Nugaros skausmo malšinimas

Rodoma 1 - 40 iš 125 įrašų
Rodoma 1 - 40 iš 125 įrašų
Rodoma 1 - 40 iš 125 įrašų
Skausmas visuomet yra nemaloni patirtis, trukdanti gyventi pilnavertį gyvenimą, ypač, jei tai yra nugaros skausmas, nes tokio pobūdžio sveikatos sutrikimas trukdo laisvai judėti, ramiai miegoti ir net aktyviai leisti laisvalaikį. Dėl nugaros skausmų gali atsirasti kojų silpnumas, netaisyklinga, sukrypusi laikysena, įkyrus nugaros, strėnų maudimas.
Pacientai dažnai skundžiasi nugaros skausmu, o tyrimai rodo, kad net 60 proc. žmonių yra patyrę nemalonius nugaros skausmus. Nugaros skausmo malšinimas yra būtinas iš kart, nelaukite, kol skausmas taps nepakenčiamas ir trukdys Jums ne tik dirbti, bet ir mėgautis laisvalaikiu. 

Nugaros skausmą gali sukelti įvairios ir gana skirtingos priežastys:
 • raumenų patempimas;
 • dėl netaisyklingos laikysenos užspaustas slankstelis arba nervas; 
 • tarsplankstelinių stuburo diskų pokyčiai; 
 • pilvo organų sutrikimai;
 • menstruacijos;
 • nugaros skausmas nėštumo metu (besilaukiant), prieš gimdymą, po epidūro, po gimdymo, po cezario pjūvio ir kt.

Nugaros skausmai gali būti:
 • pereinantys į kojas;
 • kairėje arba dešinėje nugaros pusėje;
 • menčių srityje;
 • apatinėje nugaros dalyje;
 • spazminiai, deginantys, diegiantys;
 • lydimi kitų simptomų, pvz.: kartu su rankų tirpimu;
 • juntami rytais;
 • pasireiškiantys ilgai sėdint, stovint, gulint ant nugaros, ar pilvo bei sportuojant ir kt.

Nugaros skausmo gydymas namuose

Nemalonus nugaros skausmo gydymas namuose toks pat efektyvus kaip ir keliaujant pas specialistą. Paprasčiausiai profesionalai šiais laikais naudoja lygiai tas pačias gydymo priemones, tuos pačius masažuoklius, kuriuos galima įsigyti namuose savoms reikmėms. Tiesa, priemonės nuo nugaros skausmo yra labai įvairios ir tik suderinę kelis skirtingus komponentus pasieksite kur kas mažesnį maudimą, kuris Jums leis atsipalaiduoti ir išvengti papildomo dirginimo.

Priežasties šalinimas

Nugaros skausmo gydymas pirmiausia prasideda nuo problemos pašalinimo. Kaip jau minėjome, priežasčių, kodėl skauda nugarą, gali būti labai daug ir visos jos yra labai skirtingos. Kai nemalonius skausmus sukelia menstruacijos – nelieka nieko kito kaip tik imtis žemiau mūsų aprašytų priemonių. Žinoma, papildomai visada galima kreiptis į ginekologę, kuri patars, kurie vaistukai gali nuslopinti skausmus. Štai labai giriamos nakvišų tabletės, kurios dažniausiai ne tik palengvina PMS simptomus, tačiau ir nemalonų pilvo dirginimą mėnesinių metu.

Tačiau jeigu nugaros skausmas yra susijęs su netinkama laikysena – ją būtina tvarkyti. Tai svarbu ne tik tiems, kurie vaikščioja šiek tiek susikūprinę. Dažnai pasitaiko, kad sėdimą darbą dirbantys asmenys „auginasi“ kuprelę, kuri vėliau sukelia labai nemalonus nugaros skausmus. Kaip priedas kankina ir kaklo skausmai, kuriuos sumažinti gali tik reguliarus masažas arba fizinis aktyvumas.

Taigi, jeigu nugaros skausmus sukelia tokios priežastys, kurios gali būti pašalinamos – būtina jas šalinti. Kitu atveju nugaros skausmo gydymas bus neefektyvus arba trumpalaikis. Tik pašalinus priežastį, jeigu ji gali būti pašalinama, reikia imtis gydomųjų priemonių.

Kaip gydyti nugaros skausmą namuose?

Jeigu Jus kankina reguliarus nugaros skausmas – tokiu atveju būtina apsilankyti pas specialistą, kad jis įvertinęs Jūsų sveikatos būklę galėtų patarti, kokios gydomosios priemonės yra geriausios ir kokios gali padėti sumažinti nemalonų dirginimą. Gydyti galima labai įvairiomis priemonėmis. Visada geriausia suderinti kelis kompleksiškus metodus, kadangi tuomet dažniausiai pavyksta pasiekti geriausią rezultatą. Nuo nugaros skausmo Jums padės žemiau mūsų išskirti patarimai.

Tinkama laikysena. Geriausias vaistas nuo nugaros skausmo yra tinkama laikysena. Deja, didžiąją dalį gyvenimo mes praleidžiame sėdėdami. Jeigu kėdė ir stalas yra neergonomiški – tenka kuprintis ir nuo to dažniausiai kyla nemalonūs kaklo bei nugaros skausmai. Dėl prastos stuburo padėties raumenys negali tinkamai atsilaiduoti ir to įtakoje kyla nemalonūs raumenų skausmai, kurie vėliau gali pereiti ir į stuburą. Juolab, kai raumenys yra labai įsitempia, dažniausiai kilnojant sunkius daiktus, kur kas didesnė tikimybė, kad jie bus patempiami. Taigi, taisyklinga sėdėsena yra susieta su įpročiais. Rekomenduojame mankštintis ant gimnastikos kamuolio. Paprasčiausiai ant jo būtina sėdėti tiesiai ir reguliarius sportas padeda įskiepyti sau tinkamus įpročius.

