Bekontakčio termometro privalumai
Jei dar neturėjote bekontakčio termometro, gimus mažyliui jį tikrai verta įsigyti. Šis termometras yra daug pranašesnis už elektroninį ar įprastą stiklinį termometrą, nes juo temperatūra pamatuojama greitai ir paprastai, be prisilietimo. Dėl to tokie termometrai yra visiškai saugūs ir itin higieniški.Bekontaktis termometras kūdikiui kūno temperatūrą pamatuos per vieną sekundę. Tereikia jį pridėti kaktos zonoje, kaip nurodyta instrukcijoje, ir paspausti mygtuką. Tai labai patogu, nes mažyliui nereikia ilgesnį laiką išbūti vienoje pozicijoje – visi tėvai žino, kaip tai gali būti sudėtinga. Bekontaktis termometras atliks matavimą per atstumą, todėl mažylis nieko nepajus, tokiu būdu galima patikrinti kūno temperatūrą tada, kai vaikas miega.
Apie matavimo pabaigą termometras perspėja garsiniu signalu ir tai tikrai patogu. Vis dėlto auginant mažylį tikrai pravers ir garso išjungimo funkcija (ją turi ne visi termometrai), kuri sukurta matuoti temperatūrą kūdikiams miegant.
Rinkdamiesi termometrą atkreipkite dėmesį į jo funkcijas. Kai kurie modeliai turi galimybę įsiminti tam tikro skaičiaus matavimų duomenis. Tai labai patogu, nes galima lengvai sekti kūdikio temperatūros pokyčius ir imtis atitinkamų priemonių tiksliai tada, kai prireikia.
Bekontakčiai termometrai – tik kūno temperatūrai matuoti?
Šie modernūs nuotoliniai skaitmeniniai termometrai gali matuoti ne tik kūno, bet ir aplinkos ar objekto paviršiaus temperatūrą. Auginant kūdikį šis funkcionalumas tikrai pravers: vos per keletą sekundžių įsitikinsite, ar maistelis yra ne per karštas, pienas ne per šaltas, o vonelė – kaip tik tinkamos temperatūros.Taip pat galima stebėti ir aplinkos temperatūrą bei užtikrinti, kad kūdikis savo kambaryje jaustųsi patogiai. Galimybė greitai ir lengvai pamatuoti maisto, skysčių, paviršių ar aplinkos temperatūrą, auginant mažylį yra labai svarbi – taip tėvai gali kūdikiams užtikrinti geriausią mikroklimatą bei saugumą. Dėl šios priežasties bekontaktis termometras visada turėtų būti netoliese ir lengvai pasiekiamas. Jei nors trumpam sudvejojote, ar maistas kūdikiui nebus per karštas, tiesiog pamatuokite jo temperatūrą.
Ką reikia žinoti matuojant temperatūrą kūdikiui?
Bekontakčiai infraraudonųjų spindulių termometrai atlieka matavimus itin tiksliai, tad jų parodymais visada galite pasitikėti. Vis dėlto siekiant užtikrinti tikslumą, reikėtų laikytis keleto esminių taisyklių. Matuokite kūdikiui temperatūrą tik namuose, kai vaikas patalpoje yra išbuvęs ne trumpiau nei pusvalandį. Nematuokite temperatūros ką tik grįžus iš lauko, nes odos paviršius, priklausomai nuo oro sąlygų, gali atšalti arba įkaisti ir matavimas nebus tikslus.Jei mažylis dėvėjo kepurę, ją reikėtų nuimti iki temperatūros matavimo likus bent 10 min. Kepurės audinys taip pat gali sušildyti odos paviršių ir iškreipti termometro rodmenis. Prieš matavimą visada patikrinkite, ar oda kaktos srityje sausa, jei yra prakaito – nušluostykite. Nelaikykite savo rankos ant mažylio kaktos, nes jūsų ir vaiko temperatūra akimirkai susivienodins ir tai gali iškreipti matavimo duomenis.
Venkite matuoti temperatūrą po aktyvios veiklos: žaidimų, sporto pratimų. Taip pat nerekomenduojama kūdikiams temperatūros matuoti maitinimo metu ar iškart po jo. Matavimas labai trumpas, tačiau kūdikiai gali būti itin neramūs ir judrūs, ypač kai prastai jaučiasi. Matuojant temperatūrą elkitės atsargiai ir užtikrinkite, kad mažylis neliestų jutiklio – tai jautriausia termometro dalis, o jos lietimas gali iškreipti matavimo rezultatus. Jei vis dėlto nutiko taip, kad jūs ar mažylis palietė jutiklį, prieš matuojant temperatūrą nuvalykite jį sterilia drėgna šluoste.
