Kaip valyti dantis? Dantų valymo taisyklės


Tinkama burnos higienos priežiūra garantuoja sveikesnius, gražesnius dantis, kurie nekels Jums problemų. Visgi, stomatologai pastebi, kad lietuviai gana prastai rūpinasi savo burnos higiena. Juolab, prastus įpročius perduoda vaikams, kurie gana anksti praranda ne tik pieninius, tačiau ir nuolatinius dantis. Kaip valyti dantis? Tai rimtas klausimas, kadangi išmokus galima užkirsti kelią įvairiausioms ligoms. 

Kaip teisingai valyti dantis? 

Šios dantų valymo taisyklės tinka tiek suaugusiems, tiek vaikams. Ir tiems, kurie turi natūralius dantis ir tiems, kurie nešioja dirbtinius.
Kaip teisingai valyti dantis? Dantų valymo taisyklės:
1. Kiekvienas dantis turi būti valomas individualiai. Tai tikrai vargina rankas. Galbūt todėl taip greitai išpopuliarėjo ultragarsiniai bei elektriniai dantų šepetukai, kurie kiek palengvina valymo darbus. 
2. Kiek laiko reikia valytis dantis? Vienas dantukas turėtų būti valomas bent jau 20 sekundžių.
3. Nemirškite, kad dantis valyti reikia ne tik iš išorės, tačiau ir iš vidaus. Reklamose dažniausiai matomas tik paviršinis valymas perduoda netinkamą informaciją, kuri vėliau trukdo išmokti tinkamai valytis dantis. Nesinaudokite reklamomis bandydami suprasti, kaip valyti dantis vaikams.
4. Tarpdančių valymas yra itin atsakingas ir daug dėmesio reikalaujantis darbas. Būtent tarpdančiuose labiausiai ir kaupiasi minkštosios apnašos, kurios vėliau virsta kietosiomis. Tarpdančių valymas bus paprastesnis jeigu naudosite dantų siūlą.
5. Po valymo būtina burną praskalauti skysčiu. Jeigu nenorite jo naudoti – puikiai tiks vanduo su druska arba ramunėlių užpilas, kuris kovoja su bakterijomis bei uždegimu.

Kaip valyti dantis? Kruopščiai, lėtai ir su kokybiškomis priemonėmis. Net ir netinkamas dantų šepetukas gali trukdyti tinkamai išvalyti dantis.

Kiek laiko reikia valyti dantis?

Kaip jau minėjome, vieno danties valymas trunka iki 20 sekundžių. Dažniausiai toks kruopštus valymas atliekamas tik kartą per dieną. Jeigu kartą per dieną valote skubiai – tokiu atveju valyti rekomenduojame bent jau kelias minutes. Kruopščiausias turi būti dantų valymas ryte po valgio, kadangi būtent tuomet dažnai paliekami maisto likučiai virsta apnašomis. Dantų valymas ryte prieš valgį nėra toks būtinas (jeigu valotės ir vakare).

Dantų šepetėlis
Kaip valyti dantis? Pirmiausia labai svarbu pasirinkti kokybišką dantų šepetuką. Įvertinkite kietumą, šerelių poziciją bei veikimo mechanizmą. Geriausiai ir efektyviausiai nešvarumus nuo dantų pašalina elektriniai arba ultragarso veikiantys šepetėliai. Įrodyta, kad tradiciniai pašalina net iki 50-ies procentų mažiau apnašų. Juo valant ir dantų valymo taisyklės turėtų būti kiek kitokios, valymas ilgesnis bei intensyvesnis.

Kiek kartų per dieną valytis dantis?
Stomatologai teigia, kad optimaliausias variantas yra du. Tačiau kiekvieno paciento situacija yra individuali, tad reikia pasitarti su gydytoju. Kiek kartų per dieną turi būti valomi dantys pasakys jūsų stomatologas.

Papildomi patarimai
  • Burnos higiena namuose yra būtina. Naudokite druską, citrinos sultis arba ramunėlių arbatą. Visi jie dezinfekuoja. Net ir burnos higiena namuose gali užkirsti kelią rimtoms ligoms.
  • Kaip valyti dantis tinkamai? Naudokite ne tik pastą ir šepetuką, tačiau ir papildomas priemones.
  • Kaip valyti dantis vaikams? Taip pat kaip ir saugusiems. Kruopščiai ir dažnai.
Kaip teisingai valyti dantis jau žinote, bet pirmiausia įsigykite kokybišką dantų šepetuką ir/arba burnos irigatoriųtarpdančių valymo priemones ir kitus būtinus burnos higienos reikmenis.
Burnos irigatorius SoWash Hydrojet

Apsaugo nuo dantenų ligų, dantų akmenų, kavos, vyno ar nikotino apnašų. Puikiai išvalo tarpdančius ir sunkiai pasiekiamas vietas. Prisukamas prie vandens čiaupo.

