T.E.N.S kategorijos, reabilitacija ir programos

TENS/EMS elektrostimuliatorius Beurer EM80

Skausmo sumažinimas, fizinės būklės stiprinimas, atpalaidavimas, raumenų regeneracija ir kova su nuovargiu. Beurer veikia atgamindamas paties kūno impulsus per elektrodus, kurie skleidžia tuos impulsus oda iki nervų ir raumenų skaidulų.

108,00 €
TENS/EMS elektrostimuliatorius I-TECH Mio-Care Fitness

2 kanalų elektrostimuliatorius 4 arba 8 elektrodų viename. Net 55 programos - estetinės, sporto, reabilitacijos ir skausmo malšinimo procedūros. Pakraunamas akumuliatorius.

189,00 €
TENS/NEMS elektrostimuliatorius I-TECH Mio-Care PRO

2 kanalų elektrostimuliatorius su galimybe naudoti 4 arba 8 elektrodus. Skausmui malšinti, raumenims stimuliuoti ir grožio puoselėjimui. Pakraunamas akumuliatorius.

219,00 €
TENS elektrostimuliatorius I-TECH Mio-Care TENS

2 kanalų elektrostimuliatorius su galimybe naudoti 4 arba 8 elektrodus. 20 skausmo malšinimo programų. Pakraunamas akumuliatorius.

139,00 €
TENS ir jonoforezės elektrostimuliatorius I-TECH Mio-Ionotens

2 kanalų TENS ir jonoforezės elektrostimuliatorius rekomenduojamas naudoti reabilitacijos ir funkcijų atkūrimo tikslais, bei įvairių ligų gydymui.

219,00 €
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax Duo

Du viename: skausmo malšinimas (TENS) ir raumenų stimuliavimas (EMS). 2 kanalų elektrostimuliatorius yra efektyvus prietaisas, tinkantis ir vyresnio amžiaus žmonėms dėka savo paprasto valdymo. Vokiška kokybė.

39,92 € 49,90 € -20%
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax SuperDuo Plus

Išskirtinai daug aplikatorių komplekte: net 6 geliniai elektrodų padukai, 1 juosmens diržas ir 1 rankos diržas su integruotais elektrodais. Dvi atlikemos terapijos: skausmo malšinimas (TENS) ir raumenų stimuliavimas (EMS).

82,43 € 109,90 € -25%
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax Duo Comfort

Turi įmontuotą akumuliatorių, kuris gali būti įkraunamas tiek iš 220V tinklo, tiek ir USB lizdo. Skirtas malšinti chroniškus, lėtinius bei ūmius skausmus, o taip pat stimuliuoti ir treniruoti raumenis.

47,52 € 55,90 € -15%
TENS/ EMS elektrostimuliatorius Lanaform Stim Mass

TENS/EMS elektrostimuliatorius Lanaform Stim Mass yra 2 kanalų / 4 elektrodų prietaisas, skirtas raumenų stimuliavimui bei skausmo malšinimui. Jis turi 5 iš anksto nustatytas programas, 3 intensyvumo lygius.

35,00 €
Daugiafunkcinis elektrostimuliatorius I-TECH T-One Medi PRO

4 kanalų elektroterapijos prietaisas, skirtas padėti specializuotiems sporto medicinos gydytojams prižiūrėti ir gydyti profesionalias sporto komandas ir sportininkus.

359,25 € 479,00 € -25%
Daugiafunkcinis elektrostimuliatorius I-TECH T-One Medi Sport

4 kanalų elektroterapijos prietaisas, kuris yra skirtas profesionaliems ir neprofesionaliems sportininkams, kurie norėtų pagerinti savo rezultatus ir atlikti reabilitacijos procedūras namuose.

379,00 €
Daugiafunkcinis elektrostimuliatorius I-TECH T-One Coach

4 kanalų elektroterapijos prietaisas, rekomenduojamas kartais pasportuojantiems žmonėms ar sportininkams mėgėjams, siekiant išvengti traumų ir sustiprinti raumenis.

289,00 €
Daugiafunkcinis elektrostimuliatorius I-TECH T-One Rehab

Profesionalus 4 kanalų elektroterapijos prietaisas, kuris yra skirtas skirtas reabilitacijos specialistams, ligoninėms ir reabilitacijos klinikoms.

359,40 € 599,00 € -40%
Belaidis TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax Duo Comfort Wireless

Elektrostimuliatorius su integruotu akumuliatoriumi, kuris gali būti įkraunamas tiek iš 220V tinklo, tiek ir USB lizdo. Skirtas malšinti chroniškus, lėtinius bei ūmius skausmus, o taip pat stimuliuoti ir treniruoti raumenis. Belaidis.

