Rankos skausmas: priežastys, malšinimas


Rankos skausmas – antrojo skausmo rūšis pagal dažnumą po nugaros skausmų. Dažnumas ir intensyvumas rodo, kad vis daugiau žmonių susiduria su nemaloniais rankų skausmais, kuriuos gali sukelti labai daug įvairiausių ligų. Rankos skausmas dažniausiai yra tik kitos ligos simptomas, tad norint rasti priežastį būtina kreiptis į gydytoją, kuris pasiūlys tinkamiausią gydymo būdą. Tiesa, nemalonus rankų raumenų skausmas gali būti sumažinamas naudojant masažuoklius, elektrostimuliatorius bei šildykles.

Rankų skausmo priežastys

Rankų skausmas gali būti labai įvairus. Dažnai pacientai net nejaučia, kad jiems skauda rankas, kadangi visas dirginimo epicentras susikoncentruoja ties stuburu. Dažniausiai pasitaikančios skausmo rūšys yra:
  • • Rankos skausmas nuo peties.
  • • Rankos skausmas nuo peties iki alkūnės.
  • • Rankos dilbio skausmas.
  • • Rankos skausmas nuo alkūnės iki riešo.
  • • Dažnai juntamas visos rankos arba kurios nors vietos tirpimas.
Rankos skausmas ir tirpimas gali kilti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Į gydytojus dažniausiai kreipiasi pacientai, kuri dirba sunkų fizinį darbą, nešioja sunkiu nešulius. Nuo to dažniausiai juntamas nemalonus rankų raumenų skausmas. 

Dažna priežastis – rankos išnirimas, tačiau jį pastebėti yra kur kas paprasčiau. Išnirus rankai kuo skubiau kreipkitės į gydytoją. 

Problema, kad vis daugiau naujų žmonių skundžiasi rankų tirpimu bei nemaloniais skausmais. Gydytojai tikina, kad sėdimas darbas kenkia žmogaus stuburui ir rankoms lygiai taip pat kaip ir fizinis darbas, tad sėdimą darbą dirbantys asmenys privalo bent minimaliai judėti, užsiimti fizine veikla.

Rankų skausmo malšinimas

Dėl bet kokio pobūdžio rankų skausmo būtina kreiptis į gydytoją. Įvertinęs priežastį jis pasiūlys ir geriausias gydymo alternatyvas. Visgi, kiekvienas namuose taip pat gali pridėti prie rankų skausmo mažinimo. Jeigu Jums skauda rankų raumenis – nuo skausmo padeda šilti kompresai. Puikiai tinka specialios šildyklės, kurių intensyvumą galima reguliuoti. Sąnarių skausmas taip pat dažnai gydomas įvairiausiais masažuokliais.

Kaip numalšinti rankos skausmą? Įvertinkite savo organizmo būklę bei poreikius. Jeigu jus kankina sausgyslių patempimas – leiskite rankai pasiilsėti, nedirbkite, nejudinkite jos bent kelias dienas.

Nekentėkite skausmo. Rankų skausmas gali sukelti kur kas rimtesnes ligas, tad jeigu skausmas kankina ne vieną ir ne dvi dienas – būtinai kreipkitės į gydytojus.
Mini elektrostimuliatorius - TENS aparatas Hydas

Skirtas elektros srovės impulsais per odą veikti nervų galūnes ir taip malšinti įvairių kūno vietų ūmius bei lėtinius skausmus.

19,99 € 24,99 € -20%
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius Hydas - 2 kanalai / 4 elektrodai

Lėtiniam ir ūmiam skausmui kaklo, nugaros srityse, galūnėse ar sąnariuose malšinti. Saugu ir veiksminga. 16 programų, 10 intensyvumo lygių.

39,99 € 49,99 € -20%
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius Hydas - 4 kanalai / 8 elektrodai

Lėtiniam ir ūmiam skausmui kaklo, nugaros srityse, galūnėse ar sąnariuose malšinti. 8 elektrodai, 30 programų, 10 intensyvumo lygių. Veikia su baterijomis arba iš elektros tinklo.

89,99 € 119,99 € -25%
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius Medisana TDP

TENS/EMS elektrostimuliatorius MEDISANA TDP turi net 4 skirtingas veikimo programas: akupunktūrą, stimuliavimą elektros impulsais, gilų stimuliavimą elektros impulsais, raumenų stimuliavimą.

52,55 € 77,28 € -32%
Rankinis masažuoklis su natūralaus plaušo kempinėle Medisana HM 840 (oranžinis)

Patogus rankinis masažuoklis su natūralaus pluošto kempinėle MEDISANA HM 840 - vibraciniu principu veikiantis aparatas su nuimamu ir plaunamu masažo padu. Prietaiso padas pagamintas iš natūralios plaušinės bei pasižymi atsparumu vandeniui, todėl yra patogu naudoti duše ar vonioje.