Taip pat prisiminkite, kad kūdikių kūno temperatūra truputį skiriasi nuo suaugusio žmogaus. Mažylių iki vienerių metų amžiaus normali temperatūra siekia apie 36,5–36,8 °C, o 37 °C temperatūra yra pakilusi. Nors tai nebūtinai negalavimo pranašas, tačiau aiškus ženklas, kad vaiką reikia atidžiai stebėti, fiksuoti jo temperatūros pokyčius. O štai 38 °C ar aukštesnė temperatūra jau laikoma karščiavimu ir indikuoja, kad reikia stebėti jos svyravimus bei imtis veiksmų.
Geriausias termometras kūdikiui
Svarstant, koks geriausias termometras kūdikiui, žvilgsniai neabejotinai turėtų krypti į bekontakčių pusę, mat jie matuoja labai greitai, tiksliai ir patogiai. Kadangi nereikia kontakto, tai temperatūrą lengvai pamatuosite ir miegančiam ar žaidžiančiam vaikučiui.Bekontakčiai termometrai yra vienas geriausių pasirinkimų kūdikiams. Jie savo funkciją atlieka be tiesioginio kontakto su odos paviršiumi, todėl galima pamatuoti temperatūrą neprižadinant kūdikio iš miego, jo neerzinant. Temperatūros matavimas tokiu termometru yra labai greitas, o tai labai svarbu – mažyliams sunku ramiai išbūti vienoje vietoje, ypač jei savijauta yra prasta.
Kūdikiams patogu naudoti bekontakčius termometrus, nes jų nereikia laikyti. Įprastai senesnio tipo termometrai kelia mamoms daug iššūkių, nes mažyliai nenori jų laikyti ar paprasčiausiai negali nustygti vietoje. Maža to, laikomas termometras, nepriklausomai nuo jo rūšies, kelia vaikui pavojų: jis gali sudužti, sulūžti, įdurti, ant paviršiaus gali būti bakterijų ar virusų.
Vaikų organizmas į virusus ir bakterijas reaguoja greitai, todėl ir mažylių temperatūra susirgus gali greitai keistis. Dėl šios priežasties jiems matuoti temperatūrą reikia dažniau, tad labai svarbu tai atlikti greitai ir patogiai, nesukeliant diskomforto.
Rinkitės tokį termometrą, kuris temperatūrą pamatuoja vos per sekundę. Vaikams sunkoka ilgesnį laiką išbūti ramybės būsenoje, todėl operatyvumas bus didelis privalumas.
Termometrai turi didesnę ar mažesnę atmintį. Kadangi kūdikių temperatūra sergant yra gana dinamiška, tai ji matuojama dažnai. Todėl šiame kontekste privalumas bus didesnė paskutinių matavimų atmintis, leidžianti sekti ir vertinti, kaip kinta kūdikio kūno temperatūra.
Bekontakčiai termometrai yra ne tik paprastai ir patogiai naudojami, bet ir tikslūs. Jie matuoja temperatūrą paviršiuje, į kurį yra nukreiptas jų spindulys, nereikia prisilietimo, kontakto su oda. Ši savybė labai naudinga, nes kūdikiai, kai prastai jaučiasi, gali būti labai dirglūs ir irzlūs. Jiems nuraminti prireiks laiko, be to, verkimas eikvoja energiją, kurios organizmui reikia kovoti su virusu ar bakterijomis. Taigi, bekontaktis temperatūros matavimas – tikras išsigelbėjimas kiekvienai rūpestingai mamai.
Turint mažylį pravers toks termometras, kuris matuoja ne tik kūno, bet ir paviršių, kambario, skysčių temperatūrą. Tokiu atveju vienu prietaisu galėsite pamatuoti ir, pavyzdžiui, kūdikio maisto, vonelėje maudynėms ruošiamo vandens temperatūrą.
Svarstydami, koks geriausias termometras kūdikiui, įvertinkite ir jo papildomus privalumus, kurie auginant mažylį neretai labai praverčia. Pavyzdžiui, puikus sprendimas būtų ekrano apšvietimas, kas suteiks progą temperatūrą pamatuoti ir nakties metu vaikučiui miegant. Ekrane puikiai matysite rodmenis, nereikės degti šviestuvo kambaryje.
Atkreipkite dėmesį ir į tikslumą – tai svarbus parametras, kuris turi būti kuo aukštesnis.
Didelis privalumas renkantis termometrą kūdikiui – nakties režimas / tylus garsas, galimybė išjungti garsą. Pravers, jei naktį ar dienos miego metu matuojant temperatūrą nenorite, kad termometras skleistų garsus, kurie gali pažadinti vaiką.
Galima sakyti, kad bekontaktis termometras – tai geriausias termometras kūdikiui, tačiau būtina atkreipti dėmesį į techninius parametrus. Visada rinkitės šviečiantį ekraną, nes gali prireikti pamatuoti kūdikiui temperatūrą tamsoje. Patogiau naudoti atmintį turinčius termometrus – taip galima sekti kūdikio temperatūros pokyčius, nereikia matavimo rezultatų kaskart žymėtis sąsiuvinyje. Rinkitės kuo greitesnį termometrą, nes sergančius mažylius temperatūros matavimas gali labai erzinti.