Reabilitacija gali būti reikalinga dėl labai įvairių ir skirtingų traumų:
1. reabilitacija po stuburo traumos;
2. reabilitacija po galvos traumos;
3. reabilitacija po riešo traumos;
4. reabilitacija po čiurnos traumos;
5. reabilitacija po peties traumos;
6. reabilitacija po nugaros traumų;
7. reabilitacija po achilo traumos;
8. reabilitacija po kelio traumos.
Visais atvejais reikalinga profesionalaus gydytojo konsultacija, darbas su kineziterapiautais bei masažistais. Visgi, po įvairiausių traumų kiekvienas sau padėti galime pats. Svarbiausia suprasti savo organizmo poreikius bei pasitarus su gydytoju imtis tam tikrų veiksmų.
Reabilitacija namuose
Masažas namuose tapo gana įprasta ir dažnai pasirenkama praktika. Žmonės vertina tai, kad nereikia laukti ilgose eilėse pas masažuotojus, taip pat, kad namuose masažas beveik nekainuoja. Na, arba kainuoja mažai, kadangi verta įsigyti specialius masažuoklius.Masažas. Reabilitacija po traumų namuose neapsieina be masažo, kurį galite atlikti kiekvienas iš Jūsų. Žinoma, viskas priklauso nuo to, kurią kūno vietą Jums skauda. Rankos, kojos lengvai masažuojamos naudojant specialius masažuoklius, kurie padeda ne tik sumažinti patikinimus bei padėti raumenims atsipalaiduoti, tačiau taip pat ir pasijausti geriau, dažnai pamiršti kasdieninius rūpesčius. Ar masažuokliai būtini? Labai rekomenduojami, kadangi savarankiškas masažas gali ne tk padėti, tačiau ir pakenkti žmogaus organizmui. Jeigu nesate pasiruošęs lankyti kursų ir mokytis masažo meno – tokiu atveju supaprastinkite masažo darbus ir juos atlikite naudodami specialius masažuoklius.
Įtvarai. Norėdami kiek pagreitinti gijimą – privalote įsigyti įtvarus, kurie skirti tam tikros kūno dalies prilaikymui, tam tikros pozos išsaugojimui. Įtvarai kur kas labiau pagreitins gijimą ir padės sugyti lygiai, tvarkingai, taip kaip ir reikia.
Ortopedijos technika („Tanita“). Ortopedijos technika apima tiek specialius įtvarus, tiek stimuliuojančius masažuoklius. Reabilitacija namuose neįsivaizduojama be specialius įtvarų, kurie padeda po traumų arba operacijų probleminėms vietoms tinkamai sugyti.
Skausmo malšinimas
Palaikomoji reabilitacija namuose dažniausiai neapsieina ir be ilgalaikių skausmų, kurie trukdo ne tik gyti, tačiau ir atlikti įvairius darbus pagal galimybes. Skausmas – nemalonus dirgiklis, tad jį sumažinti galima naudojant TENS terapiją. TENS terapija paremta magnetiniais impulsais, kurie ne tik paspartina gijimą, tačiau taip pat ir numalšina skausmus. Panašiai veikia ir elektrostimuliacija TENS aparatais, kuri pasiekia vidinius kūno audinius, sausgysles, raumenis... Šio tipo reabilitacijos įranga leidžia kur kas greičiau sumažinti patinimą, sumažinti skausmus bei greičiau grįžti į įprastą gyvenimą. Ne veltui TENS terapija taikoma ir reabilitacijos centruose. Visgi, dažniausiai terapijos skaičius yra mažas, tad TENS aparatai rekomenduojami namuose.
Reabilitacija po traumų gali trukti ilgai. Svarbiausia yra suderinti kompleksišką gydymą, kuris apima labai daug skirtingų etapų.