Nugaros skausmas

Nugaros skausmo priežastys

Jeigu Jums reguliariai skauda nugarą – tai gali būti dėl labai įvairių priežasčių. Jeigu skausmas pasitaiko tik kartais ir po tam tikrų aiškių fizinių pakitimų – sunerimti neverta. Paprasčiausiai išgerkite vaistų, prasimankštinkite arba pagulėkite. Laikinus skausmus numalšinti yra paprasta. Problema, kai žmogus nuolatos skundžiasi nemaloniais skausmais, kadangi dažnai nemaloniems pojūčiams panaikinti nepadeda nei vaistai, nei masažai. Tokiu atveju tenka ieškoti kitokių būdų. Tačiau apie viską nuo pat pradžių.

Nugaros skausmo gydymas galimas tik tada, kai tiksliai žinoma, kas sukelia skausmą. Dažniausiai medicinoje išskiriamos šios skausmo sukėlėjo priežastys:

 1. 1.    Diskų išvaržos, kurios gali susidaryti dėl labai skirtingų priežasčių ir kankinti labai skirtingo amžiaus asmenis.
 2. 2.    Dėl raumenų patempimo, kuris pasitaiko ne tik didelio fizinio aktyvumo metu, tačiau ir ilgą laiką praleidžiant toje pačioje darbo pozicijoje.
 3. 3.    Netaisyklinga padėtis: tiek stuburo, tiek kojų – gali būti ir intensyvaus skausmo priežastis. Tokios problemos, kaip nevienodo ilgumo kojos, sąnarių problemos ir netinkama avalynė – ne tik estetikos, tačiau ir sveikatos problemų priežastis.
 4. 4.    Stuburo kanalo susiaurėjimas labai dažnai sukelia ir nemalonius nugaros skausmus.
 5. 5.    Pasitaiko atvejų, kai žmogus turi įgimtą stuburo patologiją. Tačiau tokiu atveju problemos sprendimas apgalvojamas jau vaikystėje.
 6. 6.    Nemalonius skausmus gali sukelti net ir pilvo organų problemos, kaip kad tulžies ligos, ginekologinės problemos ir panašiai. Nieko keisto, kad norint panaikinti nemalonius nugaros skausmus teks aplankyti labai daug skirtingų gydytojų.
 7. 7.    Nugaros skausmas galimas ir dėl labai įvairių onkologinių susirgimų. Dažniausiai juos lydi ir kiti simptomai, tad reikia žiūrėti visą skausmų spektrą ir lyginti skirtingus simptomus.
 8. 8.    Menstruacijų metu moterys labai dažnai jaučia nemalonius skausmus. Tuomet dažniausiai kankina skausmas nugaros apačioje, kuris pereina į pilvą.
 9. 9.    Nugaros maudžiantis skausmas gali kankinti ir nėščias moteris.

Kad ir kokios skirtingos priežastys lemia nugaros skausmus, deja, didžioji dalis yra visiškai neaiški arba sunku priskirti simptomus kuriai nors konkrečiai ligai. Žinoma, kai nugaros skausmas pasitaiko retai – tokiu atveju nesunku pasakyti nuo ko tiksliai jis kilo. Tačiau lėtinės ligos kyla dėl pačių įvairiausių kompleksinių ligų. Net ir psichologinės problemos gali sukelti nugaros skausmą, tad siekiant jį panaikinti labai dažnai tenka keisti gyvenimo būdą.

Nugaros skausmo simptomai

Kalbėti apie nugaros skausmo simptomus atrodo labai keista, kadangi pats pavadinimas „nugaros skausmas“ išduoda, kuri vieta yra dirginama. Visgi, nugaros skausmo blokada dažniausiai pasireiškia kartu su kitais nemaloniais simptomais. Nors jaučiams didesnis diskomfortas, tačiau toks kelių šaltinių skausmo darinys leidžia paprasčiau nuspėti, kokia liga kankina.

