Geriausias bekontaktis termometras: koks jis?

Infraraudonųjų spindulių - multifunkcinis bekontaktis termometras Medisana FTN

Infraraudonųjų spindulių-multifunkcinis bekontaktis termometras MEDISANA FTN greitai ir tiksliai matuoja kūno, aplinkos, skysčių bei paviršiaus temperatūrą (0-100 °C skalė). Galima net 30 matavimų atmintis.

32,00 € 40,00 € -20%
Bekontaktis termometras OMRON Gentle Temp 720

Bekontaktis termometras OMRON Gentle Temp 720 - tai ypatingai patogus ir greitas būdas be jokio prisilietimo išmatuoti kūno, objektų ar aplinkos temperatūrą. Prietaiso nereikia vedžioti per kaktą, o matavimas užtrunka vos 1 sekundę.

49,30 € 58,00 € -15%
Bekontaktis termometras Novama Free

Ergonomiškas ir lengvai naudojamas termometras akimirksniu pamatuoja kūno, daiktų ar skysčių temperatūrą. Labai pravers mažus vaikus auginantiems tėvams. Tikslus ir greitas matavimas.

27,30 € 42,00 € -35%
Infraraudonųjų spindulių bekontaktis termometras Medisana TM 65E

Greitas ir tikslus bekontaktis termometras Medisana TM 65E matuoja ne tik kūno, bet taip pat ir aplinkos, skysčių ir paviršiaus temperatūrą, bei turi funkciją įjungti/išjungti garsinį signalą. Garsinis ir vizualinis informavimas apie karščiavimą.

22,88 € 30,50 € -25%
Bekontaktis termometras BRAUN NTF3000

Termometras BRAUN NTF3000 naudoja patentuotą unikalią technologiją, kurios dėka galite matuoti kūno temperatūrą kontaktiniu ir bekontakčiu režimais.

41,23 € 58,90 € -30%
Infraraudonųjų spindulių bekontaktis termometras Visiomed Thermoflash LX 260T-Evolution

Termometru galima matuoti kūno (smilkinio zonoje) ir įvairių paviršių temperatūrą. Termometre naudojama naujausia kalibracijos technologija MicroSecond Flash Technology.

51,75 € 57,50 € -10%
Bekontaktis termometras Rossmax HA500

Ypatingai patogus ir greitas būdas be jokio prisilietimo išmatuoti kūno ir objektų temperatūrą. Matavimas užtrunka vos 1 sekundę. 

32,00 € 40,00 € -20%
Bekontaktis termometras Rossmax HC700

Bekontaktis termometras Rossmax HC700 - tai ypatingai patogus ir greitas būdas be jokio prisilietimo išmatuoti kūno ir objektų temperatūrą. Matavimas užtrunka vos 1 sekundę.

42,75 € 57,00 € -25%
Bekontaktis termometras BRAUN BNT400

Termometras BRAUN BNT400 naudoja patentuotą unikalią technologiją, kurios dėka galite matuoti kūno temperatūrą kontaktiniu ir bekontakčiu režimais.

41,25 € 55,00 € -25%
Bekontaktis termometras Novama White T1s

Ergonomiškas ir lengvai naudojamas termometras akimirksniu pamatuoja kūno, daiktų ar skysčių temperatūrą. Labai pravers mažus vaikus auginantiems tėvams. Tikslus ir greitas matavimas.

25,83 € 36,90 € -30%
Bekontaktis termometras BRAUN BNT400 BLACK

Termometras BRAUN BNT400 naudoja patentuotą unikalią technologiją, kurios dėka galite matuoti kūno temperatūrą kontaktiniu ir bekontakčiu režimais.

41,25 € 55,00 € -25%
Bekontaktis termometras Contec TP500

Bekontaktis termometras skirtas matuoti žmogaus kūno temperatūrą. Tikslus ir greitas matavimas per 1 sekundę. 30 paskutinių matavimų atmintis

22,96 € 32,80 € -30%
Bekontaktis termometras VITAMMY 8813

Bekontaktis termometras skirtas matuoti tiek kūno, tiek ir objektų (pvz. maistelio buteliuke) ar skysčių (pvz. vandens vonelėje) temperatūrą. Tikslus ir greitas matavimas.

25,52 € 31,90 € -20%
Pasaulį užklupusi koronaviruso pandemija privertė kitaip pažvelgti į daugelį dalykų. Vienas jų – kūno temperatūros matavimas. Pripažinkime, šiandien tam skiriame daugiau dėmesio ir temperatūrą matuojame atidžiau, nei tai darydavome prieš keletą metų. Šiame pasaulinių įvykių kontekste stipriai išaugo bekontakčių termometrų populiarumas, o taip pat išsiplėtė ir jų pasiūla. Kaip pasirinkti teisingai ir nepasiklysti pasiūloje perkant termometrą?

Bekontakčių termometrų privalumai

Atsiradus poreikiui matuoti temperatūrą viešose vietose, parduotuvėse ir darbovietėse, bekontakčius termometrus atrado įmonės. Jos remiasi pagrindiniu privalumu – matavimo greičiu. Net ir ne pats geriausias bekontaktis termometras temperatūrą pamatuoja per keletą akimirkų, kai elektroniniam termometrui prireiktų 5, o stikliniam – net 10 minučių.

