Tiesa, skirtingos termometrų rūšys gali gluminti. Šiuo metu pasirinkimas tikrai labai platus, tad norėdami rasti geriausiai Jūsų poreikius tenkinantį termometrą – palyginkite kelis skirtingus variantus. Užsisakius internetu termometras bus pristatytas iki Jūsų namų durų, tad neteks gaišti laiko keliaujant į vaistinę. Kartu su termometru gausite ir instrukciją, kaip juo naudotis. Būtinai perskaitykite, kad tinkamas naudojimasis virstų įpročiu.
Ieškodami labiausiai Jums tinkamo termometro įvertinkite:
- 1. Tipą.
- 2. Gamintoją.
- 3. Patogumą.
- 4. Kainą.
- 5. Naudojimą.
- 6. Saugumą.
Elektroninis termometras
Skaitmeninis arba elektroninis termometras – šiuo metu vienas populiariausių pasirinkimų. Tai nedidelis termometras, kurio paviršiuje yra ekranėlis rodantis temperatūros skaičius. Daugelis elektroninių termometrų turi duomenų įrašymo funkciją, kuri padeda kur kas paprasčiau ir patogiau stebėti ligonio kūno temperatūros pokyčius. Termometras, baigęs matuoti, dažniausiai supypsi ir taip informuoja, kad galima apsižiūrėti rezultatą. Visgi, norėdami užsitikrinti, kad pavyks pamatyti realius skaičius – po supypsimo palaukite dar minutę arba dvi.
Elektriniai termometrai, norint pamatuoti temperatūrą, dažniausiai dedami į:
- • Pažastį.
- • Burną.
- • Tiesiąją žarną.
Tiksliausiai temperatūrą nustatysite dedami termometrą į tiesiąją žarną. Tuo tarpu didžiausia paklaida egzistuoja matuojant pažastyje. Paprasčiausiai aplinkos faktoriai dažnai iškraipo rezultatus. Jeigu matuojate pažastyje – palaikykite bent dešimt minučių. Nors dažniausiai termometras apie baigtą darbą informuoja jau po kelių miučių, tačiau siekdami tikslumo – laikykite ilgiau. Taip pat nekilnokite rankos, matavimo metu nesikoreguokite pozicijos, pasistenkite kuo tvirčiau ir stabiliau įsidėti termometrą.
Elektroniniai termometrai dažniausiai turi keičiamas baterijas, tad jie nereikalauja didelių papildomų investicijų. Šis kūno termometras – vienas populiariausių Lietuvoje, kadangi parodo gana tikslius rezultatus ir nesukelia jokio diskomforto.
Infraraudonųjų spindulių termometras
Bekontaktis termometras (arba kitaip lazerinis) – šiuo metu bene intensyviau plintanti termometrų rūšis. Paprasčiausiai vis daugiau žmonių išdrįsta įsigyti šį termometrą ir vėliau džiaugiasi, kad temperatūros matavimas tapo kur kas paprastesniu ir patogesniu. Ypač rekomenduojamas tuomet, kai reikia pamatuoti temperatūrą kūdikiams. Jie dažnai neramūs ir išgulėti dešimt minučių ramiai su termometrų pažastyje tampa itin sudėtinga. Tuomet bekontaktis termometras ir tampa tuo puikiu pagalbiniu, kuris labai palengvina darbus.
Bekontakčiai termometrai padeda pamatuoti temperatūrą nukreipiant juos į:
- • Galvą.
- • Ausį.
Jis nustato temperatūrą itin tiksliai ir labai paprastai, tad naudotis paprasta. Pats temperatūros matavimo procesas trunka vos kelias sekundes, tad tai puikus būdas sužinoti kūno temperatūrą ne tik vaikams, tačiau ir labai besiblaškantiems pacientams. Iki šiol nėra išrasti inovatyvesnio ir greitesnio kūno temperatūros matavimo būdo. Tikima, kad infraraudonųjų spindulių termometras greitai pakeis elektrinius ir labai palengvins temperatūros matavimo darbus. Galbūt tai paskatins žmones dažnai sekti savo kūno temperatūrą, kurios nukrypimas nuo normos ir greita reakcija padės užkirsti kelią ligoms.
Maisto termometras
Termometrų rūšys apima ir maisto termometrą. Jo paskirtis atrodo gana aiški, kadangi padeda įvertinti ne žmogaus kūno, tačiau tam tikro objekto temperatūrą. Maisto termometrai labai dažnai rekomenduojami tiems, kurie turi vaikus. Jais matuojamas pagamintas maistas bei vanduo, kuriuose kūdikis bus maudomas. Tikrinimas ranka, alkūne – atgyvena, kuri ne visada padeda tiksliai nustatyti, ar kūdikiui duodama košelė nėra per daug karšta. Naudojantis termometrais išvengsite nudegimų ir net nusipirkimo. Smulkmena, tačiau tokia svarbi ir reikalinga.
Gyvsidabrio termometras
Nors gyvsidabbrio termometrai jau nebėra parduodami, tačiau nemaža dalis žmonių juos vis dar naudoja savo namuose. Pirmiausia reikia įvertinti tai, kad šie termometrai yra žalingi žmogui. Juos sudaužius kyla grėsmė asmens sveikatai, tad svarbu jų nebenaudoti, tinkamai pasirūpinti ir įsigyti kitos rūšie – kur kas saugesnį, kūno matavimo įrankį.
Gyvsidabrio termometrai dažniausiai matuojami dedant įrankį į:
- • Pažastį.
- • Tiesiąją žarną.
Dažniausiai temperatūros matavimas šiais termometrais užtrunka penkias minutes, tačiau norint tikslumo taip pat rekomenduojama laikyti bent jau dešimt. Šie termometrai taip pat gana sunkiai nukratomi ir būtent intensyvaus kratymo metu je gali iškristi iš rankų bei sudužti. Sudėtyje esantys galis, indžis ir alavas gali padaryti nepataisomą įtaką asmens centrinei nervų sistemai, inkstams bei kepenims. Taigi, jeigu namuose vis dar turite gyvsidabrio termometrą – kuo skubiau jį pakeiskite nauju. Apsaugokite save.