 •      Kartu su nugaros skausmu pasitaiko ir tuštinimosi problemų: vidurių užkietėjimas arba suskystėjimas.
 •      Dažnai juntamas ir nemalonus juosmens skausmas (ypač dažnai mėnesinių metu).
 •      Greta „eina“ ir strėnų skausmas.
 •      Pasitaiko ir šlapimo nelaikymo problemų.
 •      Nugaros skausmas pereinantis į kojas – vienas dažniausiai pasitaikančių skausmų.
 •      Dažniausiai pastebima kiek pakrypusi laikysena.
 •      Kartu su nugaros skausmu dažnai pasireiškia ir nemalonus kaklo skausmas.
 •      Po pogulio labai dažnai sustingusi nugara bei kaklas.

Žinoma, gali būti ir daugiau simptomų, kurie pasireiškia kartu su nugaros skausmu. Kaip jau minėjome, tai padeda identifikuoti problemą, tad ne visada blogas reiškinys.

Medicininis gydymas

Jeigu Jus dažnai kankina nugaros skausmas – verta pasirodyti gydytojui, kadangi jo darbas įvertinti ir pabandyti surasti priežastis. Kaip jau minėjome, lėtinio skausmo priežastis diagnozuojama gana retai, tačiau apskritai apsilankyti pas gydytoją verta. Galbūt jis galės rekomenduoti vaistus, kurie sumažins dirginimą ir diskomfortą.

Jeigu ūmus skausmas trunka iki 6 savaičių, taigi, kiek ilgiau nei mėnesį, tokiu atveju dažniausiai pacientui rekomenduojama pakeisti gyvenimo būdą ir kiek daugiau sportuoti. Taip pat skiriami nesteroidiniai vaistai, kurie palaiduoja raumenis, taip pat vaistai nuo uždegimo bei tie, kurie padeda sumažinti nemalonų skausmą. Žinoma, greta to net ir gydytojai rekomenduoja įvairias atsilaidavimo praktikas ir netradicinės medicinos būdus, kuriuos aptarsime žemiau.

Jeigu nemalonius skausmus pacientas skundžiasi daugiau nei 12 savaičių – tokiu atveju gydytojai ieško universalaus būdo, galinčio padėti kiek sumažinti nemalonų dirginimą ir padėti pacientui atrasti tinkamiausią atsipalaidavimo būdą. Nors taip pat dažnai skiriami labai įvairūs vaistai, tačiau dažniausiai būna atlikti tam tikrus pratimus, mankštą, kuri padeda stiprinti nugaros raumenis ir tuo pačiu juos tvirtinti. Taip pat gali būti paskiriama judesio korekcija, kurios metu koreguojamas iškrypęs stuburas.

Nepaisant to, kad nugaros skausmo malšinimas gali būti labai įvairus, tačiau kiekvienas pacientas turi atrasti jam priimtiną gydymosi būdą. Dažniausiai lėtiniai nugaros skausmai kankina visą gyvenimą, tad teks paprasčiausiai su tuo susitaikyti ir surasti priimtiniausią gyvenimo būdą.

Nugaros skausmo gydymas namuose

Jeigu nenorite visą likusį gyvenimą gerti vaistų – tokiu atveju reikia išbandyti kelis skirtingus nugaros skausmo mažinimo būdus ir pasirinkti tą, kuris Jums tinka labiausiai. Kaip jau minėjome, nugaros skausmo priežastys yra labai skirtingos, tad jas atradę paprasčiau rasite ir sprendimą. Visgi, daugelis patarimų susiję su sveika gyvensena, tad kuo daugiau jų komplektuosite – tuo sveikesni būsite.

RAUMENŲ ATSIPALAIDAVIMAS. Skausmas nugaros apačioje pranyks visiškai ir arba bent jau taps kur kas mažesnis tokiu atveju, jeigu išmoksite atsilaiduoti ir kiek pailsinti raumenis. Žmonės žino būtent jiems tinkančius atsipalaidavimo būdus, tad kažkuris turėtų tikti ir Jums:

 1.    • Nugaros šildymas.
 2.    • Masažas.
 3.    • Ramus gulėjimas ir muzikos klausymasis.

Raskite sau labiausiai tinkamą atsipalaidavimo būdą, kuris ne tik sumažins skausmą, tačiau ir padės pailsėti. Tiesa, šildymas turėtų būti atliekamas su specialia technika, kadangi dažnai iš to didelio noro panaikinti skausmus žmonės prie skausmingų vietų deda labai karštas pūsles ir taip sukelia dar daugiau skausmo.