Tinkamas kūno svoris. Labai dažnai su nemaloniu nugaros skausmu susiduria tie asmenys kurių kūno svoris yra per didelis. Tuo pačiu pablogėja ne tik stuburo pozicija, tačiau ir keliai bei kaklas. Žmogus jaučiasi laba blogai, dažniausiai atsiranda ir papildomos sveikatos problemos. Palaikyti normalų kūno svorį yra būtina, kadangi tai labai prisideda prie kur kas geresnės savijautos. Pasistenkite subalsuoti savo mitybą ir kasdien bent minimaliai judėti.

Reguliarus fizinis aktyvumas. Judėti reikia ne tik todėl, kad Jūsų kūno svoris nebūtų per didelis, tačiau ir todėl, kad fizinis aktyvumas apskritai padeda kur kas geriau jaustis ir dažniausiai dingsta pačios įvairiausiomis ligos. Labai dažnai nugarą gali skaudėti todėl, kad žmogus per mažai judą. Fizinė veikla gerina kraujotaką ir padeda žmogui kur kas geriau jaustis ir tuo pačiu apmalšinti skausmus. Taigi, jeigu pats skausmas nėra labai didelis – tokiu atveju bent minimalus fizinis aktyvumas tikrai yra naudingas. Juolab, nepamirškite daryti pertraukas darbe. Ypač jeigu dirbate sėdimą darbą.

Sunkių daiktų kilnojimas. Viena dažniausių priežasčių, todėl žmones kankina nemalonus nugaros skausmas – labai sunkių daiktų kilnojimas. Tai aktualu ne tk tiems, kurie dirba tokio pobūdžio darbą, kad gali nesunkiai pasitempti nugarą, tačiau ir tiems, kurie dažniausiai neužsiima jokia fizine veikla ir štai atsiranda poreikis pernešti baldus ar panašiai. Įvertinkite tai, kad tai bus didelė apkrova Jūsų nugarai. Jeigu jau skauda – skausmui malšinti naudokite įvairius tepalus. Dažniausiai toks skausmas yra trumpalaikis ir gana greitai praeina.

Masažas. Masažas nugaros skausmui malšinti yra viena iš efektyviausių priemonių, kuri gali sumažinti nemalonius skausmus. Ir jokio skirtumo dėl kokios priežasties skauda nugarą. Pradedant menstruacijomis, kurioms masažas yra ypač naudingas, ir judant link pasitempimo, kuomet dažniausiai išjudinus raumenis žmogus pradeda kur kas geriau jaustis. Žinoma, reikia mokėti daryti masažą, kadangi netinkamai masažuojant galima sukelti daugiau problemų nei buvo. Alternatyva – įsigyti masažuoklį. Jie yra subalansuoti taip, kad masažas būtų efektyvus, veiktų kokybiškai ir nesukeltų jokių problemų.

Atšaldykite. Jeigu jus kankina tik laikinas nugaros skausmas, kuris atsirado, sakykime todėl, kad nešiojate sunkius daiktus, tokiu atveju rekomenduojame probleminę vietą atšaldyti. Dažniausiai tai padeda sumažinti nemalonius skausmus. Kai vieta jau yra atšaldyta – siūlome nugarą patepti kokiu nors kremu arba vaistiniu tepalu, kuris gali sumažinti nemalonius skausmus.

Natūralios priemonės. Natūralios priemonės nuo nugaros skausmo šiuo metu yra labai mėgstamas ir daugelio žmonių pasirenkamas nugaros skausmo mažinimo metodas. Kai kurie žmonės daro pienių užpildus, kurie užpilami degtine. Kiti renkasi dar kitus neįprastus nugaros skausmo mažinimo būdas. Tačiau visi jie yra trumpalaikiai, tad jeigu Jus kankina lėtinis nugaros skausmas – būtina kreiptis į mediką, kuris įvertinęs priežastis gali patarti ir pačius efektyviausius gydymo metodus.

Netinkama avalynė. Labai dažnai nemalonius nugaros skausmus gali sukelti ir prasta avalynė. Tai aktualu ne tik moteris, kurios nešioja aukštakulnius batelius, tačiau ir vyrams, kurie dažnai perka per mažą avalynę, kuri neleidžia kojai būti patogioje pozicijoje. Taigi, avalynė gali prisidėti prie kur kas patogesnio vaikščiojimo ir tuo pačiu mažesnio nugaros skausmo. Jeigu esate pilnapadis – tokiu atveju privalu įsigyti specialią avalynę. Kitaip nuolatos jusite nemalonius nugaros skausmus.

Nugaros skausmo gydymas namuose galimas tik tokiu atveju, kai žinote konkrečias priežastis, kas sukelia nemalonius skausmus. Tuomet ir problemos šalinimas bus kur kas paprastesnis ir efektyvesnis. Juolab, net ir taikant naminius būdus naudinga pasitarti su gydytojus, kuris įvertins, ar konkretus reabilitacijos metodas Jums tinka, ar ne.

Susiję straipsniai

Skausmo malšinimas
Puikios savijautos garantas – skausmo malšinimas be vaistų
Nugaros skausmas
Elektrostimuliacija. Įvadas.