Tačiau tai ne vienintelis privalumas. Daugeliui svarbu ir tai, kad tokio termometro nereikia liesti. Tai užtikrina higieną, ypač jei termometras naudojamas ne vieno žmogaus. Temperatūra matuojama kaktos srityje, tad matavimo procesas yra gana paprastas. Dėl šių priežasčių tokius termometrus dažnai renkasi kūdikius auginantys tėvai. Mažyliams temperatūrą pamatuoti reikia greitai ir patogiai, o jie juk dažniausiai nenustygsta vietoje.

Kas svarbu renkantis termometrą?

Vaistinėse pacientai dažnai teiraujasi: „Koks geriausias bekontaktis termometras?“ Vis dėlto vienareikšmio atsakymo nėra. Šie termometrai skiriasi savo išvaizda ir funkcionalumu.

Termometro išvaizda užtikrina jo naudojimo patogumą, todėl pasirinkimas yra labai individualus. Rinkitės tokį, kurį patogu laikyti rankoje, o jei norite platesnio funkcionalumo, verta atkreipti dėmesį ir į ekrano dydį.

Rinkdamiesi prisiminkite, kad pagrindinė termometro funkcija yra greitai, tiksliai ir patogiai pamatuoti temperatūrą, o visa kita priklauso nuo asmeninių poreikių. Dėl to sudėtinga pasakyti, koks termometras geriausias – rinkdamiesi turite įvertinti, kokios funkcijos jums reikalingos. Pavyzdžiui, kai kurie bekontakčiai termometrai turi atmintį ir gali parodyti matavimų istoriją. Sekant vaiko temperatūrą tai gali būti naudinga. Bekontakčiai termometrai taip pat gali matuoti ne tik kūno, bet ir aplinkos, skysčių ar paviršių temperatūrą – ši funkcija gali būti tikrai naudinga auginant mažus vaikus arba buityje.

Daugelis termometrų turi garsinius signalus, tačiau ne visi jie gali būti išjungiami. Jei auginate kūdikį, tikrai naudinga bus begarsio veikimo funkcija – taip galima kūdikiui miegant pamatuoti temperatūrą jo nepažadinant. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, kad skiriasi matavimo laikas. Greičiausi bekontakčiai termometrai geba pamatuoti temperatūrą vos per vieną sekundę.

Visada rinkitės patikimų ir žinomų gamintojų gaminius – taip būsite tikri, kad renkatės aukščiausią kokybę ir patikimumą, o termometras tarnaus ilgai.

Tikslus temperatūros matavimas

Sunku pasakyti, ar geriausias bekontaktis termometras priklauso nuo technologijos, ar nuo prekės ženklo. Vis dėlto svarbiausia rinktis patikimą gaminį, kuris tiksliai atliktų temperatūros matavimą. Vertinant apskritai, visi termometrai bus vienodai tikslūs, jei tinkamai atliksite matavimo procedūrą. Kartais manoma, kad stikliniai termometrai be gyvsidabrio yra tikslesni, tačiau iš tiesų jie yra mažiau jautrūs neteisingo temperatūros matavimo proceso įtakai. Antra vertus, bekontakčiais termometrais naudotis paprasta, jie užtikrina greitį ir patogumą, o net ir įvertinus paklaidą, gauti rezultatai visada bus pakankamai tikslūs.

Taigi, jei norite tiksliai pamatuoti temperatūrą, atidžiai laikykitės termometro gamintojo nurodymų instrukcijoje. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, kad matuojant skirtingose kūno vietose, temperatūra gali skirtis, priklausomai nuo įvairių išorės veiksnių. Medikų ir vaistininkų nuomone, tiksliausiai temperatūra gali būti pamatuota matuojant išangėje ar ausyje, nes šios ertmės žmogaus organizme yra labiausiai apsaugotos nuo išorės veiksnių, bet tai yra nepatogu. Puiki alternatyva – greitai ir tiksliai matuojantys temperatūrą bekontakčiai termometrai, kuriuos pakanka pridėti prie kaktos.

Kaip naudoti bekontakčius termometrus?

Apie tradicinio termometro naudojimą žinome viską, tačiau bekontakčiai termometrai daugeliui – dar naujovė. Be to, ne visi vartotojai atidžiai perskaito instrukciją, o dėl naudojamos technologijos bekontaktis matuoklis yra jautresnis aplinkos įtakai. Trumpai aptarsime esmines taisykles, kurios užtikrins, kad temperatūrą visada pamatuotumėte tiksliai.

Visų pirma, reikia prisiminti, kad bekontakčiai termometrai skirti matuoti temperatūrą kaktos srityje. Taip pat būtina pasirūpinti termometro jutiklio švara – jis užtikrina matavimo tikslumą. Rekomenduojama prieš kiekvieną naudojimą nuvalyti termometrą drėgna servetėle.

Bekontaktį termometrą reikėtų laikyti kambario temperatūroje, t. y. tokioje, kokioje matuosite temperatūrą. Matavimo rezultatai gali būti netikslūs, jei temperatūrą matuosite ką tik parsinešę termometrą iš šaltesnės patalpos ar patys grįžę iš lauko. Taip pat neverta matuoti temperatūros po aktyvios fizinės veiklos, geriausia tai daryti ramybės būsenoje.

Prieš matuojant temperatūrą įsitikinkite, kad kakta yra sausa, patraukite plaukus. Palaikykite tinkamą atstumą – bekontakčių termometrų nereikia priliesti prie odos, kai kurie jų turi automatinę atstumo kontrolės funkciją.