Raumenų skausmo sukėlėjai
Raumenų skausmo priežastys yra labai įvairios ir yra daugiau nei 100 skirtingų priežasčių, kurios gali sąlygoti raumenų skausmą. Žinoma, kai kurios sukelia vos nemalonius dirginimus, kai tuo tarpu kitos sukelia tokius didelius skausmus, kad nebeįmanoma atlikti įprastų kasdieninių darbų.
Deja, net ir šiuolaikinė medicina ne visada gali nustatyti, kodėl skauda tam tikrus raumenis, tad kartais tenka gydytis neradus problemos šaltinio.
Raumenų skausmas gali būti dviejų tipų:
- Išplitęs. Jį gali sukelti ne tik konkretūs fiziniai kūno pokyčiai arba traumos, tačiau ir virusinės kilmės kenkėjai. Puikus pavyzdys – gripas. Juo sirgdami mes dažniausiai jaučiamės nusilpę, daugelis taip pat junta nemalonų raumenų skausmą, sunku atlikti įprastus darbus, judėti, net sėdėti. Tipo tipo raumenų skausmas dingsta kartu su liga, tad raumenų diskomforto simptomai dažniausiai tik malšinami, kai tuo tarpu nemaloni liga – gydoma.
- Lokalus. Dažniausiai lokalus raumenų skausmas kyla dėl raumenų perkrovos, kurią gali sukelti įvairios traumos, įtampa, pasitempimai ir pamušimai. Žinoma, tai tik dažniausios priežastys. Gydytojai pastebi, kad raumenų skausmas gali kilti net ir nuo psichologinių problemų, tad svarbu vertinti ne tik kūno pakitimus, tačiau ir aplinkos.
Raumenų skausmas dažniausiai priskiriamas lėtinėms ligoms, kadangi didžioji dalis pacientų būtent skundžiasi nuolatiniu, varginančiu raumenų skausmu skirtingose kūno vietose. Todėl atrasti ligos šaltinį ne visada pavyksta. Visgi, ištyrus nemažai pacientų galima išskirti dažniausiai pasitaikančias ligas, kurios prisideda prie nemalonaus raumenų tempimo, skausmo ir kito sukeliamo diskomforto.
Raumenų skausmo priežastys
Raumenų skausmas gali būti labai įvairus. Tiek raumenų skausmas rankose, tiek raumenų skausmas kojose dažniausiai kyla dėl tų pačių priežasčių.
- Kuomet yra per didelė raumenų perkrova, intensyvus fizinis aktyvumas.
- Kai pažeidžiami raumenys, sausgyslės. Taip pat galimi jų patempimai bei plyšimai. Tuomet skausmas ištinka labai staiga, lengva pajusti kurioje vietoje ir kodėl.
- Jeigu atrodo, kad kilo raumenų skausmas be priežasties, tokiu atveju gali būti, kad esate virusinės infekcijos taikinys: gripas, laimo liga ir panašiai.
- Kai kurie vaistai sukelia nemalonius raumenų skausmus. Dažniausiai tokia informacija būna nurodyta ant informacinio vaisto lapelio, tad jeigu su tuo susidūrėte – labai nenustebkite.
- Tam tikros ligos gali sukelti nemalonų skausmą. Tokio ligos kaip raudonoji vilkligė ir panašiai. Žinoma, raumenų skausmas tik šalutinis pojūtis ir išgydžius ligą dažniausiai dingsta ir tokie simptomai kaip raumenų skausmas. Tuomet reikia gerti vaistus ne nuo raumenų skausmo, tačiau nuo pagrindinės ligos.
- Pasitaiko atvejų, kai raumenis skauda būtent dėl per mažo fizinio aktyvumo. Tuomet skausmo gydymas, malšinimas galėtų būti atliekamas naudojant tepalus, tačiau būtina į kasdienybę įtraukti kuo daugiau fizinio aktyvumo.
Kartais raumenų skausmas yra tik ligos sukeltas simptomas, o kartais tai pagrindinis dirgiklis, kuris gali Jums sukelti diskomfortą. Bet kuriuo atveju susiradus tinkamą gydymo būdą nemalonus raumenų skausmas virs praeitimi.
