Labai dažnai vieno matavimo metu kas kelias minutes gaunami skirtingi rezultatai. Žmonės piktinasi, kad termometrai padeda pamatyti tikslios temperatūros. Visgi, reikia įvertinti tai, kad skirtingi organizmai gali rodyti kiek skirtingu rodiklius, tad ne visada norma yra tinkama. Juolab, problema, kad žmonės netinkamai matuoja temperatūrą. Todėl gaunami ir netikslūs rezultatai.
Taigi, pirmiausia būtina įsigyti kokybišką termometrą, o paskui – tinkamai atlikti matavimo veiksmus.
Kaip matuoti temperatūrą ausyje?
Greičiausiai ir tiksliausiai temperatūra yra nustatoma ant ausies būgnelio, tad atsiradę bekontakčiai termometrai tapo tikra inovacija galinčia padėti skirti savo kūnui kur kas daugiau dėmesio ir tuo pačiu tiksliau fiksuoti savo temperatūros pokyčius.
Normali temperatūra ausyje - 35.6 – 37.8°C.
Norint pamatuoti temperatūrą per ausį –rekomenduojami bekontakčiai termometrai, kurie ne tik padeda greitai gauti duomenis, tačiau tuo pačiu ir jie labai tikslūs. Paprasčiausiai pridėkite termometrą prie ausies, kad matavimo zondukas būtų įkištas į ausį. Nereikia baimintis, - zondas neliečia būgnelio. Tad tuo pačiu ir nesukelia jokios grėsmės.
Kaip matuoti temperatūrą išangėje (tiesiojoje žarnoje) suaugusiems?
Lietuvoje šis temperatūros matavimo būdas daugeliui atrodo gana nepriimtinas. Tačiau verta atsižvelgti į tai, kad jis padeda pamatyti gana tikslius rodmenis. Medicinos įstaigose jis naudojamas labai dažnai. Siūlome pasikliauti medikų patirtimi ir matuoti temperatūrą šiuo metu ir namuose.
Normali temperatūra išangėje - 36.2 – 37.7°C.
Kadangi išangėje retas nori matuotis temperatūrą – dažniausiai namuose tai nepraktikuojama. Tam tikra prasme ir gerai, kadangi ne visi tiksliai žino, kaip tinkamai įstatyti termometrą. Kaip geriausia matuoti temperatūrą kūdikiui? Anksčiau buvo propaguotas matavimas per išangę. Šiuo metu geriausias pasirinkimas – bekontaktis termometras. Jokio diskomforto ir tuo pačiu tikslūs duomenys. Bekontakčiu termometru galima gauti labai tikslius duomenis.
Kaip matuoti temperatūrą užpakaliuke kūdikiams ir vaikams? Nematuoti visai, kadangi ne visada pavyksta, o vaikui tai kels diskomfortą. Jeigu reikia, tegul tai daro gydytojas, kadangi jis turi ilgametę praktiką.
Kaip matuoti temperatūrą makštyje?
Temperatūros matavimas makštyje populiariausias tuomet, kai atsiranda poreikis gydyti tam tikras ginekologines ligas. Norint sužinoti bendrą kūno temperatūrą šis matavimo būdas pasirenkamas gana retai. Paskutiniu metu dažnai kalbama apie tai, kad matuodami temperatūrą galite fiksuoti savo vaisingas dienas. Taip pavyks paprasčiau planuoti šeimą.
Normali temperatūra makštyje - 36.2 – 37.7°C
Makštyje matuojama tokiu atveju, kai norima gauti labai tikslius duomenis. Paprasčiausiai jokie aplinkos dirgikliai neiškraipys rezultatų. Tiesa, tam rekomenduojama turėti atskirą termometrą. Paprasčiausiai įdėkite jį į makštį ir palaikykite kelias minutes.
Kaip matuoti temperatūrą pažastyje?
Tai bene labiausiai paplitęs temperatūros matavimo būdas ir vietas. Visgi, verta paminėti, kad pažastyje matuodami temperatūrą mes gauname gana netikslius duomenis. Kadangi egzistuoja kur kas tiklesnis ir paprastesni būdai sužinoti savo kūno temperatūrą – rekomenduojame rinktis juos.
Normali temperatūra pažastyje - 35.2 – 36.7°C.
Temperatūros matavimas pažastyje yra gana įprastas ir daugeliui atrodo, kad jie puikiai žino, kaip matavimas turi būti atliekamas. Deja, tiek dėl vietos, tiek dėl netinkamo termometro įdėjimo dažniausiai lieka nemaža paklaida. Bet kuriuo atveju, matuoti verta apsirengus, kad link jūsų kūno nesklistų šaltis. Tokiu atveju termometras dedamas į pažastį po drabužiais. Taip pat neskubėkite jo traukti. Palaikykite kuo ilgiau. Tai vieta, kuri reikalauja ilgiausio matavimo norint pamatyti tiksliausius duomenis.