34,90 €
Burnos irigatoriaus SoWash Hydropulser + Hydrojet komplektas

Komplektas su pulsuojančia ir linijine galvutėmis. Apsaugo nuo dantenų ligų, dantų akmenų, kavos, vyno ar nikotino apnašų. Puikiai išvalo tarpdančius ir sunkiai pasiekiamas vietas.

39,90 €
Rekomenduojame
Burnos irigatorius Waterpik Ultra WP-100

Padeda atlikti kasdieninį burnos valymą, pašalina maisto likučius ir likusį apnašą iš tolimiausių burnos vietų, iš tarpdančių, už breketų, iš po tiltų, protezų, implantų.

82,00 € 93,00 €
Burnos irigatorius Aquapick AQ-300

Pulsuojančia vandens srove masažuoja dantenas, išvalo susidariusias kišenes, pašalina maisto likučius tarp breketų ar iš tarpdančių, net ir tuos, kurie liko po naudojimosi tarpdančių siūlu.

94,99 € 99,99 € -5%
Rekomenduojame
Nosies irigatorius FLAEM Rhino Clear Sprint

Nosies irigatorius FLAEM Rhino Clear Sprint išvalo sinusus, nosies kamščius, nuosėdas, bei sudrėkina sausas nosies membranas. Skirtas vaikų ir suagusiujų nosies ertmės higienos palaikymui.

54,40 € 64,00 € -15%
Burnos irigatorius Aquapick AQ-210

Pašalina maisto likučius, net ir tuos, kurie liko po naudojimosi tarpdančių siūlu, bakterijas, masažuoja dantenas, išvalo susidariusias kišenes, padeda prižiūrėti dantų implantus. Burnos irigatorius turi net 3 veikimo režimus.

99,99 €
Pakaitiniai antgaliai Aquapick AQ-300 burnos irigatoriui (4vnt.)

Pakaitiniai antgaliai Aquapick AQ-300 burnos irigatoriui. Komplekte 4 skirtingų spalvų - 4vnt. antgalių.

12,00 €
Standartinis antgalis JT burnos irigatoriams Waterpik (1 vnt.)

Standartinis antgalis JT burnos irigatoriams Waterpik. Efektyviai valo tarpdančius ir masažuoja dantenas.

6,00 €
Dantų šepetėlio antgalis TB burnos irigatoriams Waterpik (1 vnt.)

Dantų šepetėlio antgalis TB burnos irigatoriams Waterpik. Tradicinis dantų šepetėlis. Galima naudoti su dantų pasta. Rekomenduojama keisti kas 3 mėn.

6,00 €
Antgaliukas Pik Pocket PP burnos irigatoriams Waterpik

Antgaliukas Pik Pocket PP burnos irigatoriams Waterpik. Praplauna dantenų kišenes. Dėmesio! Naudoti tik silpną srovę!

6,00 €
Antgalis Plaque Seeker™ Tip PS burnos irigatoriams Waterpik (1 vnt.)

Antgalis Plaque Seeker™ Tip PS burnos irigatoriams Waterpik. Trys ploni šerelių pluoštai išvalo dantų apnašas iš sunkiai pasiekiamų vietų ir ypač tinka implantų priežiūrai.

6,00 €
Ortodontinis antgalis OD burnos irigatoriams Waterpik (1 vnt).

Ortodontinis antgalis OD burnos irigatoriams Waterpik. Išvalo sunkiai pasiekiamas vietas aplink breketus ir kitus protezus.

6,00 €
Liežuvio valiklio antgalis TC burnos irigatoriams Waterpik (1 vnt).

Liežuvio valiklio antgalis TC burnos irigatoriams Waterpik. Pašalina blogą kvapą sukeliančias bakterijas nuo liežuvio paviršiaus.

6,00 €
Rekomenduojame
Burnos irigatorius Waterpik Complete Care WP-861

Dantų šepetukas ir burnos irigatorius viename. Sumažina dantų apnašas, dantenų uždegimus ir dantenų ligas. Puikiai tinka nešiojantiems breketus, turintiems implantus, karūnėles, tiltelius ir laminates.

135,00 € 150,00 €
Dantų šepetėlio antgalis STRB 3 skirtas Waterpik WP-861/ST-01 (1 vnt.)

Dantų šepetėlio antgalis STRB 3 skirtas burnos irigatoriui Waterpik WP-861 ir elektriniam dantų šepetėliui ST-01. Tradicinis dantų šepetėlis. Galima naudoti su dantų pasta. Rekomenduojama keisti kas 3 mėn.

6,00 €
Rekomenduojame
Elektrinis dantų šepetėlis Waterpik Triple Sonic ST-01

Skirtas nepriekaištingam kasdieniam valymui, natūraliam dantų balinimui bei dantenų masažui, kuris stimuliuoja dantenų kraujotaką.

