Aknės gydymas yra įmanomas, tik reikia apsišarvuoti kantrybe, kadangi patys pirmi rezultatai naudojant įvairius kremus nepamatomi taip greitai, kaip daugelis žmonių tikisi. Visgi, svarbiausia, kad aknės gydymas tikrai gali atnešti gerų rezultatų. Svarbiausia kuo anksčiau imtis priemonių, kad netektų ilgai gydyti.
Aknės atsiradimo priežastys
Acne spuogų gydymas bus paprastesnis jeigu žinosite priežastis, kodėl spuogai jus kankina. Dažnai užtenka panaikinti dirgiklius, kad spuogai be jokio papildomo gydymo patys pranyktų.
Dažniausi aknės sukėlėjai yra šie:
- 1. Hormonų disbalansas. Tai nereiškia, kad aknė gali kankinti tik paauglinio amžiaus asmenis. Hormoniai sutrikimai gali kankinti ir vyresnius, tad jeigu čia slypi problema - labai svarbu kuo skubiau kreiptis į gydytoją.
- 2. Virškinimo problemos. Virškinimo trakto problemos yra labai dažnas aknės sukėlėjas. Aknės spuogai labai dažnai kyla tuomet, kai asmuo valgo jam netinkamus maisto produktus. Labai dažnai spuogus sukelia aštrus maistas, taip pat pieno produktai, mėsos bei žuvies gaminiai. Ne vienas atvejis parodė, kad vegetariška mityba teigiamai veikia žmogaus organizmą, taip pat padeda atsikratyti gyvenimą apsunkinančių spuogų. Žinoma, reikės laiko, kol surasite maisto produktus, kurie jums netinka. Tačiau rezultatas atperka viską.
- 3. Nosiaryklės uždegimas. Šis atvejis pasitaiko kur kas rečiau ir kur kas mažiau žmonių skundžiasi nosiaryklės problemomis, kurias gali sukelti aknė. Visgi, tokių atvejų pasitaiko, tad būtina konsultacija su mediku.
Skiriantis aknės intensyvumui tuo pačiu skiriasi ir gydymo metodai. Jeigu problema dar nėra labai didelė – „Bnm-medical” poliarizuotos šviesos terapija yra greičiausias ir paprasčiausias būdas ne tik panaikinti spuogus, tačiau ir raudonumą bei randelius, kurie lieka po jų. Visgi, jeigu aknė jau labai toli pažengusi ir ilgą laiką nesiėmėte jokių priemonių - tokiu atveju būtinai kreipkitės į dermatologą. Kartu su juo atrasite jums labiausiai tinkamus odos gydymo metodus.
Akne spuogai: dažniausiai akcentuojami mitai
Aknė yra ne tik estetinė, tačiau ir psichologinė problema. Daugelis šią ligą turinčių žmonių tikina, kad jaučiasi nepatogiai bendraudami su žmonėmis, junta diskomfortą. Iki šiol gajus mitas, kad aknė yra prastos higienos rezultatas, o tai sukelia dar didesnį nepasitenkinimą savo kūnu.
7 populiariausi mitai apie aknę:
- 1 mitas - spuogai atsiranda dėl sekso trūkumo.
Šis mitas yra labai paplitęs jaunų žmonių tarpe, kurie intensyviai ieško priežasčių galinčių aktyvinti spuogus. Kadangi visi žino, jog aknė dažnai kyla dėl hormonų disbalanso, tuo pačiu daugelis tiki, kad pradėjus užsiimtu seksu hormonai susitvarkys. Tiesa, tai neturi nieko bendro su lytiniu gyvenimu. Jeigu problema yra hormonų disbalansas - reikia kreiptis į specialistą, kuris paskirs tinkamiausią gydymą. Tuomet aknės gydymas dažniausiai neatsiejamas nuo hormoninių vaistų. Visgi, nereikėtų skubėti jų griebtis.
- 2 mitas - spuogai atsiranda tik dėl per didelio šokolado vartojimo.
Acne spuogų gydymas labai dažnai prasideda nuo mitybos reguliavimo. Išties, labai didelis saldumynų suvartojimas gali paskatinti spuogų daugėjimą. Tačiau saikingas vartojimas tikrai nėra žalingas. Jeigu jų suvartojate gana mažai, tačiau turite odos problemų - nebūtina visiškai atsisakyti. Ieškokite priežasčių kitur.
- 3 mitas - aknė kankina tik paauglinio amžiaus asmenis.
Medikai pastebi, kad aknės gydymas aktualesnis vis vyresnio amžiaus asmenims. Pastebima, kad jaunimas vis vėliau bręsta, tad tuo pačiu 20-mečius pradeda kankinti ligos, kurios anksčiau buvo aktyvios jaunesnio amžiaus asmenų tarpe. Taigi, gydymas labai dažnai visiškai nesiskiria, kadangi aknė gali atsirasti nepriklausomai nuo amžiaus ir lyties.
- 4 mitas - dekoratyvinė kosmetika nepakenks sergant odos problemomis.
Aknės gydymas namuose neatsiejamas ir nuo mažesnio kiekio dekoratyvinės kosmetikos. Ji užkemša poras, taigi ant žmogaus veido atsiranda kur kas daugiau spuogų. Labai svarbu kiekvieną vakarą visus makiažo likučius pašalinti nuo veido, kadangi jie gali sukelti ne tik mini spuogelius, tačiau taip pat ir sukelti pūlinius, kuriuos panaikinti bus tikrai kur kas sudėtingiau nei galėjote pagalvoti. Reikalingas nuolatinis odos dezinfekavimas.
- 5 mitas - svarbus kuo dažnesnis odos prausimas.
Tam tikra prasme aknę sukelia ir odos nešvarumai, tad jos valymas tikrai būtinas. Labiausiai rekomenduojama valyti veidą du kartus per parą, tačiau dažnesnis prausimas tikrai nėra reikalingas. Klaidingai galvojama, kad reikia veidą plauti bei dezinfekuoti labai daug kartų per dieną. Dažniausiai nuo to oda tampa dar sausesnė, tad atrodo nebe taip gražiai. Būtina įsigyti ir specialius prausiklius, kurie tinka probleminei veido odai. Netinkamos priemonės odą gali dar labiau suerzinti ir alergizuoti.
- 6 mitas - būtinas spuogų spaudinėjimas.
Nuolatinis spuogų spaudinėjimas yra viena didžiausių priežasčių, kodėl taip niekada nepavysta pasveikti nuo aknės ir vienus spuogus keičia kiti. Dezinfekuoti odą reikia, tačiau spuogų spaudinėjimas, ypač nešvariais pirštais, sukelia dar daugiau problemų ir taip galiausiai gaunasi uždaras ratas. Veidas viską laiką lieka probleminis. Suaktyvinus odos problemas geriausia išeitimi yra „Bioptron” šviesos terapija. Be papildomų priemonių labiau sudirgusios odos nepavyks nuraminti.
- 7 mitas - aknė yra prastos higienos rezultatas.
Ant veido esantys spuogai tikrai nėra prastos higienos rezultatas ir tai tik viena iš galimų priežasčių. Jeigu rūpinatės savo veido higiena - tokiu atveju ieškokite kitų sukelėjų. Problema, kad dažnai aknės neturintys asmenys galvoja, kad probleminė oda atsiranda dėl menkos priežiūros ir natūralu kad tai tokią odą turintiems asmenims kelią diskomfortą.