Tinkama burnos higienos priežiūra garantuoja sveikesnius, gražesnius dantis, kurie nekels Jums problemų. Visgi, stomatologai pastebi, kad lietuviai gana prastai rūpinasi savo burnos higiena. Juolab, prastus įpročius perduoda vaikams, kurie gana anksti praranda ne tik pieninius, tačiau ir nuolatinius dantis. Kaip valyti dantis? Tai rimtas klausimas, kadangi išmokus galima užkirsti kelią įvairiausioms ligoms.
Kaip teisingai valyti dantis?
Šios dantų valymo taisyklės tinka tiek suaugusiems, tiek vaikams. Ir tiems, kurie turi natūralius dantis ir tiems, kurie nešioja dirbtinius.Kaip teisingai valyti dantis? Dantų valymo taisyklės:
1. Kiekvienas dantis turi būti valomas individualiai. Tai tikrai vargina rankas. Galbūt todėl taip greitai išpopuliarėjo ultragarsiniai bei elektriniai dantų šepetukai, kurie kiek palengvina valymo darbus.
2. Kiek laiko reikia valytis dantis? Vienas dantukas turėtų būti valomas bent jau 20 sekundžių.
3. Nemirškite, kad dantis valyti reikia ne tik iš išorės, tačiau ir iš vidaus. Reklamose dažniausiai matomas tik paviršinis valymas perduoda netinkamą informaciją, kuri vėliau trukdo išmokti tinkamai valytis dantis. Nesinaudokite reklamomis bandydami suprasti, kaip valyti dantis vaikams.
4. Tarpdančių valymas yra itin atsakingas ir daug dėmesio reikalaujantis darbas. Būtent tarpdančiuose labiausiai ir kaupiasi minkštosios apnašos, kurios vėliau virsta kietosiomis. Tarpdančių valymas bus paprastesnis jeigu naudosite dantų siūlą.
5. Po valymo būtina burną praskalauti skysčiu. Jeigu nenorite jo naudoti – puikiai tiks vanduo su druska arba ramunėlių užpilas, kuris kovoja su bakterijomis bei uždegimu.
Kaip valyti dantis? Kruopščiai, lėtai ir su kokybiškomis priemonėmis. Net ir netinkamas dantų šepetukas gali trukdyti tinkamai išvalyti dantis.
Kiek laiko reikia valyti dantis?
Kaip jau minėjome, vieno danties valymas trunka iki 20 sekundžių. Dažniausiai toks kruopštus valymas atliekamas tik kartą per dieną. Jeigu kartą per dieną valote skubiai – tokiu atveju valyti rekomenduojame bent jau kelias minutes. Kruopščiausias turi būti dantų valymas ryte po valgio, kadangi būtent tuomet dažnai paliekami maisto likučiai virsta apnašomis. Dantų valymas ryte prieš valgį nėra toks būtinas (jeigu valotės ir vakare).Dantų šepetėlis
Kaip valyti dantis? Pirmiausia labai svarbu pasirinkti kokybišką dantų šepetuką. Įvertinkite kietumą, šerelių poziciją bei veikimo mechanizmą. Geriausiai ir efektyviausiai nešvarumus nuo dantų pašalina elektriniai arba ultragarso veikiantys šepetėliai. Įrodyta, kad tradiciniai pašalina net iki 50-ies procentų mažiau apnašų. Juo valant ir dantų valymo taisyklės turėtų būti kiek kitokios, valymas ilgesnis bei intensyvesnis.
Kiek kartų per dieną valytis dantis?
Stomatologai teigia, kad optimaliausias variantas yra du. Tačiau kiekvieno paciento situacija yra individuali, tad reikia pasitarti su gydytoju. Kiek kartų per dieną turi būti valomi dantys pasakys jūsų stomatologas.
Papildomi patarimai
- Burnos higiena namuose yra būtina. Naudokite druską, citrinos sultis arba ramunėlių arbatą. Visi jie dezinfekuoja. Net ir burnos higiena namuose gali užkirsti kelią rimtoms ligoms.
- Kaip valyti dantis tinkamai? Naudokite ne tik pastą ir šepetuką, tačiau ir papildomas priemones.
- Kaip valyti dantis vaikams? Taip pat kaip ir saugusiems. Kruopščiai ir dažnai.