Kaip matuoti temperatūrą burnoje?
Matuoti temperatūrą burnoje taip pat gana įprasta. Dažniausiai termometro galas laikomas po liežuviu arba greta žanduko. Matavimo metu labai svarbu neišsižioti, kad žmogus „neaušintų“ burnos. Tai yra, svarbu neįkvėpti karšto arba šalto oro, kuris gali iškreipti duomenis.
Normali temperatūra burnoje, po liežuviu - 35.6 – 37.4°C.
Kaip matuoti temperatūrą po liežuviu? Labai svarbu, kad prieš matavimą negertumėte nei labai karštų, nei labai šaltų gėrimų, kadangi jie iškraipo rodmenis. Tuo pačiu siūlome gyliai pakvėpuoti, kadangi matavimo metu reikės visą laiką būti užsičiaupus. Laikyti termometro galą, kuris ir nustato temperatūrą reikia po liežuviu arba žanduke. Tokiu atveju pavyks gauti tiksliausius rezultatus. Temperatūros matavimas burnoje turėtų trukti iki kelių minučių. Kuomet termometras supypsi, tai rodo, kad jis baigė matavimą. Tačiau rekomenduojama skubiai neišimti termometro. Palaukite dar bent jau dešimt sekundžių. Tokiu atveju rezultatas bus tarsi užtvirtintas. Šis matavimo būdas labiausiai tinka suaugusiems asmenims. Paprasčiausiai kūdikiai neišlaikys termometro ilgai savo burnoje. Tai ne visada geras sprendimas net ir vaikams. Juolab, rezultatai dažnai nebūna labai tikslūs.
Kaip matuoti temperatūrą kirkšnyje?
Norint sužinoti kūdikio temperatūrą – visada galima pasikliauti matavimu kirkšnyje. Skamba baisiai, tačiau viskas labai paprasta. Tiesiog sulenkiama koja taip, kad termometro galas, kuris matuoja temperatūrą, atsidurtų raukšlėje. Tarsi ji apgobtų patį termometrą ir taip pavyktų išvengti aplinkos mikroklimato, kuris galėtų pakeisti rodmenis.
Normali temperatūra kirkšnyje - 36.2 – 37.7°C.
Matavimo procesas greitas ir paprastas, tačiau dažniausiai rezultatai nėra labai tikslūs. Jeigu norite, kad matuoti būtų nesudėtinga – tokiu atveju geriausia rinktis bekontaktį termometrą, kadangi jis paprasčiausiai parodys tiksliausius duomenis.
Normali temperatūra nėštumo metu
Nėštumo metu dažniausiai temperatūra nukrenta ir tai yra gana įprastas reiškinys, tad nereikia baimintis, kad jūsų organizmui arba, juolab, vaikui yra kažkas blogai. Tiesa, jeigu kartu su kiek nukritusia temperatūra jaučiate ir tokius požymius kaip mieguistumas, silpnumas ir nuovargis – tokiu atveju reikėtų susirūpinti, kadangi tai reiškia, kad jog organizmui kažkas nėra gerai. Tokiu atveju siūlome kreiptis į savo gydytoją, kuri atliks išsamius tyrimus ir padės įvertinti, kas Jūsų kūnui gali būti. Taigi, tam tikra sumažėjusi norma yra tarsi normali, tačiau jos neturi lydėti daugelis kitų neigiamų faktorių.
Normali temperatūra kūdikiui
Normali temperatūra suaugusiam ir vaikui kiek skiriasi, tad labai naudinga susipažinti su skaičiais. Dažnai naujagimių temperatūra yra kiek aukštesnė ir labai gąsdina mamas. Visgi, nereikia baimintis, kadangi dažniausiai su amžiumi vaikas patenka į „normos“ ribas.
Pažastyje matuojama kūdikio temperatūra dažniausiai varijuoja 37–37,4 laipsnių intervale. Kaip ir suaugusiam, taip ir vaiko temperatūra gali kiek skintis priklausomai nuo to, kurioje kūno vietoje ji yra matuojama. Matuojant su bekontakčiais termometrais ausyje – vidutinė ir normali temperatūra gali siekti iki 37.0 laipsnių ir tai bus visiškai normalu. Taigi, kai temperatūra yra keliais laipsniais didesnė – nereikia pergyventi, kad Jūsų kūnui kažkas yra blogai.
Svarbu nuolatos sekti savo kūno temperatūrą, kadangi jos pakitimai yra vienas reikšmingiausių požymių, kad Jūsų kūnas kovoja su virusais. Padėkite jam laimėti!