Strijos vyrui gali kelti tokį pat diskomfortą, kaip ir moterims. Suradus priežastis, kodėl jos atsiranda, galima ieškoti būdų, kaip jas sumažinti, padaryti ne tokias ryškias ar net panaikinti. Tiesa, vyriškos strijos dažniausiai slepiasi po kūno plaukais, tad yra ne tokios matomos. Tokiu atveju ir jų naikinimas yra ne toks svarbus, kaip kad moterims, kurios dažniausiai pašalinusios visus kūno plaukelius pamato net ir pačias mažiausias strijas.
Kodėl atsiranda strijos vyrui?
Strijos vyrams atsiranda dėl tų pačių priežasčių kaip ir moterims. Dažniausiai tai susiję su odos patempimais, kurie gali būti dėl labai didelio svorio priaugimo arba sumažėjimo. Kadangi šiuo metu toks aktyvus kūno kultas, labai dažnai sportuojantys asmenys, kurie nori užsiauginti kuo gražesnes kūno linijas, kenčia ir nuo strijų. Augant raumenims plečiasi oda ir to įtakoje atsiranda neestetiški odos surandėjimai, kurie, laiku negyjant, gali kankinti visą gyvenimą.
Analizuojant sportininkus – strijos dažniausiai kankina svorio kilnotojus. Jų išvengti galima reguliariai drėkinant odą, tačiau jeigu labai intensyviai auginate raumenis – dažniausiai visiškai išvengti strijų nepavyks.
Strijos vyrams taip pat gali atsirasti dėl pačių įvairiausių ligų. Kušingo sindromas, Ehlers-Danlos sindromas ir kitos ligos, kuris dažniausiai sukelia įvairius odos pakitimus. Dažniausiai sergant šiomis ligomis jau galima mintyse turėti, kad jų palydovas yra strijos. Tokiu atveju iškart imamasi priemonių, kurios padeda išvengti negražių odos randelių.
Strijų naikinimas
Strijų šalinimas galimas labai įvairiomis priemonėmis. Suprantama, kad tik kompleksiškas jų naudojimas gali padėti pasiekti rezultatus. Geriausia, žinoma, bandyti gyventi taip, kad netektų jų šalinti apskritai, tačiau šiuo atveju visada verta pagalvoti, kuri blogybė yra mažesnė. Štai jeigu vyras turi viršsvorį, kurio norėtų atsikratyti, tokiu atveju po svorio metimo atsiradusios strijos yra maža problema, kadangi svarbiausia, kad nuo kūno dingtų per didelis kūno svoris. Tuo pačiu sergant įvairiomis ligomis svarbiausia yra susikoncentruoti tiesos gydymu ir toks rezultatas kaip strijos palyginus yra maža problema. Juolab, labai įvairios priemonės gali sumažinti strijų atsiradimą.
Gydymas lazeriu yra vienas populiariausių ir dažniausiai pasirenkamų strijų naikinimo būdų. Tiesa, tai nepadeda visiškai panaikinti strijų. Dažniausiai sumažinamas jų matomumas, tad tuo pačiu kai jos yra mažiau pastebimos, atrodo, kad žmogus jų neturi. Tiesa, strijų šalinimas lazeriu yra gana brangus malonumas, tad retas gali sau leisti naikinti odos randelius. Kita alternatyva yra limfodrenažinis masažas, kuris naudingas ne tik dėl strijų, tačiau ir norint pagerinti odos būklę apskritai. Kadangi šie masažai salonuose yra gana brangūs - reguliarūs apsilankymai kainuoja nemažai, o toli gražu ne kiekvienas gali sau tai leisti. Geriausia alternatyva yra masažuokliai, kurie naudojami namuose. Strijos ant pilvo vyrams ar strijos ant nugaros bus sumažinamos naudojant rankinius masažuoklius, kurie veikia be kito žmogaus pagalbos. Žinoma, visiškai strijų panaikinti nepavyks, tačiau bent jau minimaliai sumažinsite jų matomumą.
