Kūdikio temperatūra pakilo, ką daryti?

Kūdikiui temperatūra gali pakilti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Mažieji yra kur kas jautresni aplinkos dirgiklis ir tuo pačiu jų imuninė sistema yra silpnesnė. Visgi, nebūtina pergyventi. Pirmiausia pabandykite temperatūrą sumažinti pats.

Ar būtina „numušti“ temperatūrą?

Jeigu kūdikis karščiuoja, tai rodo, kad organizmas kovoja su tam tikromis reakcijomis, kurios jam neatrodo tinkamos. Dažniausiai pakilusi temperatūra padeda panaikinti virusus ir vaikui greičiau pasveikti. Žinoma, tai kelia diskomfortą, tad nori ją sumažinti, kad tik vaikas pasijaustų geriau.

Aukšta temperatūra, kuri viršija 38 laipsnis, rodo, kad kova sėkminga. Bent jau turtų būti, kadangi daugelis virusų paprasčiausiai neapkenčia didesnės temperatūros nei 38 laipsniai ir gali būti, kad tiek pakilusi temperatūra greitai kris, kadangi visai bus paprasčiausiai nugalėti ir organizmas vėl galės ilsėtis.

Termometrai kūdikiams dažniausiai matuojami bekontakčiu būdu, kadangi tai padeda pamatyti realų rezultatą. Taigi, jeigu vaikas jaučiasi gerai – tokiu atveju nereikia bandyti net ir numušti temperatūros. Visgi, jeigu kūdikio temperatūra užkilusi ir jis atrodo irzlus verkia – tokiu atveju reikia bandyti pačią temperatūrą sumažinti. Dažniausiai naudojamas paracetamolis, tačiau naudinga pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jūsų vaiko pediatras puikiai žino vaikučio organizmą, tad tuo pačiu gali patarti, kokie vaistukai jam labiausiai tinka. Dažniausiai vaikui temperatūra be priežasties nekyla. Svarbu surasti dirgiklį ir tinkamai jį panaikinti.

Pakilusi kūdikių temperatūra: papildomas dėmesys vaikui

Didelė kūdikio temperatūra malšinama ne tik vaistukais, tačiau ir papildomomis priemonėmis, kurios gali padėti tinkamai panaikinti karštį. Termometras kūdikiui padės sužinoti realią organizmo reakciją ir kuo ji aršesnė – tuo dėmesio vaikui skirti reikia daugiau.

  • Jeigu kūdikiui pakilo temperatūra – tokiu atveju labai svarbu, kad jis gautų kuo daugiau skysčių. Nuo dehidratacijos vaikas pradės jaustis dar blogiau, gali net dar labiau pakilti temperatūra.
  • Jeigu vaikas jau valgo, tokiu atveju jam reikia duoti kuo lengviau virškinamo maisto. Valgymas sergant labai svarbus, kadangi jis padeda organizmui greičiau atsigauti.
  • Jeigu vaikas gali ir nori – tokiu atveju leiskite jam pasivaikščioti, tegul kuo daugiau juda, gal net ir žaidžia. Tokiu atveju jis geriau jausis.
  • Jeigu vaikas yra užsikrėtęs virusu – tokiu atveju labai svarbu kuo daugiau dėmesio skirti aplinkai: plaukite patalynę, valykite žaislus, vedinkite kambarį... Labai svarbu, kad virusai būtų išvaryti iš namų ir kiti šeimos nariai jais neapsikrėstų.

Kada kviesti gydytoją?

Jeigu po poros dienų temperatūra nepasidarė mažesnė – tokiu atveju labai svarbu kreiptis į gydytoją, kad jis įvertintų būklę. Žinoma, jeigu jaučiatės naramiai, kadangi kūdikiui temperatūra yra labai grėsminga – kreipkitės ir anksčiau. Visada galite išsikviesti greitąją pagalbą, kad joje dirbantys profesionaliai apžiūrėtų vaiką.

Kaip kūdikiui matuoti temperatūrą?

Kūdikiui temperatūrą pamatuoti yra kiek sudėtingiau nei suaugusiui žmogui. Būtent todėl dažniausiai pasirenkami bekontakčiai termometrai, kurie pridedami, pavyzdžiui, prie ausies ir parodo tikslius rezultatus. Jie matuoja labai greitai ir tiksliai, tad kūdikis nepradės judėti ir taip nesugadins matavimo. Svarbiausia matuoti neutralios temperatūros patalpoje: kad nebūtų nei per karštą, nei per šaltą. Tuo pačiu, negalima matuoti jeigu vaikas ką tik gėrė karštą gėrimą arba gulėjo karštoje vonelėje. Tokiu atveju rezultatai nebus tikslūs.

Užsisakius internetu kartu su termometru gausite ir išsamią instrukciją, kaip juo naudotis. Detaliai skaitykite, kad visus žingsnelius atliktumėte taip, kaip parašyta. Temperatūros matavimas yra kur kas sudėtingesnis darbas. Neužtenka tik įdėti termometrą į pažastį. Reikia įvertinti aplinkos faktorius. Taip pat, tinkamai įstatyti įrankį.

Jeigu vaikui pakilo temperatūrą – imkitės priemonių ir efektyviai reaguokite.