Greiti ir paprasti peršalimo gydymo būdai

Inhaliatorius Medisana IN 550 PRO

Įvairioms kvėpavimo ligoms gydyti tinkamas inhaliatorius MEDISANA IN 550 PRO skirtas tokių viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų sutrikimų prevencijai - pediatrinė astma, laringitas, faringitas, bronchiniai susirgimai ir kt.

54,90 €
Inhaliatorius A70

Skirtas naudotis kvėpavimo ligų, kaip bronchinės astmos, laringito, faringito, bronchito ir kitų virusinių infekcijų profilaktikai ir gydymui.

38,01 € 50,68 € -25%
Inhaliatorius AND UN-011

Inhaliatorius AND UN-011 - kvėpavimo ligų gydymui bei profilaktikai tinkamas prietaisas, užtikrinantis efektyvę visų kvėpavimo takų aerozolinę terapiją. Su inhaliatoriumi galima naudoti  įvairius gydytojo paskirtus medikamentus.

70,96 €
Kvapų difuzorius (aromato skleidiklis) Beurer LA30

Kvapų difuzorius Beurer - Jūsų namų jaukumui. Beveik begarsis, skleidžiantis malonų aromatinių aliejų aromatą jūsų namuose.

29,90 €
Inhaliatorius Beurer IH21

Beurer inhaliatoriaus veikimas yra pagrįstas suspausto oro technologija. Skirtas viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų, peršalimo, astmos bei kitų kvėpavimo ligų gydymui.

50,90 €
Inhaliatorius OMRON DUOBABY 2IN1 NE-C301-E

Inhaliatorius OMRON DUOBABY 2IN1 su dviem keičiamomis inhaliacijos galvutėmis padeda vaistams pasiekti viršutinius ir apatinius kvėpavimo takus. Nosies aspiratorius švelniai išvalo kūdikio užsikimšusią nosytę, taip palengvindamas kvėpavimą.

64,60 € 83,90 € -23%
Oro drėkintuvas su aromaterapijos funkcija Vitammy Mist

Padeda išsaugoti natūralias apsaugines nosies gleivinės ir kvėpavimo takų funkcijas. Palaiko tinkamą patalpų drėgmę šildymo sezono metu. Galima būti naudojamas ir kaip kvapų difuzorius.

39,87 € 46,90 € -15%
Inhaliatorius Novama Nebulino

Inhaliatorių paprasta naudoti, jis tiks visiems šeimos nariams. Padeda kovoti su tokiomis ligomis, kaip bronchitas, plaučių uždegimas, kosulys, peršalimas, sloga, astma.

35,12 € 43,90 € -20%
Inhaliatorius Medel Family EVO

Kompresinis inhaliatorius Medel Family EVO rekomenduojamas asmenims, sergantiems viršutinių kvėpavimo takų ligomis. Jo veiksmingumas taip pat padės po plaučių uždegimo ar bronchito.

34,49 € 45,99 € -25%
Medisana Aroma Pušies aromato namų kvapas

Pušies kvapo aliejus skirtas Medisana kvapų difuzoriams.

5,50 €
Inhaliatorius Homed JLN-2300AIR

Inhaliatorius skirtas viršutinių ir apatinių kviepavimo takų terapijai tiek vaikams, tiek suaugusiems. Saugus ir efektyvus procedūrų atlikimas namuose.

18,75 € 25,00 € -25%
Ultragarsinis inhaliatorius Vapo M1

Ultragarsinis inhaliatorius Vapo M1 - tai kvėpavimo takų ligų profilaktikai skirtas aparatas. 8 ml talpos įrenginys gali purkšti ≥0.25 ml/min greičiu. Įrenginyje suprojektuotas automatinis išsijungimas.

36,40 € 56,00 € -35%
Profesionalus inhaliatorius FLAEM AirPro 3000 Plus

Galima pasirinkti MMAD dalelytės dydį ir vaisto padavimo gretį. Rankinis purškimo valdymas leidžia tausoti inhaliacijos metu naudojamus vaistus. Komplekte yra dvi Soft Touch kaukės.

