Inhaliacijų procedūros: namuose ar sanatorijose?

Šaltuoju metų laiku padaugėja ligų ir peršalimų atvejų. Vieni ligas nieko nelaukę bando gydyti vaistais, kiti bėga pas gydytoją, o treti renkasi liaudies patarimus ir bando gydytis natūraliai. Taigi, ką daryti pajutus gerklės perštėjimą, sausą kosulį ar užgulusią nosį? Visiems šiems simptomams puikus sprendimas – inhaliacija.
 
Inhaliacija – kas tai?
 
Tai gydymo metodas kai per nosį ar burną įkvepiami garai su vaistinėmis medžiagomis. Garai, patekdami į kvėpavimo organus, stimuliuoja negalavimo šaltinį ir siunčia impulsus į smegenis ir taip pat mažina uždegimo keliamą pavojų. Tai efektyvus būdas gydyti ne tik slogą, bet ir gerklės uždegimą, bronchitą ar net siekiant išvengti astmos priepuolių. Susidūrus su bent viena iš prieš tai išvardintų problemų pravartu žinoti kur ir kaip galima pasidaryti inhaliacijos procedūras. Puiki žinia žmonėms neturintiems laiko lankytis sanatorijose ar kitose gydymo įstaigose – inhaliacija gali būti atlikta ir namų sąlygomis.
 
Inhaliacija namuose
 
Turbūt visi vaikystėje esame stovėję prie puodo pilno verdančio vandens, užsidėję rankšluostį ant galvos ir traukę ten susikaupusius garus. Vieni naudoja įvairius eterinius aliejus, o kiti paprasčiausius druskos tirpalus. Visa tai, tam tikrais atvejais, gali būti veiksminga, tačiau tikram poveikiui patartina naudoti specialius inhaliatorius. Tai sprendimas ne tik suaugusiems žmonėms, bet ir puiki išeitis vaikų gydymui. Su specialiais inhaliatoriais ne tik apsaugoma vaikų sveikata, bet ir išvengiamas pavojus susižaloti verdančiu vandeniu. Didelį inhaliatorių pasirinkimą tiek suaugusiems, tiek specialiai pritaikytų vaikams, galima rasti mūsų biomed.lt internetinėje parduotuvėje. Norint greitų ir veiksmingų rezultatų prieš naudojimą patartina pasitarti su gydytoju ir išsamiai išanalizuoti instrukcijas. Svarbu žinoti ne tik eterinių aliejų ar vaistų galimą kiekį, bet ir kaip taisyklingai kvėpuoti. Per didelis vaistų kiekis gali privesti prie padažnėjusio širdies ritmo ar alergijos. Taip pat svarbu mokėti giliai kvėpuoti, kad garai pasiektų plaučius, jei inhaliacijos nepadeda - galimas atvejis, kad netaisyklingai įkvepiate. Tai procesas reikalaujantis praktikos ir ne vieno nepavykusio bandymo.
 
Inhaliacija sanatorijose
 
Bijantiems atsakomybės ir norintiems, kad procedūra būtų atlikta specialistų paskirtomis dozėmis ir profesionalia įranga, patartina atlikti šį gydymą sanatorijose. Beveik visos sanatorijos Lietuvoje turi galimybę atlikti kompresorines, ultragarsines ar garų inhaliacijas. Tai šiltų garų, mineralinio vandens ar aerozolių, prisotintų lakiomis gydomosiomis medžiagomis procedūra, kuri gali būti atliekama profilaktiškai ar esant rimtam poreikiui dėl ligos. Deguonies terapija suteikiama žmonėms apsilankiusiems dėl plaučių uždegimo, gyjantiems po infarkto, esant žemam kraujospūdžiui ar net kamuojant depresijai. Lankantis sanatorijose savo malonumui ir poilsiui taip pat patartina aplankyti šias procedūras siekiant atnaujinti organizmą ar suteikti atsparumą.
 
