Arnikos tepalas: savybės, vartojimas ir galimybės

Arnikos tepalas: gydomosios savybės

Kalninės arnikos tepalas pasižymi daugeliu gydomųjų savybių. Reguliariai atliekami įvairiausi tyrimai, kurie padeda atrasti dar daugiau šios vaistažolės gydomųjų savybių ir jas patobulinus pritaikyti kasdieniniam naudojimui.

Arnikos tepalas  gydo šias ligas:

  • Sumušimai, patempimai ir kitos panašios traumos išnyks labai greitai. Svarbiausia reguliariai tepti problemines ir skaudamas vietas.
  • Jeigu jaučiate intensyvų krūvį – šis tepalas visada turi būti Jūsų rankinėje. Tai puiku pagalbinė priemonė aktyviai sportuojantiems bei dirbantiems fizinį darbą. Tai puiki priemonė ne tik reguliariam skausmo mažinimui, tačiau ir laikinoms traumoms.
  • Jeigu sergate dermatitu – tokiu atveju probleminės oro niežėjimas bei paraudimas gali būti mažinamas reguliariai vartojant šį tepalą. Dažniausiai jau po savaitė pavyksta pamatyti pirmuosius sveikstančios odos rezultatus. Dažniausiai po mėnesio oda visiškai susitvarko, atrodo puikiai, visiškai pagyja. Didelis privalumas, kad šis tepalas nesausina odos, priešingai.
  • Kalninės arnikos tepalas yra naudojamas ir aknei bei kito pobūdžio spuogams gydyti. Šiuo atveju naudinga pasitarti su savo dermatologu, kad jis įvertinęs Jūsų poros būklę galėtų patarti, ar šis tepalas yra tinkamas. Tiesa, kadangi jis yra visiškai natūralus, ekologiškas – dažniausiai rekomenduojamas kaip būtina priemonė galinti padėti sumažinti odos spuoguotumą. Tuo pačiu padeda išlaikyti jos drėgmę bei puikią išvaizdą. Kalninės arnikos ekstraktas įeina į probleminės veido odos priežiūros priemonių sudėtį, nes pasižymi odą skaistinančiomis sąvybėmis.
  • Kalninės arnikos tepalas taip pat naudojamas ir kraujosrūvų mažinimui.
  • Įvairiausios sąnarių ligos dažniausiai būna lydimos ne tik rankų arba kojų patikimu, tačiau taip pat ir didelių skausmų, kuriuos galima sumažinti naudojant tepalą. Vėlgi, svarbiausia reguliarus naudojimas, jeigu skausmas jus kankina dažniau. Kitu atveju nelaukite, kol skausmas labai išplis. Kuo greičiau reaguokite į nemalonius dirgiklius ir patepkite tepalu.
  • Kai kurie tikina, kad šis vaistas yra labai puiki priemonė nuo nemigos. Tiesa, tepalą rekomenduojama tepti ne greta pakaušio ar kitos veido vietos, tačiau ant kojų. Sakoma, kad tai padeda labai atsipalaiduoti ir žmogus kur kas ramiau užmiega, dažnai dingsta dirginimas, stresas.

Šio tepalo kaina atperka visus privalumus. O ir pats tepaliukas gana pigus, tad įvertinus kiek Jums kainuoja įvariusi vaistai skirti raumenų skausmo mažimui arba probleminės odos gydymui – vienas tepalas gali padėti susitvarkyti su daugeliu skirtingų ligų. Svarbiausia pirkti kokybišką ir natūralų tepalą, kurio veikimas bus įrodytas mediciniškai, o ir pats etapas bus patikrintas dermatologų.

Tepalo vartojimo formos

Dažniausiai be pertraukų tepalą rekomenduojama maksimaliai vartoti iki dviejų savaičių. Jeigu per tą laiko tarpą nepajutote, kad raumenis skauda vis mažiau ir apskritai jausena vis geresnė – tokiu atveju rekomenduojame kreiptis į gydytojus, kadangi problema gali būti kur kas rimtesnė ir jai gali reikėti kur kas intensyvesnio gydymo.

Jeigu reguliariai tepant vaistu jaučiate galvos svaigimą, taip pat suaktyvėjusį širdis plakimą ir kitokį panašų diskomfortą – rekomenduojame pasitarti su mediku ir tuo pačiu nutraukti vartojimą. Pati vaistažolė yra gana stipri, tad pasitaiko labai retų atvejų, kai organizmas ją atmeta.

Ar visada galima vartoti arnikos tepalą?

Kaip jau minėjome, tepalas kai kuriais atvejais gali būti ne visai tinkamas, kadangi paprasčiausiai organizmas jo nepriima. Tačiau tokie atvejai pasitaiko labai retai ir jeigu taip jaučiatės – būtina pasitarti su mediku, kad jis įvertinęs jūsų organizmo problemą galėtų pasiūlyti kitus gydymo būdus, kurie būtų efektyvūs ir veiksmingi.

Papildomai arnikos tepalas nerekomenduojamas tokiu atveju, jeigu:

  1. Jeigu jį nori vartoti nėščia pacientė. Pas arnikos tepalas turi medžiagų, kurios veikia žmogaus organizmą labai panašiai kaip ir hormonai. Vėlgi, tai nereiškia, kad tepalo nėščios tikrai negali vartoti, tačiau būtina pasitarti su gydytoju, kad jis įvertintų indikacijas ir patartų, koks kiekis yra saugus ir kaip reaguoti, jeigu pasitepus pajutote nemalonus pojūčius.
  2. Šis tepalas negali būti tepamas ant atvirų žaizdų. Ši taisyklė yra labai griežta ir jos yra būtina laikytis. Pirmiausia svarbu žaizdą dezinfekuoti. O jeigu jaučiate nemalonų dirginimą – vartokite skausmo malšinimo būdus, kurie yra pateikti tabletėmis, o ne tepaliuku. Atviroms žaizdoms negalima vartoti jokio tepalo, nebent gydytojas nurodė kitaip.
  3. Tai yra tepalo formos vaistas, tad jis jokiu būdu negali būti vartojamas kaip vaistas vidiniam vartojimui. Svarbiausia vartoti mažais kiekiais ir stebėti organizmo pokyčius ir tuo pačiu fiksuoti kaip vaistas. Jokiu būdu negalima vartoti vaistų į vidų. Jeigu taip gavosi – kuo skubiau keliaukite pas medikus, kad jie išvalytų skrandį.
  4. Dar kartą paminėsime, kad ilgalaikis šio vaisto vartojimas taip pat nėra labai rekomenduojamas. Geriausia – per savaitę. Jeigu iki to laiko nedingo skausmai – tokiu atveju būtina kreiptis į gydytojus.
  5. Tepalą saugokite nuo vaikų, kad jie savavališkai nevartojantiems žalingo vaisto.

Nors arnika tepalas yra homeopatinis, tačiau ir jis gali netikti organizmui. Visada naudinga pasitarti su gydytoju arba atlikti alerginį testą. Kuomet norite pradėti reguliariai vartoti šį tepalą – paprasčiausiai užtepkite nedidelį kiekį ant tos vietos, kur skauda, ir stebėkite organizmo reakcija.

Vietoj brangių vaistų rinkitės homeopatinius, patikrintus ir patvirtinus gydymo metodus.