99,00 €
Rekomenduojame
Burnos irigatorius VITAMMY Wave

Burnos irigatoriaus naudojimas - tai pats greičiausias ir veiksmingiausias būdas valyti tarpdančius nuo maisto likučių, dėl kurių gali pablogėti dantų ir dantenų būklė.

44,99 € 49,99 € -10%
Burnos irigatorius Waterpik Ultra WP-112

Tarpdančių valymas pulsuojančia vandens srove. Komplekte yra šešių rūšių antgaliukai. Waterpik Ultra daugiau kaip 3x kart efektyviau šalina apnašas negu dantų siūlas.

82,00 € 93,00 €
Burnos irigatorius vaikams Waterpik WP-260

Efektyvesnis ir smagesnis būdas vaikams valytis dantis. Skirtas 6 metų bei vyresniems vaikams. Šis irigatorius puikiai tinka bet kuriam vaikui, nešiojančiam breketus arba negalinčiam naudoti dantų siūlo.

85,00 €
Rekomenduojame
Bevielis burnos irigatorius Waterpik WF-02

Puikus sprendimas norintiems patogaus belaidžio irigatoriaus tarpdančių valymui. Belaidis - valdomas baterijomis - puikiai tinka naudoti mažesniuose vonios kambariuose ar keliaujant.

65,00 € 73,00 €
Papildomi antgaliai dantų šepetėliui Visiomed ProSonic Baby

Papildomi antgaliai dantų šepetėliui Visiomed ProSonic Baby. Komplekte du antgaliai.

5,90 €
Elektrinis dantų šepetėlis ProRelax Clean Premium Plus

Elektrinis dantų šepetėlis skirtas kasdieniniam burnos higienos palaikymui, patogiam ir veiksmingam visos burnos valymui. Šepetėlio galvutė yra su unikaliu minkštu šerelių išdėstymu švelniam dantų valymui ir dantenų masažavimui. 

69,30 € 99,00 € -30%
Rekomenduojame
Balinantis burnos irigatorius Waterpik WF-06 Whitening

Balinimui skirtas burnos irigatorius užtikrina dantų balinimą valantis vandens srove, šalina pigmentines apnašas ir kitus nešvarumus.

105,00 € 115,00 €
Balinantis irigatorius Waterpik WF-05 Whitening Professional

Balinimui skirtas burnos irigatorius valo dantis vandens srove, balina dantis, šalina pigmentines apnašas ir kitus nešvarumus.

125,00 €
Antgaliai sinusams plauti SoWash burnos irigatoriams

Sinusų plovimo antgaliai 2vnt.. Tinkami naudoti su SoWash burnos irigatoriais.

9,90 €
Nosies irigatorius FLAEM Rhino Clear Mobile

Nosies irigatorius FLAEM Rhino Clear Mobile išvalo sinusus, nosies kamščius, nuosėdas, bei sudrėkina sausas nosies membranas. Skirtas vaikų ir suagusiujų nosies ertmės higienos palaikymui.

80,10 € 89,00 € -10%
Elektrinis dantų šepetėlis Vitammy PEARL+

Šepetėlis su užapvalintais Dupont pluošto šereliais švelniai, bet veiksmingai masažuoja dantenas bei valo burnos ertmę net sunkiai pasiekiamose vietose. Šereliai atlieka aukštos amplitudės šluojamuosius judesius ir puikiai išvalo visus dantis.

45,89 € 53,99 € -15%
Elektrinis dantų šepetėlis VITAMMY Platinum

Šepetėlis su užapvalintais Dupont pluošto šereliais švelniai, bet veiksmingai masažuoja dantenas bei valo burnos ertmę net sunkiai pasiekiamose vietose. Šereliai atlieka aukštos amplitudės šluojamuosius judesius ir puikiai išvalo visus dantis.

41,80 € 47,50 € -12%
Elektrinis dantų šepetėlis VITAMMY Echo

Šepetėlis švelniai, bet veiksmingai masažuoja dantenas bei valo burnos ertmę net sunkiai pasiekiamose vietose. Šereliai atlieka aukštos amplitudės šluojamuosius judesius ir puikiai išvalo visus dantis.

38,50 €
Elektrinis dantų šepetėlis VITAMMY Luna

Šepetėlis švelniai, bet veiksmingai masažuoja dantenas bei valo burnos ertmę net sunkiai pasiekiamose vietose. Šereliai atlieka aukštos amplitudės šluojamuosius judesius ir puikiai išvalo visus dantis.

22,50 €
Antgaliai dantų šepetėliams VITAMMY PEARL+ ir PLATINUM

Antgaliai elektriniams dantų šepetėliams Vitammy PEARL+ ir PLATINUM. Komplekte - 4 vienetai antgalių.