TAISYKLINGA LAIKYSENA. Jeigu Jums nuolatos skauda nugarą – tokiu atveju būtinai įvertinkite savo laikyseną. Gali būti, kad ji kiek sukrypusi, todėl ir kyla nuolatiniai skausmai. Tiesa, siūlome nepamiršti to, kad reikia ne tik taisyklingai vaikščioti arba stovėti, tačiau taip pat ir sėdėti. Nuolatinis darbas prie kompiuterio vis jaunesniems žmonėms sukelia lėtinius nugaros skausmus. Kartu su jais dažniausiai pasireiškia ir nemalonus kaklo skausmas. Kaklo ir nugaros skausmo mažinimas tam kartui gali būti naudojant šildymo metodiką, tačiau apskritai reikia sėdėti kuo tiesiau ir per daug neįtempti kaklo.

Kad darbas būtų kokybiškas - labai svarbu įsirengti ergonomišką darbo vietą. Tinkamo aukščio monitorius bei kėdė – pirmieji žingsniai.

NEPATOGI MAŠINOS SĖDYNĖ. Ne tik vairuotojai, tačiau ir gana dažnai mašinoje sėdintys asmenys skundžiasi nemaloniais skausmais. Dažniausiai kylantis nugaros skausmas viršuje kankina todėl, kad pasirinkta mašinos sėdynė yra netinkamai aukščio ir apskritai gana netinkamoje pozicijoje.

TINKAMO ČIUŽINIO PASIRINKIMAS. Nugaros skausmas gulint arba ryte atsikėlus gali kankinti ir todėl, kad Jūsų čiužinys yra prastas ir paprasčiausiai netinka Jūsų nugarai. Ieškodami tinkamiausio čiužinio turėtumėte pasitarti su pardavėjais. Jie gali patarti, koks Jums tinka labiausiai. Juk čiužinio pasirinkimas turėtų būti atliekamas įvertinus ir žmogaus svorį bei panašius kriterijus.

VIRŠSVORIS IR NUGAROS SKAUSMAS. Per didelis svoris sukelia daug problemų ir nugaros skausmas yra vienas iš jų. Nuo per didelio svorio dažniausiai labai apsunkinami raumenys bei sąnariai, kurie turi kiekvieną dieną nešioti gana didelį svorį. Numetę kilogramų pamatysite, kad išsprendė ir nugaros, ir kojos skausmo problemos. Juolab, pagerės širdies veikla ir kraujotaka.

KASDIENINIS JUDĖJIMAS. Ką daryti kai skauda nugaros apačią ar kitą vietą? Kuo daugiau judėti. Nuolatinis fizinis aktyvumas gali padėti pagerinti Jūsų savijautą ir padėti išspręsti nemalonius skausmus. Nebūtina aktyviai sportuoti, kad būtų matomas rezultatas. Dažniausiai užtenka karto ar dviejų per savaitę, kad pajustumėte kur kas mažesnį nemalonų skausmą.

SPECIALI ĮRANGA. Nugaros skausmas menčių srityje atrodo gana probleminė vieta, kadangi ją mankštinti – sudėtinga. Tokiu atveju į pagalbą atskuba specialūs masažuokliai, šildytuvai ir panašiai. Šiuo metu technikos pasirinkimas toks platus, jog kiekvienas ras tokią įrangą, kuri jam labiausiai tinka.

Specialiai nugaros skausmui malšinti sukurta įranga skirta probleminių vietų sprendimui, skausmo mažinimui ir net problemos židinio mažinimui. Net ir didžiausios problemos taps kiek lengvesnės pasirinkus tinkamą skausmo malšinimo priemonę. Svarbiausia šildyti ir masažus atlikti reguliariai. Tai padeda pagerinti ne tik nugaros, tačiau viso organizmo savijauta.

