Nuo ko atsiranda aknė?

Pirmiausia reikia panaikinti dirgiklį, o paskui imtis priemonių, kurios padės spuogams gražiai užgyti, padės išvengti odos nelygumų bei randelių, kurie gali likti po netinkamai gydomos aknės. Pateikiame dažniausiai aknę sukeliančias priežastis. Jas panaikinus oda atrodys kur kas gražesnė, lygesnė ir jaunatviškesnė. Svarbiausia reaguoti į savo organizmo poreikius.

Nuo ko atsiranda aknė? Priežasčių tikrai labai daug. Svarbu su gydytojo pagalba atrasti savasias. 

1. Viena iš dažniausiai aptarinėjamų yra nesveika mityba. Tiesa, verta paminėti, kad ne visada nesveika mityba reiškia greitą maistą, kadangi aknę kartais gali iššauti ir tokie maisto produktai ir tokie patiekalai, kurie atrodo visiškai normalūs ir priimtini. Štai kaip kad pieno produktai. Pastebėta tendencija, kad atsisakius pieno produktų sumažėja ir aknės požymiai. Kalbame ne tik apie patį pieną, tačiau labiausiai jo maisto produktus, kaip kad sūreliai arba saldi varškė. Šiuose produktuose yra ne tik pieno, kuris gali būti aknės priežastis, tačiau tuo pačiu ir daug cukraus, kuris labai kenkia organizmui. Ne tik sveikatai, tačiau ir išvaizdai. Labai saldus maistas aknę sukelia, tad norėdami, kad Jūsų veido oda būtų gražesnė privalote vartoti kuo mažiau maisto produktų, kurie turi dirbtinio cukraus. Jeigu norisi saldžiai, tokiu atveju kai alternatyva gali būti vaisiai. Žinoma, ir jų suvartojamas kiekis turi būti ribojamas, tačiau jų suvartoti galima  kas daugiau nei kad maisto produktų, kuriuose yra dirbtinio cukraus. Aknės atsiradimo priežastys labai skirtingos, tad ir maisto produktai gali labai skirtis. Jeigu atsakėte sūraus, riebaus, labai saldaus maisto, tačiau vistiek jus kankina aknė ir norite plačiau patikrinti,  ar ne maisto produktai čia kalti – tokiu atveju naudinga atlikti alergenų testą. Daugelis žmonių supranta, kad buvo alergiški tokiems maisto produktams, kuriuos vartotojo kiekvieną dieną ir net neįtarė, kad tai gali būti negražių spuogelių atsiradimo priežastis. Pašalinus dirgiklius jau po savaitės galima pamatyti, kad oda yra kur kas gražesnė ir spuogai po truputį gija.

2. Kita dažna aknės priežastis yra stresas. Taigi, nuo ko atsiranda aknė? Nuo įtampos, kuri gali ne tik sugadinti Jūsų veidą, tačiau ir visą organizmo būklę, sukelti labai prastus pojūčius, kaip kad nemiga ir panašiai. Jeigu jaučiate, kad jus kankina stresas, tokiu atveju labai svarbu gerti raminamuosius žolelių pagrindu, kurie padės sumažinti įtampą ir tuo pačiu sprogų atsiradimą ant veido. Apskritai stresas labai gadina Jūsų išvaizdą, tad pasistenkite į viską žiūrėti kuo ramiau ir pozityviau. Suprantama, kad streso daugeliui mūsų nepavyksta išvengti, tačiau supraskite, kad gyvendami labai įtemptu ritmu niekaip neatsikratysite aknės.

3. Dėl labai prastos higienos, kuri šiais laikais yra labai aktuali problema. Atrodo, kad ir kiek daug skirtingų priemonių gali padėti taisyklingai vakare išvalyti veidą, tačiau dažnas vis dar per mažai dėmesio skiria veido valymo procedūroms. Pastebėta, kad vyrai skiria kur kas mažiau dėmesio, tad labai svarbu ne tik įsigyti reikalingas priemones, tačiau taip pat ir išsiugdyti reikalingus įpročius, kurie gali padėti tinkamai pasirūpinti ant veido likusiais nešvarumais. Labai svarbu veidą tinkamai valyti bent jau du kartus per dieną: ryte ir vakare. Nors vanduo yra grožio ir gyvybės šaltinis, tačiau norint kovoti su akne reikia naudoti ne tik vandenį, tačiau ir specialias priemones, kurios gali tinkamai pašalinti visus nešvarumus. Naudokite specialias priemones, kurios skirtos aknei mažinti, kadangi tokios priemonės giliai įsiskverbia net ir į pačius giliausius audinius ir taip pašalina visus nešvarumus. Tuo pačiu puikiai tiks ir veido šepetėlis, kuris sėkmingai pašalina visus nešvarumus, padeda odai atrodyti puikiai, jaunatviškai ir elastingai. Taip pat svarbu nepamiršti, kad dekoratyvinę kosmetika taip pat iššaukia intensyvesnę aknę, tad labai svarbu kiekvieną vakarą labai atidžiai pašalinti ant odos likusius nešvarumus.