Taigi, pajutus pirmuosius peršalimo simptomus, nedidelį gerklės skausmą ar užgulusią nosį, patartina pirmiausia kreiptis į gydytoją ir jei kraujo tyrimai nerodo uždegimo - nesigriebti organizmui kenkiančių vaistų, o rinktis natūralesnį sprendimą ir gydytis garų terapija, arbatomis bei poilsiu. Inhaliacija gali būti atlikta ir sanatorijose, ir namų sąlygomis. Tokiu būdu ne tik gydomi kvepavimo takų negalavimai, bet ir suteikiamas atsparumas kūnui bei atstatoma fizinė ir emocinė savijauta.
Rekomenduojame
Inhaliatorius Medisana IN 500

Įvairioms kvėpavimo ligoms gydyti tinkamas inhaliatorius MEDISANA IN 500 skirtas tokių viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų sutrikimų prevencijai - pediatrinė astma, laringitas, faringitas, bronchiniai susirgimai ir kt.

34,60 € 49,43 € -30%
Inhaliatorius Medisana IN 550 PRO

Įvairioms kvėpavimo ligoms gydyti tinkamas inhaliatorius MEDISANA IN 550 PRO skirtas tokių viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų sutrikimų prevencijai - pediatrinė astma, laringitas, faringitas, bronchiniai susirgimai ir kt.

46,97 € 67,10 € -30%
Rekomenduojame
Inhaliatorius OMRON CompA·I·R™ NE-C801 KD

Inhaliatorius OMRON CompA·I·R™ NE-C801 KD - inovatyvus prietaisas, pritaikytas varginančiam kosuliui, sinusitui, bronchinei astmai, laringitui bei kitų kvėpavimo ligų profilaktikai ir gydymui. Aparatą galima pripildyti tiek vaistų tirpalu, tiek negazuotu mineraliniu vandeniu.

52,29 € 68,80 € -24%
Rekomenduojame
Inhaliatorius OMRON CompA·I·R™ C28Plus

Inhaliatorius OMRON CompA·I·R™ C28Plus - novatoriškas prietaisas, skirtas pediatrinės astmos, faringito, laringito, įvairių bronchinių susirgimų ir kitų kvėpavimo takų ligų gydymui.

54,72 € 68,40 € -20%
Inhaliatorius OMRON CompA·I·R™ Pro (NE-C900)

Inhaliatorius OMRON CompA·I·R™ Pro (NE-C900) - apatinių kvėpavimo takų ir plaučių susirgimų gydymui skirtas prietaisas. Stipraus kompresoriaus dėka apatinių kvėpavimo takų procedūros atliekamos itin tiksliai ir greitai, o vaistai iš inhaliatoriaus gali būti išpurškiami 7L/ min greičiu.

94,01 € 119,00 € -21%
Inhaliatorius A70

Skirtas naudotis kvėpavimo ligų, kaip bronchinės astmos, laringito, faringito, bronchito ir kitų virusinių infekcijų profilaktikai ir gydymui.

40,54 € 50,68 € -20%
Inhaliatorius AND UN-011

Inhaliatorius AND UN-011 - kvėpavimo ligų gydymui bei profilaktikai tinkamas prietaisas, užtikrinantis efektyvę visų kvėpavimo takų aerozolinę terapiją. Su inhaliatoriumi galima naudoti  įvairius gydytojo paskirtus medikamentus.

70,96 €
Inhaliatorius Beurer IH21

Beurer inhaliatoriaus veikimas yra pagrįstas suspausto oro technologija. Skirtas viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų, peršalimo, astmos bei kitų kvėpavimo ligų gydymui.

47,83 €
Rekomenduojame
Inhaliatorius OMRON DUOBABY 2IN1 NE-C301-E

Inhaliatorius OMRON DUOBABY 2IN1 su dviem keičiamomis inhaliacijos galvutėmis padeda vaistams pasiekti viršutinius ir apatinius kvėpavimo takus. Nosies aspiratorius švelniai išvalo kūdikio užsikimšusią nosytę, taip palengvindamas kvėpavimą.

65,99 € 87,99 € -25%
Rekomenduojame
Inhaliatorius Vitammy Aura

Inhaliatorius rekomenduojamas naudoti norint palengvinti tokius negalavimus kaip: kosulys, sloga, bronchitas, peršalimas, plaučių uždegimas.

36,54 € 42,99 € -15%
Inhaliatorius Novama Nebulino

Inhaliatorių paprasta naudoti, jis tiks visiems šeimos nariams. Padeda kovoti su tokiomis ligomis, kaip bronchitas, plaučių uždegimas, kosulys, peršalimas, sloga, astma.

41,57 € 48,90 € -15%
Inhaliatorius Medel Family EVO

Kompresinis inhaliatorius Medel Family EVO rekomenduojamas asmenims, sergantiems viršutinių kvėpavimo takų ligomis. Jo veiksmingumas taip pat padės po plaučių uždegimo ar bronchito.

