Kaip gydyti depresiją be vaistų?

Poliarizuotos šviesos terapija

Depresijos gydymas be vaistų su populiarizuotos šviesos terapija šiuo metu yra vienas dažniausiai praktikuojamų būdu, kurios nauda pastebima labai greitai. Tai, kad šviesa gydo – įrodyta jau gana seniai. Patys pirmieji mokslininkai šviesos terapijos naudą naudojo jau XIX amžiuje. Tuomet buvo kalbama ne kiek apie psichologines ligas, tačiau nemigą ir net prastą žaizdų gijimą. Pastebėta, kad šviesa tinkamai veikia žmogaus organizmą, ypač jo psichika, paciento nuotaika tampa kur kas geresnė.

Poliarizuotos šviesos lempa šiuo metu prieinama ne tik specialiose medicininėse įstaigose, tačiau gali būti naudojama ir namų reikmėms. Kadangi šio tipo įrangos kaina tapo prieinama daugeliui – depresijos gydymas šviesos pagalba tapo dažnu pasirinkimu. Juolab, kad šviesos lempa naudojama ir spuogų gydymu, įvairioms odos problemoms, raumenų skausmui, tad tai funkcionalus daiktas.

Daugelis pacientų teigia, kad  šviesos nauda padeda pajusti kur kas geresnę savijautą jau po kelių kartų. Dažniausiai po poros terapijų, kurios trunka iki valandos – pagerėja savijauta, žmogui sugrįžta jėgos ir noras gyventi. Žinoma, reikalingas nuolatinis ir aktyvus priemonės naudojimas, kad pavyktų pasijausti geriau. Juolab, labai sunkiai depresijai gydyti šviesos terapija nebus efektyvus vaistas. Ji gali būti naudojama kaip pagalbinė priemonė. Visgi, jeigu pacientas jau vartoja specialius gydytojo paskirtus vaistus – poliarizuotos šviesos terapija gali būti papildoma priemonė.

Fizinis aktyvumas

Nemedikamentinis gydymas dažniausiai apima daugelį labai akivaizdžių procedūrų ir priemonių, kurias turime įtraukti į savo kasdienybę. Štai vienas iš jų yra fizinis aktyvumas, kuris seniai įvardijamas kaip vienas geriausių būdų kovoje su depresija, nemiga ir kitomis ligomis. Gydymo trukmė neturi periodo, kadangi kuo aktyviau gyvensite – tuo geriau jausitės. Siūlome, jeigu nenorite sportuoti, kasdien keliauti pasivaikščioti. Dažniausiai po 10 000 žingsnių per dieną gali padėti kur kas geriau jaustis ir pagerinti savo mintis, suaktyvinti kraujotaką. Jeigu neturite ūpo – tinka vaikščiojimas ir namuose. Svarbiausia kuo mažiau gulėti, kadangi dažniausiai tokiu atveju mieguistumas niekaip nepasibaigs ir atrodys, kad kuo daugiau miegate – tuo daugiau norite miego.

Jeigu leidžia galimybės – įsigykite augintinį su kuriuo kasdien bent po kelis kartus eisite pasivaikščioti. Jeigu ne – pavedžiokite kaimyno ar draugų šunį. Tai bus į naudą ir jam, ir augintiniui.

Sveika mityba

Kalbėti apie sveikos mitybos privalumus net neverta, kadangi visi puikiai žino, kad sveika mityba gali padėti kur kas geriau jaustis, įgauti kur kas daugiau jėgų ir dažnai pamiršti nemalonias mintis, kurios kartais trukdo produktyviai praleisti dieną. Depresijos gydymas bei vaistų dažniausiai ir prasideda nuo mitybos pakeitimo. Jeigu pačiam atrodo labai sunku keisti savo kasdieninius valgyti įpročius – tokiu atveju rekomenduojame pasitarti su dietologu, kuris įvertinęs Jūsų svorį, įpročius ir kitus rodiklius sudarys mitybos planą, kuriuo turėtumėte mėgautis kiekvieną dieną. Kuo daugiau žalio maisto ir kuo mažiau cukraus bei kitų žalingų įpročių - tai dažniausiai kelias į kur kas kas geresnė ir pozityvesnę savijautą.

Depresijos gydymas bei vaistų, tačiau su žolelėmis

Depresijos gydymas kitaip apima ir liaudies mediciną, kurios galimybės šiuo metu atviros ir prieinamos visiems, kurie tik nori pasijusti geriau.