125,10 € 139,00 € -10%
Akumuliatorinis inhaliatorius Medel Smart

Inhaliatorius tinka naudojimui namuose ar kelionėje, nes pakrautas gali veikti 45min be elektros energijos lizdo. Inhaliatorius yra lengvas, mažas ir labai tyliai veikia.

78,32 € 89,00 € -12%
Inhaliatorius vaikams FLAEM Lella la Coccinella

Inhaliatorius vaikams FLAEM Lella la Coccinella boružėlės pavidalu yra puikus būdas gydyti mažiausius ligoniukus, kurie serga astma arba turi kitų viršutinių ar apatinių kvėpavimo takų ligų.

75,65 € 89,00 € -15%
Inhaliatorius FLAEM Respir Air

Novatoriškas nebulizatorius RF7 Speed Plus turi du darbo režimus. Mažesnės vaisto dalelytės ir ilgesnis inhaliacijos laikas leidžia vaistui giliai prasiskverbti į apatinius kvėpavimo takus. Greitesnis režimas ir didesnės dalelytės veiksmingai gydo viršutinius kvėpavimo takus.

53,54 € 62,99 € -15%
Inhaliatorius FLAEM Ghibli Plus

Inhaliatorius Ghibli Plus gali dirbti dviem režimais. Prietaisas turi veiskmingą nebulizatorių RF6 Basic2, kuris yra testuotas institute TÜV.  Komplekte yra dvi Soft Touch kaukės. 

42,00 € 52,50 € -20%

Peršalimo gydymas suderinus vakarietišką ir alternatyvią mediciną gali ne tik dingti vienam sezonui, tačiau ir ištisiems metams.

PERŠALIMO PRIEŽASTYS

Peršalimo priežastys – infekcija, virusai. Yra daugiau nei 200 virusų, kurie gali sukelti peršalimo simptomus. Skirtingi virusai dažniausiai sukelia ir skirtingus simptomus. Kol vieni skundžiasi tik sloga, tuo tarpu kitų peršalimas labai greitai virsta gripu, kuris – dar rimtesnėmis komplikacijomis.

Vaikai peršalimu serga kur kas dažniau, net iki 8 kartų per metus. Kadangi jų imuninė sistema yra silpnesnė – virusai lengviau pasiskleidžia  organizme. Kuomet vaikas auga, jo imuninė sistema stiprėja – peršalimo ligos kankina rečiau.

PERŠALIMO POŽYMIAI, SIMPTOMAI

Peršalimas dažniausiai pasireiškia viršutinių kvėpavimo takų ligomis, kurias, tinkamai gydant, galima gana greitai išgydyti. Geriausias vaistas – inhaliatoriai, kadangi vaistai patenka į kvėpavimo takus, kur ir kaupiasi virusai keliantys diskomfortą.

Gerklės skausmas ir sloga, kartais kosulys yra dažniausi simptomai, kurie pasireiškia peršalus. Tinkamai gydantis, peršalimo pradžia gali gana mažai skirtis nuo peršalimo pabaigos, kadangi vos per kelias dienas dažnai pavyksta pradanginti nemalonius simptomus. Peršalimo metu dažnai temperatūra pakyla iki 37 laipsnių ir dažniausiai neviršija šio skaičiaus. Kadangi temperatūra nedidelė – neverta gerti vaistų. Dažnai suderinus kompleksišką gydymą galima sėkmingai paveikti ir be tablečių.

Negydant peršalimas gali tapti lėtinis ir ilgainiui komplikuotis į gripą. Taigi, net ir didelio diskomforto nekeliantys požymiai, kaip sloga, turėtų būti gydomi. Peršalimo pradžia dažniausiai trunka iki poros dienų, vėliau liga komplikuojasi.


PERŠALIMO GYDYMAS

Peršalimas: kaip greitai pasveikti, kas gydo?

