Žemo dažnio ir aukšto intensyvumo PEMF terapiją atlieka prietaisas, kuris skleidžia elektromagnetinius laukus, pacientui perduodamus per solenoidus.
Solenoidas gali būti suvyniotos varinės vielos pavidalu, kiek panašiu į spyruoklę. Išilgai laido paleidžiama silpna elektros srovė, sukurianti magnetinį lauką, kurio jėgos linijos sudaro teigiamą (NORTH) ir neigiamą (SOUTH) laukus.
Terapinėje veikloje, loops‘ai (kilpelės) yra išlyginamos, o solenoidas padaromas plokščiu, kad tiesiogiai liestųsi su ta kūno dalimi, kurią reikia gydyti, išskiriant tik cilindrinius solenoidus, kada pacientas pats yra aplikatoriaus viduje.
Fizinė solenoidų forma skiriasi, priklausomai nuo gamintojo. Jie gali būti apskritimo, stačiakampės arba cilindro formos. Solenoidus galima naudoti atskirai arba sujungti į diržą. Geriausia forma, visgi – cilindras, mat ji leidžia optimaliai panaudoti magnetinį lauką.
Nepriklausomai nuo jų formos, svarbu, kad solenoidai galėtų generuoti tinkamo intensyvumo ir dažnio magnetinį lauką.
Tačiau kam tai tinka?
Kiekvienas PEMF terapijos prietaisas turi būti aprūpintas medicininiu sertifikatu, kuris įrodo teisinį tinkamumą. Tai yra labai svarbūs standartai ir normos, kurie saugo paciento sveikatą ir rūpinasi saugumu.
Visada prašykite gamintojo medicininės pažymos ir deklaracijos, kad įtaisas buvo pagamintas pagal Europoje įteisintus standartus, kurių jie privalo laikytis.
Tiek žemo, tiek aukšto dažnio PEMF terapijos prietaisų skleidžiamas magnetinis laukas matuojamas Gausais.
Klinikiniai tyrimai parodė, kad magnetiniai laukai efektyvūs net ir būdami labai žemo intensyvumo (nuo 5 iki 300 Gausų). Tačiau nėra jokio tiesioginio ryšio tarp intensyvumo ir gydymo trukmės. Tai reiškia, kad mes negalima teigti, jog padidinus magnetinio lauko stiprį, galima sutrumpinti gydymo laiką žemiau to, kurio fiziologiškai reikalauja kūnas.
Vienas aspektas, kurį pastebėjo visi tyrimai, yra tas, kad PEMF terapijos seansus reikia tęsti labai ilgą laiką (45-90 dienų arba net 120-180 dienų, jeigu kaulai vėluoja suaugti) bei kartoti kelis kartus per dieną, bent dvi valandas.
Žemo dažnio, aukšto intensyvumo PEMF terapijos efektyvumą patvirtina įvairūs klinikiniai tyrimai (žr. bibliografijos sekciją), kurie įrodo, kad žemo dažnio pulsuojantys magnetiniai laukai yra itin tinkami ligų, kurios paveikia kaulinį audinį, gydymui:
Taip pat verta paminėti, kad įrodymai tvirtina, jog jie tinka ir raumenų bei skeleto bėdoms gydyti. Tarp jų:
Šaltinis: https://www.itechmedicaldivision.com/en/training/low-frequency-and-high-intensity-pemf-therapy/