Termometrų rūšys: kokį pasirinkti?

Infraraudonųjų spindulių - multifunkcinis bekontaktis termometras Medisana FTN

Infraraudonųjų spindulių-multifunkcinis bekontaktis termometras MEDISANA FTN greitai ir tiksliai matuoja kūno, aplinkos, skysčių bei paviršiaus temperatūrą (0-100 °C skalė). Galima net 30 matavimų atmintis.

31,20 € 39,00 € -20%
Bekontaktis infraraudonųjų spindulių termometras VITAMMY Space+

Bekontaktis termometras skirtas matuoti tiek kūno, tiek ir objektų (pvz. maistelio buteliuke) ar skysčių (pvz. vandens vonelėje) temperatūrą. Tikslus ir greitas matavimas.

29,25 € 39,00 € -25%
Infraraudonųjų spindulių termometras VITAMMY Sky

Infraraudonųjų spindulių termometras skirtas matuoti kūno temperatūrą ausyje ar kaktoje. Taip pat matuoja objektų ir skysčių temperatūrą tad itin patogus auginant vaikus.

24,43 € 34,90 € -30%
Bekontaktis infraraudonųjų spindulių termometras HubDIC Thermofinder FS-300

Bekontaktis termometras, matuojantis temperatūrą 2-3cm atstumu. Galima matuoti kūno ir objektų temperatūrą. Paprastas naudoti. Su matavimų atmintimi.

42,90 €
Bekontaktis infraraudonųjų spindulių termometras HubDIC Thermofinder-S FS-700

Bekontaktis termometras, matuojantis temperatūrą 2-3cm atstumu. Galima matuoti kūno ir objektų temperatūrą. Paprastas naudoti. Su matavimų atmintimi.

42,90 €
Infraraudonųjų spindulių ausies termometras HubDIC Thermo Buddy TB-100

Greitas matavimas - vos per 1 sekundę, išsaugomi paskutinių 8-ių matavimų duomenys, apsauginis dėklas saugiam laikymui, vienkartiniai higieniniai gaubtai.

22,90 €
Bekontaktis termometras Novama Free

Ergonomiškas ir lengvai naudojamas termometras akimirksniu pamatuoja kūno, daiktų ar skysčių temperatūrą. Labai pravers mažus vaikus auginantiems tėvams. Tikslus ir greitas matavimas.

18,20 € 28,00 € -35%
Infraraudonųjų spindulių bekontaktis termometras Medisana TM 65E

Greitas ir tikslus bekontaktis termometras Medisana TM 65E matuoja ne tik kūno, bet taip pat ir aplinkos, skysčių ir paviršiaus temperatūrą, bei turi funkciją įjungti/išjungti garsinį signalą. Garsinis ir vizualinis informavimas apie karščiavimą.

22,88 € 30,50 € -25%
Bekontaktis termometras BRAUN NTF3000

Termometras BRAUN NTF3000 naudoja patentuotą unikalią technologiją, kurios dėka galite matuoti kūno temperatūrą kontaktiniu ir bekontakčiu režimais.

44,18 € 58,90 € -25%
Skaitmeninis termometras BRAUN Age Precision PRT2000

Patogus skaitmeninis termometras su patentuota "Age Precision®" technologija - pagal vaiko amžių ji visiškai tiksliai nustato temperatūros interpretavimą.

15,99 €
Skaitmeninis termometras BRAUN PRT1000 3in1

Patogus skaitmeninis termometras su lanksčiu antgaliu per 10 sek. išmatuoja kūno temperatūrą. Atsparus vandeniui.

9,90 €
Skaitmeninis termometras NOVAMA Elastic

Patogus skaitmeninis termometras su lanksčiu antgaliu per 10 sek. išmatuoja kūno temperatūrą. Atsparus vandeniui.

4,88 € 6,50 € -25%
Infraraudonųjų spindulių termometras kūdikiams CHICCO My Touch

Ergonomiška termometro forma leidžia švelniai pamatuoti net ir miegančio kūdikio temperatūrą. Infraraudonųjų spindulių technologija temperatūrą leidžia pamatuoti vos per 5 sekundes.

