Geriausi irigatoriai: techninių savybių apžvalga

Burnos irigatorius SoWash Waterjet

Prisukamas prie vandens čiaupo. Skirtas palaikyti burnos ertmės higieną.

29,00 € 34,12 € -15%
Burnos irigatorius Waterpik Ultra WP-100

Waterpik Ultra – tarpdančių valymas pulsuojančia vandens srove. Komplekte yra šešių rūšių antgaliukai.

89,00 €
Burnos irigatorius Aquapick AQ-300

Pulsuojančia vandens srove masažuoja dantenas, valo susidariusias dantenų kišenes, šalina maisto likučius tarp breketų ar iš tarpdančių.

99,99 €
Burnos irigatorius Waterpik Ultra WP-112

Tarpdančių valymas pulsuojančia vandens srove. Komplekte yra šešių rūšių antgaliukai.

82,00 € 90,00 €
Burnos irigatorius vaikams Waterpik WP-260

Lengvas, efektyvesnis ir smagesnis būdas vaikams valytis dantis. Burnos irigatorius skirtas 6 metų bei vyresniems vaikams. Mažo dydžio ir paprastas dizainas palengvina dantų valymąsi. Šis irigatorius puikiai tinka bet kuriam vaikui, kuris nešioja breketus arba negali naudoti dantų siūlo.

85,00 €
Balinantis burnos irigatorius Waterpik WF-06 Whitening

Dantų balinimui skirtas burnos irigatorius padedantis balinti dantis naudojantis burnos irigatoriumi.

99,00 € 115,00 €
Balinantis irigatorius Waterpik WF-05 Whitening Professional

Balinimui skirtas burnos irigatorius padeda balinti dantis kol užsiimate įprasta burnos higiena.

115,00 € 125,00 €
Burnos irigatorius Jetpik HOME 2in1

Puiki priemonė, skirta palaikyti burnos higieną. Prietaisas pasižymi kompaktišku dizainu bei kombinuotu veikimu - valymu vandens srove bei tarpdančių siūlu. Irigatorius gali būti kraunamas iš elektros tinklo.

91,00 €
Burnos irigatorius VITAMMY Aquarius

Belaidis burnos irigatorius, skirtas rūpintis burnos ertmės higiena, vandens srove išvalant tarpdančius ir sunkiai pasiekiamas vietas.

39,00 € 52,00 € -25%
Bevielis burnos irigatorius Waterpik WF-10

Puikus sprendimas norintiems patogaus belaidžio irigatoriaus tarpdančių valymui. Belaidis - įkraunamas per USB - puikiai tinka naudoti mažesniuose vonios kambariuose ar keliaujant.

89,00 € 99,00 €
Bevielis burnos irigatorius Waterpik WP-560

Belaidis burnos irigatoriaus skirtas tarpdančių valymui. Bevielis irigatorius yra įkraunamas, įkrovimas trunka tik 4 valandas. Lengvas ir patogus naudoti.

115,00 € 130,00 €
Burnos irigatorius Aquapick AQ-230

Šalina maisto likučius, masažuoja dantenas, padeda prižiūrėti dantų implantus. Burnos irigatorius turi 3 veikimo režimus.

94,90 € 99,90 € -5%
Bevielis burnos irigatorius Waterpik WF-03

Puikus sprendimas norintiems patogaus belaidžio irigatoriaus tarpdančių valymui. Belaidis - valdomas 3 AA baterijomis - puikiai tinka naudoti mažesniuose vonios kambariuose, keliaujant, taip pat galima naudoti duše.

65,00 € 70,00 €
Bevielis burnos irigatorius Oclean W10

Bevielis burnos irigatorius Oclean W1 su 5 valymo režimais: intensyvus, standartinis, švelnus, pulsuojantis, individualus. Komplekte: 4 antgaliai.

64,00 €
Burnos irigatorius Waterpik WP-160 ULTRA PLUS

Waterpik WP-160 Ultra Plus tinkamas pasirinkimas kruopščiai burnos higienai. Septyni irigatoriaus antgaliai: JT (2vnt.), OD, PS, TB, TC, PP.

89,00 € 95,00 €
Bevielis burnos irigatorius Waterpik WF-11 ION

Belaidis įkraunamasis irigatorius leidžia išvengti laidų netvarkos, o taip pat yra 30% mažesnis nei įprasti modeliai. Komplekte 6 antgaliai, 10 slėgio nustatymų, vandens rezervuaras, kurio pakaks 90 sekundžių (nereikia papildyti) ir sukamasis rankenėlės pagrindas.