39,99 € 49,99 € -20%
Salitair druskų pypkė - inhaliatorius

Druskos pypkė skatina natūralius savarankiško organizmo išsivalymo procesus, padedant atsikratyti nešvarumų kvėpavimo sistemoje ir palengvinti sudirginimus, sukeltus alergijos ir infekcijų.

19,50 € 30,00 € -35%
Inhaliatorius Homed JLN-2300AIR

Inhaliatorius skirtas viršutinių ir apatinių kviepavimo takų terapijai tiek vaikams, tiek suaugusiems. Saugus ir efektyvus procedūrų atlikimas namuose.

39,00 €
Profesionalus inhaliatorius FLAEM AirPro 3000 Plus

Galima pasirinkti MMAD dalelytės dydį ir vaisto padavimo gretį. Rankinis purškimo valdymas leidžia tausoti inhaliacijos metu naudojamus vaistus. Komplekte yra dvi Soft Touch kaukės.

125,10 € 139,00 € -10%
Akumuliatorinis inhaliatorius Medel Smart

Inhaliatorius tinka naudojimui namuose ar kelionėje, nes pakrautas gali veikti 45min be elektros energijos lizdo. Inhaliatorius yra lengvas, mažas ir labai tyliai veikia.

80,10 € 89,00 € -10%
Inhaliatorius vaikams FLAEM Lella la Coccinella

Inhaliatorius vaikams FLAEM Lella la Coccinella boružėlės pavidalu yra puikus būdas gydyti mažiausius ligoniukus, kurie serga astma arba turi kitų viršutinių ar apatinių kvėpavimo takų ligų.

79,00 €
Inhaliatorius FLAEM Respir Air

Novatoriškas nebulizatorius RF7 Speed Plus turi du darbo režimus. Mažesnės vaisto dalelytės ir ilgesnis inhaliacijos laikas leidžia vaistui giliai prasiskverbti į apatinius kvėpavimo takus. Greitesnis režimas ir didesnės dalelytės veiksmingai gydo viršutinius kvėpavimo takus.

62,99 €
Inhaliatorius vaikams FLAEM Ghibli Plus KID

Šis inhaliatorius buvo sukurtas specialiai vaikams. Prietaisas turi žaismingą antgalį, kurio dėka vaikui inhaliacijos procesas bus malonesnis. Ghibli Plus gali dirbti dviem režimais. 

49,50 €
Inhaliatorius FLAEM Ghibli Plus

Inhaliatorius Ghibli Plus gali dirbti dviem režimais. Prietaisas turi veiskmingą nebulizatorių RF6 Basic2, kuris yra testuotas institute TÜV.  Komplekte yra dvi Soft Touch kaukės. 

46,50 €
Inhaliatorius OMRON C102 TOTAL 2in1 su nosies plovykle

Inhaliatorius su nosies plovykle veiksmingam apatinių kvėpavimo takų ligų gydymui. Nosies plovyklės pagalba išvaloma nosies ertmė ir palengvinami slogos, alerginio rinito ar sinusito simptomai. 

50,46 € 66,40 € -24%
Inhaliatorius ROSSMAX NA100

Įvairioms kvėpavimo ligoms gydyti tinkamas inhaliatorius ROSSMAX NA100 skirtas tokių viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų sutrikimų prevencijai - pediatrinė astma, bronchitas, pneumonija, laringitas ir kt.

49,90 €
Inhaliatorius ROSSMAX NE100

Įvairioms kvėpavimo ligoms gydyti tinkamas inhaliatorius ROSSMAX NE100 skirtas tokių viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų sutrikimų prevencijai - pediatrinė astma, bronchitas, pneumonija, laringitas ir kt.

42,90 €
Garų inhaliatorius Steam Up

Garų inhaliatorius veikia be papildomų maitinimo šaltinių – tik su stikline karšto vandens. Galima naudoti su žolelių arbata, specialiais preparatais inhaliacijoms ir eteriniais aliejais.

5,99 €
Ultragarsinis inhaliatorius Medisana IN 525

Ultragarsinis inhaliatorius skirtas tokių viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų sutrikimų prevencijai - astma, lėtinės plaučių ligos (pvz. bronchitas) ar kitos kvėpavimo takų ligos.

53,97 € 89,95 € -40%