Termometro rūšis
- Bekontaktis. Matuoja ne tik kūno, bet ir skysčių, daiktų temperatūrą. Matavimas trunka vos kelias sekundes. Nereikia kontakto su oda ar daiktu.
- Infraraudonųjų spindulių. Temperatūra matuojama kaktos zonoje arba ausyje. Matavimas irgi trunka kelias sekundes.
- Skaitmeninis. Temperatūra matuojama ilgiau, nei aukščiau paminėtų variantų. Galima matuoti temperatūrą pažastyje, burnoje, tiesiojoje žarnoje.
Kur matuojama temperatūra?
Paminėjus termometrų rūšis matyti, kad temperatūrą galima matuoti neprilietus termometro prie kaktos, taip pat pažastyje, ausyje, burnoje ar išangėje. Dėl patogumo itin dažnas pasirinkimas yra bekontakčiai termometrai, temperatūrą matuojantys nesant kontakto. Juos ypač pamėgę šeimos, turinčios mažų vaikų, mat temperatūrą galima pamatuoti ir vaikui žaidžiant, miegant. Greitai ir patogiai temperatūra matuojama ir ausyje.Skaitmeniniai termometrai matuoja burnoje, pažastyje ar tiesiojoje žarnoje, tam reikia daugiau laiko ir pabūti ramybės būsenoje, kas kalbant apie matavimą vaikui jau bus sudėtingiau, o kartais tikras iššūkis.
Tikslumas
Labai pats svarbiausias parametras, kadangi atitinka kertinę termometro paskirtį – matuoti temperatūrą. O tas matavimas turi būti maksimaliai tikslus, kad termometras atliktų savo funkciją. Taigi geriausi termometrai turi žemiausią matavimo paklaidą. Pavyzdžiui, mūsų pasiūloje galite rinktis termometrus, kurių žmogaus temperatūros matavimo tikslumas siekia +/- 0,1–0,2 laipsnius.
Matavimo sparta
Svarstant, koks geriausias termometras, reikšmingas ir šis rodiklis, ypač tada, kai temperatūra matuojama vaikams, kurie kantrybe nepasižymi. Prioritetą teikite kuo operatyviau matuojantiems termometrams. Mūsų asortimente rasite ir tokių, kuriems temperatūrai išmatuoti prireiks vos sekundės.
Matavimo diapazonas
Kūno temperatūros matavimo diapazonas skirtinguose termometruose gali kiek skirtis. Ypač atkreipkite dėmesį į aukštesnę reikšmę – geriau, jei ji bus apie 42–43 laipsnius, ne mažiau. Kitu atveju termometras nepasiteisins, jeigu pacientas turės labai aukštą temperatūrą.
Atmintis
Termometrai išsaugo (jeigu išsaugo) skirtingą skaičių matavimų. Tai patogi savybė, jeigu sergant temperatūra matuojama dažnai ir sekama jos dinamika – nereikia duomenų niekur užsirašyti, bandyti įsiminti, nes viskas lieka termometre. Beje, atmintis svyruoja labai plačiame diapazone, pavyzdžiui, vieni prietaisai turės kokių 8 ar 9 matavimų atmintį, o kiti gali įsiminti net kelias dešimtis rezultatų. Tad pasvarstykite, kuris variantas patogesnis jums. Rekomenduotume prioritetą teikti turintiems didesnę atmintį – jei karščiuojama kelias dienas, temperatūra bus matuojama gana dažnai, tad didesnis įsimintų rezultatų skaičius leis geriau stebėti ir vertinti, kaip svyruoja rodmenys.
Ekranas
Šiuolaikiniai termometrai paprastai turi LCD ekranus, kuriuose rodmenys matomi aiškiai, ryškiai. Ekranų ir juose pateikiamų rodmenų dydis gali skirtis: nuo mažesnių iki didesnių. Prasčiau matantiems asmenims, senjorams didesnis ekranas ir didesni rodmenys jame bus daug patogesnis variantas.
Ekrano apšvietimas
Kai kurie šiuolaikiniai termometrai turi spalvotą ekrano apšvietimą, kur kiekviena spalva turi savo reikšmę, pavyzdžiui, žalia – temperatūra normali, raudona – temperatūra aukšta. Gali būti ir kitos spalvos bei jų reikšmės. Tai labai patogu matuojant temperatūrą, pavyzdžiui, naktį – nereikia uždegti šviesos, kad pamatytumėte, ar karščiuojama. Taip pat ekrane įsižiebiančios spalvos sudomina mažuosius ligoniukus, tad tai gali būti motyvacija vaikui pasimatuoti temperatūrą, jeigu jis tai daro nenoriai.
Garsinis signalas ir galimybė jį išjungti
Geriausi termometrai sukurti apgalvojant įvairias situacijas. Taigi garsinį signalą turi beveik visi termometrai, tačiau ne visi turi galimybę jį išjungti. Signalas patogu, jei matuojant temperatūrą skaitote knygą, snaudžiate ar panašiai, tokiu atveju nereikės žvilgčioti į termometrą, nes išmatavus temperatūrą išgirsite signalą. Tačiau galimybė jį išjungti irgi naudinga, pavyzdžiui, jei temperatūrą matuojate miegančiam žmogui.
Beje, patogu, jei termometras turi išsikraunančios baterijos garsinį signalą.
Išsijungimas
Daugelis šiuolaikinių termometrų turi automatinio išsijungimo funkciją. Skiriasi tik laikas, kuriam praėjus jie išsijungia. Rasite ir tokių, kurie nenaudojami išsijungia po 30 ar 60 sekundžių, tačiau yra ir išsijungiančių vos po 5 sekundžių nenaudojimo. Toks variantas padeda taupyti energiją.
Šildomas antgalis
Šis parametras aktualus ausies termometrams. Prieš matavimą termometro antgalis pašildomas ir tai naudinga dėl dviejų aspektų: pirmiausia, vėsus antgalis šiek tiek atvėsina ir ausies landą, kas gali turėti įtakos matavimo rezultatams, tad šiltas antgalis leis to išvengti; antra, šiltas antgalis nesukels vaikui, o taip pat ir suaugusiam jokio diskomforto.
Atstumas
Tai aktualu bekontakčiams termometrams. Atstumas, kuriuo jie gali išmatuoti temperatūrą, gana skirtingas. Tačiau daugelis prietaisų matuoja 2–3 cm atstumu. O mūsų asortimente rasite tokių bekontakčių termometrų, kurie temperatūrą gali išmatuoti labai tiksliai net ir 10 cm atstumu.
Apibendrinant galime teigti, kad bet kuris termometras bus geras pasirinkimas, jeigu atsižvelgsite į savo poreikius bei naudosite prietaisą tiksliai taip, kaip nurodyta jo naudojimo instrukcijoje.