Peršalimo gydymas turi būti kompleksiškas ir apimantis skirtingas vietas: kvėpavimo takų gydymas, greitas slogos gydymas, kosulio gydymas ir taip toliau. Nuo peršalimo padeda labai daug skirtingų priemonių, tad tinkamai jas visas suderinus galima panaikinti peršalimą per porą dienų.

  •         • Geriausias vaistas nuo peršalimo – pėdų apdengimas spiritine marle. Suvilgykite ją paprasčiausiame spirite ir apvyniokite kojų padus. Jie aktyvinami ir taip po truputį pacientas padeda geriau jaustis, dažnai dingsta nemalonūs peršalimo simptomai.
  •         • Krienai – efektyvi priemonė su virusais, kurie kaupiasi jūsų organizme. Sumaišykite sutarkuotus krienus 1:1 santykiu su vandeniu ir kas kelias valandas išgerkite po vieną šaukštelį tokio mišinio. Kadangi krienai labai puikiai naikina virusus – dažniausiai užtenka poros dienų, kad galėtumėte vėl atsistoti ant kojų ir pamiršti nemalonius simptomus. Krienai puikiai tinka ir tuomet, kai peršalimas virto gripu ir greta vaistų norisi papildomai gydytis natūraliais būdais. Taip pat rekomenduojamas ir česnakas nuo peršalimo, kuris veikia labai panašiai kaip ir krienai.
  •         • Garinimas – vienas efektyviausių būdų panaikinti virusus, kurie kaupiasi jūsų kvėpavimo takų ligomis. Kadangi garinti reikia dažnai ir kuo ilgiau – daugelis tam paprasčiausiai neturi laiko. Alternatyva – inhaliatoriai. Tai labai greitas peršalimo gydymas, kuris tuo pačiu rekomenduojamas ir kaip profilaktinė priemonė galinti padėti išvengti virusų šaltuoju metų laiku.
  •         • Avietės, juodieji serbentai, bruknės – efektyvios priemonės nuo karščiavimo ir tuo pačiu virusų, kurie ir sukelia peršalimo ligas. Iš šių uogų padarytas arbata nuo peršalimo taip pat turėtų būti geriama ne tik tuomet, kai virusai yra jau Jūsų organizme. Geriausia ją vartoti profilaktiškai, kad būtų galima išvengti nemalonių peršalimo simptomų.
  •         • Vaistažolės nuo peršalimo – dar viena efektyvi priemonė su liga. Siūlome gerti kuo daugiau ramunėlių, liepžiedžių, mėtų ir kitų lapelių, kurie naudingi Jūsų organizmui.

Peršalimo profilaktika yra būtina ir atėjus vėsiajam metų laikui privalu kuo sveikiau gyventi, taip pat reguliariai vartoti mūsų paminėtas vaistažoles bei uogas, kurios naikina virusus. Žinoma, jų vartojimas turi būti saikingas, kad organizmas nepriprastų prie uždegimą naikinančių priemonių.

Miegas

Daugelis žmonių labai nerimtai žiūri į peršalimą ir kol jis nevirsta gripu – gydomasi gana menkai. Visgi, net ir peršalimas reikalauja atitinkamo dėmesio, tad jeigu galite sau leisti – dieną išsigulėkite.  Peršalimo požymiai dažniausiai užklumpa tuomet, kai žmogaus imuninė sistema yra nusilpusi. O miegas padeda susigrąžinti jėgas ir kur kas geriau jaustis. Taigi, skirkite sau kuo daugiau poilsio. Kokybiškas miegas ne tik padės išvengti ligų, tačiau ir greičiau su jomis kovoti.

Tinkama mityba

Peršalimo gydymas namų sąlygomis yra neatsiejamas ir nuo mitybos korekcijos. Kaip jau minėjome, būtent nusilpęs imunitetas dažniausiai yra peršalimo palydovas. Natūralūs peršalimo gydymo būdai neapsieina ir be tinkamos bei subalansuotos mitybos. Žinoma, jeigu visada maitinsitės sveikai – virusai paprasčiausiai neras tinkamos terpės Jūsų organizme.

