Elektrostimuliacinių treniruočių nauda

Elektrostimuliacijos taikymas turi keletą naudų, kurios susijungia į vieną, tačiau įspūdingą galutinį rezultatą.

Žemiau rasite visa naudas, kurias galima pasiekti naudojant elektrostimuliatorių:

1) Visų pirma, elektrostimuliatorių galima naudoti bet kuriuo paros metu, atliekant bet kokius kitus veiksmus. Tai puikus privalumas, kadangi jis leidžia sportininkui taupyti laiką ir tobulinti kitus techninius bei taktinius savo treniruočių aspektus.

2) Elektrostimuliacija didina treniruojamos raumenų grupės jėgą bei augina raumenų masę. Abu rezultatai yra įmanomi, nes naudojami aukšti dažniai, „perstimuliuojantys“ raumenys. Tiesą sakant, didinat intensyvumą įdarbintumėte dar daugiau raumeninių skaidulų ir sukeltumėte hipertrofiją.

3) Izometrinės mankštos metu yra minimali rizika susižaloti raiščius, sausgysles ar kaulus. Kadangi raumuo yra labai atsparus audinys, galintis pakelti net pakankamai ilgalaikes perkrovas ir nepatirti traumas, todėl dėmesio sutelkimas į raumenį ir sąnarių, sausgyslių bei raiščių neįtraukimas nesukelia pavojaus pastariesiems bei leidžia pastangas sutelkti į jėgos bei ištvermės didinimą. Galiausiai verta paminėti, kad pagerinus raumenų tonusą, masę bei jėgą, jie patirs mažesnę galimos traumos fizinio aktyvumo metu, riziką.

Izometrinė mankšta yra tokio tipo pratimas, kurio metu raumens ilgis bei sąnario kampas nekinta, nors susitraukimo jėga ryškiai išauga. Galūnė, kurią veikia susitraukimai, nejuda, tačiau raumuo dirba. Tai naudinga tada, kai norite treniruoti tuos raumenis, kurių sąnariai patyrė sužalojimus (menisko bei kryžminio raiščio pažeidimai yra bene dažniausios situacijos).

4) Mankšta su elektrostimuliatoriumi leidžia didinti raumenų jėgą per laiką tam, kad be jokio skausmo padidėtų stimuliacijos krūvis ir intensyvumas. Tai veda prie adaptacijos prie pastangų ir raumenų nuovargio mažinimo.

Maža paslaptis: kada prasideda stimuliatoriaus sukelti susitraukimai, savanoriškas raumens sutraukimas padidina proprioceptinį aktyvumą ir sumažina elektrinio impulso, keliaujančio per raumenį, pojūtį. Maksimalus komfortas ir geresni rezultatai!

Tačiau kas yra proprioceptinis aktyvumas?

Kai kas tai galėtų apibūdinti, kaip šeštąjį raumenų pojūtį arba jų atmintį. Tai yra tam tikra raumenų savybė pažinti poziciją erdvėje ir suteikti kūnui pusiausvyrą. Propriocepcijos galima išmokti: elektriniai impulsai, prasidedantys nuo raumenų ir pasiekiantys smegenis didina jų „komunikacinius pajėgumus“, jeigu juos palydi valingi raumens sutraukimai. Smegenys tokiu atveju greičiau mokysis „panaudoti“ mankštos metu elektrostimuliacijos paveiktus raumenų audinius.

5) Sumažėja širdies ir kraujagyslių nuovargis. Daugybė sportininkų nori padidinti savo aerobinę ištvermę, nesukeliant širdies ritmo. Kasdienės jėgos treniruotės stiprina širdies sieneles. Būtent tai yra sportininkų, kurie siekia tobulinti aerobinius sugebėjimus, riba. Bėgikai ir dviratininkai įrodė, kad sportavimas sporto salėje su svoriais veda prie hipertrofijos ir (minimalaus), bet pastebimo kraujotakos intensyvumo sumažėjimo. Be abejo tai yra nepageidaujamas poveikis visiems sportininkams, kurie siekia aukštumų ištvermės sporte. Su elektrostimuliacijos pagalba įmanoma pasiekti didelius krūvius bei pritaikyti įvairią raumenų jėgą, tačiau be jokio kraujagyslių sistemos streso bei įtampos.

6) Pagerėjusi kapiliarų difuzija ir kraujagyslių tonusas. Žemo dažnio elektrostimuliacija, įrodyta, kad pagerina kraujotaką tam tikroje zonoje. Taip pat įrodyta, kad fiziologinis prisitaikymas yra nuolatinis, tad raumenų atsakas į raudonąsias, tiek baltąsias raumenų skaidulas pagerėja.

