Visgi, dėl įtempto gyvenimo tempo dažnas neturi laiko keliauti pas specialistą. Galbūt todėl taip greitai išpopuliarėjo burnos higiena namuose. Greta to, atsirado labai daug pigių, tačiau kokybiškų įrankių, kurie padeda pasiekti norimą rezultatą be didelių pastangų. Svarbiausia yra procedūrą atlikti reguliariai, kad burnos ertmės valymas nebūtų sudėtingas.
Burnos higienos svarba
Tinkama burnos higiena namuose gali padėti užkirsti keli labai rimtoms problemoms, kurios ne tik panaikina gražią šypseną, tačiau taip pat gali paskatinti dantų netekimą. Tinkamai prižiūrint savo dantis nėra būtina lankytis pas stomatologą kas kelis mėnesius. Dažniausiai rekomenduojama kartą per pusę metų, tačiau jeigu tinkamai prižiūrėsite dantukus - apsilankymas bus tik formalumas, kadangi neteks tvarkyti problemų.
Burnos higienos nauda:
- 1. Valant paprasčiausiu dantų šepetuku ir nenaudojant jokių kitų priemonių - dažniausiai tinkamai nepašalinamos minkštosios apnašos. Ilgainiui jos tampa kietosiomis apnašomis ir taip taip susidaro dantų akmenys, kurie gali sukelti rimtas burnos ertmės problemas. Nuo akmenų galima net netekti dantų. Panaikinti minkštas apnašas geriausiai padeda elektrinis šepetukas, kuris kur kas geriau nuvalo burnos ertmės paviršių nei kad įprastas šepetukas. Kuo daugiau apnašų pašalinsite - tuo dantukai bus gražesni.
- 2. Burnos higienos priemonės padeda pašalinti akmenis, kurie kaupiasi ant dantų ir tarpdančiuose. Dažniausiai nuo akmenų dantų spalva labai pakinta jie tampa tamsesni, dažnai net geltonesni. Natūralu, kad pakitus dantų spalvai daugelis pradeda galvoti apie balinimo procedūras, kurios yra gana prabangios ir reikalauja nemažai laiko. Kur kas paprastesnis būdas ilgesnį laiką džiaugtis puikiai atrodančia burnos ertme - burnos higiena.
- 3. Netinkama burnos higiena taip pat sukelia įvairias infekcines ligas. Nuo kyla dantų uždegimas. Gydytojai pastebi tendenciją, kad dantų uždegimas gali būti glaudžiai susijęs su širdies ir net kraujagyslių ligomis. Žinoma, tik dantų uždegimas jų nesukels, tačiau tai gali būti papildoma žmogui kenksminga priemonė.
- 4. Galiausiai, tinkamai atlieka burnos higienos profilaktika padeda paprasčiausiai kur kas geriau jaustis ir labiau pasitikėti savimi. Juk iš netvarkingos burnos labai dažnai juntamas nemalonus kvapas, kuris sukelia psichologinį bei socialinį diskomfortą.
Apsilankymas pas specialistą yra būtinas, tačiau net ir namuose galima tinkamai atlikti burnos higienos darbus. Vaikų burnos higiena ir paauglių burnos higiena yra labai svarbi, kadangi tinkamai atlikta ir paprasčiausiai tinkamai “išmokta” ji gali padėti kuo ilgesnį laiką džiaugtis nuosavais dantimis.
Burnos higienos aparatai ir priemonės
Tinkama burnos higiena reikalauja ir tinkamų priemonių, kurios padeda pasirūpinti savo burnos ertme. Kiekvienas savo namuose privalo turėti:
- • Elektrinį arba ultragarsinį dantų šepetuką.
- • Tinkamą dantų pastą.
- • Dantų siūlą.
- • Burnos skalavimo skystį.
- • Burnos irigatorių.
Visos šios priemonės padės užsitikrinti, kad suaugusio burnos higiena bus atliekama tinkamai. Žinoma, burnos higienos reikmenys turi būti naudojami tinkamai ir reguliariai.
Kaip pagerinti burnos higieną?
Burnos ertmės higiena nėra kažkoks labai ypatingas darbas. Svarbiausia, kad priemonės ir procesas taptų kasdienybės dalimis. Vienam dantų valymui reikia skirti bent jau dešimt minučių. Rekomenduojama valyti dantis du kartus per dieną. Taip pavyks išlaikyti dantis gražius bei sveikus.
- 1. Burnos ertmės higiena prasideda nuo įprasto dantų valymo naudojant šepetuką. Labiausiai rekomenduojami ultragarsiniai bei elektriniai dantų šepetukai, kadangi jie sėkmingai pasiekia net ir sunkiai pasiekiamas vietas. Šios priemonės padės pašalinti didžiausią dalį bakterijų, kurios kaupiasi ant dantų paviršiaus, tarpdančiuose bei ant liežuvio. Visgi, su dantų šepetuku mes pašaliname tik dalį nešvarumų.
- 2. Sekančio žingsnio metu reikalingas dantų siūlas arba specialūs tarpdančių šepetukai, kurie padeda pasiekti net ir sunkiai pasiekimas vietas. Svarbu atsiminti, kad toks kruopštus valymas yra būtinas visiems. Senų žmonių burnos higiena labai dažnai pamirštama. Tai blogai, kadangi net ir protezai bei implantai reikalauja atitinkamos priežiūros. Kitaip greičiau nustos jums tarnauti.