Depresijos gydymas liaudiškomis priemonėmis taip pat turėtų būti atsargus. Naudinga pasitarti su gydytoju, kuris įvertinęs Jūsų būklę gali pasakyti, ar tam tikrų žolelių arbatos yra tinkamos. Natūralios priemonės ne visada yra naudingos. Ypač tokiu atveju, kai jų sunaudojate labai didelį kiekį. Tad jeigu geriate įvairias žolelių arbatas  nepamirškite, kad labai svarbus saikas.

 Gydyti depresiją galima šiomis vaistažolėmis:

  •         • Jonažolė.
  •         • Levandos.
  •         • Rozmarinai.
  •         • Valerijonas.
  •         • Ramunėlės.

Visos šios žolelės pažymi raminančiu poveikiu, o kai žmogus yra linkęs į depresiją – dažniausiai bet kokie išoriniai dirgikliai kelia susierzinimą, tad organizmo raminimas yra reikalingas ir būtinas. Žolelėmis depresija neturi būti gydoma. Tai tik pagalbinė priemonė, kuri gali padėti pasijausti geriau, nusiraminti.

Miegas, miegas ir miegas

Dažniausi depresijos simptomai yra susiję su nemiga. Šią problemą reikia spręsti ir dažniausiai tam reikalingas gydytojų įsikišimas. Nemigai mažinti rekomenduojame ne tik natūralias, anksčiau paminėtas žoleles, tačiau taip pat ir vaistus, kurie gali padėti kur kas lengviau užmigti.  Jeigu neišsimiegosite – jausitės tikrai labai blogai, tad būtinai reikia pasitarti su savo gydytoju, kurie vaistai labiausiai tinka. Nevartokite jokių stiprių migdomų vaistų be šeimos gydytojo konsultacijos. Jeigu sergate depresija – gydytojas turi žinoti kasdien Jūsų vartojamus vaistus. Jeigu su vaistais pavyks gerai išsimiegoti – dažniausiai savijauta jau po kelių gerų miegingų naktų leidžia kur kas geriau jaustis.

Masažas

Depresijos gydymas be antidepresentų bus efektyvesnis jeigu išbandysite masažo teikiamus malonumus. Dažniausiai atsipalaidavimas padeda pamiršti rūpesčius, kurie Jus kiekvieną dieną kankina ir norėdami geriau jaustis paprasčiausiai turite nuo visko atsiriboti ir masažas yra efektyvi priemonė galinti padėti tai pasiekti.

Yra dvi išeitis. Visada galima reguliariai lankytis masažo salonuose, kur pagal Jūsų poreikius profesionalas Jums atliks atpalaiduojantį masažą arba galima įsigyti profesionalią įrangą, kuri leis mėgautis masažo malonumas namuose Jums patogiu metu. Depresijos požymiai sumažės jau po kelių terapijų, kadangi masažas padeda atsipalaiduoti ir suaktyvina laimės hormonų vystymąsi. Dar kartą paminėsime, kad dažniausiai tokios priemonės visiškai nepanaikina depresijos ir būtina konsultacija su specialistu, tačiau masažas yra viena iš tų pagalbinių priemonių, kuri tiesiog padeda jaustis geriau.

Kuo daugiau veiklos

Savarankiškas depresijos gydymas dažnai kur kas sudėtingesnis nei kad vaistų gėrimas. Visgi, dažniausiai pavyksta pasiekti ir geresnius rezultatus, kadangi tenka įdėti daugiau pastangų, intensyviai kovoti su liga, kuri galiausiai tikrai bus nugalėta.

Sergant depresiją daugelis žmonių neturi nuotaikos ką nors veikti net ir labai mėgstamos veiklos atrodo nebemielos, dažniausiai sukelia skausmą ir nuobodulį. Visgi, kuo daugiau veiklos – tuo didesnė tikimybė, kad žmogus greičiau pasveiks. Dažnas pacientas sutinka, kad depresija skatina savęs gailėjimosi periodus, kuomet atrodo, kad žmogus niekam nereikalingas, niekas juo nesirūpina, todėl paprasčiausiai nebesinori pasveikti. Visgi, kuo daugiau veiklos ir kuo daugiau bendravimo su kitais žmonėmis – tuo simptomai bus švelnesni ir dažniausiai tuo kad  bus greičiau pamirštama.

Alternatyvūs depresijos gydymas kartu su medikamentais padės per trumpesnį laiko tarpą pasiekti kur kas geresnius rezultatus. Svarbiausia savarankiškai gydytis kartu su mediko žinia, kad jis galėtų patarti, kokios priemonės Jums tinka labiausiai labiausiai. Nauji depresijos gydymo keliai padeda sumažinti vartojamus vaistų kiekius ir pačiam susitvarkyti su šia rimta ir nemalonia liga.

