Svarbiausios elektrostimuliatoriaus detalės bei jų taikymas

Transkutaninei transmisijai skirti elektrodai

Jie yra būtini norint pasiekti geriausius elektrinės raumenų stimuliacijos rezultatus.

Tinkamas panaudojimas pagerina gydymo metu patiriamus pojūčius bei išlaiko elektrodų ilgaamžiškumą, išvengiant bereikalingų išlaidų. Kita vertus, daugybinis neteisingas naudojimas yra pagrindinė priežastis, kodėl nepasiekiami norimi rezultatai.

Svarbu vengti elektrodų atjungimo tempiant juos už laidų, mat taip galite juos sulaužyti.

Bet kokiu atveju, laikui bėgant, elektrodų sukibimas mažėja, atsiranda dehidratacija ir gelis išsausėja, taip prarasdamas sukibimą bei laidumą.

Po to, kai juos panaudojate, elektrodus visada reikėtų laikyti plastikiniame maišelyje, pirštų ir spaudimo pagalba išleidžiant visą maišelyje likusį orą.

Elektrodai turėtų būti laikomi vadovaujantis naudotojo gido instrukcijomis, ypatingą dėmesį kreipiant į naudojimo temperatūrą bei santykinę drėgmę.

Elektrinio stimuliatoriaus laidai ir jungtys

Įrenginys turi būti saugomas ir laikomas labai atidžiai.

Įprastai daug dėmesio skiriama generatoriui. Visgi reikėtų rūpintis ir likusiais komponentais, mat, jeigu laidai ir jungtys nėra geros būklės, gydymo efektyvumas ir saugumas gali nukentėti.

Svarbu laikyti juos pakuotėje, kurioje jie parduodami, ir taip pat svarbu švelniai juos lankstyti, vengti susipainiojimo, pertempimo arba susukimo, kas galėtų pažeisti elektros jungtis.

Tiek įjunginėjant kištuką į elektrodą, tiek prijungiant konektorių prie stimuliatoriaus, svarbu būti dėmesingiems. Staigūs judesiai arba per didelis spaudimas gali apgadinti komponentus.

Elektrinės stimuliacijos įtaisai

Visada reikia vadovautis gamintojo nustatytomis instrukcijomis.

Kaip pavyzdį, žemiau pateikiame T-One Medi Sport, vieno iš moderniausių bei geriausią kainos ir kokybės santykį turinčio prietaiso instrukcijas.

Įspėjimai:

1. Patikrinkite visų ant prietaiso esančių lipdukų vietas bei reikšmes

2. Nepažeiskite kabelių ir venkite kabelių apvyniojimo aplink įtaisą

3. Nenaudokite įtaiso, jeigu pastebite bet kokią žalą pačiam įtaisui ar jo priedams (pvz. pažeisti kabeliai). Tokiu atveju susisiekite su gamintoju, kaip nurodoma pastraipoje „Pagalba“

4. Neleiskite įrenginiu naudotis žmonėms, kurie nėra adekvačiai įsisavinę „Naudotojo gide“ esančios informacijos

5. Nenaudokite drėgnoje aplinkoje

6. Draudžiama elektrodus statyti taip, kad elektros srovė keliautų pro širdies zoną (pvz. juodas elektrodas ant krūtinės, raudonas – ant menčių)

7. Draudžiama naudoti įrenginį, jei elektrodai yra uždėti ant vietų, kur pažeista oda ar plėštinių žaizdų bei šalia jų

8. Draudžiama elektrodus dėti ant miego arterijos bei genitalijų zonų

9. Nedėkite elektrodų šalia akių ir neleiskite srovei kontaktuoti su akies obuoliu (elektrodas priešingai akiai, kitoje galvos pusėje), išlaikykite minimalų 3cm atstumą nuo akies obuolio

10. Netinkami elektrodai gali sukelti odos sudirgimus bei nudegimus

11. Nenaudokite pažeistų elektrodų, net, jeigu jie gerai limpa prie odos

12. Naudokite tik laidus ir elektrodus, kuriuos tiekia gamintojas

13. Draudžiama naudoti elektrodą, kai jis nebelimpa prie odos. Pakartotinis tokių elektrodų naudojimas mažina stimuliacijos saugumą. Tiesą pasakius, jis gali net sukelti kelias
valandas po stimuliacijos išliksiantį odos paraudimą.

Gamintojas laikomas atsakingu už įtaiso veikimą, patikimumą ir saugumą tik tuo atveju, jei:

1. Bet kokie priedai, modifikacijos ir taisymo darbai buvo atlikti autorizuotų specialistų

2. Darbinėje aplinkoje veikianti elektros sistema, kurioje naudojamas T-One Medi Sport, atitinka šalies standartus

3. Prietaisas naudojamas griežtai laikantis instrukcijoje numatytų nuostatų

Oda

Elektrodas turi prilipti prie odos visu savo paviršiumi.

Odos dalis, ant kurios bus dedamas elektrodas, turi būti švari ne tik tam, kad būtų išlaikoma gera elektrodo būklė, tačiau ir tam, kad elektros srovė nesutiktų bereikalingų kliūčių.