Vyrų strijos taip pat naikinamos kaip ir moterų – įvairiais kremais. Labiausiai pasirenkami balinantys kremai, kurie vėlgi paprasčiausiai padeda sumažinti strijų matomumą, tačiau jų tikrai nepanaikina. Tiesa, norint pamatyti efektą reikalingas reguliarus tokių kremų naudojimas. Kuo dažniau ir iš kuo natūralesnių medžiagų pagamintas kremas – tuo didesnė tikimybė, kad strijos bus ne tokios matomos ir galėsite džiaugtis nuostabiai atrodančia veido oda.
Dar viena galimybė sumažinti strijas – naudoti elektrostimuliatorius. Tai įranga, kuri ne tik padės aktyvinti odos degeneraciją, tačiau tuo pačiu ir padės sumažinti riebalinį sluoksnį bei nemalonų raumenų skausmą. Taigi, šiuo atveju vienas prietaisas padeda labai daugelyje skirtingų sferų. Štai elektrostimuliatorius gali būti dedamas ant rankų raumenų po aktyvaus sporto, sunkumų kilnojimo. Tokiu atveju pavyks sumažinti atsirandančių strijų kiekį ir ryškumą ant raumenų, taip pat išvengti nemalonaus skausmo, kuris labai dažnai yra dažnai sunkumų kilnojimo priežastis. Svarbiausia, kad prietaisas nereikalauja papildomo laiko ir gali būti dėvimas tuomet, kai atliekate kitus darbus.
Bet kuri strijų naikinimo priemonė turi būti naudojama reguliariai. Tik tokiu atveju pavyks pasiekti norimą rezultatą. Problema, kai žmonės po dviejų lazerinių arba elektrostimuliacinių terapijų nepamatę norimo rezultato paprasčiausiai nustoja naudotis priemonėmis taip ir nesulaukę norimo rezultato. Taigi, reguliarus naudojimas padės pasiekti tai, ko reikia. Juolab, nepamirškite, kad sveikai gyvenant didėja tikimybė išvengti strijų, kadangi tuomet oda nebus per daug intensyviai tempiama ir paprasčiausiai pavyks džiaugtis gražia, elastinga ir lygia oda.
Mitai apie strijas
Dažniausiai susipažinus su mitais, kurie yra susiję su odos nelygumais, galima įsivaizduoti, kokios priemonės padės jas panaikinti apskritai, kaip gyventi, kad strijos negąsdintų nei vyrų, nei moterų. Priemonių labai daug, jos įvairios. Tačiau kartais neteisinga informacija trukdo pasinaudoti akivaizdžiai labai geromis ir puikiai tinkamomis galimybėmis.
- • Mitas, kad liekni žmonės neturi strijų. Štai vaikinai brendimo metu dažniausiai labai ištįsta, tad oda nespėja augti kartu su kūnu ir todėl atsiranda odos nelygumai, strijos. Apskritai, svorio kitimas yra dažniausiai strijų atsiradimo priežastis. Anksčiau buvę kiek apvalesnių formų vyrai net ir numetę svorio, negali atsikratyti nemalonių strijų.
- • Dar vienas dažnai pasitaikantis mitas yra tai, kad tik moterys turi strijų. Turi jas ir vyrai, tačiau kaip minėjome, galbūt per kūno plaukuotumą jos ne taip matyti. O gal vyrai paprasčiausiai kur kas mažiau sureikšmina strijas.
- • Dažnai galvojama, kad numetus svorį tuo pačiu dings ir strijos, kurios „puošia“ kūną. Visgi, dažniausiai jos neišnyksta. Žinoma, efektyviai imantis pačių įvairiausių priemonių galima sumažinti jų matomumą, tačiau svorio metimas tiesiogiai koreliuoja su strijomis.
- • Vienintelė strijų atsiradimo priežastis yra odos išsitempimas. Visgi, kartas jos atsiranda ir dėl hormoninių pokyčių bei kitų įvairiausių ligų.
- • Dažnam atrodo, kad kai kūnas yra rudesnis, tai strijos ne taip matosi. Priešingai, kadangi jau standėjusios strijos yra baltos spalvos, o patys randeliai neįdega. Taigi, kai kūnas yra rudas – strijos dažniausiai dar labiau matosi.