6,78 € 16,94 € -60%
Rekomenduojame
Skausmo malšinimo (TENS) pieštukas Pain Gone

Elektrinius impulsus siunčiantis prietaisas skausmui malšinti. Vos 1 minutės stimuliavimas gali padėti atsikratyti varginančio chroniško skausmo.

27,99 € 39,99 € -30%
TENS/EMS elektrostimuliatorius VITAMMY Ice

TENS/EMS elektrostimuliacijos aparatas VITAMMY Ice yra efektyvi masažo, raumenų stimuliacijos (EMS), nervų stimuliacijos (TENS), akupresūros ir akupunktūros priemonė.

20,93 € 29,90 € -30%
TENS/EMS elektrostimuliatorius OMRON E4 Professional

TENS/EMS elektrostimuliatorius OMRON E4 Professional - tai skausmo malšinimui, kraujotakos gerinimui bei raumenų stimuliacijai skirtas vieno kanalo bei dviejų elektrodų elektrostimuliatorius.

71,61 € 93,00 € -23%
Šildantis TENS/EMS elektrostimuliatorius HubDIC MB-400

Malšinti raumenų maudimus, skausmus, neuralgiją, nuraminti ir atgaivinti pavargusius, pažeistus, maudžiančius raumenis, gerinti kraujo apytaką.

76,69 € 95,86 € -20%
TENS/EMS elektrostimuliatorius HubDIC NEM-100

Mažina lėtinio skausmo, sustingimo, tirpimo simptomus, veiksminga ūmaus skausmo atveju. Veiksmingos masažo programos nugarai, sąnariams, petims, rankoms arba kojoms.

47,20 € 59,00 € -20%
Daugiafunkcinis šildytuvas Beurer HK55

Lengvai užsideda ant pilvo, nugaros ir sąnarių. Suvyniojus galima naudoti kaklui. Malonus odai, orui pralaidus apvalkalas.

42,00 € 46,67 € -10%
TENS/EMS elektrostimuliatorius Beurer EM80

Skausmo sumažinimas, fizinės būklės stiprinimas, atpalaidavimas, raumenų regeneracija ir kova su nuovargiu. Beurer veikia atgamindamas paties kūno impulsus per elektrodus, kurie skleidžia tuos impulsus oda iki nervų ir raumenų skaidulų.

99,00 €
Rankinis masažuoklis Beurer MG21

Infraraudonųjų spindulių rankinis masažuoklis raminančiam ir atpalaiduojančiam masažui. 3 keičiami masažiniai antgaliai, 2 intensyvumo lygiai.

22,00 €
Rankinis masažuoklis Beurer MG70

Infraraudonųjų spindulių masažuoklis Beurer yra skirtas suaktyvinti kraujotaką ir pagerinti savijautą. Jei po sunkios darbo dienos Jums skauda nugarą, pečius ar kurią nors kitą kūno vietą, šis masažuoklis kaip tik Jums.

50,00 €
TENS elektrostimuliatorius OMRON E3

Veiksmingas skausmo mažinimas, specialios programos įvairioms kūno sritims, galima pasirinkti intensyvumą, plaunami ilgalaikio naudojimo padai – gali būti naudojami iki 150 kartų, lengva naudoti.

65,54 € 77,10 € -15%
TENS elektrostimuliatorius Saneo TENS

2 kanalų / 4 elektrodų elektrostimuliatorius Saneo TENS - tai aukštos kokybės medicininis terapinis prietaisas skirtas įvairiam skausmui malšinti.

79,95 €
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius I-TECH Mio-Care Fitness

2 kanalų elektrostimuliatorius 4 arba 8 elektrodų viename. Net 55 programos - estetinės, sporto, reabilitacijos ir skausmo malšinimo procedūros. Pakraunamas akumuliatorius.

135,20 € 169,00 € -20%
Rekomenduojame
TENS/NEMS elektrostimuliatorius I-TECH Mio-Care PRO

2 kanalų elektrostimuliatorius su galimybe naudoti 4 arba 8 elektrodus. Skausmui malšinti, raumenims stimuliuoti ir grožio puoselėjimui. Pakraunamas akumuliatorius.

159,20 € 199,00 € -20%
Rekomenduojame
TENS elektrostimuliatorius I-TECH Mio-Care TENS

2 kanalų elektrostimuliatorius su galimybe naudoti 4 arba 8 elektrodus. 20 skausmo malšinimo programų. Pakraunamas akumuliatorius.

95,20 € 119,00 € -20%
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius I-TECH Smart Tens

2 kanalų TENS/EMS elektrostimuliatorius skirtas skausmo malšinimui ir raumenų stimuliavimui. 6 skausmo malšinimo, 5 raumenų stimuliavimo ir 2 asmeninės programos.

