Higrometras

Visi žinome, kad tinkamas klimatas patalpose yra labai svarbus veiksnys, tiesiogiai susijęs su mūsų komfortu ir savijauta. Santykinė oro drėgmės yra vienas iš aspektų, labai reikšmingai prisidedantis prie patalpos mikroklimato. Kartais nė nesusimąstoma, kad nuovargio ar kitų negalavimų priežastis yra per sausas ar pernelyg drėgmės prisisunkęs patalpos oras. O tam, kad tiksliai žinotumėte santykinę oro drėgmę, tereikia visai nedidelio, bet funkcionalaus įrenginio – higrometro.

Higrometras: kas tai?

Terminas galbūt girdėtas ne visiems. Tad kas yra higrometras? Tai prietaisas, skirtas matuoti drėgmės bei vandens garų kiekiui uždarose patalpose, atmosferoje ar dirvožemyje.

Šis prietaisas ir tikslus jo veikimas labai naudingas, kadangi leidžia nustatyti ne tik drėgmės lygį, bet ir priimti sprendimą, ar reikia patalpų orą papildomai sausinti ar drėkinti, siekiant užtikrinti maksimalų komfortą.

Kodėl svarbu žinoti drėgmės lygį patalpose?

Komfortiška, optimali santykinė oro drėgmės yra 40–60 proc., o tiek per sausas, tiek per drėgnas oras patalpose kelia diskomfortą ir suponuoja didesnius ar mažesnius sveikatos sutrikimus, prastą savijautą.

Kai oras patalpose per sausas:

  • · apsunkinamas deguonies įsisavinimas, kas lemia nuovargį, prastą miegą;
  • · vargina akių, gerklės gleivinės, nosies džiūvimas, išsausėja plaukai ir dažiau skilinėja jų galiukai, nagai labiau linkę lūžinėti;
  • · išsausėja oda, džiūsta lūpos;
  • · mažėja atsparumas peršalimo ligoms, intensyvėja alergijos, astmos simptomai;
  • · sukuriamas statinis elektros krūvis ir kt.

Kai oras patalpose per drėgnas:

  • · didėja pelėsio susidarymo tikimybė, o pastarasis, savo ruožtu, gadina namų apdailą, baldus, buitinę techniką, gali tapti alergenu, bronchinės astmos priežastimi;
  • · gali varginti galvos skausmas, nuovargis;
  • · akys gali ašaroti, atsirasti kosulys, sloga ir kt.
Akivaizdu, jog optimalios drėgmės patalpose užtikrinimas labai svarbus gerai savijautai namuose. Higrometras bus tas prietaisas, kuris leis tiksliai nustatyti, kokia yra patalpų drėgmė procentais ir identifikuoti poreikį patalpų orą sausinti arba papildomai drėkinti. Tai padaryti padeda tokie prietaisai kaip oro drėkintuvai ar drėgmės surinkėjai.

Panaudojimo laukas

Labai dažnai higrometrai perkami namams, tačiau ne mažiau populiarūs ir pirties higrometrai, leidžiantys tiksliai išmatuoti pirtyje esantį drėgmės lygį.

Kaip išsirinkti kokį higrometrą pirkti?

Rinkdamiesi higrometrą pirmiausia identifikuokite savo poreikius, pavyzdžiui, ar norite prietaiso, kuris matuos tik patalpos drėgmę, ar drauge rodys ir temperatūrą. Gal aktualus psichometrinis higrometras su patikra (metrologine)? O galbūt ieškote daugiau funkcijų viename įrenginyje? Tuomet reikia rinktis funkcionalesnį prietaisą, rodantį ir drėgmės lygį, ir temperatūrą, taip pat datą, laiką ir kt. Papildomam patogumui galite pasirinkti prietaisą, turintį žadintuvo funkciją. Kai identifikuosite savo poreikius, nusibrėžkite kainos ribas. Šie kriterijai padės susiaurinti paieškos lauką, ją padaryti tikslingą bei išsirinkti geriausiai Jūsų poreikius ir galimybes atitinkantį prietaisą oro drėgmei matuoti.

Patogus variantas – skaitmeninis termometras-higrometras, parodysiantis dviejų komfortui ir puikiai savijautai svarbiausių kriterijų reikšmes: patalpos temperatūrą ir drėgmės lygį. Prietaisas kompaktiškas, todėl galėsite pernešti į kurią norite patalpą namuose, darbe ar kitur. Skaitmeninis higrometras arba prietaisas su termometru rodo tikslias reikšmes, todėl yra patogus naudoti visiems.

