Kada limfodrenažinis masažas nerekomenduojamas?

Limfodrenažinis aparatas BEAUTY CENTER

Kompresinės terapijos ir limfodrenažinio masažo procedūros tiesiog namuose! Sugrįžtantis kojų lengvumas, dailesnės kūno linijos bei pagerėjusi kūno būklė.

670,00 € 870,00 €
Presoterapijos (limfodrenažinio masažo) aparatas I-TECH Power Q1000 Premium

4 kamerų, pilna kompresinė limfodrenažo sistema, atliekanti veiksmingas kosmetologines ir gydomąsias procedūras. Komplekte: 2 kojų įmautės, 1 rankos įmautė ir 1 pilvo - juosmens srities - juosta.

1 100,00 € 1 290,00 €
Presoterapijos (limfodrenažinio masažo) aparatas I-TECH Power Q6000 Plus

Profesionali 6 kamerų, 5 programų, pilna kompresinė limfodrenažo sistema skirta profesionaliam naudojimui. Komplekte: 2 kojų movos, vidpadžiai 2vnt., 1 rankos mova ir 1 pilvo - juosmens srities - juosta.

1 900,00 € 2 200,00 €
Limfinės sistemos pagrindinė paskirtis yra organizmo valymas. Gerai ir aktyviai veikianti limfinė sistema yra geros savijautos ir dailaus kūno rezultatas. Limfa yra jungiamoji dalis tarp audinių ir kraujo ląstelių. Limfos skystis tarsi išvalo, išskalauja kiekvieną ląstelę ir visas joje esančias nereikalingas medžiagas, atliekas. Žmogaus organizme nuolat cirkuliuoja apie 1 - 2 litrai limfos skysčio. Be viso to, limfinė sistema prisideda imuniteto formavime ir padeda organizmui kovoti su įvairiomis infekcijomis, ligomis.

Limfinei sistemai sutrikus ir neišvalant audinių nuo nereikalingų medžiagų, mes pradedame prasčiau jaustis, atsiranda celiulitas, susiformuoja daugiau riebalų, kuriuos sunku pašalinti ir susilpnėja imunitetas, suprastėja organizmo gynyba nuo infekcijų. Taip nutinka dėl šių dienų neretai įprasto gyvenimo: sėdimas darbas, mažas fizinis aktyvumas, nesubalansuota mityba, per mažai geriamas vanduo, aptempti rūbai kenkia limfinės sistemos veiklai ir ji neretai sutrinka. Tai pagerinti galime stimuliuodami sistemą limfodrenažiniais masažais kurie yra atliekami rankomis arba technologijų pagalba. Teisingą laiko tarpą gerai atlikti masažai yra labai naudingi žmogui, padeda geriau jaustis ir padailinti kūno linijas, tačiau limfodrenažinis masažas nerekomenduojamas žmonėms, kuriems tai gali ne tik neveikti, bet ir pakenkti.

Kada negalima daryti limfodrenažinio masažo? Kontraindikacijos

Dažniausiai limfodrenažinis masažas yra visiškai saugus, bet kai kuriais atvejais dėl masažo poveikio, aktyvaus limfos skysčio tekėjimo, gali įvykti limfodrenažinio masažo kontraindikacijos. Jei turite ūmų uždegimą dėl bakterijų, virusų ar alergenų kaltės, dėl limfodrenažo aktyviau pradėjęs judėti limfos skystis sutrukdys organizmui kovoti prieš uždegimo sukėlėjus ir galimai išnešios juos po visą organizmą. Piktybinis navikas, vėžys, yra kontraindikacija limfodrenažiniam masažui dėl baimės, kad liga išplis. Negalima darytis šio masažo ir žmonėms su širdies problemomis. Padidėjęs skysčio srautas gali dar labiau pabloginti širdies veiklą. Taip pat užsikimšusi arterija ar kraujagyslė yra limfodrenažinio masažo kontraindikacija.

Jei turite nors menkiausių įtarimų, kad limfodrenažas gali Jums pakenkti ir su kuo nors kontraindikuoti, būtinai pasitarkite su savo gydytoju arba masažą atliekančiu specialistu. Gera limfinės sistemos veikla yra būtina kiekvienam žmogui, bet kai kuriais atvejais tai gali pakenkti. Suaktyvindami limfinės sistemos veiklą ir pagreitinę limfos skysčio tėkmę galite patirti rimtų ir galbūt negrįžtamų pasekmių, jei limfodrenažas su kuom nors kontraindikuos.

Šaltiniai:
https://methodpisara.com/lymphatic-drainage/
https://www.realbodywork.com/articles/lymphatic-drainage-massage/