Normali kambario drėgmė: kaip ją palaikyti?

Oro drėkintuvas Medisana UHW

Oro drėkintuvas Medisana UHW - net 30m2 ploto patalpų drėkinimui tinkamas prietaisas. Jo veikimas - tylus, o energijos tausoja tik tiek, kiek reikia. Galima automatinio išsijungimo funkcija. Drėkintuvo našumas - iki 230 ml/val. Vandens rezervuaro talpa 4,2L.

48,15 € 53,50 € -10%
Oro drėkintuvas su aromaterapijos funkcija Vitammy Mist

Padeda išsaugoti natūralias apsaugines nosies gleivinės ir kvėpavimo takų funkcijas. Palaiko tinkamą patalpų drėgmę šildymo sezono metu. Galima būti naudojamas ir kaip kvapų difuzorius.

39,87 € 46,90 € -15%
Oro drėkintuvas Medisana AH 662

Oro drėkintuvas Medisana AH 662 - netriukšmingas ir energiją taupantis prietaisas su mikro išpurškimu bei aromoterapijos funkcija skirtas aptarnauti 8 m2 plotą.

34,00 €
Termometras - drėgmės matuoklis Medisana HG 100

Termometras - drėgmės matuoklis Medisana HG 100 parodo kambario temperatūrą bei drėgmės lygį patalpoje, turi komfortiškos zonos indikatorių.

12,00 € 15,00 € -20%
Skaitmeninis termometras - drėgmės matuoklis VICKS 2in1

Nešiojamas drėmės matuoklis-termometras leidžia patikrinti drėgmės lygį visose patalpose, taip žinosite, ar reikalingas papildomas drėkinimas ar vėdinimas.

14,31 € 15,90 € -10%
Skaitmeninis termometras - drėgmės matuoklis VITAMMY Hygro

Nešiojamas drėmės matuoklis-termometras leidžia patikrintį drėgmės lygį visose patalpose, taip žinosite, ar reikalingas papildomas drėkinimas ar vėdinimas.

9,68 € 12,90 € -25%
Oro drėkintuvas Medisana AH 661

Netriukšmingas ir energiją taupantis prietaisas su reguliuojamu išpurškimo intensyvumu bei vandens pašildymo funkcija, skirtas aptarnauti 30 m2 plotą. Prietaisas turi automatinio išsijungimo funkciją. Vandens rezervuaro talpa 3500 ml.

41,25 € 55,00 € -25%
Sausas oras – vienas didžiausių mūsų priešų, su kuriuo tenka kovoti kasmet, vos prasidėjus šildymo sezonui. Mat jei oro drėgnumas namuose nepakankamas, susiduriama su įvairiomis buities bei sveikatos problemomis, tokiomis kaip paūmėjusios alergijos, perštinti gerklė, užsikimšusi nosies gleivinė, sausa, skilinėjanti oda. Be to, iš medienos pagaminti baldai ir namų vidaus apdaila sugeria daug drėgmės iš oro, todėl jam išsausėjus gali atsirasti įvairių nepatogumų buityje.

Kokia normali drėgmė kambaryje rekomenduojama?

Vidutinė oro drėgmė svyruoja tarp 35–40 %, normali oro drėgmė namuose šaltuoju metų laiku gyvenamosiose patalpose turi siekti 40–60 %.

Kaip tikrinama normali kambario drėgmė?

Jei norite įvertinti, ar namuose oras nėra pernelyg sausas, jums padės higrometras – kambario drėgmės matuoklis, kuris tiksliai nustato esamą oro temperatūrą ir drėgmės lygį. Mažesnis nei 25 % drėgmės lygis yra kenksmingas sveikatai, tačiau vertinant rodiklius turite atkreipti dėmesį ir į tai, kad patalpose nebūtų susikaupę per daug drėgmės. Kai oro drėgmės lygis kambaryje viršija 55 %, atsiranda tikimybė pelėsio augimui, grybelio ir dulkių erkučių dauginimuisi.

Kaip palaikyti rekomenduojamą drėgmę namuose?

Geriausias būdas kovoti su sausu oru – oro drėkintuvai. Patogūs, nedideli, dailaus dizaino prietaisai užtikrina, kad normali drėgmė namuose būtų palaikoma nuolat. Šie įrenginiai gali būti įvairių rūšių: išskiriantys karštus garus, šaltų garų arba ultragarsiniai drėkintuvai. Paprasčiausias ir dažniausiai naudojamas karštų garų drėkintuvas, kurio veikimo principas panašus į virdulio – kaitinamam vandeniui užverdant į orą paleidžiami garai. Šaltų garų drėkintuvai turi filtrus ir ventiliatorius, pučiančius filtruose esančius vandens garus į orą. Na, o ultragarsiniai oro drėkintuvų sistema veikia membranos vibravimo ultragarso dažniais, kurie vandenį skaidomas į mikrodaleles. Tai tyliausiai iš visų prietaisų veikianti oro drėkintuvų rūšis.

Natūralus kambario drėkinimas

Jei kol kas dar neįsigijote oro drėkintuvo, tačiau jaučiate sauso oro pasekmes, nieko nelaukite ir imkite įprastų kambario drėkinimo būdų. Per dieną bent du kartus gerai išvėdinkite patalpas pravėrus langus. Tai darykite ne mažiau nei 5–10 minčių. Tai ypač svarbu padaryti vakare, kad geriau išsimiegotumėte. Namuose venkite kilimų, storo audinio užuolaidų ir panašių detalių – jos kaupia orą teršiančias dulkes.