Kadangi srovė keliauja per odą, kad patektų į už kūno motoriką atsakingus nervus, bet kokia kliūtis gali sukelti pasipriešinimą elektros srovės tekėjimui.

Jeigu plaukų kiekis ant odos nėra labai didelis, depiliuotis nebūtina, tačiau tai patartina.

Galiausiai rekomenduojama nenaudoti elektrodų, kol nepraėjo bent kelios valandos po depiliacijos. Kitu atveju galite jausti sudirgimą neseniai nuskustoje vietoje.

Kūno laikysena

Nervų ir raumenų sistemos (neuromuskulinės) treniruotės gali būti atliekamos esant įvairiose pozose, įvairiais kampais tam, kad svarbiausioje judesio dalyje būtų galima išvystyti maksimalią jėgą.

Ypač aukštame lygyje besivaržantys sportininkai turi apsvarstyti judesių amplitudes ir maksimalios jėgos taikymą tam tikrais kampais ir amplitudėmis tam, kad būtų pagerinti rezultatai būtent jų praktikuojamame sporte.

Taip pat galima treniruoti ir lankstumą, atsižvelgiant į kampus, į kuriuos įeina jūsų treniruojama kūno dalis.

Visas kūnas sudaro visumą ir tam, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai, naudinga žinoti pagrindinę informaciją apie anatomiją bei biomechaniką. Kitu atveju padės profesionalus treneris arba fizioterapeutas. Šios žinios leis jums suprasti, kaip vieni sąnariai veikia kitus sąnarius, vieni raumenys – kitus ir, pavyzdžiui, kaip treniruojant dvigalvį raumenį svarbi ne tik čiurnos, bet ir kelio padėtis.

Žinodami šiuos principus išnaudosite visą elektrostimuliacinės treniruotės privalumą.

Šaltinis: https://www.itechmedicaldivision.com/en/training/essential-elements-of-an-electro-stimulator-and-its-application/
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius Hydas - 2 kanalai / 4 elektrodai

Lėtiniam ir ūmiam skausmui kaklo, nugaros srityse, galūnėse ar sąnariuose malšinti. Saugu ir veiksminga. 16 programų, 10 intensyvumo lygių.

39,99 € 49,99 € -20%
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius Hydas - 4 kanalai / 8 elektrodai

Lėtiniam ir ūmiam skausmui kaklo, nugaros srityse, galūnėse ar sąnariuose malšinti. 8 elektrodai, 30 programų, 10 intensyvumo lygių. Veikia su baterijomis arba iš elektros tinklo.

89,99 € 119,99 € -25%
Šildantis TENS/EMS elektrostimuliatorius HubDIC MB-400

Malšinti raumenų maudimus, skausmus, neuralgiją, nuraminti ir atgaivinti pavargusius, pažeistus, maudžiančius raumenis, gerinti kraujo apytaką.

76,69 € 95,86 € -20%
TENS/EMS elektrostimuliatorius HubDIC NEM-100

Mažina lėtinio skausmo, sustingimo, tirpimo simptomus, veiksminga ūmaus skausmo atveju. Veiksmingos masažo programos nugarai, sąnariams, petims, rankoms arba kojoms.

47,20 € 59,00 € -20%
Rekomenduojame
TENS/NEMS elektrostimuliatorius I-TECH Mio-Care PRO

2 kanalų elektrostimuliatorius su galimybe naudoti 4 arba 8 elektrodus. Skausmui malšinti, raumenims stimuliuoti ir grožio puoselėjimui. Pakraunamas akumuliatorius.

159,20 € 199,00 € -20%
Rekomenduojame
TENS elektrostimuliatorius I-TECH Mio-Care TENS

2 kanalų elektrostimuliatorius su galimybe naudoti 4 arba 8 elektrodus. 20 skausmo malšinimo programų. Pakraunamas akumuliatorius.

92,00 € 115,00 € -20%
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax Duo

Du viename: skausmo malšinimas (TENS) ir raumenų stimuliavimas (EMS). 2 kanalų elektrostimuliatorius yra efektyvus prietaisas, tinkantis ir vyresnio amžiaus žmonėms dėka savo paprasto valdymo. Vokiška kokybė.

39,90 € 57,00 € -30%
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax SuperDuo Plus

Išskirtinai daug aplikatorių komplekte: net 6 geliniai elektrodų padukai, 1 juosmens diržas ir 1 rankos diržas su integruotais elektrodais. Dvi atlikemos terapijos: skausmo malšinimas (TENS) ir raumenų stimuliavimas (EMS).

83,30 € 119,00 € -30%
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax Duo Comfort

Turi įmontuotą akumuliatorių, kuris gali būti įkraunamas tiek iš 220V tinklo, tiek ir USB lizdo. Skirtas malšinti chroniškus, lėtinius bei ūmius skausmus, o taip pat stimuliuoti ir treniruoti raumenis.

59,93 € 79,90 € -25%