71,20 € 89,00 € -20%
Rekomenduojame
TENS ir jonoforezės elektrostimuliatorius I-TECH Mio-Ionotens

2 kanalų TENS ir jonoforezės elektrostimuliatorius rekomenduojamas naudoti reabilitacijos ir funkcijų atkūrimo tikslais, bei įvairių ligų gydymui.

159,20 € 199,00 € -20%
TENS elektrostimuliatorius Hydas - 1 kanalas / 2 elektrodai

Lėtiniam ir ūmiam skausmui kaklo, nugaros srityse, galūnėse ar sąnariuose malšinti. 8 elektrodai, 5 programos, 10 intensyvumo lygių.

29,99 €
Daugiafunkcinis elektrostimuliatorius Globus Genesy 600

4 kanalų elektrostimuliatorius, siūlantis net 4 srovių rūšis ir daugybę programų, skirtų skausmo malšinimui, reabilitacijai bei bendram kūno profilaktikos gerinimui.

531,00 € 590,00 € -10%
Specializuotas elektrostimuliatorius bėgikams Globus Runner Pro

Pritaikytas stimuliuoti bėgiojančių žmonių raumenyną, o asmeninio trenerio režimo dėka galima patiems programuoti stimuliatorių bei keisti nustatymus pagal savo asmeninius poreikius.

331,50 € 390,00 € -15%
Specializuotas elektrostimuliatorius dviratininkams Globus Cycling Pro

Puikiai tinkamas reabilitacijai, atstato pavargusius raumenis, padeda stiprinti raumenyną ir didinti ištvermę, puikiai tiks ir plento, ir kalnų dviratininkams.

331,50 € 390,00 € -15%
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius Globus Duo TENS

Inovatyvus, aukštos kokybės, 2 kanalų skaitmeninis TENS/EMS elektrostimuliatorius, skirtas skausmo sukeltam diskomfortui šalinti, skausmui mažinti, sveikatos gerinimui ir fitnesui, kūno formų tobulinimui.

99,00 € 119,00 €
Specializuotas elektrostimuliatorius sportininkams Globus The Winner

Aukštos kokybės, 4 kanalų elektrostimuliatorius, skirtas profesionaliam naudotojui. Net 234 skirtingos programos, pritaikytas profesionaliems sportininkams, siekiantiems stebėti bei gerinti treniruočių rezultatus bei ieškantiems universalumo.

594,15 € 699,00 € -15%
TENS/EMS elektrostimuliatorius Hydas su padų aplikatoriais

Kompaktiškas 2 kanalų / 4 elektrodų elektrostimuliatorius skirtas lėtiniam ir ūmiam nugaros, galvos, sąnarių skausmui malšinti bei stimuliuoti raumenis ir pėdas.

67,99 € 79,99 € -15%
TENS/EMS elektrostimuliatorius Hydas

2 kanalų / 4 elektrodų elektrostimuliatorius skirtas lėtiniam ir ūmiam nugaros, galvos, sąnarių skausmui malšinti bei raumenų stimuliacijai atlikti.

42,49 € 49,99 € -15%
TENS/EMS elektrostimuliatorius Medisana BT 850

TENS/EMS elektrostimuliatorius MEDISANA BT 850 skirtas malšinti visų rūšių skausmus, raumenų stiprinimui bei ilgalaikei terapijai. Elektrostimuliatorius valdomas telefonu.

49,64 € 68,00 € -27%
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax Duo

Du viename: skausmo malšinimas (TENS) ir raumenų stimuliavimas (EMS). 2 kanalų elektrostimuliatorius yra efektyvus prietaisas, tinkantis ir vyresnio amžiaus žmonėms dėka savo paprasto valdymo. Vokiška kokybė.

47,92 € 59,90 € -20%
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax SuperDuo Plus

Išskirtinai daug aplikatorių komplekte: net 6 geliniai elektrodų padukai, 1 juosmens diržas ir 1 rankos diržas su integruotais elektrodais. Dvi atlikemos terapijos: skausmo malšinimas (TENS) ir raumenų stimuliavimas (EMS).

95,20 € 119,00 € -20%
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax Duo Comfort

Turi įmontuotą akumuliatorių, kuris gali būti įkraunamas tiek iš 220V tinklo, tiek ir USB lizdo. Skirtas malšinti chroniškus, lėtinius bei ūmius skausmus, o taip pat stimuliuoti ir treniruoti raumenis.

63,92 € 79,90 € -20%
Universalus rankinis masažuoklis Lanaform Body Tapping

Universalus rankinis masažuoklis Lanaform Body Tapping atlieka atpalaiduojantį ir stimuliuojantį masažą. Prietaisas turi 2 lygių intensyvumą ir 3 skirtingus antgalius (apvalus, smailėjantis ir grublėtas).

39,00 €