Elektrostimuliacijos taikymas gydyme

TENS/EMS elektrostimuliatorius I-TECH Mio-Care Fitness

2 kanalų elektrostimuliatorius 4 arba 8 elektrodų viename. Net 55 programos - estetinės, sporto, reabilitacijos ir skausmo malšinimo procedūros. Pakraunamas akumuliatorius.

170,10 € 189,00 € -10%
TENS/NEMS elektrostimuliatorius I-TECH Mio-Care PRO

2 kanalų elektrostimuliatorius su galimybe naudoti 4 arba 8 elektrodus. Skausmui malšinti, raumenims stimuliuoti ir grožio puoselėjimui. Pakraunamas akumuliatorius.

197,10 € 219,00 € -10%
TENS elektrostimuliatorius I-TECH Mio-Care TENS

2 kanalų elektrostimuliatorius su galimybe naudoti 4 arba 8 elektrodus. 20 skausmo malšinimo programų. Pakraunamas akumuliatorius.

125,10 € 139,00 € -10%
TENS ir jonoforezės elektrostimuliatorius I-TECH Mio-Ionotens

2 kanalų TENS ir jonoforezės elektrostimuliatorius rekomenduojamas naudoti reabilitacijos ir funkcijų atkūrimo tikslais, bei įvairių ligų gydymui.

197,10 € 219,00 € -10%
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax Duo

Du viename: skausmo malšinimas (TENS) ir raumenų stimuliavimas (EMS). 2 kanalų elektrostimuliatorius yra efektyvus prietaisas, tinkantis ir vyresnio amžiaus žmonėms dėka savo paprasto valdymo. Vokiška kokybė.

42,42 € 49,90 € -15%
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax SuperDuo Plus

Išskirtinai daug aplikatorių komplekte: net 6 geliniai elektrodų padukai, 1 juosmens diržas ir 1 rankos diržas su integruotais elektrodais. Dvi atlikemos terapijos: skausmo malšinimas (TENS) ir raumenų stimuliavimas (EMS).

82,43 € 109,90 € -25%
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax Duo Comfort

Turi įmontuotą akumuliatorių, kuris gali būti įkraunamas tiek iš 220V tinklo, tiek ir USB lizdo. Skirtas malšinti chroniškus, lėtinius bei ūmius skausmus, o taip pat stimuliuoti ir treniruoti raumenis.

49,22 € 57,90 € -15%
TENS/ EMS elektrostimuliatorius Lanaform Stim Mass

TENS/EMS elektrostimuliatorius Lanaform Stim Mass yra 2 kanalų / 4 elektrodų prietaisas, skirtas raumenų stimuliavimui bei skausmo malšinimui. Jis turi 5 iš anksto nustatytas programas, 3 intensyvumo lygius.

35,00 €
Daugiafunkcinis elektrostimuliatorius I-TECH T-One Medi PRO

4 kanalų elektroterapijos prietaisas, skirtas padėti specializuotiems sporto medicinos gydytojams prižiūrėti ir gydyti profesionalias sporto komandas ir sportininkus.

335,30 € 479,00 € -30%
Daugiafunkcinis elektrostimuliatorius I-TECH T-One Medi Sport

4 kanalų elektroterapijos prietaisas, kuris yra skirtas profesionaliems ir neprofesionaliems sportininkams, kurie norėtų pagerinti savo rezultatus ir atlikti reabilitacijos procedūras namuose.

341,10 € 379,00 € -10%
Daugiafunkcinis elektrostimuliatorius I-TECH T-One Coach

4 kanalų elektroterapijos prietaisas, rekomenduojamas kartais pasportuojantiems žmonėms ar sportininkams mėgėjams, siekiant išvengti traumų ir sustiprinti raumenis.

260,10 € 289,00 € -10%
Daugiafunkcinis elektrostimuliatorius I-TECH T-One Rehab

Profesionalus 4 kanalų elektroterapijos prietaisas, kuris yra skirtas skirtas reabilitacijos specialistams, ligoninėms ir reabilitacijos klinikoms.

539,10 € 599,00 € -10%
Belaidis TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax Duo Comfort Wireless

Elektrostimuliatorius su integruotu akumuliatoriumi, kuris gali būti įkraunamas tiek iš 220V tinklo, tiek ir USB lizdo. Skirtas malšinti chroniškus, lėtinius bei ūmius skausmus, o taip pat stimuliuoti ir treniruoti raumenis. Belaidis.

89,25 € 119,00 € -25%
Rankos diržas ProRelax elektrostimuliatoriams

Originalus ProRelax rankos diržas skirtas žasto bei dilbio skausmui malšinti arba raumenims stimuliuoti naudojant kartu su ProRelax elektrostimuliatoriais. Su integruotais silikoniniais elektrodais. 

19,90 €
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax Trio

2 atskirai valdomi kanalai su atskirai pasirenkamu intensyvumu. Skirtas malšinti chroniškus, lėtinius bei ūmius skausmus, stimuliuoti ir treniruoti raumenis, bei naudoti atpalaidavimo ir masažo programas atsistatymui po treniruočių.

48,93 € 69,90 € -30%
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax Trio+

Įkraunamas akumuliatorius. 2 atskirai valdomi kanalai su atskirai pasirenkamu intensyvumu. Skirtas malšinti chroniškus, lėtinius bei ūmius skausmus, stimuliuoti ir treniruoti raumenis, bei naudoti atpalaidavimo ir masažo programas atsistatymui po treniruočių.