Pasistenkite valgyti kuo daugiau vaisių ir daržovių. Į mitybą įtraukite ir produktų, kurie turi vitamino C, kadangi tai puiki priemonė kovoje su rimtomis peršalimo ligomis, su virusais, kurie gali apsunkinti gyvenimą. Taip pat nepamirškite, kad net ir esant labai menkai temperatūrai – Jūsų organizmas dehidratuoja, tad gerkite ne tik daug sveikų arbatų, tačiau taip pat ir vandens.

Visgi, greitas peršalimo gydymas neužkirs kelio kitų metų sezoninėms ligoms, tad maitinkitės sveikai visada, o ne tik tuomet, kai peršalimas kelia diskomfortą.

Fizinis aktyvumas

Geriausias vaistas nuo peršalimo – judėjimas. Kuo daugiau judėsite, gyvensite sveikai – tuo geriau jausitės ir tuo pačiu imuninė sistema bus stipresnė. Taigi, peršalimo profilktika yra neatsiejama nuo didesnio fizinio aktyvumo.

Higiena

Natūralūs peršalimo gydymo būdai yra neatsiejami nuo virusų naikinimo. O geriausiai prie to prisidėti gali higiena. Plaukite rankas kuo dažniau ir ne tik tuomet kai jau sergate, tačiau dar tada, kai esate visiškai sveikas. Ypač tuomet, kai esate susibūrimo vietose, viešajame transporte. Tai vietos, kur peršalimo ligos sklinda dažniausiai ir greičiausiai, tad labai svarbu įprasti nuolatos plauti rankas, kad ant jūsų patekęs virusas būtų greitai panaikinamas.

Peršalimas: kaip greitai pasveikti. Dažniausios peršalimo gydymo klaidos

Peršalimo gydymas namų sąlygomis yra labai skirtingas, kadangi kol vieni puola gerti vaistus, tuo tarpu kiti visiškai nekreipia dėmesio į peršalimą ir paprasčiausiai atlieka įprastinius kasdieninius darbus. Šiuo atveju blogai daro ir vieni, ir kiti, kadangi peršalimas yra liga, kuri reikalauja specifinio gydymo.

Peršalimo gydymas dažniausiai neatsiejamas ir nuo klaidų, kurias daugelis mūsų atlieka.

  •         • Žinoma, peršalimo ignoravimas yra pirmoji klaida. Deja, daugelis lietuvių vis dar nekreipia dėmesio į slogą arba kosulį, kol jis netampa labai intensyvus bei skausmingas.
  •         • Daugelis norėdami išvengti šalto oro užsidaro namų langus. Tai blogai, kadangi tuomet bakterijos ir virusai, kurie kankina Jūsų organizmą taip ir lieka namų ribose. Taigi, atsiminkite, kad būtinas reguliarus patalpų vėdinimas.
  •         • Dar viena dažna klaida – simptomų mažinimas. Labai svarbu gydyti peršalimą, o ne mažinti simptomus. Peršalimo gydymas, kaip jau kelias kart minėjome, kompleksiškas. Taigi, naikinkite virusus, o ne tik jo sukeltus simptomus.
  •         • Peršalimo gydymas alkoholiu yra Lietuvoje gana paplitusi praktika. Išties pasitaiko atvejų, kai su vienu stikliuku galima panaikinti virusus, tačiau netinka bet koks alkoholis, taip pat, nereikia peršalimo gydyti visu buteliu.
  •         • Nepamirškite išsigulėti, kadangi peršalimas taip pat yra liga, kuri reikalauja žmogaus poilsio ir imuninės sistemos atstatymo.

Neegzistuoja efektyvi formulė nuo peršalimo. Tik suderinus kelias skirtingas priemones galima sėkmingai panaikinti virusus, kurie negydomi mutuoja, ir vėliau gali virsti kur kas sunkesnėmis bei daugiau problemų, didesnius negalavimus sukeliančiomis ligomis.