4. Harmoniniai organizmo pakitimai irgi dažnas aknės priežastis. Kas sukelia aknę? Irgi patys hormonai, kurie „siaučia“ organizme. Šiuo atveju nepadės įprastos priemonės. Žinoma, jas naudoti reikia, kadangi tik taip pavyks užtikrinti, kad veidas bus švarus ir gražus. Tačiau būtina keiptis į gydytoją, kad ji įvertinusi jūsų odos būklę pasakytų, koks gydymo būdas geriausias. Dažniausiai rekomenduojami specialūs vaistai, kurie padeda sunormalizuoti organizmo hormoninius pokyčius.

5. Aknės atsiradimo priežastys yra labai įvairios ir dar viena gali būti susijusi su netinama kosmetika. Tiek dekoratyvine, tiek higienine, tad labai svarbu susirasti tokias priemones, kurios Jums labiausiai tinka. Suprantama, kad tokiu atveju lengva pastebėti, kad įsigijus naują priemonę Jūsų oda yra nebe tokia graži, tad labai svaru greitai nutraukti vartojimą ir pabandyti kuo efektyviau panaikinti tą žalą, kuri jau yra padaryta. Tokiu atveju papildomai naudinga išsianalizuoti priemonės sudėtį, kadangi joje esanti konkreti medžiaga gali būti spuogų sukėlėjęs. Dažniausiai išskiriamos kelios pagrindinės medžiagos, kaip kad alkoholis nei naftos produktai, tad rasti dirgiklį nebus sunku. Ateityje pasistenkite, kad perkama kosmetika neturėtų šios medžiagos.

Aknės sukimo priežastys yra labai skirtingos, tad kartais gali tekti sugaišti nemažai laiko, kol pavyks jas rasti. Visgi, verta, kadangi pašalinus dirgiklius, kurie sukelia aknę, tuo pačiu sėkmingai nu veido dings spuogai. Jų mažinimo metu taip pat naudokite specialias priemones, kurios padės išvengti uždegimų bei randelių atsiradimo.

Pažangiausia kovos su spuogais technologija Tanda Clear+

Galinga bakterijas naikinanti galvutė yra efektyvus būdas mažinti spuogus, aknę, odos paraudimus ir bėrimus.

85,00 € 165,00 €
Trigubas ir greitas smūgis inkštirams - Tanda Zap

Intensyvi šviesa suardo inkštirus sukeliančias bakterijas, o vibracija ir šiluma atveria poras, todėl sunaikinamos net giliausiai įsiskverbusios bakterijos.

35,00 € 58,00 €
Enziminis veido šveitiklis (pilingas) BIOMED Peel Me Up

Enziminis veido šveitiklis (pilingas) be abrazyvinių dalelių, tinka itin jautriai odai. Pagaminta Vokietijoje. Talpa: 40ml

17,00 € 20,00 € -15%
Serumas nuo kuperozės BIOMED Rosa Cure

Serumas yra skirtas kuperozės požymiams mažinti, padeda sumažinti veido paraudimus. Pagaminta Vokietijoje. Talpa: 30ml

21,25 € 25,00 € -15%
Rekomenduojame
Ultragarso terapijos prietaisas I-TECH MIO-SONIC

Profesionalus 1MHz ultragarso terapijos prietaisas turintis 9 programas ir 3 ultragarso intensyvumo lygius. Skirtas skausmo terapijai, fizinei būklei palaikyti, grožio procedūroms.

199,20 € 249,00 € -20%
Kombinuotos ultragarso ir elektroterapijos prietaisas I-TECH SONICSTIM

Unikalus kombinuotos ultragarso ir elektroterapijos (TENS) prietaisas skirtas tiek skausmo malšinimo, tiek ir estetinėms grožio procedūroms. Ultragarso dažnis 1 MHz - giliųjų audinių terapijai.

239,20 € 299,00 € -20%
Veido valymo šepetėlis Medisana FB 880

Veido valymo šepetėlis Medisana FB 880 - tai giliai valantis veido valymo šepetėlis skirtas švelniam ir kruopščiam veido valymui namuose.

21,00 € 32,31 € -35%
Pakraunamas veido valymo šepetėlis Medisana FB 885

Įkraunamas veido valymo šepetėlis Medisana FB 885 skirtas atlikti kosmetines veido procedūras namuose, 4 skirtingi valymo priedai užtikrina efektyvų bei švelnų veido valymą.

34,06 € 48,66 € -30%
Ultragarsinis veido valymo šepetėlis ProRelax Exclusive

Ultragarsinis, giliai valantis veido valymo šepetėlis skirtas pašalinti odos nešvarumus, išvalyti poras, pagerinti odos būklę.

47,92 € 59,90 € -20%
Vakuuminis veido valymo prietaisas ProRelax Facial Cleanser

Inovatyvus vakuuminis veido valymo prietaisas skirtas šalinti spuogus, riebalų perteklių, inkštirus bei negyvas odos ląsteles. Paprastas naudojimas nesukeliantis skausmo. Atsparus vandeniui.

47,92 € 59,90 € -20%