39,95 € 47,00 € -15%
Skaitmeninis termometras CHICCO Flex Night

Didelis apšviečiamas ekranas, lankstus matavimo galiukas, temperatūros matavimas per 10 sekundžių, garsinis signalas apie karščiavimą. Tinka matuoti pažastyje, taip pat rektaliniams ir oraliniams matavimams.

9,78 € 11,50 € -15%
Skaitmeninis termometras Medisana TM 700

Skaitmeninis termometras su lanksčiu antgaliu greitai ir tiksliai matuoja kūno temperatūrą. Prietaisas rezultatą parodo vos per 10 sekundžių ir saugoja paskutinio matavimo rezultatą. 

7,90 €

Tiesa, skirtingos termometrų rūšys gali gluminti. Šiuo metu pasirinkimas tikrai labai platus, tad norėdami rasti geriausiai Jūsų poreikius tenkinantį termometrą – palyginkite kelis skirtingus variantus. Užsisakius internetu termometras bus pristatytas iki Jūsų namų durų, tad neteks gaišti laiko keliaujant į vaistinę. Kartu su termometru gausite ir instrukciją, kaip juo naudotis. Būtinai perskaitykite, kad tinkamas naudojimasis virstų įpročiu.

Ieškodami labiausiai Jums tinkamo termometro įvertinkite:

 1. 1. Tipą.
 2. 2. Gamintoją.
 3. 3. Patogumą.
 4. 4. Kainą.
 5. 5. Naudojimą.
 6. 6. Saugumą.


Elektroninis termometras

Skaitmeninis arba elektroninis termometras – šiuo metu vienas populiariausių pasirinkimų. Tai nedidelis termometras, kurio paviršiuje yra ekranėlis rodantis temperatūros skaičius. Daugelis elektroninių termometrų turi duomenų įrašymo funkciją, kuri padeda kur kas paprasčiau ir patogiau stebėti ligonio kūno temperatūros pokyčius. Termometras, baigęs matuoti, dažniausiai supypsi ir taip informuoja, kad galima apsižiūrėti rezultatą. Visgi, norėdami užsitikrinti, kad pavyks pamatyti realius skaičius – po supypsimo palaukite dar minutę arba dvi.

Elektriniai termometrai, norint pamatuoti temperatūrą, dažniausiai dedami į:

 • • Pažastį.
 • • Burną.
 • • Tiesiąją žarną.

Tiksliausiai temperatūrą nustatysite dedami termometrą į tiesiąją žarną. Tuo tarpu didžiausia paklaida egzistuoja matuojant pažastyje. Paprasčiausiai aplinkos faktoriai dažnai iškraipo rezultatus. Jeigu matuojate pažastyje – palaikykite bent dešimt minučių. Nors dažniausiai termometras apie baigtą darbą informuoja jau po kelių miučių, tačiau siekdami tikslumo – laikykite ilgiau. Taip pat nekilnokite rankos, matavimo metu nesikoreguokite pozicijos, pasistenkite kuo tvirčiau ir stabiliau įsidėti termometrą.

Elektroniniai termometrai dažniausiai turi keičiamas baterijas, tad jie nereikalauja didelių papildomų investicijų. Šis kūno termometras – vienas populiariausių Lietuvoje, kadangi parodo gana tikslius rezultatus ir nesukelia jokio diskomforto.

Infraraudonųjų spindulių termometras

Bekontaktis termometras (arba kitaip lazerinis)  – šiuo metu bene intensyviau plintanti termometrų rūšis. Paprasčiausiai vis daugiau žmonių išdrįsta įsigyti šį termometrą ir vėliau džiaugiasi, kad temperatūros matavimas tapo kur kas paprastesniu ir patogesniu. Ypač rekomenduojamas tuomet, kai reikia pamatuoti temperatūrą kūdikiams. Jie dažnai neramūs ir išgulėti dešimt minučių ramiai su termometrų pažastyje tampa itin sudėtinga. Tuomet bekontaktis termometras ir tampa tuo puikiu pagalbiniu, kuris labai palengvina darbus.