Šalia šių naudų, yra ir kitų, mažesnių, tarp kurių:

1) Raumenų elastingumo padidėjimas

2) Skausmo mažinimas

3) Atsigavimo bei poilsiui reikalingo laiko sutrumpėjimas

4) Gijimo laiko sutrumpėjimas

5) Fiziologinio bei fizinio nuovargio ir traumos rizikos sumažėjimas

Apibūdinti privalumai turėtų būti pakankama motyvacija atletams bei jų treneriams, kurie niekad nėra naudoję elektrostimuliatoriaus, jį išbandyti ir įtraukti į savo treniruočių programas.

Šaltinis: https://www.itechmedicaldivision.com/en/training/benefits-of-electro-stimulation-training/
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius Hydas - 2 kanalai / 4 elektrodai

Lėtiniam ir ūmiam skausmui kaklo, nugaros srityse, galūnėse ar sąnariuose malšinti. Saugu ir veiksminga. 16 programų, 10 intensyvumo lygių.

39,99 € 49,99 € -20%
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius Hydas - 4 kanalai / 8 elektrodai

Lėtiniam ir ūmiam skausmui kaklo, nugaros srityse, galūnėse ar sąnariuose malšinti. 8 elektrodai, 30 programų, 10 intensyvumo lygių. Veikia su baterijomis arba iš elektros tinklo.

89,99 € 119,99 € -25%
Šildantis TENS/EMS elektrostimuliatorius HubDIC MB-400

Malšinti raumenų maudimus, skausmus, neuralgiją, nuraminti ir atgaivinti pavargusius, pažeistus, maudžiančius raumenis, gerinti kraujo apytaką.

76,69 € 95,86 € -20%
TENS/EMS elektrostimuliatorius HubDIC NEM-100

Mažina lėtinio skausmo, sustingimo, tirpimo simptomus, veiksminga ūmaus skausmo atveju. Veiksmingos masažo programos nugarai, sąnariams, petims, rankoms arba kojoms.

47,20 € 59,00 € -20%
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius I-TECH Mio-Care Fitness

2 kanalų elektrostimuliatorius 4 arba 8 elektrodų viename. Net 55 programos - estetinės, sporto, reabilitacijos ir skausmo malšinimo procedūros. Pakraunamas akumuliatorius.

127,20 € 159,00 € -20%
Rekomenduojame
TENS/NEMS elektrostimuliatorius I-TECH Mio-Care PRO

2 kanalų elektrostimuliatorius su galimybe naudoti 4 arba 8 elektrodus. Skausmui malšinti, raumenims stimuliuoti ir grožio puoselėjimui. Pakraunamas akumuliatorius.

159,20 € 199,00 € -20%
Raumenų elektrostimuliatorius Tecnovita BT-BELT

Eefektyviai stiprina pilvo preso bei kitų kūno sričių raumenis. Specialus BEAUTY režimas leidžia pajusti limfodrenažo efektą bei gydyti celiulitą. Gerina kraujotaką.

79,20 € 99,00 € -20%
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax Duo

Du viename: skausmo malšinimas (TENS) ir raumenų stimuliavimas (EMS). 2 kanalų elektrostimuliatorius yra efektyvus prietaisas, tinkantis ir vyresnio amžiaus žmonėms dėka savo paprasto valdymo. Vokiška kokybė.

39,90 € 57,00 € -30%
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax SuperDuo Plus

Išskirtinai daug aplikatorių komplekte: net 6 geliniai elektrodų padukai, 1 juosmens diržas ir 1 rankos diržas su integruotais elektrodais. Dvi atlikemos terapijos: skausmo malšinimas (TENS) ir raumenų stimuliavimas (EMS).

83,30 € 119,00 € -30%
Rekomenduojame
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax Duo Comfort

Turi įmontuotą akumuliatorių, kuris gali būti įkraunamas tiek iš 220V tinklo, tiek ir USB lizdo. Skirtas malšinti chroniškus, lėtinius bei ūmius skausmus, o taip pat stimuliuoti ir treniruoti raumenis.

59,93 € 79,90 € -25%
Rekomenduojame
EMS sėdmenų elektrostimuliatorius ProRelax Cool-Fit Hips Trainer

Skirtas sėdmenų raumenų stimuliavimui, treniravimui, stangrinimui ir ryškinimui. Ikraunamas ir belaidis, jokių laidų, nevaržomi judesiai. 

31,92 € 39,90 € -20%