Pavyzdžiui, fartleko treniruočių metu, reikia nuolat keisti kasdienių treniruočių dažnį bei tipą. Naudodamiesi elektrostimuliatoriumi, taip pat galime naudoti skirtingas dažnių amplitudes, sukeliančias skirtingus efektus. Netruksite pastebėti, kad kūnas fiziškai adaptuojasi prie elektrostimuliacijos, lygiai taip pat, kaip ir prie įprastų treniruočių krūvio, nesvarbu, ar jis būtų skirtas stiprumui, ar pasipriešinimui, ar greičiui, ar kitiems anksčiau paminėtiems faktoriams gerinti. Šių dviejų treniravimosi galimybių panašumas gali pasiekti maksimalų lygį, jei elektrostimuliacijos metodas bus derinamas su aukščiausio lygio sąlygomis ir priartės prie optimaliausios fizinės stimuliacijos bet kuriai sporto šakai.
Pasirinktas dažnio režimas yra raktas, nurodantis kūnui, kurias raumenines skaidulas reikai aktyvuoti. Kitaip tariant, pasirinktas dažnis stimuliuos reikiamas raumenines skaidulas, priklausomai nuo esamos treniruočių fazės. Kaip buvo paminėta šiek tiek anksčiau, aukštas dažnis, derinamas su adekvačia amplitude, leidžia vystyti stiprumą ir anaerobinį pasipriešinimą, o žemi dažniai padeda atpalaiduoti raumenyną, arba pagerinti anaerobinį pasipriešinimą.
Nustatomų dažnių poveikiai:
1. 2-4Hz dažnis veiks atpalaiduojančiai tas raumenų grupes, kurias stimuliavote, net jeigu tą raumenų grupę apkrovėte per daug ar netgi pajutote skausmą. Daugeliu atvejų pastebėsite, jog skausmas susilpnėja arba visiškai išnyksta. Šios procedūros tikslas nėra suteikti anestetinį poveikį stimuliuojamai vietai, bet pagerinti cirkuliaciją ir padėti pasišalinti nenaudingoms medžiagoms. Dar daugiau - naudojant 4Hz dažnį, gaminasi enkefalinai, didinantys toleruojamą skausmo ribą, tad skausmas mažėja. Tuo pačiu nutraukiamas ir ciklas, kuriame skausmas sukelia spazmus, spazmai sukelia dar daugiau skausmo, ir taip toliau.
2. 4-8Hz dažnyje pasiekiamas žymus endorfinų išsiskyrimo padidėjimas.Tuo pačiu metu intensyvumas didinamas tol, kol aiškiai pajaučiamas susitraukimas, ir virš taisyklingai išdėstytų elektrodų galime pajusti masažo efekto pojūtį toms raumenų grupėms, ties kuriomis dirbame, o tai didina toleruojamą skausmo ribą. Tuo pačiu metu pastebėsite ir tokius teigiamus vietinio masažo efektus, kaip: intensyvus atsipalaidavimo jausmas stimuliuojamoje zonoje, vietinės cirkuliacijos pagerėjimas, mažesnis kiekis toksinų bei geresnis deguonies pasisavinimas.
3. 8-12Hz dažnyje pasiekiamas didelis vietinės cirkuliacijos pagerėjimas bei iš to kylantys geri padariniai: pagerėjusi apytaka, metabolitų kiekio sumažėjimas, geresnis audinių deguonies pasisavinimas, masažo efektas, reguliuojant parametrus taip, kad pojūčiai taptų malonūs.
4. 12-40Hz dažnyje yra aktyvuojamos tik lėtosios raumeninės skaidulos. Tai galima sulyginti su raumenų treniravimu bėgant: treniruojamės bėgdami lėtai ir beveik nejausdami deguonies trūkumo.
5.- 40-60Hz dažnyje, priklausomai nuo amplitudės, veikiamos lėtosios, vidutinės ir greitosios raumeninės skaidulos. Šiame dažyje pasiekiama didesnė apkrova, nei žemesniuose, taip pat skatinamas didesnis raumenų pasipriešinimas, bei galime vystyti stiprumą, tuo pačiu metu didindami deguonies pasisavinimo lygį.
6.- 60-80-Hz dažnyje, priklausomai nuo amplitudės, yra veikiamos vidutinės ir greitosios raumeninės skaidulos, intensyviai dirbama ties raumenų stiprinimu bei raumenyno vystymu.
7. 80-120Hz dažnyje, dideliu intensyvumu veikia greitosios raumeninės skaidulos, tad intensyviai vystomas raumens stiprumas, greitis ir šių dviejų kokybių derinys. Šio poveikio dėka, vystoma raumenų jėga, nejaučiant jokio psichologinio ar protinio nuovargio.
NEURORAUMENINIS TRENIRAVIMAS: INTENSYVUMAS, DAŽNIS IR RAUMENŲ ĮDARBINIMAS.
Treniruočių, naudojantis elektrostimuliatoriumi, efektyvumas yra smarkiai susijęs su dviem parametrais: raumenų įdarbinimu laiko ir erdvės atžvilgiu.