Šviesos terapija

Šviesos terapijos lempa Beurer TL90

Padeda pakelti nuotaiką, susigrąžinti darbingumą, įveikti depresiją, kai trūksta natūralios dienos šviesos. Lempa naudoja labai ryškią šviesą, kuri imituoja saulės spindulius.

155,00 €
Šviesos terapijos lempa Beurer TL70

Padeda pakelti nuotaiką, susigrąžinti darbingumą, įveikti depresiją, kai trūksta natūralios dienos šviesos. Lempa naudoja labai ryškią šviesą, kuri imituoja saulės spindulius.

136,00 €
Gydomosios šviesos poveikis yra žinomas nuo seno ir sėkmingai vystomas bei išnaudojamas iki pat šių dienų. Taigi, kviečiame daugiau sužinoti apie tai, kas yra šviesos terapija, kam ji taikoma ir kokias problemas ji gali padėti išspręsti.

Šviesos terapija - kas tai?

Šviesos terapija - tai neinvazinė procedūra, kurios metu pasitelkiant šviesos lempas yra sukuriami specialaus spektro šviesos srautai skleidžiantys tam tikro bangų ilgio šviesą. Įprastai, šios lempos skleidžia kiek didesnę šviesą nei įprastas patalpų apšvietimas, bet ir ne tokią ryškią kaip saulės šviesa vasarą. Šviesos terapijoje naudojamos lempos tik imituoja saulės spindulių poveikį, tačiau žmogaus organizmą veikia labai panašiai, kaip ir saulės skleidžiama šviesa.

Šviesos terapijos nauda ir pritaikymas

Šviesos terapija yra naudojama įvairiems sveikatos sutrikimams ir problemoms gydyti. Ši terapija gali būti taikoma nuo dermatologinių problemų iki sveikatos psichikos sutrikimų gydymo. Šviesos terapijos prietaisas - lempa gali padėti nuraminti įvairius odos uždegimus, traumas, kai kurias ligas. Taip pat, skatina natūralų odos atsinaujinimą jos nepažeidžiant bei padeda sulėtinti senėjimo procesus. Ši terapija padeda kovojantiems su nemiga, apatija, depresija, migrena ar sezoniniu afektiniu sutrikimu.

Kaip spalvos gali paveikti mūsų kūną bei savijautą?

Kiekviena spalva turi tam tikrą bangos ilgį, kuris skirtingai paveikia įvairias žmogaus kūno sistemas ir psichologinę būseną. Visos spalvos įprastai yra skirstomos į trumpų bangų spalvas ir ilgų bangų spalvas. Taip pat, spalvos gali būti skirstomos į šiltas arba šaltas spalvas. Pavyzdžiui raudona spalva yra labiau tinkama raukšlių mažinimui, odos stangrinimui, randų regeneravimui, todėl nes šio spektro šviesa labiau skatina kolageno gamybą. Tuo tarpu mėlyna spalva - ramina ir atpalaiduoja. Šio spektro spalva gali sumažinti odos riebalavimasi, padėti susidoroti su nemiga ar padėti kovojantiems su aukštu kraujospūdžiu.

Šviesos terapija namuose

Nors šios šviesos terapijos procedūros įprastai atliekamos dermatologijos kabinete, kai kurie žmonės šį gydymą atlieka patys pasinaudodami tam skirtais prietaisais. Viskas ko reikia norint atlikti LED šviesos terapiją namuose - įsigyti specialiai tam skirtą šviesos terapijos lempą. Ši procedūra įprastai yra ganėtinai paprasta, nereikalaujanti specifinio pasiruošimo ar odos priežiūros po procedūros, tereikia tam skirti 30 minučių per dieną, geriausiai pirmą valandą po atbudimo, per kurias pacientas atsisėda priešais šviesą skleidžiančią lempą, kuri įprastai sukuria apie 10 000 lux intensyvumo šviesą. Pacientas gali jaustis laisvai, jam nereikia žiūrėti į lempą, galima skaityti knygą, naudotis telefonu ar užsiimti kita mėgstama veikla.

Šviesos terapijos rizikos

Šviesos terapija yra veiksmingas ir plačiai pripažintas gydymo būdas, tačiau kaip ir bet kuris gydymo būdas gali turėti tam tikrus rizikos veiksnius. Nors šalutinis poveikis yra išties retas reiškinys naudojant šviesos terapiją, neatlikinėkite šviesos terapijos prieš tai nepasitarus su gydytoju, ar prietaisus parduodančiu specialistu, ypač jeigu turite padidėjusį jautrumą šviesai, vartojant fotosensibilizuojančius vaistus, turite problemų su akimis, kataraktą ar glaukomą. Taip pat, specialistas jums patars kokią lempą geriau įsigyti, kokį šviesos intensyvumą naudoti tam, kad maksimaliai atitiktų jūsų asmeninius poreikius ir padėtų išgydyti individualias problemas.