89,25 € 119,00 € -25%
Rankos diržas ProRelax elektrostimuliatoriams

Originalus ProRelax rankos diržas skirtas žasto bei dilbio skausmui malšinti arba raumenims stimuliuoti naudojant kartu su ProRelax elektrostimuliatoriais. Su integruotais silikoniniais elektrodais. 

19,90 €
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax Trio

2 atskirai valdomi kanalai su atskirai pasirenkamu intensyvumu. Skirtas malšinti chroniškus, lėtinius bei ūmius skausmus, stimuliuoti ir treniruoti raumenis, bei naudoti atpalaidavimo ir masažo programas atsistatymui po treniruočių.

48,93 € 69,90 € -30%
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax Trio+

Įkraunamas akumuliatorius. 2 atskirai valdomi kanalai su atskirai pasirenkamu intensyvumu. Skirtas malšinti chroniškus, lėtinius bei ūmius skausmus, stimuliuoti ir treniruoti raumenis, bei naudoti atpalaidavimo ir masažo programas atsistatymui po treniruočių.

55,23 € 78,90 € -30%

Trumpinys TENS reiškia „Transkutaninė elektrinė nervų stimuliacija“. Tai elektrostimuliacijos technika, naudojama analgetiniais (skausmui malšinti) tikslais, kad būtų pasipriešinta skausmams, kuriuos sukelia įvairios ligos bei sutrikimai.


Tokio tipo elektros srovė parodė esanti efektyvi įvairių ligų gydyme, įskaitant:

1. Kaklo skausmus

2. Artrozę

3. Mialgiją

4. Neuritą

5. Nugaros skausmą

6. Periartritą

7. „Sunkias kojas“

8. Sumažėjusį raumenų pajėgumą

Kad sužinotumėte daugiau, rekomenduojame perskaityti šį blog‘o straipsnį, kuriame paprastais terminais paaiškinsime apie įvairias TENS rūšis, jų privalumus malšinant skausmą.

Akademiniame lygmenyje TENS yra skaidomas į kategorijas, priklausomai nuo mechanizmo, kuris taikomas skausmo malšinimui. Kategorijos yra:

1. Įprastas TENS (arba spartusis TENS, sparčiųjų analgetikų tipo)

2. Endorfininis TENS (arba uždelsto poveikio TENS, elektrinės akupunktūros, uždelstos analgetinės treniruotės)

3. Skenavimo rėžimo TENS (kuris apima stimuliavimo parametrų variacijas gydymo metu)

4. Maksimalios vertės TENS (su analgetiniais veiksmais bei iškart po jų sekančiu raminamuoju efektu)

5. Sprogstamasis TENS (dviejų pirmųjų TENS mišinys)

TENS stimuliacijos sukuriama reabilitacinė funkcija įmanoma dėl stimuliacijos gebėjimo malšinti skausmą ir atstatyti normalias fiziologines sąlygas. Daugumoje atvejų tai leidžia pacientui atgauti įprastą motoriką.

Pavyzdžiui, jeigu pacientą kamuoja erzinantis periartritas, jis arba ji turi dvi galimybes: rinktis skausmą malšinančius vaistus arba susigyventi su skausmu, kas tam tikrais atvejais net paprastus judesius paverčia neįmanomais.

Dėl tokio nejudrumo sumažėja medžiagų apykaita raumenyse, vedanti prie organizmo nepajėgumo pašalinti skausmą sukeliančias medžiagas. Taip susidaro užburtas ratas.

TENS, be to, kad mažina skausmą, skatina raumenyse vykstantį metabolizmą, pagerina kraujotaką ir padidina audiniuose esančio deguonies kiekį, tad išauga ir maistinių medžiagų įsisavinimas.

Suderinus TENS su paveiktų raumenų stimuliacija, rezultatai tik gerėja.

Stiprumas/intensyvumas turėtų būti reguliuojamas tarp juntamosios ir skausmo ribų. Maksimalaus stiprumo riba pasiekiama tada, kai raumenynas, supantis gydomą ir treniruojamą vietą ima nevalingai susitraukinėti. Kada ši riba peržengiama, stimuliavimo efektyvumas nebegali būti padidinamas, tad gali tik dirginti. Dėl to patartina sustoti prieš pasiekiant skausmo ribą.

Spartusis TENS

Dar vadinama įprastiniu TENS, tai programa, naudojama kaip nuskausminamoji priemonė.

Ji veikia stabdydama skausmą stuburo lygyje.

Skausmo impulsai, prasidedantys tam tikrame kūno taške, keliauja per nervinius kanalus bei mažo skersmens nervines skaidulas, iki kol pasiekia centrinę nervų sistemą (CNS), kur impulsas suprantamas kaip skausmas.

Įprastinis TENS aktyvuoja didelio skersmens nervines skaidulas, kurios blokuoja signalų perdavimą per mažesnio skersmens skaidulas stuburo lygyje. Galima sakyti, jog užkertamas kelias signalo keliavimui ir „žinutė apie skausmą“ nepasiekia smegenų..

