aktyvumas sumažins strijų atsiradimo galimybę. Kadangi fizinis aktyvumas apskritai yra labai naudingas žmogui – reikia įvertinti visapusišką naudą ir palepinti savo organizmą. Sportuodama ne tik atsikratysite strijų, tačiau tuo pačiu ir nepageidaujamų riebalų, Jūsų oda bus kur kas gražesnė.
  3. Labai rekomenduojamas kontrastingas dušas. Taip pat prieš dušą suaktyvinkite savo kraujotaką su šveitikliu. Puikiai tiks kavos tirščiai bei druska.
  4. Reguliarus odos masažas yra labai puiki ir nuolatos rekomenduojama priemonė. Kadangi tikrai retas gali sau leisti reguliariai lankytis pas profesionalus – rekomenduojama įsigyti rankinius masažuoklius, kurie ne tik leis džiaugtis gražia oda, tačiau tuo pačiu ir atsipalaiduoti. Šiuo metu, kai stresas dažniausiai yra kiekvieno iš mūsų gyvenimo dalis – siūlome rinktis masažuoklius, kurie padės pamiršti rūpesčius. O kartu su rūpesčiais pamiršite ir strijas, kurios gali kelti diskomfortą.
  5. Kuo labiau drėkinsite odą – tuo didesnė tikimybė, kad ji bus gražesnė ir strijos tikrai Jūsų nekankins. Labai puikiai tiks tokios natūralios priemonės kaip kokosų aliejus, kuris maksimaliai drėkina odą ir leidžia jai spindėti.

Suprantama, strijos nedžiugina, tad kuo anksčiau pradėsite su jomis kovoti – tuo greičiau puikų rezultatą pavyks pasiekti. Pamirškite brangius kremus. Kovoje reikia pasitelkti masažuoklius, sveiką mitybą, laimingą bei pozityvią nuotaiką. Tuomet viskas bus taip, kaip Jūs labiausiai norite, o ir pats kūnas bus labai gražus.