- 3. Išsivalius tarpdančius galiausiai būtina pasinaudoti ir dantų skalavimo skysčių, kuris padeda pašalinti minkštas apnašas likusias burnoje nuo intensyvaus valymo. Dantų priežiūra namuose dažniausiai neatsiejama ir nuo naminių priemonių. Taigi, vietoj pirktinio skalavimo skysčio puikiai tik ir ramunėlių arbata, kuris skirta mažinti uždegimą.
Šie dantukų priežiūros etapai turi būti atliekami reguliariai kiekvieną dieną, o jeigu leidžia galimybės - bent jau du kartus per dieną. Reguliariai atliekama burnos priežiūra namuose padės išvengti sudėtingų burnos ertmės ligų, kurios dažnai daro neigiamą įtaką visam organizmui.
Žinoma, tik tinkamas burnos higienos aparatas padės tinkamai išvalyti dantukus, tad reguliarus jo naudojimas gali padėti džiaugtis sveika ir gražia burnos ertme.
Burnos higienos ypatumai: naminės priemonės
Tinkami reikmenys gali padėti burnos ertmei ilgesnį laiką išlikti gražesnei. Tiesa, pateiksime ir kelis paprastus naminius, buitinius patarimus, kurie jums leis būti labiau patenkintai savo išvaizda. Naminiai burnos higienos būdai suderinti su tinkamomis priemonės leis pamiršti apsilankymus pas stomatologą.
- • Tinkami reikmenys padeda užtikrinti ir gerą dantų priežiūrą. Paprasčiausia dantų šepetukas turi būti keičiamas kas tris mėnesius. Daugelis naudoja kur kas ilgiau, kadangi atrodo, kol visiškai nesusidėvi - tol keisti neverta. Po 3 mėnesių jūsų dantų šepetukas bus mikrobų ir bakterijų saugykla, kuri valant dantis turės daugiau minusų nei privalumų.
- • Štai kūdikio burnos higiena dažniausiai būna sudėtinga, kadangi išvalyti tokio amžiaus vaiko dantukus yra labai sunku. Alternatyva - skalavimo skysčiai. Pirkite natūralius, ekologiškus skysčius. Taip pat puikiai tiks citrina su vandeniu bei ramunėlių arbata. Ypač tuomet, kai auga vaiko dantukai.
- • Visaapimanti burnos higiena apima labai daug skirtingų procesų. Štai reikia ne tik rūpintis dantukus juos valant, tačiau taip pat ir pakoreguoti savo mitybos įpročius, kurie gali gali padėti išsaugoti dantukus. Visi puikiai žinome, kad kuo mažiau saldumynų - tuo dantukai atrodys geriau. Įtraukite į savo racioną daugiau vaisių ir daržovių. Po trumpo laiko pamatysite puikius rezultatus.
- • Grieždami dantimis jūs juos gadinate, tad tokie ir panašūs įpročiai labai kenkia dantims.
- • Burnos higiena nėštumo metu reikalauja papildomo laiko. Siūlome valyti arba bent jau dezinfekuoti dantukus tris kartus per parą. Daugelis nėštukių skundžiasi, kad vaiko nešiojimo metu suprastėja burnos ertmės būklė. Būtinai apie tai pasikalbėkite su savo odontologu. Lygiai taip pat burnos higiena po operacijos dažniausiai reikalauja papildomo dėmesio.
Kuo daugiau dėmesio skirsite savo burnos ertmei - tuo labiau patenkinti rezultatu būsite. Svarbiausia, naudoti kokybiškas priemones. Netinkamas dantų šepetukas, kad ir kiek juo valysite, nebus naudingas.
Burnos irigatoriaus nauda
Burnos irigatorius - prietaisas, kuris rekomenduojamas tiems, kuriems būtina papildoma burnos higiena, kai reikia jai skirti kuo daugiau dėmesio. Tai puikus pasirinkimas asmenims, kurie nešioja breketus, taip pat nuolatos skundžiasi burnos ertmės ligomis, uždegimais. Šis prietaisas padės sumažinti bakterijų dauginimosi intensyvumą ir tuo pačiu užtikrinti kur kas sveikesnę burnos ertmę.
Irigatorius labai efektyviai, greitai išplauna visus burnoje likusius maisto likučius. Taip išvengiama minkštųjų apnašų, kurios vėliau virsta kietosiomis ir yra labai kenksmingos žmogaus dantims. Lygiai taip pat pagyvenusių žmonių burnos higiena reikalauja papildomo laiko. Dantų protezų valymas dažnai sudėtingesnis ir reikalauja daugiau laiko, tad papildoma priemonė galintis padėti pašalinti nešvarumus - būtina.
Dantų priežiūra namuose su irigatoriumi visiškai pranoksta įprastą dantų priežiūrą.
Tai puiki alternatyva tiems, kurie neturi laiko užtektinai lankytis pas specialistą, kuris atlieka profesionalią burnos higieną. Juolab, profesionali burnos higiena gali būti atliekama tik kartą per pusę metu, kadangi per dažnas jos atlikimas taip pat gali būti kenksmingas dantukams. Tokiu atveju irigatorius ir kitos naminės dantų priežiūros priemonės tampa geriausia alternatyva.
Kuo daugiau rūpinsitės savo burnos ertme - tuo labiau ji jums gebės atsidėkoti. Rekomenduojame nepamiršti, kad greta savarankiško rūpinimosi savo burnos ertme taip pat privalu reguliariai lankytis pas odontologą. Apsilankymas pas specialistą yra būtinas kartą per pusę metų. Jeigu tinkamai rūpinsitės savo burnos ertme - apsilankymas bus tik apžiūrai, neteks tvarkyti dantukų.
Atrodyti puikiai, džiuginti aplinkinius savo gražia šypsena ir džiaugti puikia sveikata nėra sudėtinga.