Gydymas/seansas trunka bent 30-40 minučių ir gali būti taikomas malšinant kasdienį skausmą.

Įprastai reikia po 10-12 procedūrų kasdien, kad būtų galima jausti naudą. Visgi, nėra kontraindikacijų, jeigu ji taikoma ir kelis kartus per dieną.

Programa trunka 30 minučių ir atliekama vienu etapu. Esant nuolatiniam skausmui, programa turi būti kartojama sesijos pabaigoje.

Elektrodai turi būti išdėstomi sudarant kvadratą zonoje, kurioje juntamas skausmas.

Endorfininis TENS

Šios programos poveikis skiriasi priklausomai nuo to, kaip išdėstomi elektrodai.

Jeigu jie yra dorsalinėje/nugaros srityje, jie skatina endogeninę endorfinų gamybą. Endorfinai yra medžiagos, kurios „pakelia“ skausmo ribą.

Visgi, jeigu jie išdėstomi kvadratu aplink tą vietą, kurioje juntamas skausmas, įvyksta kraujagysles tonizuojantis ir plečiantis (vaskuliarizuojantis) rezultatas. Viso poveikio genezė yra tokia: arterinės kraujotakos suaktyvėjimas, turintis teigiamų pasekmių algogeninių (skausmą sukeliančių) medžiagų drenažui bei fiziologinių sąlygų atstatymas.

Procedūra, vienoje fazėje trunka 30 minučių. Ją reikia kartoti kiekvieną dieną.

Stimuliavimo stiprumas turėtų būti reguliuojamas taip, kad stimuliuojamoje zonoje sukeltų malonią sensaciją. Galingumas – tarp 10 – 20 mA, kartais, galbūt, daugiau. Sensacija turi priminti masažo metu juntamus pojūčius.

Skenavimo rėžimo TENS

Šio rėžimo programa yra labai panaši į „sparčiojo TENS“ programą.

Šiame rėžime, tiek pulsavimo dažnis, tiek amplitudė kinta, kad būtų išvengta pripratimo prie stimuliacijos. Dėl to nebūtina nuolat didinti stiprumą. Paprasčiausiai pasirinkite intensyvumą programos pradžioje ir išlaikykite jį iki galo.

Gali būti, kad programos metu jūsų pojūčiai elektros srovės atžvilgiu susilpnės. Tokiu atveju vis tiek turite sulaukti programos pabaigos ir nedidinti intensyvumo.

TENS terapija vis tiek bus veiksmingas.

Terapijos trukmė yra 20 arba daugiau minučių.

Stiprumas turėtų būti nustatytas vos aukščiau jutimo ribos.

Elektrodų išdėstymas turėtų būti kvadratinės formos, apgaubiant vietą, kurioje juntamas skausmas.

Maksimalios vertės TENS

Tai labai trumpa medicininė programa - tik 3 minutės vienam etapui.

Programa sukelia periferinį skausmo impulsų bloką, dėl kurio atsiranda lokalus raminamasis poveikis.

Tai labai tinka didelių traumų arba sumušimų atvejais, kada reikia veikti greitai.

Pasirinktas stiprumas turi būti maksimalus, bet pakenčiamas, net, jeigu jis yra daug didesnis už įprasto TENS parametrą. Štai kodėl tokią stimuliaciją sunkiau iškęsti, bet ji yra ypatingai efektyvi.

Ši programa nerekomenduojama labai jautriems žmonėms ir jos niekada negalima atlikti jautriose kūno vietose (veidas, genitalijos arba šalia žaizdų).

Taip pat ir šiame atvejyje, elektrodai turi būti išdėstyti kvadratu ant skaudamos vietos.

Sprogstamasis TENS

Ši stimuliavimo programa suteikia endorfininio TENS arba treniruotės poveikį naudojant itin aukštus dažnius, bet moduliuojant juos žemų dažnių deriniais.

Veiksmas panašus į endorfininio TENS programą, kur viena fazė trunka 15 minučių.

Elektrodai turi suformuoti kvadratą aplink gydomą zoną.

Cervikalgija (kaklo skausmas) – galvos skausmas

Tai specifinė medicininė programa skirta skausmo kaklo srityje, gydymui.

Stiprumas turėtų būti reguliuojamas tarp jutimo ir skausmo ribų. Maksimalaus stiprumo riba pasiekiama tada, kai raumenys aplink gydomą vietą ima nevalingai susitraukinėti. Už šios ribos stimuliavimas nebėra efektyvus ir gali tik sukelti bereikalingą skausmą.

Pirmieji rezultatai pastebimi po 10-12 gydymų, atliekamų kasdien. Bet kokiu atveju gydymą reikia tęsti iki dalinio ligos atsitraukimo arba visiško skausmo nunykimo.

