Jei ketinate stimuliuoti šoninius, vidinius, tarpinius plačiuosius raumenis (Musculus Vastus), elektrodus dėstykite iš šonų tose vietose, kur prasideda raumuo; distalinius elektrodus dėstykite virš kvadricepso.
Nuotraukoje pavaizduota bendra kvadricepso elektrostimuliacijos programa, tinkama taikyti nuolat. Priklausomai nuo individualios reabilitacijos programos ar praktikuojamos sporto šakos, elektrodų padukai gali būti išdėstyti keliais skirtingais būdais.
Treniruočių eigą ir pobūdį nusako keli skirtingi faktoriai: pasiruošimas (gali būti bendras, skirtas konkrečiai sporto šakai ar varžyboms), fizinė būklė, esamos traumos ar sužeidimai ir t.t. .
Pulsavimo ilgis ir dažnis gali būti laisvai koreguojamas, kad procedūra Jus tenkintų visų vykdomų elektrostimuliacijos programų metu.
KETURGALVIS ŠLAUNIES RAUMUO (KVADRICEPSAS)
Kvadricepsas yra sudarytas iš keturių raumenų: Tiesusis šlaunies raumuo (Rectus Femoris), Šoninis platusis raumuo (Vastus Lateralis (Externus)), Vidinis platusis raumuo (Vastus Medialis (Internus)), Tarpinis platusis raumuo (Vastus Intermedius). Plėsdamiesi, šie raumenis tiesina sulenktą kelio sąnarį.
Tai itin galinga raumenų grupė, svarbi tiek statiškam, tiek dinamiškam judėjimui; ji užtikrina, kad keliai nesilankstys, kai stovime, taip pat prailgina kelio sąnarį, kad galėtume vaikščioti, bėgti ar šokinėti. Šie raumenys yra labai svarbūs ne tik sportuojant, bet ir įprastam judėjimui kasdien, nes stabilizuoja kelio sąnarį. Ilgalaikiai kvadricepso sužeidimai sukelia raumenų masės praradimą ir neigiamai veikia kelio sąnarį. Raumenų elastingumas apsaugo sąnarį, tad bet koks jų silpnėjimas veda prie raumenų atrofijos.
Pilvo bei šlaunų raumenys turi būti nuolat treniruojami bei išlikti puikios būklės, ypač jei yra praktikuojamos tokios sporto šakos, kaip šuoliai į tolį, ciklinės ir aciklinės sporto šakos, pasipriešinimo ir greičio reikalaujančios sporto šakos.