Termometrų rūšys
Biomed termometrai be gyvsidabrio yra dviejų skirtingų rūšių:
- • Elektroniniai termometrai.
- • Infraraudonųjų spindulių termometrai.
Abu tipai pasižymi ypač paprastu naudojimu ir garsiniu signalu, kuris išduoda, jog temperatūra jau pamatuota. Indraraudonųjų spindulių bekontaktis termometras puikiai tinka vaikams ir kūdikiams, kurie dažniausiai negeba ramiai išgulėti, kol temperatūra bus pamatuota. Juolab, tokio tipo termometras suteikia galimybę matuoti temperatūrą per ausį, o šis būdas yra labai geras, kadangi padeda tiksliai nustatyti esamą organizmo temperatūrą.
Nepamirškite, kad pasirinkus labiausiai Jums tinkamą rūšį taip pat naudinga plačiau pasidomėti gamintojais. Biomed.lt siūlo pasaulyje puikiai pripažįstamų gamintojų gaminius, kurie nepalieka abejingų ir padeda pasiekti tikslius rezultatus.
Pasirinkdami žinomo gamintojo produkciją galite būti ramūs, kad rezultatai bus tikslūs ir termemetre matomi skaičiai bus realūs. Tai labai svarbu tokiu atveju kai svarstote, ar jau laikas gerti vaistus ar palaukti, kol organizmas pats pradės kovoti su virusais, kurie kelia diskomfortą.
Tinkamas termometro naudojimas
Termometrai be gyvsidarbio ne tik saugūs, tačiau ir labai paprastai naudojami. Žinoma, naudojimo instrukcija skiriasi priklausomai nuo to, kurioje vietoje bus matuojame temperatūra. Daugelis renkasi pažastį, kadangi toks matavimas yra paprastas ir nesukelia jokio diskomforto. Visgi, medikai tikina, kad tai vieta, kur matuojant galime gauti didžiausią paklaidą. Medicinos termometras turėtų būti naudojamas vidiniam organizmo matavimui. Alternatyva – elektrinis termometras. Tačiau ir tokiu atveju geriau matuoti kirkšnyje arba burnoje, kadangi rezultatas bus tikslesnis nei kad per pažastį.
Norėdami kuo tiksliau pamatuoti temperatūrą taip pat turite susirasti tokią vietą, kuri nebūtų nei per daug karšta, nei joje vyrautų skersvėjis. Paprasčiausiai sirgdami žmonės labai dažnai artinasi link radiatorių, kadangi prie jų paprasčiausiai šilčiau, o kai temperatūra yra didelė – dažnai krečia šaltis. Visgi, tokiu atveju nepavyks pamatuoti tiksliai kūno temperatūros. Žinoma, nebent tokiu atveju, jeigu matuosite organizmo viduje.
Termometrai be gyvsidabrio neparodys realių rezultatų ir tokiu atveju, jeigu kūnas bus matuojamas po didelio fizinio aktyvumo. Suprantama, kad jis tada bus įšilęs ir tuo pačiu skaičius kur kas didesnis nei realiai yra. Taigi, labai svarbu bent dešimt minučių pabūti ramioje pozicijoje ir tik tada matuoti. Norėdami pamatyti realų rezultatą taip pat privalote kuo ilgesnį laiką laikyti termometrą pažastyje. Taip dažnai buvo kalbama apie gyvsidabrio turinčius termometrus ir šiuo metu daugelis galvoja, kad elektroniniai termometrai labai tiksliai parodys temperatūrą. Naudojimas paprastas, tačiau naudinga pašildyti pažastį, kad pavyktų gauti tikslius rezultatus. Taip pat laikyti termometrą pažastyje, burnoje arba kitoje vietoje reikia bent jau dešimt minučių. Elektroniniai termometrai dažniausiai pradeda pypsėti jau po poros minučių, tad daugelis žmonių skuba žiūrėti, kokia yra jų kūno temperatūra. Visgi, dažniausiai tokiu atveju nepavyks pamatyti realaus rezultatą. Naudojimas nesudėtingas, tačiau kantrybės šiuo atveju šiek tiek reikia. Geriau palaikykite ilgiau, kad užtvirtintumėte termometro rezultatus.
Svarbu nepamiršti, kad vaiko ir suaugusio žmogaus kūno temperatūros normos skiriasi, kad jeigu kūdikio temperatūra siekia net 37 laipsnius ir daugiau – nereikia pergyventi. Paprasčiausiai su metais ji normalizuosis ir pasieks tą normą, kuri yra įprasta suaugusiam žmogui.
Termometras yra tas prietaisas, kuris privalo būti kiekvieno asmens vaistų spintelėje. Tiksliai žinodami savo kūno temperatūrą galime padaryti labai daug išvadų. Aiškiausia – kad kai ji yra per didelė arba per maža, tai rodo, kad mūsų organizmas yra kažkaip nepatenkintas ir kovoja su virusais. Užsisakykite termometrą internetu, kadangi palaukus akcijos kaina gali kristi per pusę. Prieš naudojimą būtinai perskaitykite instrukciją, kad teisingas termometro naudojimas būtų įprotis.