SPECIFINIS SKAUSMAS. Nugaros skausmas nėštumo metu, menstruacijų metu ir panašiai turėtų būti malšinamas ne medikamentinis, tačiau šildymo terapijomis. Vėlgi, tam puikiausiai tiks speciali įranga, kurios naudojimas labai paprastas, o efektyvumas pajuntamas per trumpą laiką. Svarbiausia, kad tokios atsipalaidavimo priemonės reikalingos ir turėtų būti naudojamos ne tik skausmo metu, tačiau bet kada, kai norite kiek atpalaiduoti raumenis.

Negydomas skausmas – pavojus

Į lėtines ligas ne visi žiūri vienodai atsakingai ir kai kurie žmonės galvoja, kad skausmas yra likusio gyvenimo dalis. Nekentėkite, kadangi net ir pats didžiausias skausmas gali būti kiek mažesnis arba net visiškai išnykti pasirinkus tinkamą ir labiausiai Jums derantį gydymo metodą.

Negydomas nugaros skausmas gali virsti kur kas rimtesnėmis problemomis. Netaisyklinga laikysena gali dar labiau padidėti, stuburas bus dar labiau apkrautas, o kojos silps. Ilgainiui tai gali būti net kojų ar viso kūno paralyžiaus priežastis.

Jeigu Jūsų nugaros skausmas yra lydimas žemiau išskirtų simptomų ir visi jie gana ūmus bei tęsiasi ilgą laiko tarpą – būtinai sunerimkite.

 •      • Galūnių nutirpimas (ypač kai nutirpimas jaučiamas žemiau kelio arba alkūnės).
 •      • Jeigu neseniai patyrėte kažkokią traumą ir nuo to suaktyvėjo skausmas.
 •      • Jeigu pakilo labai aukštai kūno temperatūra.
 •      • Jeigu naktimis jus kankina labai dideli skausmai.
 •      • Jeigu staiga pradėjo labai kristi svoris.
 •      • Jeigu juntate labai didelį skausmą net ir itin menkų judesių metu.
Visi šie papildomi simptomai gali būti kur kas rimtesnės ligos pranašai. Pirmiausia kreipkitės į gydytoją, o paskui ieškokite Jums labiausiai tinkamo gydymo metodo, kuris leis pamiršti nemalonius ir kankinančius nugaros skausmus.
Mini elektrostimuliatorius - TENS aparatas Hydas

Skirtas elektros srovės impulsais per odą veikti nervų galūnes ir taip malšinti įvairių kūno vietų ūmius bei lėtinius skausmus.

19,99 € 24,99 € -20%
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius Hydas - 2 kanalai / 4 elektrodai

Lėtiniam ir ūmiam skausmui kaklo, nugaros srityse, galūnėse ar sąnariuose malšinti. Saugu ir veiksminga. 16 programų, 10 intensyvumo lygių.

39,99 € 49,99 € -20%
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius Hydas - 4 kanalai / 8 elektrodai

Lėtiniam ir ūmiam skausmui kaklo, nugaros srityse, galūnėse ar sąnariuose malšinti. 8 elektrodai, 30 programų, 10 intensyvumo lygių. Veikia su baterijomis arba iš elektros tinklo.

89,99 € 119,99 € -25%
Rekomenduojame
Skausmo malšinimo (TENS) pieštukas Pain Gone

Elektrinius impulsus siunčiantis prietaisas skausmui malšinti. Vos 1 minutės stimuliavimas gali padėti atsikratyti varginančio chroniško skausmo.

27,99 € 39,99 € -30%
TENS/EMS elektrostimuliatorius VITAMMY Ice

TENS/EMS elektrostimuliacijos aparatas VITAMMY Ice yra efektyvi masažo, raumenų stimuliacijos (EMS), nervų stimuliacijos (TENS), akupresūros ir akupunktūros priemonė.

18,39 € 22,99 € -20%
Šildantis TENS/EMS elektrostimuliatorius HubDIC MB-400

Malšinti raumenų maudimus, skausmus, neuralgiją, nuraminti ir atgaivinti pavargusius, pažeistus, maudžiančius raumenis, gerinti kraujo apytaką.