119,00 € 125,00 €
Geros burnos higienos palaikymas namuose – vienas geriausių būdų apsisaugoti nuo įvairių dantų ir burnos sveikatos problemų. Deja, vien tik valyti dantis šepetėliu nepakanka, nes jis nėra efektyvus valant tarpdančius, dantų kišenes ir kitas sunkiai pasiekiamas vietas. Dar daugiau iššūkių dantų valymas kelia nešiojantiems breketus, turintiems karūnėlių, implantų ar dėvintiems protezus. Tinkamai išvalyti dantis padeda burnos irigatoriai – tai burnos skalavimo įrenginiai, rinkoje sulaukiantys vis daugiau dėmesio. Jų pasirinkimas išties platus, todėl šiame straipsnyje apžvelgsime, kokiomis savybėmis pasižymi geriausi irigatoriai ir kaip pasirinkti tinkamiausią.

Kas yra burnos irigatorius?

Burnos irigatorius – tai įrenginys, skirtas gerai burnos higienai užtikrinti. Jo veikimas pagrįstas aukšto slėgio vandens srove, o naudojant įvairius antgalius išvalomi tarpdančiai, dantenos, dantys, protezai. Pagrindinė burnos irigatoriaus funkcija yra pašalinti nešvarumus iš sunkiai šepetėliu prieinamų vietų: tarpdančių, dantų kišenių, aplink implantus, breketus, protezus. Tai efektyvi papildoma priemonė gerai burnos higienai užtikrinti.

Burnos skalavimo prietaisai sulaukia vis daugiau vartotojų susidomėjimo, tačiau vis dar stinga informacijos apie jų paskirtį. Kartais manoma, kad burnos irigatoriai yra alternatyva dantų šepetėliui ar dantų siūlui. Taip galvoti nereikėtų, irigatorius nepakeičia kitų dantų valymo priemonių, tačiau puikiai papildo kasdienę burnos higienos rutiną, pagerina kasdienės dantų priežiūros namuose galimybes.

Irigatoriumi galima išvalyti tas vietas burnos ertmėje, kurios valant įprastu šepetėliu dažnai yra praleidžiamos. Prietaisas veikia panaudodamas švelnią vandens srovę, todėl ne tik pašalina maisto likučius, bet ir masažuoja dantenas. Antra vertus, geriausi irigatoriai siūlo daugybę funkcijų, taip pat ir dantų šepetėlio.

Burnos irigatorių tipai

Pagal technines savybes burnos irigatoriai yra skirstomi į kelis tipus. Dažniausiai jie klasifikuojami į stacionarius ir nešiojamus. Kiekvienas tipas turi savo privalumų ir trūkumų, kuriuos tikslinga aptarti išsamiau.
  • Stacionarūs irigatoriai veikia tik prijungti prie maitinimo šaltinio, nėra galimybės juos įkrauti. Tai geriausi irigatoriai šeimai, nes nereikia sukti galvos dėl jų įkrovimo, jie turi didesnį vandens rezervuarą. Nors šio tipo įrenginiai yra gana kompaktiški, jiems rasti vietą mažame vonios kambaryje gali būti sudėtinga, jų nepasiimsite į kelionę.
  • Bevieliai irigatoriai yra įkraunami, nešiojami, todėl puikiai tinka turintiems mažą vonios kambarį. Jie pasižymi ergonomišku dizainu, įrenginį patogu laikyti ir naudoti. Jų vandens talpos visiškai pakanka vienam valymo ciklui, kai kurių modelių prietaisus galima naudoti duše – jei atsparūs vandeniui. Tai geriausias burnos irigatorius tiems, kurie ieško kompaktiško ir praktiško sprendimo, daug keliauja.
Taip pat galima išskirti ir irigatorius, jungiamus tiesiogiai prie vandens čiaupo. Nors šios rūšies įrenginiai yra sutinkami rečiau, jie labai praktiški, o jų veikimui nereikia energijos. Tokį irigatorių tereikia prijungti prie čiaupo ir galima valyti dantis.

Techninės savybės, kuriomis pasižymi geriausi irigatoriai

Priklausomai nuo tipo, modelio ar gamintojo, irigatorių savybės gali labai skirtis. Vieni jų yra skirti visos šeimos poreikiams patenkinti, o kiti labiau tinka individualiam naudotojui. Visų mūsų poreikiai skirtingi, todėl ir burnos irigatorių pasirinkimas platus – kiekvienas gali rasti tinkamiausią įrenginį.

Žemiau esančioje lentelėje pateikiami populiariausių burnos irigatorių modelių techniniai aspektai.


