Jie yra būtini norint pasiekti geriausius elektrinės raumenų stimuliacijos rezultatus.
Tinkamas panaudojimas pagerina gydymo metu patiriamus pojūčius bei išlaiko elektrodų ilgaamžiškumą, išvengiant bereikalingų išlaidų. Kita vertus, daugybinis neteisingas naudojimas yra pagrindinė priežastis, kodėl nepasiekiami norimi rezultatai.
Svarbu vengti elektrodų atjungimo tempiant juos už laidų, mat taip galite juos sulaužyti.
Bet kokiu atveju, laikui bėgant, elektrodų sukibimas mažėja, atsiranda dehidratacija ir gelis išsausėja, taip prarasdamas sukibimą bei laidumą.
Po to, kai juos panaudojate, elektrodus visada reikėtų laikyti plastikiniame maišelyje, pirštų ir spaudimo pagalba išleidžiant visą maišelyje likusį orą.
Elektrodai turėtų būti laikomi vadovaujantis naudotojo gido instrukcijomis, ypatingą dėmesį kreipiant į naudojimo temperatūrą bei santykinę drėgmę.
Elektrinio stimuliatoriaus laidai ir jungtys
Įrenginys turi būti saugomas ir laikomas labai atidžiai.
Įprastai daug dėmesio skiriama generatoriui. Visgi reikėtų rūpintis ir likusiais komponentais, mat, jeigu laidai ir jungtys nėra geros būklės, gydymo efektyvumas ir saugumas gali nukentėti.
Svarbu laikyti juos pakuotėje, kurioje jie parduodami, ir taip pat svarbu švelniai juos lankstyti, vengti susipainiojimo, pertempimo arba susukimo, kas galėtų pažeisti elektros jungtis.
Tiek įjunginėjant kištuką į elektrodą, tiek prijungiant konektorių prie stimuliatoriaus, svarbu būti dėmesingiems. Staigūs judesiai arba per didelis spaudimas gali apgadinti komponentus.
Elektrinės stimuliacijos įtaisai
Visada reikia vadovautis gamintojo nustatytomis instrukcijomis.
Kaip pavyzdį, žemiau pateikiame T-One Medi Sport, vieno iš moderniausių bei geriausią kainos ir kokybės santykį turinčio prietaiso instrukcijas.
Įspėjimai:
valandas po stimuliacijos išliksiantį odos paraudimą.
Elektrodas turi prilipti prie odos visu savo paviršiumi.
Odos dalis, ant kurios bus dedamas elektrodas, turi būti švari ne tik tam, kad būtų išlaikoma gera elektrodo būklė, tačiau ir tam, kad elektros srovė nesutiktų bereikalingų kliūčių.
Kadangi srovė keliauja per odą, kad patektų į už kūno motoriką atsakingus nervus, bet kokia kliūtis gali sukelti pasipriešinimą elektros srovės tekėjimui.
Jeigu plaukų kiekis ant odos nėra labai didelis, depiliuotis nebūtina, tačiau tai patartina.
Galiausiai rekomenduojama nenaudoti elektrodų, kol nepraėjo bent kelios valandos po depiliacijos. Kitu atveju galite jausti sudirgimą neseniai nuskustoje vietoje.
Kūno laikysena
Nervų ir raumenų sistemos (neuromuskulinės) treniruotės gali būti atliekamos esant įvairiose pozose, įvairiais kampais tam, kad svarbiausioje judesio dalyje būtų galima išvystyti maksimalią jėgą.
Ypač aukštame lygyje besivaržantys sportininkai turi apsvarstyti judesių amplitudes ir maksimalios jėgos taikymą tam tikrais kampais ir amplitudėmis tam, kad būtų pagerinti rezultatai būtent jų praktikuojamame sporte.
Taip pat galima treniruoti ir lankstumą, atsižvelgiant į kampus, į kuriuos įeina jūsų treniruojama kūno dalis.
Visas kūnas sudaro visumą ir tam, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai, naudinga žinoti pagrindinę informaciją apie anatomiją bei biomechaniką. Kitu atveju padės profesionalus treneris arba fizioterapeutas. Šios žinios leis jums suprasti, kaip vieni sąnariai veikia kitus sąnarius, vieni raumenys – kitus ir, pavyzdžiui, kaip treniruojant dvigalvį raumenį svarbi ne tik čiurnos, bet ir kelio padėtis.
Žinodami šiuos principus išnaudosite visą elektrostimuliacinės treniruotės privalumą.
Šaltinis: https://www.itechmedicaldivision.com/en/training/essential-elements-of-an-electro-stimulator-and-its-application/