Higrometrų kainos

Paprastai vidutinė higrometro kaina varijuoja nuo 10 iki 30 eurų. Priklausomai nuo higrometro funkcijų kiekio (ar jis tik matuoja drėgmę ar dar kartu rodo temperatūrą, laiką, datą ir pan.). Ypač akcijų metų tikrai galima įsigyti kokybišką higrometrą už 10-15 eurų. 

Jei prioritetą teikiate ir stilingam dizainui, puikus pasirinkimas bus Biomed.lt asortimente esantis skaitmeninis termometras - drėgmės matuoklis TFA 30.5019, vizualiai atrodantis panašiai kaip barometras. Negana to, didelis jo privalumas tas, kad drėgmės lygis atvaizduojamas pasitelkiant spalvas, todėl nereikia ilgai svarstyti – vos žvilgtelėjus matyti, ar oras patalpoje yra komfortiškas, ar per sausas ar drėgnas.

Jei ir Jums reikalingas kokybiškas, tikslus higrometras patrauklia kaina, pasižvalgykite po Biomed.lt asortimentą – čia Jūsų dėmesio laukia stilingi, dailūs, funkcionalūs ir tikslūs termometrai-drėgmės matuokliai.

Skaitmeninis termometras - drėgmės matuoklis TFA 30.5023

Informatyvus temperatūros bei drėgmės matuoklis, kad visada žinotumėte, kokioje terpėje gyvenate.

18,39 € 22,99 € -20%
Skaitmeninis termometras - drėgmės matuoklis TFA 30.5019

Informatyvus temperatūros bei drėgmės matuoklis, kad visada žinotumėte, kokioje terpėje gyvenate.

19,99 € 24,99 € -20%
Skaitmeninis termometras - drėgmės matuoklis TFA 30.5002

Informatyvus temperatūros bei drėgmės matuoklis, kad visada žinotumėte, kokioje aplinkoje gyvenate.

29,99 €
Ultragarsinis oro drėkintuvas AirNaturel Gota New Black

Ultragarsinis oro drėkintuvas skirtas aptarnauti patalpas iki 30m2. Subtilus ir nepriekaištingas dizainas. Paprastas valdymas ir automatinis drėgmės palaikymas su HygroSmart funkcija.

62,91 € 69,90 € -10%
Ultragarsinis oro drėkintuvas AirNaturel Gota New White

Ultragarsinis oro drėkintuvas skirtas aptarnauti patalpas iki 30m2. Subtilus ir nepriekaištingas dizainas. Paprastas valdymas ir automatinis drėgmės palaikymas su HygroSmart funkcija.

62,91 € 69,90 € -10%
Skaitmeninis termometras - drėgmės matuoklis TFA 30.5027.01

Juodos spalvos, informatyvus temperatūros bei drėgmės matuoklis Jūsų namams ir biurui, kad visada žinotumėte, kokioje terpėje esate.

17,99 €
Skaitmeninis termometras - drėgmės matuoklis TFA 30.5027.02

Baltos spalvos, informatyvus temperatūros bei drėgmės matuoklis Jūsų namams ir biurui, kad visada žinotumėte, kokioje terpėje esate.

17,99 €
Rekomenduojame
Oro drėkintuvas su aromaterapijos funkcija Vitammy Mist

Padeda išsaugoti natūralias apsaugines nosies gleivinės ir kvėpavimo takų funkcijas. Palaiko tinkamą patalpų drėgmę šildymo sezono metu. Galima būti naudojamas ir kaip kvapų difuzorius.

49,29 € 57,99 € -15%
Termometras - drėgmės matuoklis Medisana HG 100

Termometras - drėgmės matuoklis Medisana HG 100 parodo kambario temperatūrą bei drėgmės lygį patalpoje, turi komfortiškos zonos indikatorių.

10,45 € 15,37 € -32%
Skaitmeninis termometras - drėgmės matuoklis VICKS 2in1

Nešiojamas drėmės matuoklis-termometras leidžia patikrinti drėgmės lygį visose patalpose, taip žinosite, ar reikalingas papildomas drėkinimas ar vėdinimas.

16,50 €
Skaitmeninis termometras - drėgmės matuoklis VITAMMY Hygro

Nešiojamas drėmės matuoklis-termometras leidžia patikrintį drėgmės lygį visose patalpose, taip žinosite, ar reikalingas papildomas drėkinimas ar vėdinimas.

14,00 € 17,50 € -20%