Pagrindinės magnetinių laukų funkcijos:
- • Sumažina raumenų įtampą
- • Gerina kraujotaką
- • Stimuliuoja imuninę sistemą
- • Gerina ląstelių funkcijas
- • Padeda organizmui detoksikuoti (šalinti toksinus)
- • Gerina maisto medžiagų įsisavinimą
- • Atstato akupunktūros meridianų pusiausvyrą
- • Gerina miegą
- • Mažina stresą
- • Subalansuoja endokrininę sistemą
- • Mažina uždegimus
- •Atstato audinius
Lėtinė nemiga, tai trumpas ir neramus miegas – valanda čia, trys valandos ten – sutrikimas trunkantis ilgau kaip tris savaites, mėnesius, ar net metų metus. Pastaruoju metu šis reiškinys tapo vis dažnesnis, juo serga daugiau kaip 10% amerikiečių. Nepakankamas miego kiekis gali būti itin pavojingas: tyrimai rodo, kad mirtingumas kur kas didesnis tarp žmonių, kurie miega gerokai mažiau nei septynias valandas per parą.
Nors visos miego funkcijos nėra visiškai suprantamos, pagrindinį miego poreikį supranta beveik visi žinduoliai. Miegas sudaro maždaug trečdalį suaugusiojo gyvenimo. Nemigos simptomai gali pasirodyti net po vienos bemiegės nakties: pablogėja atmintis ir kalbos kontrolė, padidėja dirglumas, hormonai praranda kontrolę, pablogėja rega, kūno temperatūra gali išeiti iš rikiuotės.
Miego negalavimai dažniausiai įvyksta dėl šių miego sutrikimų: visuomet jaučiamės neišsimiegoję, padidintas mieguistumas ar nuovargis dienos metu, arba mus kamuoja neįprasti įvykiai vykstantys miego metu.
Nemiga yra tiek būklė, tiek simptomas, tai reiškia, kad ji veikia savarankiškai (kaip pagrindinis miego sutrikimas), arba gali būti naujos ligos simptomas (kaip šalutinis miego sutrikimas).
Miego ciklas
Miego ciklas yra natūralaus paros ritmo dalis, biologinis procesas lydintis mus 24 valandas per parą. Nors paros ritmas yra įgimtas ir nepertraukiamas, jis gali būti koreguojamas (arba perkeliamas) į aplinką, kurioje dominuoja dienos šviesa. Toks perkėlimas leidžia „perstatyti“ miego įpročius kuomet keliaujate į kitą laiko zoną.
Tokiu pat būdu radijo imtuvas keičia esamą dažnį, kad šis atitiktų dominuojantį dažnį, būtent todėl mūsų smegenys sugeba perduoti dominuojantį dažnį. Šiuo tikslu žemo dažnio magnetinio lauko terapija gali padėti smegenims „nugrimzti į pasyvią būseną“ (sukelti mieguistumą), ir jei terapija taikoma nakties metu, gali padėti lengviau smegenims išlikti miego būsenoje.
Be to, magnetinio lauko stimuliacija pagerina miegą stimuliuodama pogumburį, kuris atsakingas už paros ir miego ritmus.
Miegas skirstomas į du tipus: greitasis miegas, su greitais akių judesiais (REM) ir lėtasis miegas, be greitų akių judesių (NREM). NREM miego tipą patiria daugiau kaip 80% visų suaugusiųjų. Stiprioji NREM dalis įvyksta anksti naktį, lėtų miego bangų metu (SWS). Lėtos miego bangos (SWS) yra giliausia ir sunkiausiai nutraukiama, bei gaiviausia miego stadija. Ji dažniau pasitaiko jaunystėje, o rečiau tarp pagyvenusių žmonių, kurie dažniau skundžiasi miego sutrikimais.
Magnetinių laukų terapija didina lėtųjų bangų aktyvumo tiesioginį poveikį serotonino sistemai, įskaitant ir melotonino gamybą bei išsiskirymą.