9,99 €
Antgaliai dantų šepetėliui VITAMMY Luna

Antgaliai elektriniam dantų šepetėliui VITAMMY Luna. Komplekte - 4 vienetai antgalių elektriniam dantų šepetėliui.

9,99 €
Antgaliai dantų šepetėliui VITAMMY Echo

Antgaliai elektriniam dantų šepetėliui VITAMMY Echo. Komplekte - 4 vienetai antgalių elektriniam dantų šepetėliui.

9,99 €
Elektrinis dantų šepetėlis vaikams Visiomed ProSonic Junior

Šiuolaikiškas šepetėlis su ultragarsine technologija skirtas vaikų (3+) kasdienei dantukų priežiūrai. Efektyviai valo dantis ir švelniai masažuoja jautrias dantenas.

10,95 €
Antgaliai dantų šepetėliui Visiomed Prosonic Junior

Antgaliai elektriniam dantų šepetėliui Visiomed ProSonic Junior. Komplekte - 2 vienetai antgalių elektriniam dantų šepetėliui.

5,99 €
Antgaliai (Soft) dantų šepetėliui Visiomed ProSonic Micro 2

Antgaliai (Soft) dantų šepetėliui Visiomed ProSonic Micro 2. Komplekte - 2 antgaliai.

6,99 €
Antgaliai (Medium) dantų šepetėliui Visiomed ProSonic Micro 2

Antgaliai (Medium) dantų šepetėliui Visiomed ProSonic Micro 2. Komplekte - 2 antgaliai.

6,99 €
Burnos irigatorius Panasonic EW-1411

Su pertrūkiais purškiamas galingas ir švelnus vandens ir oro mišinys švelniai išvalo maisto likučius iš tarpdančių ir dantenų kišenių. Be to, vandens čiurkšlė švelniu spaudimu masažuoja dantenas.

80,00 €
Burnos irigatorius Panasonic EW-1611

Galingu burnos irigatorius, kuris užtikrina aukštą vandens slėgį ir išplauna maisto likučius iš periodonto kišenių, pašalina daugiau maisto likučių nuo dantų ir tarpdančių net lyginant kitais su to paties vandens slėgio modeliais.

99,90 €
Pakaitiniai antgaliai Vitammy Wave burnos irigatoriui (4vnt.)

Pakaitiniai antgaliai Vitammy Wave burnos irigatoriui. Komplektą sudaro 4 vnt.

9,99 €
Pakaitiniai antgaliai Panasonic EW-1611 irigatoriui

Pakaitiniai antgaliai Panasonic EW-1611 burnos irigatoriui. Komplektą sudaro 2 vnt.

10,30 €
Standartinis antgalis WJT burnos irigatoriams Waterpik WF-05 ir WF-06 (1 vnt.)

Standartinis antgalis WJT burnos irigatoriams Waterpik WF-05 ir WF-06. Efektyviai valo tarpdančius ir masažuoja dantenas.

6,00 €
Ortodontinis antgalis WOD burnos irigatoriams Waterpik WF-05 ir WF-06 (1 vnt.)

Ortodontinis antgalis WOD burnos irigatoriams Waterpik WF-05 ir WF-06. Išvalo sunkiai pasiekiamas vietas aplink breketus ir kitus protezus.

6,00 €
Antgalis Plaque Seeker™ Tip WPS burnos irigatoriams Waterpik WF-05 ir WF-06 (1 vnt.)

Antgalis Plaque Seeker™ Tip WPS burnos irigatoriams Waterpik WF-05 ir WF-06. Trys ploni šerelių pluoštai išvalo dantų apnašas iš sunkiai pasiekiamų vietų ir ypač tinka implantų priežiūrai.

6,00 €
Elektrinis dantų šepetėlis vaikams Visiomed ProSonic Junior

Šiuolaikiškas šepetėlis su ultragarsine technologija skirtas vaikų (3+) kasdienei dantukų priežiūrai. Efektyviai valo dantis ir švelniai masažuoja jautrias dantenas.

10,95 €
Burnos irigatorius Jetpik HOME 2in1

Puiki priemonė, skirta palaikyti burnos higieną bei dantų implantų, breketų ir protezų priežiūrai. Prietaisas pasižymi kompaktišku dizainu bei kombinuotu veikimu - valymu vandens srove bei tarpdančių siūlu. Irigatorius gali būti kraunamas iš elektros tinklo.

100,00 €
Burnos irigatorius Jetpik SOLO 2in1

Puiki priemonė, skirta palaikyti burnos higieną bei dantų implantų, breketų ir protezų priežiūrai. Prietaisas pasižymi kompaktišku dizainu bei kombinuotu veikimu - valymu vandens srove bei tarpdančių siūlu. Irigatorius gali būti kraunamas iš elektros tinklo.

80,00 €