Deltinio raumens elektrostimuliacija

Deltinis raumuo

Deltinis raumuo dengia petį ir yra sudarytas iš trijų skirtingų raumeninių audinių: priekinio, šoninio ir užpakalinio. Kiekvienas iš jų atlieka skirtingas funkcijas.

Priekinė dalis lenkia žastą į priekį ir suka jį į vidų, bei padeda didžiajam krūtinės raumeniui horizontaliai pritraukti žastą.

Šoninė raumens dalis kartu su kitais raumenimis yra atsakinga už pečių linijos judesius.

Užpakalinė raumens dalis padeda ištiesti ranką.

Deltinio raumens elektrostimuliacija yra tinkama užsiimant sporto šakomis, kuriose intensyviai naudojami rankų raumenys.

Deltiniai raumenys intensyviausiai veikia užsiimant sporto šakomis, kuriose dominuoja viršutinė kūno dalis. Nepaisant intensyvios veiklos, šiems raumenims elektrostimuliacija yra taikoma retai, tad ypač rekomenduojame taikyti šį gydymą.

Deltinis iškilimas yra ant žastikaulio ašies, kur šis raumuo prisijungia. Priekinė raumens dalis prisijungia prie proksimalinio raktikaulio trečdalio, šoninė dalis - prie išorinės peties sienelės, užpakalinė dalis - prie užpakalinės mentės nugarėlės. Jei deltiniai raumenys silpni, smarkiai sutrinka pečių veikla. Šis raumuo yra būtinas rankų judėjimui, jis veikia lyg variklis ar aktyvus sinergiklis. Viena iš svarbesnių deltinio raumens funkcijų taip pat yra rankų judesių stabilizavimas bei kitų rankos raumenų motorinių funkcijų atlikimo užtikrinimas.