Čiurnos įtvarai (blauzdos ir kulkšnies)

Rodoma 1 - 4 iš 4 įrašų
Rodoma 1 - 4 iš 4 įrašų
Rodoma 1 - 4 iš 4 įrašų

Jei po treniruotės ar aktyvios dienos juntamas itin nemalonus blauzdos ar čiurnos skausmas, gali būti, kad patyrėte traumą. Pasitempti ar kitaip susižaloti blauzdą bei čiurną galima bet kur. Greičiau pasveikti galima laikantis medikų nurodymų. Dažniausiai ortopedų traumatologų skiriamas gydymo metodas patyrus čiurnos, blauzdos ar kulkšnies traumas yra įtvarai: čiurnos įtvaras, blauzdos įtvaras, kulkšnies įtvaras arba net pėdos įtvarasPriklausomai nuo sužalojimo skiriami fiksuojantys ortopediniai įtvarai apatinei kojos daliai. Greitesnė sužalotos blauzdos, čiurnos ar galinės pėdos dalies - kulkšnies – reabilitacija užtikrinama šiuolaikiškų, tvirtų įtvarų pagalba.

 

Ortopediniai įtvarai tinka įvairiems blauzdos, čiurnos, kirkšnies patempimams, uždegimams bei skausmo šioje vietoje mažinimui. Įvairių tipų, dydžių, gamybos technologijos, spalvų čiurnos įtvarai, fiksuojantis čiurnos sąnario įtvaras, kulkšnies įtvarai ypač tinka aktyvaus sporto atstovams, pavyzdžiui, krepšininkams. Tiek krepšiniui, tiek futbolui, bėgimui ar kitoms sritims tinkantys įtvarai leidžia odai kvėpuoti, šildo uždegimo židinio vietą, išlaiko kompresiją, todėl skausmas ilgainiui mažėja, kol kojos trauma galiausiai dingsta.

 

Be to, įtvarai čiurnai, blauzdai, kirkšniai gali būti naudojami ir kaip prevencijos priemonė nuo įvairių traumų. Sausgyslės, čiurnos sąnario raiščiai, blauzdos raumenų struktūros po įvairių plyšimų ar patempimų – susilpnėja, tačiau įvairiems kojų sužalojimams už akių užbėgti galima pasirinkus ortopedinius įtvarus. Jie apsaugo apatinę kojos dalį nuo traumų, garantuoja, kad kaulai neišnirs, sąnarys, sausgyslės, raiščiai liks nepažeisti.

 

Čiurnai ir blauzdai tenka išties nemažas krūvis, todėl išvengti sužalojimų, deja, bet ne visada pavyksta. Dažniausiai pasitaikančios traumos: čiurnos raiščių plyšimai, blauzdos raumenų patempimai ir pan. Susižeisti galima bet kur: kartais užtenka neteisingai pastatyti koją, ji pakrypsta ir kaip to padarinį žmogus gauna plyšusius čiurnos raiščius, kulkšnies sausgyslių uždegimą ir pan. Akivaizdu, jog po blauzdos, čiurnos, kirkšnies ar pėdos sumušimų, raiščių trūkių ir kt. judėti būna sunku. Palengvinti vaikščiojimą bei skausmui sumažinti skirtos ortopedinės priemonės tinka įvairaus amžiaus vyrams, moterims ir kiek vyresniems vaikams. Kūdikiams bei visai mažiems vaikams paprastai yra gaminami specialūs mažos apimties ortopediniai įtvarai, kurių apimtis bei fiksavimas skiriasi nuo suaugusiųjų įtvarų.

 

Čiurnos, blauzdos, kirkšnies įtvarai:

- rekomenduojami pasitempus blauzdos raumenis;

- padeda, kenčiant skausmą nuo uždegimų blauzdoje, kulkšnyje, čiurnoje;

- skirti lėtiniam čiurnos sąnario nestabilumui;

- naudojami po išorinio ir/ ar vidinio kulkšnelio lūžių;

- yra prevencinė priemonė nuo traumų apatinėje kojos dalyje;

- šildo blauzdos raumenis, čiurnos raiščius, sąnarius, kirkšnies sausgysles;

- užtikrina čiurnos stabilumą;

- amortizuoja judesius;

- mažina tinimą;

- tinka reabilitacijos laikotarpiu po blauzdos, čiurnos, kirkšnies operacijų, lūžių, plyšimų ar patempimų;

- sutvirtina čiurnos sąnarį;

- yra elastiniai, suvarstomi;

- gali būti įvairių spalvų;

- naudojami tiek sportui, tiek kasdienei veiklai.

 

Dabar prekyboje yra įvairių dydžių, paskirties bei spalvų įtvarų apatinei kojos daliai. Iš specialios medžiagos pagaminti tamprūs (elastiniai) įtvarai tvirtai apgaubia kojos dalį, tačiau jos neužveržia. Įtvaro audinys pralaidus orui, tad oda po juo kvėpuoja.

 

Nuo įvairių kryptelėjimų saugantys bei padedantys greičiau išgyti įtvarai gali būti:

- kūno spalvos;

- juodi;

- mėlyni (kaip ir juodas, mėlynasis įtvaras dėl savo spalvos yra itin praktiškas).

 

Raiščių stiprinimas, prevencija nuo traumų bei sklandus judėjimas – visa tai garantuoja profesionalūs ortopediniai įtvarai sportui ir kasdieniam gyvenimui. Visus geriausius kainos pasiūlymus bei platų įtvarų asortimentą galite rasti elektroninėje „Biomed“ parduotuvėje. Čia daugelis medicinos priemonių bei prietaisų parduodami su akcija. Gera kaina ir aukšta prekių kokybė tiks kiekvienam. Internetu pateiktus užsakymus pristatome visoje Lietuvoje.

 

Daugiau informacijos apie prekes, pristatymo tvarką, kainas, nurodytais kontaktais

Susiję straipsniai

Reabilitacija po traumų
T.E.N.S kategorijos, reabilitacija ir programos
Kojų skausmas ir nuovargis