Raumenų skausmo malšinimas
Žinoma, pirmiausia reikia pasirodyti pas gydytoją, kadangi tik jis gali diagnozuoti sveikatos sutrikimą. Tuo pačiu, kol laukiate eilėje, išbandykite kelis gydymo skausmo malšinimo metodus. Kuris nors gali būti veiksmingas.
Poilsis. Raumenų skausmas po sporto yra vienas dažniausių sutrikimų, kuriuo skundžiasi sportininkai. Labai svarbu po aktyvios treniruotės skirti laiko poilsiui, kadangi didelė apkrova Jūsų kūnui gali sukelti neigiamą reakciją. Reikia palaukti, kol audiniai vėl atsistatys atgal į savo vietas. Raumenų skausmas po sporto nebus toks sunkus jeigu naudosite atlaiduojančias šilto vandens voneles, taip pat elektrinius prietaisus, kurie skirti šildymui.
Ledas. Jis gali kiek sumažinti nemalonius patinimus. Tačiau ledą naudoti reikia tik tokiu atveju, kai atsirado patikinimas. Tokiu atveju nenaudokite šiltų kompresų, kadangi nuo to patinimas tik didės. Jeigu jus kankina raumenų skausmas po bėgimo – taip pat rekomenduojame naudoti vėsius kompresus, kurie leis kojoms kur kas geriau pasijausti ir tuo pačiu nuims skausmą. Nugaros skausmo malšinimas taip pat turėtų būti atliekamas naudojant šaltus kompresus. Nepamirškite prie odos pridėti rankšluostį, kad ji per daug nenušaltų.
Spausdinimas. Jeigu Jums skauda rankos arba kojos raumenis, tokiu atveju sumažinti nemalonius pojūčius galima paprasčiausiai apsibintavus skaudamą vietą. Toks suspaudimas mažinimą ir tuo pačiu skausmą būna kur kas mažesnis. Toks rankų ir kojų raumenų skausmo malšinimas bus geresnis jeigu prieš vyniodami elastinį bintą patepsite odą vaistais.
Priešuždegiminiai vaistai. Geriausias būdas kovoti su neramiu raumenų skausmu – įsigyti priešuždegiminius vaistus. Tačiau juos turėti rekomenduoti gydytojas, tad siūlome nesavivaliauti ir pačiam nespręsti, kokie tinka labiausiai. Sąnarių skausmo malšinimas su netinkamais vaistais nebus naudingas.
Raumenų stiprinimas. Efektyviausias būdas kovoje su raumenų skausmu – reguliarus jų stiprinimas. Tuomet ir net didžiausi sumušimai nebus Jums žalingi. Kaklo, sprando ir gamtos skausmo malšinimas bus paprastesnis jeigu reguliariai stiprinsite šios vietos raumenis. Tokiu atveju ir skaudės rečiau, o pats skausmas bus labai minimalus.
Šiluma. Efektyviausias būdas kovoti su kankinančiu raumenų skausmu yra šiluma. Ypač tokiu atveju, kai kankina raumenų skausmas nėštumo metu arba tuomet, kai moteriai yra menstruacijos. Šildyti galima vandeniu, tačiau kur kas paprastesnis ir patogesnis būdas yra elektrinės šildyklės. Jos ne tik šilto, tačiau ir stimuliuoja, masažuoja problemines vietas, tad skausmas praeina kur kas greičiau. Dažnas tikina, kad tokios šildyklės yra puiki atsipalaidavimo priemonė, tad jas naudinga naudoti ne tik kai skauda, tačiau kai esate pavargęs ir norisi atpalaiduoti raumenis.
Maisto produktai. Tam tikri maisto produktai gali padėti sumažinti nemalonų sąnarių skausmą.
- Imbiero arbata – efektyvus būdas kovoje ne tik su peršalimo ligomis, tačiau ir raumenų skausmu. Siūlome ją gerti reguliariai, kadangi šioje arbatoje esantis imbieras turi priešuždegiminių savybių.
- Vyšnių sultyse taip pat yra naudingų priešuždegiminių savybių, kurios Jums leis jaustis puikiai.
- Alyvuogių aliejus labai dažnai pristatomas kaip efektyvi priemonė kovoje su nemaloniu raumenų skausmu. Siūlome juo pakeisti įprastai dažniausiai naudojamą saulėgrąžų aliejų.