Geriausias inhaliatorius vaikams: koks jis?

Žodis „inhaliatorius“ kai kuriems skamba kaip gana sudėtingas prietaisas, kuriuo naudotis ne visiems pavyktų. Tačiau taip tikrai nėra – inhaliatoriaus nauda didžiulė, o naudojimas labai paprastas, tad tokį prietaisą tikrai verta turėti namuose, ypač jei turite vaikų, kurie – ne paslaptis – dažnokai serga kvėpavimo takų ligomis, pavyzdžiui, bronchitu, laringitu, peršalimu ir kt. Inhaliatorius gali būti labai puiki pagalba ir profilaktikai, jei norite efektyviai sumažinti ligų riziką. Ar inhaliatoriai saugūs vaikams? Žinoma! Tik svarbu pasirinkti tinkamai, koks geriausias inhaliatorius vaikams.

Ką reikia žinoti apie inhaliatorius?

Inhaliatoriumi vadinamas prietaisas, kuriuo atliksite inhaliacijas kvėpavimo takams. Kokios tos inhaliacijos bus, priklauso nuo naudojamų priemonių. Veikimo principas gali skirtis, bet daugeliu atvejų šis prietaisas skystį skaido į daugybę smulkučių dalelių, kurias išpurškia į kvėpavimo takus. Inhaliatorius yra saugus visiems: nuo pačių mažiausių naudotojų iki senjorų.

Inhaliatorių galite naudoti profilaktiškai, siekdami užkirsti kelią kvėpavimo takų infekcijoms, taip pat jau pajutę pirmuosius ligos simptomus ar tada, kai liga jau pažengusi, – prietaiso naudą pajusite bet kuriame ligos etape.

Inhaliacijoms gali būti naudojami eteriniai aliejai arba medikamentai. Pastaruosius turėtų skirti gydytojas.

Kas svarbu, renkantis inhaliatorių vaikui?

Inhaliatorių pasiūla labai didelė, tad natūralu, jog daugumai kyla klausimas, į ką reikia atkreipti dėmesį, kokius kriterijus vertinti, kad pasirinkimas būtų teisingas.

Taigi, pirmiausia turite nuspręsti, ar inhaliatorius bus skirtas tik vaikams, ar juo naudosis visi šeimos nariai. Jei tik vaikams, tada alternatyvų laukas gerokai susiaurėja, nes rinksitės tik iš vaikiškų inhaliatorių įvairovės. Jei prietaisas bus skirtas visai šeimai, svarbiausia, kad komplektacijoje būtų vaikiški priedai, leisiantys prietaisą lengvai pritaikyti vaiko naudojimui.

Vienas iš inhaliatorių skiriamųjų bruožų yra išpurškiamų aerozolio dalelių dydis. Visgi nedarykite kartais pasitaikančios klaidos – kai kurie mano, kad vaikams tinka kuo mažesnės išpurškiamos dalelės. Tai svarbu žinoti, jog dalelių dydį reikia rinktis ne pagal tai, ar prietaisas skirtas vaikui, ar ne, o pagal tai, kokiu tikslu inhaliatorius naudojamas. Didesnės dalelės tinka tada, kai sergama viršutinių kvėpavimo takų ligomis, o mažesnės – kai sergama apatinių kvėpavimo takų ligomis. Kadangi ne paslaptis, jog vaikai imlūs abiejų tipų susirgimams, didelis privalumas bus, jei inhaliatoriuje galima reguliuoti išpurškiamų dalelių dydį. Taip pat rasite prietaisų, kurie skleidžia skirtingo dydžio daleles.

Verta atsižvelgti ir į prietaiso triukšmingumo kriterijų. Nors šis aspektas veikimui įtakos neturi, tačiau pastebima, jog mažesni vaikučiai bijo stipresnio garso, tad rekomenduojama rinktis kuo tyliau veikiantį inhaliatorių.

Stacionarus ar nešiojamas prietaisas? Daug simpatijų pelno kompaktiški inhaliatoriai, kurie neužima daug vietos, juos patogu pasiimti į keliones, vaikui keliaujant pas senelius ar pan. Tad jei manote, kad prietaisą naudosite ne tik namuose ar tiesiog patogiau bus mažesnis, rinkitės nešiojamą, kompaktišką, lengvą inhaliatorių.

Rinkdamiesi inhaliatorių vaikams galite atsižvelgti ir į dizainą. Rinkoje esti tikrai daug labai žaismingų prietaisų, kurie savo išore primena, pavyzdžiui, mielus gyvūnėlius. Tai ypač aktualu, jei inhaliatorius bus naudojamas mažiukams vaikams, kuriuos tikrai vilioja spalvinga, žaisminga išvaizda ir jie kur kas mieliau sutinka atlikti procedūras, nebijos tokių prietaisų.

Jei aktualus geriausias inhaliatorius vaikams, atsiliepimai gali padėti pasirinkti. Perkant internetu verta paskaityti jau įsigijusiųjų nuomonę apie vieną ar kitą prietaisą.

Kas dar svarbu?

Tam, kad inhaliacijos teiktų maksimalią naudą labai svarbus ir tinkamas prietaiso naudojimas. Kartais net patys geriausi inhaliatoriai vaikams gali nedžiuginti, jeigu naudosite netinkamai.

Taigi pirmiausia atsižvelkite į tai, kokioje pozicijoje prietaisą reikia naudoti – yra inhaliatorių, kurie skirti naudoti tik gulimoje pozicijoje. Renkantis vaikams didesnis privalumas bus toks, kai inhaliacijas galima atlikti sėdint, nes ramiai išgulėti vaikučiams neretai yra iššūkis.

Taigi atliekant inhaliacijas reikia sėdėti tiesiai. Jei naudojama kaukė, ji turi būti patikimai prigludusi prie veido. Svarbus ir kvėpavimas – geriausia yra kvėpuoti lėtai, o po kiekvieno įkvėpimo padaryti trumputę pertrauką. Žinoma, jei vaikas mažesnis, ne visada gali pavykti viskas pagal taisykles, tačiau būkite vaikui pavyzdžiu ir viską darykite drauge. Jeigu naudosite kandiklį, tai jį reikia suspausti lūpomis ir kvėpuoti per burną. Visgi vaikams patogesnis variantas yra inhaliavimas naudojant kaukę.