Kokie simptomai signalizuoja apie peršalimą?
Vieni pagrindinių peršalimo simptomų – sloga, gerklės skausmas, kosulys, čiaudulys, prikimęs balsas, galvos skausmas. Būtina įsidėmėti, kad peršalus temperatūra pakyla nežymiai, iki 38 laipsnių. Jei ji aukštesnė, gali būti, kad susirgote gripu. Gydytojai pataria vaistus nuo temperatūros vartoti tik esant aukštesnei nei 38 laipsnių temperatūrai, todėl peršalus nerekomenduojama griebtis itin stiprių preparatų. Nepaisant to, negydomas peršalimas gali sukelti sinusitą, ausų uždegimą, bronchitą ir kitas ligas, todėl būtina lengvinti ligos simptomus. Tam pasitarnauja natūralūs peršalimo gydymo būdai.
Peršalimo gydymas namų sąlygomis
Pirmoji ir svarbiausia pagalba esant peršalimui – dažnas šiltų skysčių vartojimas. Skysčiai padeda greičiau iš organizmo pašalinti toksinus. Valyti organizmą padės ir gausus prakaitavimas, kurį sukelsite šiltais drabužiais, lovos režimu, kojų mirkymu karštame vandenyje. Taip pat patariama vartoti kuo daugiau vitamino C. Jis didina atsparumą uždegimams, atstato pažeistą gleivinę, stiprina kraujagyslių sieneles. Natūralaus vitamino C gausu citrusiniuose vaisiuose, spanguolėse, serbentuose, rudeninėse daržovėse. Jei peršalimo metu kamuoja gerklės skausmas, jį sumažinsite gerklę skalaudami sūriu vandeniu. Druskos tirpalą pasigaminsite labai paprastai: 1 arbatinį šaukštelį ištirpinkite stiklinėje šilto vandens. Gerklę skalauti reikėtų kuo dažniau – kas 1,5 ar 2 val.
Peršalimo gydymas liaudiškai
Esant peršalimui verta nepamiršti ir liaudies išminties. Pateikiame keletą geriausių liaudies patarimų norint kuo greičiau įveikti peršalimą.
Imbieras.
Šis šakniavaisis yra stiprus antioksidantas, jis stiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo parazitų, lėtina bakterijų augimą. Receptas: stiklinėje šilto vandens ištirpinkite šaukštą medaus, šaukštą citrinų sulčių ir šaukštelį sutarkuotos imbiero šaknies.
Arbatos.
Visiems gerai žinoma, kad vienas geriausių vaistų sergant – peršalimo gydymas arbatomis. O jų gali būti labai įvairių. Tai erškėtuogių, aviečių kotelių, mėtų, šilkmedžio, liepų žiedų, šalavijų arbatos, kurios padės ne tik pašalinti toksinus, bet ir švelnins gerklės skausmą, veiks raminančiai.
Česnakas.
Apie česnako naudą peršalus girdime jau nuo mažens. Juose daug fitoncidų, pasižyminčių antimikrobininėmis savybėmis, ir sulfidų, kurie veikia kaip antibiotikai. Be to, veikliosios česnakų medžiagos saugo nuo kvėpavimo takų infekcijų. Su peršalimu kovoti padės šis senas bei labai paprastas metodas: 2 kartus per dieną po 10–15 minučių įkvėpkite šviežiai sutarkuotų česnakų. Greičiau sveiksite, jei tiesiog valgysite kuo daugiau česnako, jį naudosite patiekaluose, dėsite į arbatas ir t. t.
Pienas su medumi.
Tai klasiška liaudies priemonė nuo peršalimo, kurią naudojo ir mūsų tėvai. Medus su pienu turi nemažai antiseptinių savybių. Paruošimas labai paprastas – pašildykite (bet ne užvirinkite) stiklinę pieno kartu su šaukšteliu medaus.
Peršalimo gydymas inhaliacijomis
Dar vienas greitas peršalimo gydymas – kvėpavimas garais, dar kitaip vadinamas inhaliacija. Šią procedūrą galite atlikti namuose, užvirinę vandenį ir virš indo kvėpuodami karšto (ne verdančio) vandens garais. Kad inhaliacija veiktų efektyviau, galima naudoti įvairius eterinius aliejus, druską, sodą ar vaistažoles. Jei norite greitesnio ir paprastesnio rezultato, galite įsigyti inhaliatoriaus aparatą, kuris veiks garinimo, ultragarso arba kompresoriaus pagalba ir taip padės pasiekti kvėpavimo takus bei juos išvalyti.