Kiekvieną kartą naudodamiesi elektrostimuliatoriumi, pajusite kiekvieną iš šių privalumų ir atskirai, ir visus kartu:
1.-Vienas iš pirmųjų elektrostimuliacijos privalumų yra laiko tausojimas, nes tai suteikia galimybę naudotis aparatu bet kuriuo laiku, bet kurioje vietoje, 24 valandas per parą. Laiko tausojimas yra viena svarbiausių šio treniravimosi metodo savybių; nors yra begalė kitų privalumų, tačiau kiekvienam sportininkui laiko taupymas reiškia, jog likusį laiką galima skirti taktiniam, techniniam arba strateginiam tobulėjimui, o tai yra milžiniškas privalumas sporto pasaulyje.
2.- Raumenų stiprinimas bei raumenų masės didinimas toje raumenų grupėje, kuriai yra skiriamas dėmesys. Abu šie dalykai yra įmanomi, nes procedūros metu galima taikyti aukštesnius dažnius, suteikiant raumeniui didesnę apkrovą. Intensyvumo didinimas reiškia, jog stiprinama vis daugiau ir daugiau raumeninių skaidulų tuose raumenyse, kurie yra aktyviausi treniruočių metu.
3.- Labai minimali arba jokios rizikos kaulų, raiščių bei sausgyslių sužeidimams. Raumuo yra audinys, galintis atlaikyti neįprastą ilgesnio laiko apkrovą. Kadangi labai sunku susižeisti raumenį, jo gebėjimas prisitaikyti yra daug didesnis, nei šalia jo esančių kaulų ar sausgyslių. Tai reiškia, jog specifinio treniravimosi metu, skirto konkrečiai raumenų grupei, veikiančiai galūnes, raiščius ir sausgysles, negresia pervargimas nuo įtakos, krypties pakeitimų ir t.t. . Rezultatai bus būtent tokie, kokių tikitės: pasipriešinimo jėgos vystymas, nekankinant sąnarių, be to, smarkiai sumažinsite sportinių traumų kiekį treniruočių metu. Šis rizikos sumažėjimas pasireiškia ne tik elektrostimuliacijos metu, bet ir toliau treniruojantis sportiniame lauke, kadangi padidėja raumenų stiprumas bei audinių masė, o tai yra būtinas mūsų kūno amortizatorius, saugantis mus nuo traumų treniruočių metu.
4.- Raumenų nuovargio uždelsimas. Šio tipo treniruotės leidžia treniruotis beveik be jokio fizinio nuovargio pojūčio. Kadangi didinama raumenų apkrova, tuo pačiu metu tie raumenys ir vystomi, tad po kiekvienos sesijos pastebėsite, kad intensyvumą galima didinti vis labiau ir labiau, nepatiriant susierzinimo ar nuovargio jausmo, o tai sukelia raumenų jėgos prisitaikymą, kuris vėliau neapsunkina raumenų atsistatymo proceso.
5.- Mažesnė širdies ir kraujagyslių sistemos apkrova treniruočių metu. Dažnai sportininkai nori vystyti savo aerobinį pasipriešinimą neversdami širdies sienelių sustorėti. Kasdienės jėgos treniruotės gali sukelti širdies sienelių sustorėjimą, kuris mažina sportininkų pajėgumą. Bėgikai ir dviratininkai pastebi, jog treniruotės su svoriais sporto salėje gali sukelti širdies sienelių hipertrofiją. Jei šis negalavimas pasireiškia bent šiek tiek, širdies apytaka sulėtėja, o tai yra visiškai nenaudinga sportininkams, užsiimantiems pasipriešinimo reikalaujančiomis sporto šakomis. Elektrostimuliacijos pagalba galima vystyti raumens stiprumą bei didinti jo apkrovą, gerinti prisitaikymą, nesukeliant širdžiai bei kraujagyslių sistemai streso.
6.- Kapiliarizacijos ir vaskuliarizacijos gerinimas. Yra patvirtinta, jog žemų dažnių stimuliacijos taikymas smarkiai pagerina vietinę kraujo cirkuliaciją. Įrodyta, jog taip sukeliama adaptacija, tad spartėja ir vietinė kapiliarizacija, o tai, savo ruožtu, sukelia intensyvų bei ilgalaikį raudonųjų ir baltųjų raumeninių skaidulų atsaką.
7.- Pabaigsime taip, kaip ir pradėjome - vėl paminėdami laiko tausojimą, kuris leidžia skirti papildomą laiką kiekvienos sporto šakos treniruočių esmei: įgūdžių ir techninio judėjimo gerinimui, pasiruošimui individualiems iššūkiams, iškylantiems individualių varžybų metu, taktiniam darbui, taktikos ir technikos derėjimo svarbos suvokimui strateginiame pasiruošime, taip pat, daugiau laiko galima skirti bendram praktikuojamo sporto kontekstui suprasti. Visa tai padeda pasiekti geresnių rezultatų. Tad, jei dar nėra visiškai aišku, akcentuojame dar kartą: laiko taupymas treniruojantis yra neįkainojamas.
Be šių šešių išvardintų ir apibūdintų efektų, yra aibė nesibaigiančių pranašumų, kylančių iš šių šešių aspektų: jų yra tiek daug, kad praktiškai neįmanoma visų išvardinti. Kai kurie iš jų: kitų fizinių kokybių, pavyzdžiui, elastingumo gerinimas, kartu su programomis, malšinančiomis skausmą, greitinančiomis atsistatymą bei lengvinančiomis adaptaciją po traumų, taip pat galimybė didinti raumenų apkrovą nerizikuojant patirti traumą, fizinį ar psichologinį nuovargį. Galėtume dar tęsti šį sąrašą, kylantį iš paminėtų šešių procedūros pranašumų. Tačiau manome, jog jau dabar tai daugiau, nei pakankamai, norint motyvuoti priimti šį sprendimą tiek profesionalius sportininkus, tiek sportininkus-mėgėjus, kurie dar tik ketina išbandyti mūsų siūlomą treniruočių būdą bei pagerinti savo rezultatus.