Irigatoriaus modelisTipasVandens talpa / rezervuarasSlėgisRežimaiAntgaliaiDantų šepetėlisAtsparus vandeniuiBaterijos talpaĮkrovimo indikatorius
VITAMMY AquariusBevielis indukcinis150 ml620 kpa32--ND-
SoWash WaterjetJungiamas prie vandens čiaupo-ND11-+--
Waterpik WP-160 ULTRA PLUSStacionarus651 ml10-100 psi107+---
Waterpik Ultra WP-100Stacionarus650 ml10-100 psi107+---
Waterpik Complete Care WP-861StacionarusVirš 90 sek.ND35+--+
Oclean W10Bevielis200 mlND54-+1400 mAh-
Waterpik WF-10BevielisVirš 45 sek.ND34-+ND-
Waterpik WP-560Bevielis45 sek.ND34-+ND-
Jetpik HOME 2in1Bevilies / įkraunamasND30-72 psiND2--ND-
Waterpik WF-11 IONBevielis / įkraunamas90 sek. / 650 mlND106--ND-


Burnos irigatoriaus vandens talpa / rezervuaras

Vandens kiekis burnos irigatoriaus talpoje ar rezervuare dažniausiai yra nurodomas mililitrais, tačiau kai kurie gamintojai pateikia informaciją apie tai, kuriam laikui jo pakanka. Dažniausiai sekundėmis apibrėžiamas bevielių irigatorių vandens kiekis, kurio turėtų pakakti bent 45 sekundėms – per tiek įrenginys gali išvalyti sunkiai pasiekiamas dantų vietas.
Dažnai klaidingai manoma, kad geriausi irigatoriai turi kuo didesnes talpas, tačiau iš tikrųjų jos nėra būtinos. Žinoma, jei įrenginiu naudojasi visa šeima, pravartu rinktis stacionarų prietaisą, su standartine 650 ml talpa, tačiau individualiam naudojimui visiškai pakanka 150-200 ml vandens.

Irigatoriaus slėgis

Kuo aukštesnis slėgis, tuo galingesnis vandens srautas. Daugelis pirkėjų tai nesąmoningai asocijuoja su efektyvesniu valymu, tad ieško įrenginių su kuo didesniu slėgiu, net nesusimąstydami. Tačiau iš tikrųjų didelis slėgis nėra privalumas, nes jis gali pakenkti jautrioms dantenoms, sukelti nemalonių pojūčių. Aukštesnio slėgio reikia tada, kai valomi breketai, implantai, karūnėlės, o natūraliems dantims ir dantenoms saugus slėgis yra mažesnis.

Šeimai geriausias irigatorius su reguliuojamu slėgiu, dažnai jis svyruoja nuo 10 iki 100 psi. Taip kiekvienas gali pasirinkti tinkamiausią slėgį, kuris užtikrintų ne tik efektyvų, bet ir komfortišką dantų valymą. Itin aukšto slėgio burnos irigatorius rinkitės tik tada, kai tam yra realus poreikis: turite implantuotų ar protezuotų dantų, nešiojate protezus ar pan.

Kiek režimų turi turėti geriausias burnos irigatorius?

Burnos skalavimo įrenginiai gali turėti daugybę režimų, tačiau renkantis neverta vaikytis kuo didesnio jų skaičiaus. Svarbiausia, kad įrenginys atliktų savo funkciją ir turėtų pagrindinius režimus, skirtus maisto likučiams pašalinti, valyti dantis ir masažuoti dantenas. Iš esmės režimai skiriasi tik įrenginio veikimo intensyvumu, kuris gali svyruoti nuo labai didelio iki švelnaus ar pulsuojančio.

Daugiau režimų ne visada yra geresnis pasirinkimas, nes dažniausiai jų visų net nepanaudosite. Be to, režimų skaičius gali turėti didelę įtaką ir įrenginio kainai, o mokėti už tas funkcijas, kurios jums nėra reikalingos, paprasčiausiai neverta. Didesnis režimų pasirinkimas reikalingas tiems įrenginiams, kuriuos naudos visa šeima, taip pat pirkėjams, turintiems burnos sveikatos problemų.

Kiek antgalių turėtų būti irigatoriaus komplekte?

Antgalių skaičius dažniausiai priklauso nuo pasirinkto įrenginio modelio. Vėlgi, itin didelis antgalių skaičius nereiškia, kad tai geriausias irigatorius. Skaitykite įrenginio aprašymą ir įvertinkite, ar tikrai visi antgaliai jums yra reikalingi. Nešiojantiems breketus ar protezus, geriausias irigatorius bus tas, kurio komplekte yra specialus ortodontinis antgalis. Halitozės problemą spręsti padės liežuvio valiklis, o jei dėl protinių dantų dygimo susidarė vadinamųjų kišenių, verta paieškoti irigatoriaus su specialiu mažu antgaliuku.

Kasdienei burnos higienai palaikyti reikalingas standartinis antgalis. Naudinga rinktis įrenginį, kurio komplekte tokių antgalių yra keletas – susidėvėjus vienam, galėsite jį pakeisti ir nereikės pirkti papildomų priedų.