Miego sutrikimai
Vyrauja daugybė sąlygų, kurios yra susijusios su nemiga tuomet, kai nėra pagrindinės sąlygos. Tokiais atvejais paprasčiausias miego sutrikimas yra pagrindinė nemigos priežastis. Miego sutrikimai, tai nemigą ar pernelyg didelį mieguistumą sukeliantys sutrikimai, apimantys miego apnėją, neramių kojų sindromą ir paros ritmo sutrikimus. Parasomnija, tai susijaudinimą ar dalinį susijaudinimą keliantys sutrikimai, apimantys lunatizmą, košmarus, kalbėjimą miego metu, bruksizmą (dantų griežimą) ir naktinį šlapimo nelaikymą.
Dauguma lėtinės nemigos priežasčių yra susijusios su psichiatrine arba fiziologine būkle. Tokiais atvejais paprastai būtina išspręsti iškilusią problemą. Egzistuoja išties daug įvairių negalavimų, galinčių sukelti miego sutrikimus, įskaitant narkotikų vartojimą, lėtinį arba ūminį skausmą, nuotaikos sutrikimus, tokius kaip depresiją arba bipolinį sutrikimą, taipogi neurologinius sutrikimus, tokius kaip parkinsonizmą ir demenciją, stresas ar nerimas taip pat ne išimtis, miego sutrikimus dar gali sukelti prasta miego higieną, besaikis alkoholio vartojimas, hormonų pokyčiai ir t.t.
Kadangi toks didelis miego sutrikimų procentas nėra tiesiogiai susijęs su miego kontrole, organizmo gydymas yra būtinas. Šiuo tikslu magnetinė terapija naudojama ir dėl daugelio kitų priežasčių, tokių kaip bendra sveikatos priežiūra, kuri padės išspręsti atsitiktinai atsiradusius miego sutrikimus. Negana to, magnetinė terapija atpalaiduoja raumenis, gerina kraujotaką ir mažina stresą.
Miego tyrimai parodė, kad žmonėms, kurie susiduria su miego sutrikimais yra padidėjęs streso hormonas kortizolis ir adrenalino hormonas. Tokie žmonės taip pat linkę turėti padidėjusį medžiagų apykaitos lygį tiek dieną tiek naktį. Išlieka tik vienas klausimas, ar šie pokyčiai tikrai yra ilgailaikių miego sutrikimų padariniai. Bet kokiu atveju, magnetinė terapija gali būti labai naudinga, nes kaip buvo įrodyta, padėdama organizmui geriau susidoroti su stresu, magnetinė terapija slopina simpatinės nervų sistemos ir antinksčių aktyvavimą.
Gydymas
Kadangi rasti miego sutrikimo priežastį gali būti sudėtinga, reikia gydyti net ir mažiausias, nereikšmingai atrodančias miego problemas, nes galbūt būtent jose slypi pagrindinė problema. Naudojamos įvairios farmakologinės strategijos miego sutrikimams gydyti, tačiau daugelis jų reikalauja tolerancijos ir pasitikėjimo. Taip vadinami hipnotizuojantys vaistai, paprastai rekomenduojami tik trumpalaikiam vartojimui, nes gali sukelti šiokią tokią riziką.
Daugelis (jei ne visi) miego sutrikimų yra susiję su elgesio normomis, kurios daro įtaką miegui. Pavyzdžiui 23:00 valandą naujienų stebėjimas gali sukelti nerimą, ko pasekoje žmogus susidurs su įvairiais miego sutrikimais. Kiti prasto miego pavyzdžiai tai: mankšta atliekama nakties metu, kofeino vartojimas vėliau kaip po pietų ir rūkymas prieš einant miegoti. Jeigu bent viena iš pagrindinių miego funkcijų atsistato ne tik fiziniame kūne, bet ir psichologiniame ir emociniame kūne, tada teisingų veiksmų atlikimas prieš einant miegoti yra labai svarbus reiškinys siekiant pozityvaus ir gero miego, bei norint gerai jaustis kitą dieną.
Žinoma, norint išsiaiškinti daugiau faktų apie miego sutrikimus, turėtų būti atliekama daugiau mokslinių miego tyrimų. Tam tikru metu miego problemos veikia mus visus, ir buvo įrodyta, kad magnetinio lauko terapija tikrai daro teigiamą poveikį miegui. Magnetinio lauko terapija gali suteikti pagalba žmonėms, kenčiantiems nuo įvairių miego sutrikimų.