Naudingi patarimai kasdienei elektrostimuliacijai

TENS/EMS elektrostimuliatorius I-TECH Mio-Care Fitness

2 kanalų elektrostimuliatorius 4 arba 8 elektrodų viename. Net 55 programos - estetinės, sporto, reabilitacijos ir skausmo malšinimo procedūros. Pakraunamas akumuliatorius.

170,10 € 189,00 € -10%
TENS/NEMS elektrostimuliatorius I-TECH Mio-Care PRO

2 kanalų elektrostimuliatorius su galimybe naudoti 4 arba 8 elektrodus. Skausmui malšinti, raumenims stimuliuoti ir grožio puoselėjimui. Pakraunamas akumuliatorius.

197,10 € 219,00 € -10%
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax Duo

Du viename: skausmo malšinimas (TENS) ir raumenų stimuliavimas (EMS). 2 kanalų elektrostimuliatorius yra efektyvus prietaisas, tinkantis ir vyresnio amžiaus žmonėms dėka savo paprasto valdymo. Vokiška kokybė.

42,42 € 49,90 € -15%
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax SuperDuo Plus

Išskirtinai daug aplikatorių komplekte: net 6 geliniai elektrodų padukai, 1 juosmens diržas ir 1 rankos diržas su integruotais elektrodais. Dvi atlikemos terapijos: skausmo malšinimas (TENS) ir raumenų stimuliavimas (EMS).

82,43 € 109,90 € -25%
TENS/EMS elektrostimuliatorius ProRelax Duo Comfort

Turi įmontuotą akumuliatorių, kuris gali būti įkraunamas tiek iš 220V tinklo, tiek ir USB lizdo. Skirtas malšinti chroniškus, lėtinius bei ūmius skausmus, o taip pat stimuliuoti ir treniruoti raumenis.

49,22 € 57,90 € -15%
EMS sėdmenų elektrostimuliatorius ProRelax Cool-Fit Hips Trainer

Skirtas sėdmenų raumenų stimuliavimui, treniravimui, stangrinimui ir ryškinimui. Ikraunamas ir belaidis, jokių laidų, nevaržomi judesiai. 

31,92 € 39,90 € -20%

Žemiau rasite naudingų patarimų elektrostimuliacinio pobūdžio raumenų treniruotei.

Pirmiausia, reikia nusistatyti savaitinę treniruočių programą.

Dėmesio: sekmadieniai yra paskirti poilsiui arba zonoms, kurios reikalauja didžiausio dėmesio. 

Sesijos

Sesijoje, kada treniruojamos kojos, pradėti reikėtų nuo šlaunų, elektrodus uždedant ant keturgalvio raumens. Svarbu, kad elektrodai būtų uždėti teisingai prieš sujungiant visus laidus/kabelius. Kadangi naudojama dvifazė, stačiakampė srovė, jungties spalva (raudona ar juoda) nėra svarbi. Bet kokiu atveju, reikėtų vadovautis instrukcijoje surašyta informacija. Kada sesiją baigiate, galite pereiti prie darbo su dvilypio raumens. Galite elektrodus nuimti nuo keturgalvio raumens ir juos uždėti ant dvilypio arba, jeigu kiti jau uždėti, tiesiog atjunkite spaustukus ir sujunkite juos su ant dvilypio raumens esančių elektrodų. Galite rinktis agonistinę arba antagonistinę programą ir nuosekliai arba vienu metu dirbti su kvadricepsais (keturgalviais raumenimis) ir dvigalviais šlaunies raumenimis.

Apranga

Patogiausia elektrostimuliacijos seanso metu dėvėti sportinę aprangą, ypač šortus, kada treniruojamos kojos ir lengvus marškinėlius, kada treniruojamas pilvo presas arba nugara. Svarbu, kad jie būtų patogūs ir lengvi, kad nebūtų sunkumų pasiekiant laidus ir judesių apribojimų.

Išdėstymas

Vadovautis ta pačia elektrodų išdėstymo seka – protinga. Pavyzdžiui – iš viršaus į apačią arba iš dešinės į kairę ir atvirkščiai. Tokiu būdu elektrodų uždėjimas tampa kone automatiškas ir taip sutaupysite daug laiko.

Intesyvumas

Po kelių pirmų dienų svarbu palaipsniui didinti intensyvumą, atsižvelgiant į paciento jautrumą. Tikslas turėtų būti srovės stiprio didinimas. Tačiau nepamirškite žodžio „palaipsniui“.

Tiesą pasakius, jeigu naudojamas per žemas srovės stiprumas, per mažas raumeninių skaidulų kiekis yra „įdarbinamas“. Visgi svarbu leisti kūnui priprasti prie srovės stiprio palaipsniui. Didinant stiprumą, įtraukiama daugiau raumenų grupių ir treniruotės duoda geresnius rezultatus. Sakoma, kad tuo atveju efektyviausiai įdarbinami raumeniniai audiniai.

Patarimai

Iš pat pradžių treniruotės stiprumo matą galima užsirašyti į užrašinę.

Maža paslaptis, leisianti padidinti stiprumą be skausmo: kada stimuliatoriaus sukeliamas susitraukimas prasideda, atlikite ir sąmoningą raumens susitraukimą. Taip padidinsite propriocepcines savybes raumenyje bei susilpninsite elektrinio impulso pojūtį. Maksimalus komfortas ir geresni rezultatai.

Jeigu naudojate elektrostimuliaciją sportinėms treniruotėms, patariama, kad tai darytumėte su trenerio priežiūra. Kartu geriausiai nuspręsite, į kokius raumenis koncentruotis ir kaip juos treniruoti.

Pavyzdžiui, tam, kad padidintumėte bėgimo greitį, būtina didinti kojų jėgą, tačiau galite rinktis jas taip pat treniruoti pagal „jėgos ir greičio“ programą. Kita vertus, jeigu tikslas yra padidinti ištvermę, tada jėgos-ištvermės treniruotė bus geresnis sprendimas.

Turėdami visa tai omenyje, galite pradėti ir su bendru treniruočių planu ir vėliau pereiti prie labai konkrečių programų, susijusių su jūsų disciplina. Tačiau tik tada, kai pasieksite gerą tolerancijos lygį dabartiniam srovės stipriui.

Šaltinis:  https://www.itechmedicaldivision.com/en/training/useful-tips-for-using-electrostimulation-on-a-daily-basis/