Drėgmės matuokliai - termometrai

Rodoma 1 - 9 iš 9 įrašų
Rodoma 1 - 9 iš 9 įrašų
Rodoma 1 - 9 iš 9 įrašų
Optimali drėgmė ir tinkama temperatūra patalpose yra du esminiai veiksniai, nuo kurių priklauso mikroklimatas. O pastarasis lemia ne tik mūsų komfortą, tačiau turi įtakos ir sveikatai, savijautai, nuotaikai, darbingumui. Žinoti, kokioje erdvėje gyvenate, – svarbu. Yra nustatyta tam tikra temperatūra ir tam tikras drėgmės kiekis, kuriame kiekvienas mūsų jaučiasi komfortiškiausiai. Kaip matuoti oro drėgmę? Tai padaryti gana paprasta! Kad galėtumėte stebėti temperatūros ir drėgmės pokyčius ir visą laiką namuose ar darbe jaustis gerai, Jums reikalingas prietaisas, skirtas oro drėgmei matuoti. Puiku, jei jis bus ir su temperatūros fiksavimo funkcija. Platų jų pasirinkimą siūlome mes, BioMed.lt.

Drėgmės matuokliai higrometrai kartu su termometro funkcija palengvins Jūsų gyvenimą, suteiks galimybę jaustis gerai, kvėpuoti lengvai. Be to, nustatę tinkamą patalpos temperatūrą nejausite jokio diskomforto. Daugelis nė nenumano, jog kai kuriuos negalavimus lemia būtent per sausas ar per drėgnas oras namuose, o prastai miego kokybei įtaką daro netinkama patalpų temperatūra. Temperatūros, oro drėgnumo matavimo prietaisas pravers tiek namuose, ruošiantis kur nors išeiti, tiek ir biure. Šiame puslapyje drėgmės ir temperatūros matuokliai pateikti su kainomis, išsamiais prekių aprašymais ir nuotraukomis, visa tai Jūsų patogumui renkantis sau tinkamiausią prekę.

Kaip per sausas ar per drėgnas oras veikia sveikatą?

Drėgmės matuoklis Jums tiksliai parodys, kokia santykinė oro drėgmė yra patalpoje. O rekomenduojama oro drėgmė siekia 40–60 proc. Tiek aukštesnis, tiek žemesnis rodmuo daro didesnę ar mažesnę žalą.

Jei oras patalpoje per drėgnas

Pirmiausia, didėja tikimybė atsirasti pelėsiui, o jis yra labai neestetiška, negana to, apgadina namų apdailą, baldus ir kenkia sveikatai. Drėgnas oras patalpose skatina nemalonaus kvapo atsiradimą, kas irgi neigiamai veikia gyvenimo kokybę. Jei Jūsų namų drėgmės matuoklis rodo daugiau kaip 60 proc., tikėtina, jog radote priežastį, kodėl ašaroja akys, vargina sloga, kutenimas gerklėje, kamuoja galvos skausmas.

Jei oras patalpoje per sausas

Tokiu atveju bene labiausiai nukenčia akys, gerklės gleivinė, nosis, tad diskomfortą kelia džiūstanti gerklė, ašarojančios akys ir pan. Neretai esant sausam orui skilinėja išsausėjusių plaukų galiukai, lūžta nagai, kas moteris ypač nepatinka. Esant per sausam orui prastai miegosite, jausite nuovargį, vangumą. Būtina paminėti ir tai, jog jei patalpos drėgmės matuoklis rodo mažiau kaip 40 proc., kyla didesnė rizika pasireikšti alergijos simptomams, astmai, dažniau puola peršalimo ligos. Išvardyti aspektai pagrindžia, kodėl taip svarbu žinoti, kokia kambario oro drėgmė. Ją nustatyti padės kokybiškas kambario drėgmės matuoklis. O jei orą reikia sausinti arba papildomai drėkinti, galėsite įsigyti tai padėsiančių padaryti prietaisų.

Oro drėgmės matuoklis: kokį rinktis namams?

Norintiems namuose užtikrinti komfortišką mikroklimatą puikiai tiks buitinis drėgmės matuoklis-termometras, leisiantis visada žinoti ne tik santykinę drėgmę patalpose, bet ir temperatūrą, kuri ne mažiau reikšminga. Termometras su drėgmės matuokliu yra kompaktiškas prietaisas, kurį galėsite pernešti į bet kurią namų patalpą ir žinoti tikslius temperatūros ir oro drėgmės rodmenis visuose namų kambariuose. Jei reikalingas kokybiškas temperatūros ir drėgmės matuoklis, mūsų asortimente turėsite puikų pasirinkimą. Puikus pasirinkimas bus skaitmeninis vidaus drėgmės matuoklis su temperatūros funkcija, matuojantis preciziškai tiksliai, rodmenis pateikiantis aiškiai. Mūsų asortimente šie prietaisai skiriasi spalvomis, formomis ir kitais dizaino ypatumais, todėl nebus sunku išsirinkti taip, jog prietaisas drėgnumui matuoti tiks prie bendros namų interjero koncepcijos. Jei svarbus aspektas yra drėgmės matuoklio kaina, tai mūsų pasiūloje raiste tą, kuris tiks Jums, mat kainų diapazonas platus.

Patalpų oro drėgmė: kokia ji skirtinguose kambariuose?

Kaip jau minėjome, geriausia, jei santykinė oro drėgmė patenka į diapazoną tarp 40 iki 60 proc. – tai yra normali oro drėgmė namuose (optimali oro drėgmė žmogui yra apie 50 proc.). Bet tikslinga atskirai paminėti kai kurias patalpas, pavyzdžiui, vaikų kambarį. Anot pediatrų, geriausia oro drėgmė kūdikiui ir ūgtelėjusiam vaikui yra apie 60 proc. Nedidelė paklaida nieko blogo, tačiau jei vaiko kambaryje oro drėgmė yra žemiau kaip 50 proc., reikia tuo susirūpinti – vaiko sveikatai toks rodiklis netinkamas. Rodiklis ypač svarbus naujagimiams.

Svetainėje, kur dažnai būriuojasi žmonės, verda šeimos gyvenimas, yra daugiau augalų, galbūt ir gyvūnų rekomenduojama oro drėgmė yra 40–50 proc.

Miego zona yra ta jautrioji, kurioje tiek drėgmės lygis, tiek temperatūra vaidina itin reikšmingą vaidmenį. Kokybiškam miegui patalpų drėgmės rodiklis labai svarbus. Miegamajame rekomenduojama oro drėgmė yra 40–55 proc.

Kokia oro drėgmė turi būti kambaryje, kur dirbama? Darbo vietoje, biure, kur daug knygų, dokumentų geriausia užtikrinti 30–40 proc. patalpų drėgnumą. Reikalingas drėgnumo matuoklis patalpose, o gal skaitmeninis prietaisas oro drėgnumui matuoti su temperatūros rodymo funkcija? Tuomet rinkitės mūsų asortimente iš aukštus reikalavimus atitinkančių gaminių gausos ir rūpinkitės komfortu savo namuose.

Susiję straipsniai

Normali kambario drėgmė: kaip ją palaikyti?
Kokia yra normali kambario drėgmė?
Lauko ir vidaus termometras — du viename!
Vidaus termometrai