55,23 € 78,90 € -30%
Spazmai

Spazmas – trumpas, tačiau aštrus skausmas.

Įmanoma spazmą jausti raumenyje arba raumenų grupėje po to, kai jis patyrė itin didelį krūvį arba kai jį mankštinote (tampėte) ilgesnį laiką.

Spazmus gali sukelti ir trauma, kuri nebuvo traumos rezultatas, tačiau buvo pakankamai stipri, kad sudirgintų raumeninį audinį.

Spazmai praneša apie menką raumenų disfunkciją, kadangi jie nebepajėgia atlikti intensyvesnių užduočių.

Problema išnyksta po 2-3 dienų, jeigu yra gydoma.

Spazmus galima justi net ir esant geroje fizinėje formoje. Tiesą pasakius, galite būti puikiai treniruoti plaukikai, tačiau ne bėgikai. O pakeitus fizinės veiklos tipą galima paskatinti šio sutrikimo atsiradimą.

Gydymas

Įmanoma sutrikimą gydyti giluminiu arba paviršiniu karščiu. Pavyzdžiui su:

1. Talpinė diatermija (TECAR terapija)

2. Infraraudonaisiais spinduliais

3. Pirtimi

4. Karštosiomis voniomis

5. Radaro terapija (dabar nebetaikoma)

6. Druskos voniomis

7. Švelniu masažu, sutelktu į pažeistą vietą. Masažas atpalaiduoja raumeninį audinį ir skatina drenažą

Prie visų šių gydymo būdų gali būti naudojama elektrostimuliacija su relaksacija, drenažu bei nuovargio prevencijos programomis. Įmanoma sujungti programas, naudojant stiprumą, kuris nėra per aukštas, kad būtų išvengta spazmų sukeliamo skausmo.

Jeigu laipsninis stiprumo/intensyvumo didinimas neveda prie jokių problemų, gydymas didesnio intensyvumo kraujagyslių programa taip pat gali būti nutrauktas.

Mėšlungis

Jie gali būti painiojami su spazmais dėl nevalingų ir galingų raumenų kontrakcijų.

Tik mėšlungio atveju atsiranda staigus sutrumpėjimas, kurį seka aštrus skausmas.

Jie gali ištikti tiek fizinio aktyvumo, tiek poilsio metu (pvz. naktį), raumenų grupėse ir net abiejose pusėse vienu metu.

Mėšlungiai ištinka ir dėl nepakankamo apšilimo, ir dėl staigaus intensyvios veiklos nutraukimo.

Kitos priežastys - labai intensyvios izometrinės apkrovos ir mineralinių druskų trūkumas kūne.

Gydymas

Mėšlungius galima gydyti su TENS (Transkutaninė elektrinė nervų stimuliacija), kad iškart būtų sumažintas skausmas ir būtų tęsiama su endorfinų TENS programa, kuri skatina endorfinų sekreciją, skausmo mažinimui.

Tada galite naudoti elektrostimuliatorių kaip įrankį traumų prevencijai, kuris gerina mikrocirkuliaciją tam tikroje raumenų grupėje ir masažo programą po kiekvienos treniruotės.

Kiti įmanomi gydymo būdai apima gilią ir paviršinę šilumos terapiją su diatermija, infraraudonųjų spindulių terapiją, karštas vonias ir šiluminius kompresus arba stiprų masažą paveiktiems raumenims, kartu su gilia, stipri trintimi.

Kontraktūros

Raumuo arba jų grupė patiria kontraktūrą tuo atveju, kai sustandėja, o apčiuopimas sukelia skausmą.

Toksinų, ypač pieno rūgšties perteklius yra vienas iš pagrindinių šio sutrikimo kaltininkų. Tačiau tą patį galima pasakyti apie perdėtas raumenų pastangas, kadangi jos sukelia stiprią trintį tarp miofibrilių, sukeliančią skausmingą dirginimą.

Skausmas atsiranda iškart po treniruotės arba progresuojančiu, tačiau intensyviu pavidalu per trumpą laiką.

Tokiu atveju paveikta sritis neturėtų būti masažuojama iškart, nes tam tikrais atvejais intensyvus raumenų susitraukimas treniruotės metu arba iškart po jos gali būti traktuojamas kaip gynybos mechanizmas. Kaip to rezultatas, kontraktūra gali indikuoti apie mažą pluošto plyšį, kurį masažas tik pablogintų.

Gydymas

Rekomenduojama taikyti TENS, iš pradžių nustatytą kraujagyslių programai, kad būtų pagerinta mikrocirkuliacija ir sukelta toksinių raumenyse susikaupusių medžiagų mobilizacija, o vėliau -dekontrakcijos programai, kuri leidžia sumažinti skausmą.

Intensyvumas neturėtų būti reguliuojamas taip, kad nesukeltų jokio dirglumo.

Kraujagyslių programa taip pat gali būti naudojama kaip prevencijos priemonė.

Galima tęsti gydymą su endorfininiu TENS, tam, kad skausmas būtų suvaldomas.

Iš pradžių padėti gali ir šaltų kompresų naudojimas, kurį sektų diatermija, infraraudonųjų spindulių terapija bei hidroterapija.

Drenažinis masažas gali padėti pašalinti pieno rūgštį bei kitas fizinio krūvio liekanas.

Be to, rekomenduojama ilsėtis net tada, kai skausmas jau dingęs ir palaipsniui vėl pradėti treniruotis.

Šaltinis: https://www.itechmedicaldivision.com/en/training/electro-stimulation-applied-to-therapy/