Burnos irigatorius ir dantų šepetėlis viename

Kai kurie irigatorių modeliai komplekte turi ir dantų šepetėlį (ar jo antgalį). Tai puikus pasirinkimas efektyviai kasdienei burnos higienos priežiūrai, o įrenginio daugiafunkcionalumas užtikrina patogumą ir padeda taupyti vietą vonios kambaryje.

Burnos irigatorių su šepetėliu rinktis verta tiems, kurie nori kompleksiškai pasirūpinti savo burnos higiena. Dvi funkcijos viename įrenginyje padeda dantų švara pasirūpinti lengviau, patogiau ir greičiau. Be to, daugelis tokių irigatorių siūlo ir skirtingus dantų šepetėlio režimo pasirinkimus, tad galite jį pritaikyti savo poreikiams. Tai geriausi irigatoriai vertinantiems savo laiką ir ieškantiems modernių sprendimų pasirūpinti burnos higiena.

Geriausi irigatoriai – atsparūs vandeniui

Jei nusprendėte dantis valyti efektyviau ir renkatės irigatorių, jo techninių savybių aprašyme ieškokite informacijos apie atsparumą vandeniui. Net jei neketinate naudoti šio įrenginio duše, tai naudinga savybė: nuo vandens apsaugotas prietaisas bus atsparesnis, o su drėgme jam neišvengiamai teks susidurti. Nuo neigiamo vandens poveikio dažniau yra apsaugoti bevieliai irigatoriai. Tiesiogiai prie vandens čiaupo jungiamiems įrenginiams nereikalingas maitinimas, todėl vanduo jiems taip pat nepakenks.

Irigatoriaus baterijos talpa ir įkrovimo indikatorius

Jei norite įsigyti nešiojamą burnos irigatorių, būtinai atkreipkite dėmesį į jo baterijos talpą. Geriausias burnos irigatorius yra toks, kurio baterijos talpa kuo didesnė. Tai reiškia retesnį krovimą ir patogesnį naudojimą. Didelė baterijos talpa itin svarbi tiems, kurie savo irigatorių vežasi į keliones – jose ne visada yra galimybė prietaisą įkrauti.

Nepamirškite, kad baterija laikui bėgant dėvisi, o tai reiškia, kad prietaisą teks krauti vis dažniau ir dažniau. Tai dar vienas argumentas rinktis didesnės talpos bateriją, net jei toks irigatorius ir kainuoja kiek brangiau.

Įkrovimo indikatorius turi ne visi įrenginiai, tačiau tai itin naudinga papildoma funkcija. Toks indikatorius leidžia žinoti, kada reikės įkrauti prietaisą, o tai užtikrina patogų naudojimą – išvengsite situacijų, kai baterijos energijos dantų valymui nepakanka. Be to, atsižvelgiant į indikatorių galima įrenginį įkrauti baterijai dar nespėjus visiškai išsekti, o taip tausojamos jos savybės priimti krūvį.

Kokiomis techninėmis savybėmis turėtų pasižymėti geriausias irigatorius?

Platus burnos skalavimo įrenginių asortimentas glumina pirkėjus, jiems sudėtinga palyginti technines savybes. Rinkdamiesi nepamirškite, kad geriausias burnos irigatorius yra ne tas, kuris turi daugiausiai funkcijų, o įrenginys atitinkantis asmeninius reikalavimus. Jei pasirinkti sudėtinga, pasitarkite su savo odontologu – jis padės įvertinti individualius burnos sveikatos poreikius. Skirkite laiko analizei ir palyginkite skirtingų įrenginių funkcijas. Geriausias irigatorius bus tas, kuris atitiks jūsų poreikius.

Papildomos funkcijos kartais taip pat gali suvilioti pirkti, tad elkitės apdairiai. Svarbu, kad prietaisas atliktų savo esminę funkciją, o didesnis funkcionalumas ir papildomi priedai reikalingi tik tada, jei turite specialių poreikių. Tokios funkcijos taip pat praverčia tada, kai perkate irigatorių ne tik sau, o visai šeimai – pavyzdžiui, naudinga slėgio reguliavimo funkcija, platesnis režimų pasirinkimas ir pan.

Atkreipkite dėmesį ir į gamintoją bei garantijos sąlygas. Žinomi ir pirkėjų puikiai vertinami gamintojai dažnai siūlo šiek tiek brangesnius gaminius, tačiau jie pasižymi ir geresne kokybe. Nors neverta aklai vaikytis prekių ženklų, žinomo gamintojo irigatorius gali būti patikimesnis, jei jam suteikiama ilgesnė garantija.