PEMF terapija ir instrumentinė fizinė terapija

Magnetinės terapijos aparatas I-TECH MAG-700

Žemo dažnio ir aukšto intensyvumo impulsinio elektromagnetinio lauko terapijos aparatas: 7 nustatytos programos, 3 laisvai pasirenkamos programos ir automatinė programa.

217,00 € 310,00 € -30%
Magnetinės terapijos aparatas I-TECH MAG-1000

Aukšto dažnio ir mažo intensyvumo impulsinio elektromagnetinio lauko terapijos aparatas skirtas sausgyslių uždegimams, flebitui, išialgijai, disko išvaržai ir funkciniam atsigavimui po traumų ar sumušimų.

160,30 € 229,00 € -30%
Magnetinės terapijos aparatas I-TECH ORTHOMAG

Žemo dažnio impulsinio elektromagnetinio lauko terapijos prietaisas su ličio jonų baterija ir lanksčiu aplikatoriumi, kad terapinių seansų metu išliktumėte mobilūs ir aktyvūs dienos darbuose.

209,30 € 299,00 € -30%
Magnetinės terapijos aparatas I-TECH MAG-2000

2 kanalų žemo dažnio ir aukšto intensyvumo impulsinio elektromagnetinio lauko terapijos aparatas skirtas įvairioms patalogijoms gydyti, atkurti funkcinę būklę ir reabilituotis po patirtų traumų.

300,30 € 429,00 € -30%
Magnetinės terapijos aparatas I-TECH MAG-2000 PLUS

Aukšto našumo ir lengvai naudojamas impulsinių elektromagnetinių laukų prietaisas, siūlantis jau nustatytas bei laisvai vartotojo nustatomas programas, kuriose galite nustatyti terapijos trukmę, magnetinio lauko intensyvumą ir dažnį.

448,00 € 640,00 € -30%
Reabilitacinės fizinės terapijos srityje galima naudoti technikas, kuriose taikomos fizinės arba instrumentinės priemonės (elektromedicininiai įtaisai) tam, kad padėtų stimuliutoi laikysenos arba motorinius refleksus bei griaučių raumenų funkcijas.

Instrumentinė fizinė terapija yra paremta šilumos, lazerinės šviesos, elektros srovių, elektromagnetinių bangų, ultragarso ir kitų priemonių naudojimu gydant įvairias ligas ir raumenis pažeidžiant ligas arba būkles.

PEMF terapija yra viena iš fizinių priemonių, naudojamų fizinėje terapijoje, fizioterapijos lauke.

Kitos priemonės yra: elektroterapija, ultragarsas, lazerinė terapija, diatermija ir termoterapija.

PEMF terapija atliekama su elektrinio prietaiso (instrumentas) pagalba. Jis gali skleisti elektromagnetinius laukus, pacientui perduodamus ergonomiškais aplikatoriais, kurie vadinami solenoidais. Šie aplikatoriai apvynioja specifines raumenų ir kaulų sritis, kurios susijusios su terapija.

Yra du pagrindiniai magnetinių laukų, kuriuos sukuria elektrinės grandinės, skleidimo būdai:

1. Žemo dažnio ir aukšto intensyvumo PEMF terapija, matuojama Gausais (G)

2. Aukšto dažnio ir žemo intensyvumo PEMF terapija, matuojama milivatais (mW)

Abu būdai gamina pulsuojančius elektromagnetinius laukus (PEMF). Tai yra elektromagnetiniai laukai todėl, kad juos sukuria elektros srovė, kuri generuoja pulsuojančią srovę, skleidžiama su kontroliuojamo dažnio pagalba. PEMF terapija veikia ląsteliniu lygmeniu ir atstato energijos balansą ląstelėje.

Kadangi ląstelės yra gyvi organizmai, jie „apdovanoti“ energija. Ląstelės membrana leidžia perduoti maistines medžiagas dėka elektrinio potencialo skirtumo tarp vidinių ir išorinių membranos sienelių. Šis skirtumas gali svyruoti nuo -70mV iki -90mV (širdies ląstelėms net iki -120mV).

Kada ląstelės suserga dėl infekcijos, traumos ar kitų priežasčių, jos netenka dalies energijos įkrovos. Potencialo skirtumas sumažėja (esant -50 mV ląstelė išsikrauna, o esant -40mV prasideda rimtos bėdos) ir taip sustoja medžiagų apykaita tarp ląstelių išorės ir vidaus. Tai pagreitina jų senėjimą. PEMF terapijos tikslas būtent ir yra atkurti tą potencialo skirtumą, ypač – repoliarizuoti ląstelės struktūrą tam, kad būtų atkurta fiziologinė ląstelės pusiausvyra, o ji pati – suaktyvinta.

Štai dėl ko mes dažnai minime ląstelių biostimuliaciją.

Dažniausiai terapijoje jos taikomos, jeigu sergama arba susiduriama su:

1. Osteoporoze

2. Lūžiais

3. Cervikalgija

4. Patempimais

5. Raumenų kontraktūromis

6. Juosmens skausmais

7. Osteonekrozė

8. Artrozė / artritas

9. Vėluojantis kaulų susijungimas

10. Algodistrofija

11. Epikondilitas / epitroclea

12. Raumenų skausmai

13. Reumatas


Kada renkatės PEMF terapijos prietaisą, kaip ir bet kuriuo kitu atveju, įsitikinkite, kad įsigytas prietaisas turi autentišką medicininį pažymėjimą.

Paprašykite gamintojo CE atitikties deklaracijos ir gamintojo CE sertifikato kopijos.


Šaltinis: https://www.itechmedicaldivision.com/en/training/pemf-therapy-instrumental-physical-therapy/