Kvapų terapija

Depresijai mažinti taip pat galima pasitelkti ir antidepresinių savybių turinčių eterinių aliejų. Juos galima naudoti kvapų difuzoriuose arba eterinių aliejų žvakidėse. Antidepresinių savybių turi: 

Rekomenduojame
BNM Light Therapy Device šviesos terapijos lempos komplektas

Poliarizuotos šviesos terapijos komplektas: lempa, stovas, spalvų terapijos spalvotieji lęšiai, minkštas dėklas viską saugiai laikyti.

369,00 € 499,00 €
Rekomenduojame
BNM Light Therapy Touch šviesos terapijos lempa

Poliarizuotos šviesos terapija - veiksmingas būdas kovoti su spuogais, psoriaze, strijomis, randais, nudegimais, žaizdomis, pragulomis, votimis, skausmu, peršalimu ir kt.

269,00 € 329,00 €
Rekomenduojame
BNM Scarslight šviesos terapijos lempa

Skirta padėti gydyti žaizdas ir randus po chirurginių ir estetinių operacijų, aknę, nėštumo strijas, nudegimus, pragulas, opas ir votis. Gali padėti mažinti raukšles, spuogus, bėrimus.

119,00 € 169,00 €
Antidepresinė šviesos terapijos lempa LANAFORM Luminescence

Naudojama esant ar siekiant išvengti nuotaikų svyravimų, depresijos, suteikti energijos.

109,00 €
Šviesos žadintuvas-radijas Beurer WL90

Atsibuskite natūraliai naudodami šviesos žadintuvą su saulės patekėjimo funkcija, klausydamiesi savo mėgstamos laidos.

115,00 €
Šviesos žadintuvas - radijas Beurer WL32

Atsibuskite natūraliai naudodami šviesos žadintuvą su saulės patekėjimo funkcija, klausydamiesi savo mėgstamos laidos.

30,90 €
Šviesos terapijos lempa Beurer TL30

Padeda pakelti nuotaiką, susigrąžinti darbingumą, įveikti depresiją, kai trūksta natūralios dienos šviesos. Lempa naudoja labai ryškią šviesą, kuri imituoja saulės spindulius.

58,00 €
Šviesos terapijos lempa Beurer TL90

Padeda pakelti nuotaiką, susigrąžinti darbingumą, įveikti depresiją, kai trūksta natūralios dienos šviesos. Lempa naudoja labai ryškią šviesą, kuri imituoja saulės spindulius.

110,00 €
Eterinis aliejus AirNaturel Berlingot BIO

Antidepresinė, gaivinanti eterinių aliejų kompozicija su bergaminio citrinmedžio, pačiulio, vetiverijų ir žaliosios arbatos eteriniais aliejais. 100% natūralus aliejus tinkantis ultragarsiniam aromato difuzoriui.

11,90 €
Eterinis aliejus AirNaturel Jardin BIO

Lenginanti kvėpavimą, energizuojanti, nuimanti stresą eterinių aliejų kompozicija su pušies, mėtų, peletrūno ir krapų eteriniais aliejais. 100% natūralus aliejus tinkantis ultragarsiniam aromato difuzoriui.

11,90 €
Šviesos terapijos lempa Beurer TL20

Padeda pakelti nuotaiką, susigrąžinti darbingumą, įveikti depresiją, kai trūksta natūralios dienos šviesos. Lempa naudoja labai ryškią šviesą, kuri imituoja saulės spindulius.

41,00 €
Šviesos terapijos lempa Beurer TL41

Padeda pakelti nuotaiką, susigrąžinti darbingumą, įveikti depresiją, kai trūksta natūralios dienos šviesos. Lempa naudoja labai ryškią šviesą, kuri imituoja saulės spindulius.

66,00 €
Šviesos terapijos lempa Beurer TL50

Padeda pakelti nuotaiką, susigrąžinti darbingumą, įveikti depresiją, kai trūksta natūralios dienos šviesos. Lempa naudoja labai ryškią šviesą, kuri imituoja saulės spindulius.

77,00 €
Šviesos terapijos lempa Beurer TL55

Padeda pakelti nuotaiką, susigrąžinti darbingumą, įveikti depresiją, kai trūksta natūralios dienos šviesos. Lempa naudoja labai ryškią šviesą, kuri imituoja saulės spindulius. Taip pat, lempa gali būti naudojama kaip naktinė lempa.

109,00 €
Šviesos terapijos lempa Beurer TL70

Padeda pakelti nuotaiką, susigrąžinti darbingumą, įveikti depresiją, kai trūksta natūralios dienos šviesos. Lempa naudoja labai ryškią šviesą, kuri imituoja saulės spindulius.

115,00 €