Kokia normali drėgmė kambaryje rekomenduojama?
Vidutinė oro drėgmė svyruoja tarp 35–40 %, normali oro drėgmė namuose šaltuoju metų laiku gyvenamosiose patalpose turi siekti 40–60 %.
Kaip tikrinama normali kambario drėgmė?
Jei norite įvertinti, ar namuose oras nėra pernelyg sausas, jums padės higrometras – kambario drėgmės matuoklis, kuris tiksliai nustato esamą oro temperatūrą ir drėgmės lygį. Mažesnis nei 25 % drėgmės lygis yra kenksmingas sveikatai, tačiau vertinant rodiklius turite atkreipti dėmesį ir į tai, kad patalpose nebūtų susikaupę per daug drėgmės. Kai oro drėgmės lygis kambaryje viršija 55 %, atsiranda tikimybė pelėsio augimui, grybelio ir dulkių erkučių dauginimuisi.
Kaip palaikyti rekomenduojamą drėgmę namuose?
Geriausias būdas kovoti su sausu oru – oro drėkintuvai. Patogūs, nedideli, dailaus dizaino prietaisai užtikrina, kad normali drėgmė namuose būtų palaikoma nuolat. Šie įrenginiai gali būti įvairių rūšių: išskiriantys karštus garus, šaltų garų arba ultragarsiniai drėkintuvai. Paprasčiausias ir dažniausiai naudojamas karštų garų drėkintuvas, kurio veikimo principas panašus į virdulio – kaitinamam vandeniui užverdant į orą paleidžiami garai. Šaltų garų drėkintuvai turi filtrus ir ventiliatorius, pučiančius filtruose esančius vandens garus į orą. Na, o ultragarsiniai oro drėkintuvų sistema veikia membranos vibravimo ultragarso dažniais, kurie vandenį skaidomas į mikrodaleles. Tai tyliausiai iš visų prietaisų veikianti oro drėkintuvų rūšis.
Natūralus kambario drėkinimas
Jei kol kas dar neįsigijote oro drėkintuvo, tačiau jaučiate sauso oro pasekmes, nieko nelaukite ir imkite įprastų kambario drėkinimo būdų. Per dieną bent du kartus gerai išvėdinkite patalpas pravėrus langus. Tai darykite ne mažiau nei 5–10 minčių. Tai ypač svarbu padaryti vakare, kad geriau išsimiegotumėte. Namuose venkite kilimų, storo audinio užuolaidų ir panašių detalių – jos kaupia orą teršiančias dulkes.