Instrumentinė fizinė terapija yra paremta šilumos, lazerinės šviesos, elektros srovių, elektromagnetinių bangų, ultragarso ir kitų priemonių naudojimu gydant įvairias ligas ir raumenis pažeidžiant ligas arba būkles.
PEMF terapija yra viena iš fizinių priemonių, naudojamų fizinėje terapijoje, fizioterapijos lauke.
Kitos priemonės yra: elektroterapija, ultragarsas, lazerinė terapija, diatermija ir termoterapija.
PEMF terapija atliekama su elektrinio prietaiso (instrumentas) pagalba. Jis gali skleisti elektromagnetinius laukus, pacientui perduodamus ergonomiškais aplikatoriais, kurie vadinami solenoidais. Šie aplikatoriai apvynioja specifines raumenų ir kaulų sritis, kurios susijusios su terapija.
Yra du pagrindiniai magnetinių laukų, kuriuos sukuria elektrinės grandinės, skleidimo būdai:
Kadangi ląstelės yra gyvi organizmai, jie „apdovanoti“ energija. Ląstelės membrana leidžia perduoti maistines medžiagas dėka elektrinio potencialo skirtumo tarp vidinių ir išorinių membranos sienelių. Šis skirtumas gali svyruoti nuo -70mV iki -90mV (širdies ląstelėms net iki -120mV).
Kada ląstelės suserga dėl infekcijos, traumos ar kitų priežasčių, jos netenka dalies energijos įkrovos. Potencialo skirtumas sumažėja (esant -50 mV ląstelė išsikrauna, o esant -40mV prasideda rimtos bėdos) ir taip sustoja medžiagų apykaita tarp ląstelių išorės ir vidaus. Tai pagreitina jų senėjimą. PEMF terapijos tikslas būtent ir yra atkurti tą potencialo skirtumą, ypač – repoliarizuoti ląstelės struktūrą tam, kad būtų atkurta fiziologinė ląstelės pusiausvyra, o ji pati – suaktyvinta.
Štai dėl ko mes dažnai minime ląstelių biostimuliaciją.
Dažniausiai terapijoje jos taikomos, jeigu sergama arba susiduriama su:
Kada renkatės PEMF terapijos prietaisą, kaip ir bet kuriuo kitu atveju, įsitikinkite, kad įsigytas prietaisas turi autentišką medicininį pažymėjimą.
Paprašykite gamintojo CE atitikties deklaracijos ir gamintojo CE sertifikato kopijos.
Šaltinis: https://www.itechmedicaldivision.com/en/training/pemf-therapy-instrumental-physical-therapy/