Vaikų dantų priežiūra: patarimai

Vaikų dantys yra jautresni aplinkos dirgikliams, kadangi jie dar tik auga. Juolab, labai dažnai vaikai mėgaujasi maistu, kuris prisideda prie dantukų gedimo. Tinkamai atliekama burnos higiena namuose gali užtikrinti, kad apsilankymais pas odontologą bus vienas malonumas, o ne darbas.

Tinkamų vaikų dantų priežiūros priemonių įsigijimas

Vaikų dantų priežiūra kaip ir suaugusių asmenų, pirmiausia prasideda nuo tinkamų priemonių įsigijimo. Elektrinis dantų šepetėlis yra ne galimybė, tačiau būtinybė ir odontologai vieningai tikina,kad jis padeda pašalinti kur kas daugiau bakterijų esančių burnoje, nei paprastas dantų šepetukas. Elektrinis dantų šepetėlis vaikams padeda pasiekti sunkiai pasiekiamas vietas, tuo pačiu maksimaliai nuvalo paviršius: ne tik dantų, tačiau ir dantenų bei žindukų. Jeigu vaikas nešioja breketus – tokiu atveju rekomenduojami burnos irigatoriai, kurie padeda pašalinti nešvarumus, kurie kaupiasi ant breketų arba dantų plokštelių. Viską išvalyti su šepetėliu paprasčiausiai neįmanoma ir ilgainiui maisto likučiai virs apnašomis. Irigatoriai taip pat rekomenduojami suaugusiems asmenims, kurie linkę į parodontozę.  Tokiu atveju nereikės taip dažnai keliauti pas specialistą, kad Jums būtų atliktas burnos higiena. Taip pat įsigykite ir kokybiškas dantų pastas, skalavimo skysti ir siūlą. Reguliarus naudojimas užtikrina, kad pašalinsite visus apnašas.

Skirdami atitinkamą investiciją profesionalioms priežiūros priemonėms – užsitikrinsite ilgalaikį sveikų dantukų rezultatą. Tiesa, reikia ne tik įsigyti priemones, tačiau ir jas kasdien naudoti. Biomed.lt prekiauja žinomiausių gamintojų gaminiais, kurie yra pripažįstami visame pasaulyje: Vitammy, Novama, Visiomed ir taip toliau.

Vaiko burnos higiena namuose. Įpročiai

Tinkama dantų priežiūra turi būti išmokoma dar vaikystėje. Vėliau dantų gydymas tikrai daug kainuos, tad pateikti tinkamus įpročius yra kur kas pigiau ir paprasčiau. Tuo pačiu pateiksime ir mes kelias taisykles, kurios gali padėti lengviau perprasti kaip tinkamai prižiūrėti dantis ir tuo pačiu burnos ertmės priežiūrą paversti malonumu. Tai vaikams yra itin svarbu. Jeigu suaugę jau supranta burnos priežiūros svarbą, ta vaikus reikia sudominti, kad jie jaustų kažkokią didesnę naudą nei tik gražūs ir sveiki dantukai.

  • Dantukai turi būti valomi su kartus per dieną. Kai kurie tikina, kad visai naudinga valyti ir tris kartu, tačiau per daug dažnas valymas taip pat gali būti žalingas. Daugelis odontologų tikina, kad geriau valyti du kartus ir tuo pačiu per dieną gerti daug vandens, valgyti obuolius, kurie sėkmingai pašalina susidariusias apnašas.
  • Būtina ir vaikiška dantų pasta, kurioje dažniausiai yra kur kas mažiau fluoro nei toje, kuri skirta suaugusiam. Vaikučių dantukai dar nėra tokie stiprūs kaip suaugusių asmenų.
  • Vaiko dantų priežiūra turi būti paverčiama malonumu. Paaiškinkite vaikui, kad kuo jis geriau valys dantukus – tuo daugiau saldymų galės valgyti. Juk likęs cukrus kenkia dantims. Kai jie tinkamai išvalomi – galima sau leisti pasimėgauti skanėstais.
  • Taip pat labai svarbu vaikams paaiškinti, kad reikia valyti ne tik dantukus, tačiau taip pat ir žandukus bei liežuvį. Tik tokiu pavyks pašalinti visas apnašas, kurios gali būti žalingos vaikui.
  • Valymas turėtų trukti bent jau kelias minutes. Daugelis žmonių to nesureikšmina ir šik tiek pavalę skuba vėl valgyti. Blogas ir trumpas valymas, galima sakyti, yra jokio valymo. Skatinkite vaiką tai daryti bent jau minutę.

Kuo geriau dantukai bus prižiūrimi – tuo mažiau apsilankymų pas odontologą reikės. Tai ir galėtų būti jūsų skatinamoji priemonė, kuri paskatintų vaikus kur kas atsakingiau prižiūrėti savo urnos ertmę. Juk odontologo paslaugos ii šiol gąsdina daugelį. Tai turėtų priversti skirti savo burnos ertmei kuo augiau dėmesio. Žinoma, tai nereiškia, kad nebereikės eiti pas specialistą. Paprasčiausiai po apžiūros pacientas bus paleidžiamas namo, kadangi jos dantukai bus sveiki ir gražūs. Tai yra įgyvendinama paprastai. Tiesiog kasdien bent po kelias minutes skirkite savo dantukų priežiūrai ir perduokite tinkamus įpročius vaikams.

Prireikus specialisto apžiūros, visada galite kreiptis į vaikų odontologą klinikoje Pilėnė.

Burnos irigatorius vaikams Waterpik WP-260

Efektyvesnis ir smagesnis būdas vaikams valytis dantis. Skirtas 6 metų bei vyresniems vaikams. Šis irigatorius puikiai tinka bet kuriam vaikui, nešiojančiam breketus arba negalinčiam naudoti dantų siūlo.

85,00 €
Elektrinis dantų šepetėlis vaikams Visiomed ProSonic Junior

Šiuolaikiškas šepetėlis su ultragarsine technologija skirtas vaikų (3+) kasdienei dantukų priežiūrai. Efektyviai valo dantis ir švelniai masažuoja jautrias dantenas.

10,95 €
Antgaliai dantų šepetėliui Visiomed Prosonic Junior

Antgaliai elektriniam dantų šepetėliui Visiomed ProSonic Junior. Komplekte - 2 vienetai antgalių elektriniam dantų šepetėliui.

5,99 €