Lumbago – strėno gėla

Egzistuoja specialiai pritaikyta medicininė programa gydyti skausmui nugaros ar juosmens srityje.

Intensyvumas – toks pat, kaip ir cervikalgijos rėžime.

Pirmieji rezultatai pastebimi po 12-15 gydymų, atliekamų kasdien. Bet kokiu atveju gydymą reikia tęsti iki dalinio ligos atsitraukimo arba visiško skausmo nunykimo.

Išialgija

Egzistuoja specialiai pritaikyta medicininė programa gydyti skausmui, kurį sukelia sėdimojo nervo uždegimas.

Stimuliacijos intensyvumo prasme reikėtų taikyti laikytis tarp jutimo ir skausmo ribų.

Pirmieji rezultatai pastebimi po 15-20 gydymų, atliekamų kasdien. Bet kokiu atveju gydymą reikia tęsti iki dalinio ligos atsitraukimo arba visiško skausmo nunykimo.

Programos trukmė yra 30 minučių.

Patempimai - sumušimai

Ši programa slopina skausmą vienoje vietoje.

Stimuliacijos stiprumas turėtų būti palaikomas tarp jutimo ir skausmo ribos.

Kasdienių procedūrų skaičius turėtų būti 2 arba 3, kol skausmas išnyksta.

Priešuždegiminė

Ši specifinė medicininė programa yra skirta uždegimams gydyti. Per dieną rekomenduojama iki 2 procedūrų.

Intensyvumas turėtų būti reguliuojamas ir nustatytas vos aukščiau nei juntamoji riba.

Kada nustatoma gydoma vieta, elektrodai turėtų būti išdėlioti kvadratine formacija.

Programos trukmė: 30 minučių vienai fazei.

Vaskuliarizacija

Yra medicininė programa, kuri gydomoje zonoje sukelia vaskuliarizuojantį poveikį.

Toks poveikis skatina kraujotaką, padeda iš organizmo pašalinti skausmą sukeliančias medžiagas bei atstato įprastą organizmo būklę.

Svarbu kreipti dėmesį į elektrodų poziciją ir nedėti jų ten, kur yra uždegimas.

Procedūros turėtų būti kasdienės ir jūs galite programą taikyti net ir ilgus laikotarpius (iki kelių mėnesių).

Rekomenduojamas intensyvumas – tarp juntamumo ir lengvo diskomforto.

Programos trukmė – 20-30 minučių.

Raumenų įtampos mažinimas

Tai medicininė programa, sukurta pagreitinti raumenų funkcijos atstatymo procesą. Jos poveikis yra juntamas iškart.

Intensyvumas turėtų būti nustatytas vos aukščiau už jutimo ribą.

Procedūrų kiekis turėtų būti: 2 per dieną, 3-4 dienas paeiliui.

Hematomos

Negalima taikyti iškart po to, kai atsiranda hematoma (mėlynė), kadangi gali įvykti kraujo išsiliejimas. Prieš pradėdami programą palaukite kelias dienas.

Suderindami įvairių rūšių impulsus, galite pažeistoje vietoje įvykdyti drenažą.

Negana viso to, skirtingų dažnių pulsai gali nudrenuoti pažeistą vietą įvairiuose gyliuose.

Stiprumas turėtų būti reguliuojamas tarp jutimo ir skausmo ribos.

Programos vienos fazės trukmė – 20 minučių. Ji gali būti kartojama.

Atrofijos prevencija

Tai medicininė programa, skirta palaikyti raumenų trofizmą, kreipiant dėmesį į raumenų toną, ypač – lėtai susitraukiančias skaidulas.

Tai labai tinka tiems žmonėms, kurie patyrė rimtas traumas ir tiems, kurie ilgą laiką po operacijos buvo imobilizuoti.

Žemo stiprumo programose galima taikyti kasdienes procedūras. Nustatydami aukštesnį intensyvumą turite atsižvelgti į tai, kad raumuo pailsėtų pilną dieną po aplikacijos.

Atrofija

Tai medicininė programa, kuri daugiausiai veikia lėtas raumenų skaidulas.

Tai labai tinka tiems žmonėms, kurie nori atstatyti raumenų apytaką po ilgo neveiklumo arba po įvykio. Procedūra turėtų būti atliekama po to, kai jau prarastas raumenų tonusas.

Ši programa turėtų būti naudojama atidžiai, t.y. pradedant su žemu intensyvumu ir tik lengvomis raumenų kontrakcijomis. Intensyvumą reikėtų didinti palaipsniui, po pirmų dviejų savaičių.

Pradėti reikėtų nuo 2-3 procedūrų per savaitę. Tada galima palaipsniui didinti dažnumą ir taikyti kone kasdien.