76,69 € 95,86 € -20%
TENS/EMS elektrostimuliatorius HubDIC NEM-100

Mažina lėtinio skausmo, sustingimo, tirpimo simptomus, veiksminga ūmaus skausmo atveju. Veiksmingos masažo programos nugarai, sąnariams, petims, rankoms arba kojoms.

47,20 € 59,00 € -20%
Nugaros ir kaklo šildytuvas Beurer HK58

Išskirtinės formos nugaros ir kaklo šildytuvas. Itin švelnus, malonus odai, orui pralaidus apvalkalas.

42,00 €
TENS/EMS elektrostimuliatorius Beurer EM80

Skausmo sumažinimas, fizinės būklės stiprinimas, atpalaidavimas, raumenų regeneracija ir kova su nuovargiu. Beurer veikia atgamindamas paties kūno impulsus per elektrodus, kurie skleidžia tuos impulsus oda iki nervų ir raumenų skaidulų.

99,00 €
TENS elektrostimuliatorius OMRON E3

Veiksmingas skausmo mažinimas, specialios programos įvairioms kūno sritims, galima pasirinkti intensyvumą, plaunami ilgalaikio naudojimo padai – gali būti naudojami iki 150 kartų, lengva naudoti.

62,80 € 78,50 € -20%
TENS elektrostimuliatorius Saneo TENS

2 kanalų / 4 elektrodų elektrostimuliatorius Saneo TENS - tai aukštos kokybės medicininis terapinis prietaisas skirtas įvairiam skausmui malšinti.

79,95 €
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius I-TECH Mio-Care Fitness

2 kanalų elektrostimuliatorius 4 arba 8 elektrodų viename. Net 55 programos - estetinės, sporto, reabilitacijos ir skausmo malšinimo procedūros. Pakraunamas akumuliatorius.

127,20 € 159,00 € -20%
Rekomenduojame
TENS/NEMS elektrostimuliatorius I-TECH Mio-Care PRO

2 kanalų elektrostimuliatorius su galimybe naudoti 4 arba 8 elektrodus. Skausmui malšinti, raumenims stimuliuoti ir grožio puoselėjimui. Pakraunamas akumuliatorius.

159,20 € 199,00 € -20%
Rekomenduojame
TENS elektrostimuliatorius I-TECH Mio-Care TENS

2 kanalų elektrostimuliatorius su galimybe naudoti 4 arba 8 elektrodus. 20 skausmo malšinimo programų. Pakraunamas akumuliatorius.

92,00 € 115,00 € -20%
Rekomenduojame
TENS ir jonoforezės elektrostimuliatorius I-TECH Mio-Ionotens

2 kanalų TENS ir jonoforezės elektrostimuliatorius rekomenduojamas naudoti reabilitacijos ir funkcijų atkūrimo tikslais, bei įvairių ligų gydymui.

159,20 € 199,00 € -20%
TENS/EMS elektrostimuliatorius Hydas su padų aplikatoriais

Kompaktiškas 2 kanalų / 4 elektrodų elektrostimuliatorius skirtas lėtiniam ir ūmiam nugaros, galvos, sąnarių skausmui malšinti bei stimuliuoti raumenis ir pėdas.

67,99 € 79,99 € -15%
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax Duo

Du viename: skausmo malšinimas (TENS) ir raumenų stimuliavimas (EMS). 2 kanalų elektrostimuliatorius yra efektyvus prietaisas, tinkantis ir vyresnio amžiaus žmonėms dėka savo paprasto valdymo. Vokiška kokybė.

39,90 € 57,00 € -30%
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax SuperDuo Plus

Išskirtinai daug aplikatorių komplekte: net 6 geliniai elektrodų padukai, 1 juosmens diržas ir 1 rankos diržas su integruotais elektrodais. Dvi atlikemos terapijos: skausmo malšinimas (TENS) ir raumenų stimuliavimas (EMS).

83,30 € 119,00 € -30%
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax Duo Comfort

Turi įmontuotą akumuliatorių, kuris gali būti įkraunamas tiek iš 220V tinklo, tiek ir USB lizdo. Skirtas malšinti chroniškus, lėtinius bei ūmius skausmus, o taip pat stimuliuoti ir treniruoti raumenis.

59,93 € 79,90 € -25%