Bekontakčiai termometrai padeda pamatuoti temperatūrą nukreipiant juos į:

 • • Galvą.
 • • Ausį.

Jis nustato temperatūrą itin tiksliai ir labai paprastai, tad naudotis paprasta. Pats temperatūros matavimo procesas trunka vos kelias sekundes, tad tai puikus būdas sužinoti kūno temperatūrą ne tik vaikams, tačiau ir labai besiblaškantiems pacientams. Iki šiol nėra išrasti inovatyvesnio ir greitesnio kūno temperatūros matavimo būdo. Tikima, kad infraraudonųjų spindulių termometras greitai pakeis elektrinius ir labai palengvins temperatūros matavimo darbus. Galbūt tai paskatins žmones dažnai sekti savo kūno temperatūrą, kurios nukrypimas nuo normos ir greita reakcija padės užkirsti kelią ligoms.

Maisto termometras

Termometrų rūšys apima ir maisto termometrą. Jo paskirtis atrodo gana aiški, kadangi padeda įvertinti ne žmogaus kūno, tačiau tam tikro objekto temperatūrą. Maisto termometrai labai dažnai rekomenduojami tiems, kurie turi vaikus. Jais matuojamas pagamintas maistas bei vanduo, kuriuose kūdikis bus maudomas. Tikrinimas ranka, alkūne – atgyvena, kuri ne visada padeda tiksliai nustatyti, ar kūdikiui duodama košelė nėra per daug karšta. Naudojantis termometrais išvengsite nudegimų ir net nusipirkimo. Smulkmena, tačiau tokia svarbi ir reikalinga.

Gyvsidabrio termometras

Nors gyvsidabbrio termometrai jau nebėra parduodami, tačiau nemaža dalis žmonių juos vis dar naudoja savo namuose. Pirmiausia reikia įvertinti tai, kad šie termometrai yra žalingi žmogui. Juos sudaužius kyla grėsmė asmens sveikatai, tad svarbu jų nebenaudoti, tinkamai pasirūpinti ir įsigyti kitos rūšie – kur kas saugesnį, kūno matavimo įrankį.

Gyvsidabrio termometrai dažniausiai matuojami dedant įrankį į:

 • • Pažastį.
 • • Tiesiąją žarną.

Dažniausiai temperatūros matavimas šiais termometrais užtrunka penkias minutes, tačiau norint tikslumo taip pat rekomenduojama laikyti bent jau dešimt. Šie termometrai taip pat gana sunkiai nukratomi ir būtent intensyvaus kratymo metu je gali iškristi iš rankų bei sudužti. Sudėtyje esantys galis, indžis ir alavas gali padaryti nepataisomą įtaką asmens centrinei nervų sistemai, inkstams bei kepenims. Taigi, jeigu namuose vis dar turite gyvsidabrio termometrą – kuo skubiau jį pakeiskite nauju. Apsaugokite save.

Skirtingi termometrai reikalauja skirtingo laiko tarpo per kurį gali tiksliai nustatyti temperatūrą. Svarbiausia, kad pasirinkimas egzistuoja ir kiekvienas žmogus gali pats apsispręsti, kuris termometras jam reikalingas labiausiai. Geriausias pasirinkimas – bekontakčiai. Nors jie kainuoja brangiau nei kiti, tačiau tai ilgalaikė investicija. Juolab, sveikata yra didžiausias būtų turtas, tad svarbu skirti jai tiek, kiek reikia. Tikslus temperatūros nustatymas gali padėti išvengti rimtų ligų. Ypač, kuomet kalbame apie kūdikius. Naudinga jiems temperatūrą matuoti kasdien, kadangi pirmaisiais metais jis dažniausiai būna kur kas aukštesnė nei suaugusio žmogaus standartas. Žiūrėkite, kad per daug nepakiltų ir tinkamai reaguokite į per daug nukritusią temperatūrą.